poster

Dovolenkáři (festivalový název)

 • Velká Británie

  Sightseers

Dobrodružný / Horor / Komedie / Krimi / Road movie / Romantický

Velká Británie, 2012, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MartinezZ
  *

  Bože bože bože. Tak dneska jsem si tedy vybral špatný filmový (pod)večer, jedna větší debilita než druhá. Tohle alespoň vypadalo zajímavě až lehce úchylně, ale v nějakých 60% jsem to utnul, protože mi jaksi přišlo, že co je moc, je moc. A prosím mějte na vědomí, že s komedií má tohle společného málo, přinejmenším já osobně zjevně humor chápu zcela a úplně odlišně.(23.5.2013)

 • mat.ilda
  ****

  Zadejte se do třicítky, neboť každý rok single navíc zvyšuje pravděpodobnost, že narazíte na perverty typu Chrise a Tiny - včetně psa... a pozor na přechody z odtažité nudy do extrému šoku, které z vás učiní senzacechtivého diváka, jemuž nikoli bez známek znepokojení později dojde, čemu že se to tak spontánně smál... Výlet na vlastní nebezpečí, leč vzpomínky na něj nevyblednou.(1.9.2014)

 • Tosi
  ***

  Děj filmu se točí kolem série nevyjasněných úmrtí a jednoho čerstvého párečku dovolenkujícího v karavanu. Dle mého se ve scénáři příliš tlačilo na morbidnost a odpornost, a tak trochu se zapomělo, až na poslední čtvrtinu, na slušnější pointu příběhu. Nesympatičnost a arogance dvou hlavních, řekněme to slušně "cvakošů", mě alespoň bohatě vynahradily záběry na krásné přírodní scenérie. Ne úplně marně, ale prostě dost divně, na mě tahle černočerná nezávislárna zapůsobila.(18.9.2014)

 • J*A*S*M
  ****

  Wheatly se potvrzuje jako režisér, kterého stojí za to do budoucna sledovat. Sightseers na mě zapůsobili lépe než Kill List. Určitě se jedná o divácky vděčnější film. Má to krásné vizuály, černý humor, dobré a nápaditě využité písničky. Přesto se mu zatím nijak enormně vřelého přijetí nedostává. Já to mám tak na sedmi bodech z deseti, ale za ten krásný, cynický závěr tentokrát zaokrouhlím nahoru. Hlavně je to pro mě alespoň o hvězdu lepší zážitek než Kill List, což sedí.(3.4.2013)

 • Rob Roy
  ****

  Power Of Love, bitches. Ještě jeden dva takhle vytříbené kousky a Ben Wheatley bude aspirovat na jednoho z nejlepších divácky nedoceněných režisérů. Jeho kombinace obyčejné všednodennosti (sociálního realismu) a extrémního chování (dramatické filmové atraktivnosti), to mi sedne. Jen tak dál, nemůžu se dočkat, co provede se středověkem...(29.3.2013)

 • - Natáčení trvalo 24 dní. (Rob Roy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace