poster

Dovolenkáři (festivalový název)

 • Velká Británie

  Sightseers

Dobrodružný / Horor / Komedie / Krimi / Road movie / Romantický

Velká Británie, 2012, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tosi
  ***

  Děj filmu se točí kolem série nevyjasněných úmrtí a jednoho čerstvého párečku dovolenkujícího v karavanu. Dle mého se ve scénáři příliš tlačilo na morbidnost a odpornost, a tak trochu se zapomělo, až na poslední čtvrtinu, na slušnější pointu příběhu. Nesympatičnost a arogance dvou hlavních, řekněme to slušně "cvakošů", mě alespoň bohatě vynahradily záběry na krásné přírodní scenérie. Ne úplně marně, ale prostě dost divně, na mě tahle černočerná nezávislárna zapůsobila.(18.9.2014)

 • Janek
  ***

  Jako sběratel podivností film doporučuju, ale spíš je to vhodné pro párty zhulených ujetých intelektuálů, kteří každou středu sjíždí nedivácké filmy. Seznam smrti mě překvapil, protože to šlo úplně mimo veškerá očekávání a Wheatley se nebojí jít hluboko pod kůži (výborné herecké výkony, psychologie, syrová atmosféra, autentičnost, morbidita kontra bezstarostná lehkost a !žádné výčitky svědomí!; to se zatím zdá být trademarkem režiséra). Sightseers jdou podobným směrem a Wheatley si tvoří styl, který je originální (hlavně pro tu psychologii postav) a já mu fandím. Film mě upřímně bolel a já se těšil až bude konec, z hrdinů a jejich činů mi bylo úzko a já už na takovéhle snímky přestávám mít takovou tu dravou sílu a svatou trpělivost; proto by mi vůbec nevadilo, kdyby Sightseers měly místo té hodiny a půl třeba jen 60 minut... výpovědní hodnotu by měli stejnou.(12.12.2013)

 • S.Quentin QUALE
  ****

  Inu, je vidět, že Benu Wheatleymu značně prospívá, pokud se statečně nechápe role scénáristy sám. Památkonávštěvníci jsou milým příkladem brtiského mixu černého humoru s psychologickým dramátkem, který na mne zapůsobil velmi dobře. V průběhu filmu je divák nucen postupně přizpůsobovat své emoce chování postav, aby nakonec bylo všechno jinak, než se na začátku zdálo. Atmosféra snímku je anglicky ponurá, smát se nějak moc nahlas nebudete, takže doporučuju spíš na melancholické odpoledne. 70%(24.12.2013)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Tina je dospievajúca žena, ktorá si konečne našla priateľa. Spoločne sa rozhodnú, že podniknú výlet na karavane za rôznymi múzeami, prírodou či pamiatkami. Tinina matka však z novej dcérinej známosti nemá veľkú radosť. Sú jej obavy z Chrisa oprávnené, robí si starosti úplne zbytočne, alebo je pravda "trošku" iná? Pomerne sarkastický snímok s pár slušnými gore zábermi. Niekoľko krát som sa naozaj z chuti zasmial. Matka dcére: "Vrahu!" Dcéra matke: "To bola nehoda mami". Matka dcére: "Rovnako ako pri tebe!" :D Nič to však nemení na fakte, že tento film, nie je typickým hororom, ktoré sa každoročne objavujú v hojnom počte. Takýchto je ozaj málo. Krvavé dielo posiate chorými, zvrátenými myšlienkami obalenými do rúška čierneho humoru a čuduj sa svete - romantiky. Niet nato keď dvaja spoznajú pravú lasku. Za úplný záver, prihadzujem 1 *. Taký je Sightseers - 70%.(6.12.2013)

 • Rob Roy
  ****

  Power Of Love, bitches. Ještě jeden dva takhle vytříbené kousky a Ben Wheatley bude aspirovat na jednoho z nejlepších divácky nedoceněných režisérů. Jeho kombinace obyčejné všednodennosti (sociálního realismu) a extrémního chování (dramatické filmové atraktivnosti), to mi sedne. Jen tak dál, nemůžu se dočkat, co provede se středověkem...(29.3.2013)

 • - Natáčení trvalo 24 dní. (Rob Roy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace