Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema (Russell Crowe) ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém (Anthony Hopkins). Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina (Ray Winstone). Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na „nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít. (Cinemart)

B.C.B.P.

Neo, pardón, Noe je vyvolený. Noe sa podriaďuje explicitne komunikujúcemu Bohu, potom sa podriaďuje mlčiacemu Bohu. Noe je príčetný a koná podľa logických úvah. Tie však scenár účelne manipuluje. Noeho pochybné konanie je síce legitímne, ale už ľahkou rozumovou námahou –, ktorej je schopná aj Emmina postava – by dospel k záveru, že láska je suverénny argument, a teda všetko bolo v pohode – a aj On s tým (mlčiac) súhlasí. _____ (Nielen) cez optiku hrdinovho vnútorného konfliktu nevidím film o viere, ale snahu o kategorický etický presah. A ten je zase raz naivne predstavený. Ďalším nešťastím tejto vrstevnatej epiky je, že vrstvy nie sú funkčné autonómne: ani duchovný obsah, ani apokalyptická forma. _____ Miešať racionalitu s iracionalitou v téme viery ak-tak vtedy, ak je primárnou ambíciou predvedenie psychológie. Tu Archa obsadená poloplastickými charaktermi, pátosom a profánnosťou stroskotáva. Namiesto ďalšieho intímne kvalitného Aronofskeho tu máme halfepos bez hodnoty s facepalmovým strihom, vlastne s takou malou vizuálnou tragédiou (tolkienovsko-potterovskí teletubbies Vesmírni ľudia). Táto poloha Aronofskemu vyslovene nesedí, nesadla – utíkej, Darrene, uteč! ()

CallenG

Po vizuální stránce nádhera, dějově už bohužel ne tak pestré ale určitě ne nudné. Jsou filmy které stačí popsat pár větami a znáte komplet celý děj, u Gravitace stačilo pár slov a měli jste odvyprávěn celý film a i přes to to bylo neskutečně napínavé a ani na milisekundu jste se nenudili, tady vám také stačí 3-4 věty a to i z toho důvodu že snad příběh o Noemovi zná téměř každý, ale nepatří do té samé skupiny jako už zmíněný film pana Cuaróna protože jsou zde pasáže a je jich poměrně dost kdy film ztrácí nechci napsat tempo spíše takové to kouzlo které vždycky provázelo a na závěr parádně gradovalo snímky Aronofskeho. Asi po snímku Black Swan jsem čekal daleko více. A co napsat k hercům Crowe a Connelly dobrá volba a Winstone snad ještě lepší, ale tři hvězdy max. ()

Rautrs

Osobně jsem čekal katastrofický film s pořádnou dávkou efektů, bohužel jsem obdržel psychologické drama v čele s běsnícím R. C... Je to biblický příběh a Noe jednoduše věřil. Očekával bych hlavně větší začlenění zvířat do filmu, když se jedná o Noemovu archu, ale už od začátku mi přišlo, že sleduju film určený pro vegetariány.. Těšil jsem se na Emmu, která toho více nabrečela než namluvila, ovšem její výkon byl i přesto prvotřídní. PŘÍBĚH - * * * * * HUMOR - NAPĚTÍ - * * AKCE - * * ()

Paladin25

Darren povedal: "Bude to dobré!" a ono to bolo :) Film som pozeral bez akýchkoľvek filmových predsudkov. Dokonca som aj zabudol že bol režírovaný Aronofskym čo bolo pri záverečných titulkoch príjemné prekvapenie :) Od filmu samotného som vôbec nečakal super-mega-katastrofický hit a našťastie som ho ani nedostal. To čo som dostal bol skvelý citlivý príbeh plný mnohých nie len biblických rovín... Tlieskam :) ()

kunda4

Náboženský ladený snínok, ktorý musel poriadne nasrať pedofilov vo Vatikáne. Russell Crowe drel ako vládal, ale to nestačilo, lebo Jennifer Connelly bol veľmi nevýrazna, scenár robený na kolene a aj tak vyzerala režia. Sklamanie zo zbytočnosti filmu. ()

