poster

Dovolenkáři (festivalový název)

 • Velká Británie

  Sightseers

 • USA

  Sightseers

Dobrodružný / Horor / Komedie / Krimi / Road movie / Romantický

Velká Británie, 2012, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • FFilipCZ
  **

  No na to, že se to jmenuje Sightseers, tak prohlídce památek tam tedy není věnováno zrovna hodně času. A že by tohle byl zrovna typický představitel žánru "komedie" to se mi tedy taky nezdá. Ano, dvakrát třikrát jsem se zasmál a celkem po právu, ale za některé scény by se nemuseli stydět ani tvůrci hororu - no však uvidíte sami. Rozhodně stojí za shlédnutí, především díky své jedinečnosti, rozšíříte si obzory. Avšak žádný trhák to není.(25.5.2013)

 • Rob Roy
  ****

  Power Of Love, bitches. Ještě jeden dva takhle vytříbené kousky a Ben Wheatley bude aspirovat na jednoho z nejlepších divácky nedoceněných režisérů. Jeho kombinace obyčejné všednodennosti (sociálního realismu) a extrémního chování (dramatické filmové atraktivnosti), to mi sedne. Jen tak dál, nemůžu se dočkat, co provede se středověkem...(29.3.2013)

 • George Stobbart
  ****

  Ben Wheatley trochu zaexperimentoval a kto čakal, že po psycho pecke "Kill List" príde s niečím podobným, bude asi trochu prekvapený. Ale iba chvíľu, pretože postupne sa ukáže, že "Sightseers" je psycho pecka taktiež. Len trochu iná, nenápadne učesaná do úsmevného žánru čiernej komédie, ktorej finálne vyznenie však s človekom (podobne ako u KL) ešte chvíľu ostane. Príbeh 30tnikov Chrisa a Tiny, ktorí sa vyberú na poznávací road trip, čo sa postupne zmení skôr na trip mimo zákon, je veľmi chytľavý, s citom natočený a miestami dokáže navodiť naozaj neočakávané situácie, ktoré však nijak nevytŕčajú z tragikomického tempa a utvárajú príjemný celok. Ústredná dvojica to vedie absolútne bez zaváhania, audiovizuál prakticky nemá chyby (v niektorých momentoch pripomenie KL viac než by človek čakal) a pre mňa je to zatiaľ jedno z najmilších tohtoročných prekvapení.(29.3.2013)

 • dubinak
  *****

  Asi takto si představuji dokonalost. Tedy v jistém slova smyslu. Sightseers je absolutní špičkou mezi britskými černohumorovými nezávislými komediemi. Je tam naprosto všechno. Nádherné exteriéry v podobě anglického venkova, abnormálně ulítlé, vážně strašně moc ulítlé postavy, které v divákovi vyvolají plno různých pocitů. Co nenabídl Wheatley v nepříliš dobře oceňovaném Kill Listu, nabídl právě tady v neskutečném měřítku. Je tu romantika, násilí, explicitnost, vtip, spousta charakterů, odvázanost, ale i závažnost. Od každého špetka. Všechen ten brilantní, nestabilní citový chaos doprovází výborně se hodící hudba a dvěma hlavním hercům se opravdu klaním, zvlášť Alici Lowe. Režisér na její místo nemohl vybrat lepší herečku. Přesně takováhle nezávislost a svoboda je můj dokonalý šálek kávy. Konečnou scénou za doprovodu The Power of Love mi Wheatley způsobil nemalý pokles čelisti a absolutně špičkový filmový zážitek. Nepřechvaluju...je to vážně žrádlo.(5.3.2014)

 • stuntmanMIKE
  **

  zase jeden z filmov, kde človek musí hladať stopy aby sa dopracoval k odpovedi na otázku PREČO ? ... Zamindrákovaná stará dievka a zamindrákovaný ginger idú na road trip a nechávajú za sebou mŕtvoly. Takí normálni zabijáci povedal by som, avšak je to nudné, predvídateľné a hlavne nevtipné... A ja mám tak rád anglické horor/komédie ...(23.3.2014)

 • - Natáčení trvalo 24 dní. (Rob Roy)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace