Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(25)

O tajemný svatý grál, který svému držiteli přináší zázračné vlastnosti, svedli už tři bitvy bez jasného výsledku. A teď chystají čtvrtou. (Netflix)

Recenze (35)

Subjektiv 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Překvapení, nejenže Fate/Zero nepropadl, on dokonce svého předchůdce v řadě věcí překonal. Nedá se říci, že by snad přišel s něčím novým, neotřelým, to rozhodně ne, přesto autoři učinili dvě šťastná rozhodnutí. 1) Rozhodli se dát všem postavám, alespoň zpočátku, přibližně stejný prostor. Pro toho, kdo neviděl původní sérii, může být poměrně obtížné dopředu odhadnout, v jakém pořadí budou umírat služebníci i pánové, kdo dojde do finále a kdo nakonec zvítězí. Ano, paradoxně je možná lepší FSN vůbec neznat. 2) Vzdali se prostředí střední školy a středoškoláků. Velká část postav je dospělých, jsou připraveni k boji na život a na smrt, užívají promyšlených strategií, taktizují. Některé takové nejsou, ale to už patří k věci, jistou variabilitu v jednání k diváckému zážitku potřebujeme. Rozhodně mě těšili více než postavy původní série, překvapivě právě proto, že si k pánům nešlo snadno vypěstovat sympatie. Kdykoliv mě seriál tlačil k pochopení a oblibě nějaké postavy (pokud nejde o oblibu = baví mě), seriál vždy ztrácel body. +++++ Od prequelu FSN však také očekáváme souboje. Útok na Einzbern vynikající, většina soubojů Berserka dobrá, s Archerem slušné, výstupy Asasina tajemné, Castera ucházející, žel krom toho s přehledem nejdelšího, příliš roztahaného, boje Ridera a Saber s kýmkoliv mě příliš nebraly, s výjimkou Saber vs Lancer. Prvních 13 dílů mě tedy poměrně bavilo svižnou akcí a nekompromisním jednáním postav. Slabé ****. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

1. série - 90% - Pokud jsem se lehce obával, že mi vyprávění o bojovnících předchozí Války, u které navíc díky Fate/stay night znám složení finální dvojice, nebude mít co nabídnout, nemohl jsem se mýlit víc. Zero totiž napravuje prakticky všechny chyby, které jeho starší bratříček měl. Dělí čas na obrazovce mezi všechny Pány (přestože můj favorit Kariya ho dostane rozhodně nejméně), ze silných Služebníků jde respekt, zloduši místo posměchu budí hrůzu a takový Kiritsugu jen nabije zbraň a zapálí cigaretu a přesto si dokáže epizodu ukrást pro sebe. Navíc ona opojná magie, kterou je celé dění prodchnuto, zahlazuje i fakt, že poslední díly se v tempu občas vyloženě zastaví. Houstnoucí intriky i příjemný cliff značící blížící se akční inferno ale slibují do pokračování velkolepý zážitek přesahující současné hodnocení. 2. série - 100% - Chvíli o síle dialogu, chvíli o dokonalé akci - a drtivou většinu času v chmurném přemítání o tom, že ti, kteří chtějí světu pomoci nejvíc, toho musí také nejvíc obětovat. Kiritsugu, Kariya a koneckonců i ufňukaný Waver nebo postupem času čím dál prohnilejší Kotomine Kirei jsou postavy z masa a kostí, jejichž každé rozhodnutí pečlivě zraje a má nedozírné a nevratné následky. A že jejich sledování vzhledem ke stoupajícímu počtu mrtvých ústředních postav pořádně bolelo. Fate/Zero dozrálo do depresivně laděné ságy, která svého předchůdce překonala opravdu ve všem a trochu paradoxně změnila můj pohled na jeho postavy zásadně k lepšímu. Svět Grálu se mi při chůzi skrz spálené město vůbec nechce opouštět. Naskočit na rozjíždějící se vlak jménem "remake Fate/stay night" se tak zdá jako ten nejlepší možný nápad. ()

Reklama

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

Druhé sérky bývají, co se anime týče, ve většině případů větší (dražší) a o dost drsnéjší (temnější), a Fate/Zero není vyjímkou. Tedy zatím můžu hodnotit jen prvních 13 dílů.. a i přes to, že to nejzajímavější nás teprve čeká, tak doporučuju všema deseti. Naprosto skvěle zvládnutá animace a kresba spolu s geniálním soundtrackem dává dohromady ten nejtěžší audiovizuální nářez s více než propracovaným a poutavým scénářem! A ono vůbec nezáleží, jestli jste viděli Fate/Stay Night (pokud jo, tak je tohle automaticky povinnost) nebo ne... jedná se totiž o prequel, ale fandové původního Fate/Stay si tohle jednoznačně užijí víc. Pokud to s anime myslíte vážně, tak tohle na vašem seznamu rozhodně NESMÍ chybět ! ()

sheen 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

FZ se mi líbí více než FSN, hlavně díky zajímavějším pánům a služebníkům. / S cca 3 letým odstupem jsem se na seriál podíval znova, sjel jsem ho za dva dny, tentokráte jsem volil ale FZ před FSN a je to pro mne daleko lepší volba než naopak. Osobně doporučuji sledovat FZ, FSN a UBW až nakonec. Jak jsem velký fanoušek Saber, tak musím napsat, že tady byl nejúžasnější hrdinský duch Rider, ten si to vyloženě užíval, je výborně napsaný! Celou seriálovou trilogii jsem si nesmírně oblíbil. ()

yenn 

všechny recenze uživatele

Čtvrtá válka o Svatý grál je tu! Obdobně jako ta následující se rozvíjí pozvolna, přičemž v první polovině této bylo méně pamětihodných momentů (útok na Einzbern) a až příliš zbytečných řečí. Zásadní potíž však tkví v tom, že se tento sotva rozjetý vůz tvůrci či producenti rozhodli na tři měsíce zastavit, a závěrečný cliffhanger je přitom velice chabý - souboj s CGI netvorem věru není věc, kvůli níž bych nemohl dospat druhého dne. Účasti na jarním pokračování se vzdávám. 5/10 ()

Galerie (95)

Zajímavosti (1)

  • Původně měl mít seriál jen jednu řadu o 26 dílech, nakonec se však producenti rozhodli rozdělit jej na dvě řady o 13 dílech. (Agita)

Reklama

Reklama