Vasyl

Tenhle film měl tak 6 hodin a půlka z toho se odehrávala ve tmě. A ten "scénář"...věděl jsem že tyhle biblický sračky mě nebaví, ale doufal jsem v nějaký moderní vysokorozpočtový pojetí. Možná Emmerich nebo Bay by to natočili víc pro takový neznabohy jako su já. Upřímně, asi nikdy žádnej film mě tolik nesral. Postavy, děj, to bylo sprostých slov! Hvězdy jsou za to, že by to šlo natočit ještě mnohem hůř a Aronofsky to vlastně zachránil, za kameňobry (ti byli fajn, nečekal jsem něco takovýho) a za to že Noe byl správně oddanej radikál. Podruhé už to vidět nechcu, leda bych k tomu měl Hermionu a lahvinku Araratu. ()

BenchPress

Aronofsky zase dobře, no i když.... Noe má šťávu, o tom žádná. Již od prvních záběrů víte, že se jedná o Aronofského. Ten rukopis tam prostě je a každý, kdo viděl Černou labuť nebo Fontánu mi musí dát za pravdu. K samotnému příběhu se příliš vyjadřovat nemůžu, protože nejsem znalec starého zákona. Biblické pověsti jsem kdysi četl, ale už si z nich skoro vůbec nic nepamatuju. Myslím si, že nemůžeme řešit, jestli je to film podle pověsti, protože není. Nedá se tak natočit, nebo dobře, asi dá, ale pro amerického konzumenta to není film do kina. Aronofsky si půjčil jen postavu, archu a zbytek zasadil do příběhu, který je v první půlce výborná (skoro fantasy) doplněná (tradičně skvělou) Mansellovou hudbou. Druhá půlka mě trochu děsila. Aronofsky dělá z filmu vyloženě depresivní skoro horor, u kterého jsem netušil, jestli to mám brát tak vážně, jak se to tváří. Crowowa přeměna je dokonalá, ale místy Noe působil až moc šíleně. Za to hvězdu dolů. Jinak Darren opět pálí ostrými, o tom žádná. To je jeden z těch tvůrců, který má svůj styl natolik osobitý, že i kdyby natočil totální blbost, tak mě bude bavit. 4/5. ()

pafka

Metraz dost dlouha a herci co neco hrali byli jen dva. R.Crowe a Emma Watson. Dig. triky vcelku solidni. Ovsem dej nebyla zadna slava, takze vas to zrovna moc nebavi. Jen proste cekate, az prijde apokalypsa. A nez se to stane, to je doba! Slabe. ()

Spielbergo

Všechno skousnu, fantasy svět, kamenné andělo-obry i vraždícího kung-fu Noema. Neskousnu ale poslední utahanou hodinu. Jakmile přijde potopa, utopí se i poslední zbytky režisérovy soudnosti. Kratší stopáž a vynechání sebezpytování by filmu výrazně prospěly. Konec je nijaký a působí, že nikdo nevěděl jak to skončit, takže vše jde do vytracena. Celkově mi to přišlo, že v půlce tvůrcům došly peníze, takže zbytek museli sehrát jako divadelní hru. Velká škoda, potenciál je do poloviny filmu velmi slibný... ()

wallax

Tak trošku dosť akčnejšie vyrozprávanie pekného biblického eposu. Drsný a hriešny svet ktorý padol rukou jeho tvorcu a zároveň kus nádeje vloženej do svojho velediela - hŕstky ľudí. Do všetkého riadne kafruje Noeho rozporuplné vysvetlenie božieho zámeru...Aronofsky je génius aj keď Noaha nepovažujem za jeho vrcholné dielo. Krásna kamera, veľmi farbistý scenár (na tak krátky úryvok z knihy kníh), vždy skvelý pán herec Russel Crowe, herecky už vcelku vykresaná mladučká "Hermiona" alias Emma Watson a všetko spečatené krátkym no dynamickým hraním Sira Anthony Hopkinsa. Veľmi príjemné pozeranie. ()

AAVATARR

Podpriemerný scenár s priemernými hereckými výkonmi ale nadpriemerným hereckým obsadením.(Houstone máme problém) Všetci na Noeho nadávali, no napriek tomu som veril, že minimálne R.Crowe film potiahne do pre mňa postačujúcej roviny. Bol to ale práve on, kto ma viac ako dve hodiny sral každým gestom. Napriek prehnaným vyobrazeniam božskej moci som to na dva krát zhltol a som rád že je to za mnou. Žiadna ujma na duši, ale ani katarzia sa nekonali tak skutočne môžem len konštatovať, že film je priemerný americký výcuc biblie. ()

Kaculka1995

Takovou slátaninu jsem ještě neviděla. Amerikáni už neví, jak veřejnost přesvědčit, že křesťané jsou blázni, postava Noeho to dokonale dokazuje. I když to možná někomu příjde jako, že by tahle verze mohla být skutečná, pravdě se to ani neblíží. :( ()

kubilov

Debutové Pí bylo geniální - já se té naivitě spíš smál, luxusní Requiem for a Dream ho katapultovalo do první ligy - já radostně přikyvoval a tiše souhlasil, romantická Fontána jen utvrdila jeho postavení - já naopak nevěřil svým očím (v tom špatném smyslu), parádní Wrestler všechny položil - já se podruhé u Darrena zaradoval, Black Swan měl být jeho nejlepší počin - pro mě jen žvást. Dámy a pánové, Darren Aronofsky není nový král hollywoodské režie, není ani nástupce nesmrtelného Stanleyho Kubricka. Je to jen přeceňovaný, avšak talentovaný filmař, jehož některé díla jsou až příliš přehypovaná. Zhruba z těchto důvodů jsem nebyl z Noah už od začátku tak nadšený a rozhodně mě nečekalo nějaké trpké zklamání, Aronofsky to prostě nezvládl, což se u takovéhoto projektu tak nějak dalo očekávat. Vždyť z toho filmu ani není poznat proč by to měl chtít vůbec natočit, přece mu muselo být jasné, že ho minimálně polovina světa zatratí za to, že si vůbec dovolil zobrazit poslední přeživší lidi nějakým způsobem nezidealizovaně. Tak například chování samotného Noema a jeho syna Cháma bylo v některých chvílích naprosto nesnesitelné, otcův náboženský fanatismus a synovo pubescentní chování navzdory katastrofickým účinkům, které mohlo napáchat, bylo vyloženě debilní. Naopak taková Emma Watson mě mile potěšila, protože zase dokázala, že kromě krásné tvářičky umí i skvělým způsobem hrát. Abych ale kromě Emmy vyzdvihl i něco jiného, tak se mi moc líbily efekty a některé režijní vychytávky, kterými Aronofsky vždy alespoň na chvíli připomněl proč že ho vlastně má spousta lidí tak ráda. Plus. Kamenní strážci ve stylu Entů z LOT'R křížených s Transformery také hodně bavili, stejně tak Nick Nolte jako hlas hlavního z nich. Ale jelikož mám i náladu trochu rejpat, tak text distributora lže jako když tiskne. Potopa rozhodně nebyla největší katastrofou lidstva, to ví každý kdo se alespoň někdy na chvíli zajímal o přírodní katastrofy, které Zemi postihly. ()

srolyma

Do té doby, než Noahovi definitivně hráblo a začalo to být aspoň trošku zajímavý, to byla jen nezáživná křesťansko-ekologicko-veganská propagandistická agitka, kterou zpestřoval jen skvělý záporák - praprapraněco samotného guru všech záporáků Kaina a Noahův nadržený synek Chámovod, který by kvůli vidině zasunutí zapíchnul i vlastního tatíka. Efekty samozřejmě slušný, ale jinak... Kdyby to byl film natočený nějakou obskurní vatikánskou televizí, tak přimhouřím i oko, ale jako hollywoodský blockbuster těžký podprůměr. Znovu se mi potvrdilo, že Aronofsky fakt nee. ()

Luccy007

78% To vážně nechápu, proč má film tak nízké hodnocení?? Když i já jsem překousla mluvící kameny, tak to snad zvládne každý.. Člověk se musí občas povznést nad realitu a toto ani nemělo působit reálně.. Každopádně to ve mně vzbudilo spoustu pocitů a o tom mají filmy být. ()

kadles

Jennifer a Russell to zahráli tak, že jsem jim jejich role věřil, ostatní... škoda mluvit. Nejvíc pobavili entí transformeři. ()

ejay

Tak já vlastně nevím, co toto mělo bejt. Tak buď natočím velkolepej katastrofickej film, nebo silnej, vyprávějící se biblickej příběh. Toto je ale řídkej odvar z obojího. Je to hrozná nuda, hrozná zbytečnost a hrozná uřvanost! ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis

04.08.2023

Aronofsky si vybral svůj další film

Aronofsky si vybral svůj další film

16.04.2016

Darren Aronofsky (Fontána, Wrestler) nám naposledy představil biblické drama Noe a příští rok konečně uvidíme jeho další film. Jak se bude jmenovat? To zatím nevíme. V příběhu o mladém páru, jehož… (více)

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Emma Watson nepřítelem státu