Joe321

Příjemná vztahovka s velmi hodícím se hereckým osazením. Bez posledních pěti minut by to bylo za pět (mimochodem, jak to vysvětlí doma...). Normálně mám rád pozitivní konce, ale tady mi to nějak morálně nesedělo. Ono teda, když si to člověk vezme kolem a kolem, tak tu máme poselství filmu: Po duševním (možná i fyzickém) znásilnění ženy se proslavíte a ona se vám stejně vrátí. Což teda úplně nezní dobře. A teď když to píšu, tak ani vlastně nevím, jak jsem film pochopil a jaký ve mě zanechal pocit. Je to upozornění/varování? Hmm... ()

Aljak

"I'm not writing about you. I wrote you!" Predstavte si, že môžete vytvoriť ženu vašich snov. Stačí to len napísať na papier. Aká by bola? A čo keby vám to celé doslova prerástlo cez hlavu a váš ideál by vám začal liezť na nervy? ... Tak presne o tom je tento film. Naozaj zaujímavé spracovanie, scenár, aj námet - hoci niečo podobné sa už objavilo v Stranger Than Fiction. Napriek tomu zaujalo, upútalo a dá sa povedať, že aj prekvapilo. Plus k tomu v hlavnej úlohe krásna Zoe Kazan, ktorá je zároveň aj autorkou scenáru (v podstate napísala sama seba). ()

M.i.k.e

v první půlce klasická indie tuctovka doplněná o velmi dobrý nápad.Druhá půlka je ovšem natolik pravdivá a místy opravdu emočně působivá,že sem musel přídat jednu hvězdu.Trošku škoda,že si tvůrci nedopustili takové zakončení.Kdyby Ruby skončila o 10 minut dřív,mohla to být ještě větší síla.Jinak ovšem hodně příjemný a civilní film (i přes "nadpřirozenou zápletku")...80% ()

Havaj8

Neobvyklý příběh pro mě, asi sem toho tolik neviděl, protože občas čtu, že to na tenhle a tenhle film nemělo. Kolikrát se divim, kdo ty scénáře vymejšlí, ale ty náměty prostě jsou a budou. A i když to nebyli nějaký ultra sexy herci, tak možná i proto to bylo tak osobitý a přirozený...mooc pěkná podívaná, pár scén bylo i vtipnejch, pár scén bylo možná až moc přes čáru, ale souhlasím s názorem, že kdyby to odsekli o 5 minut dřív, byla by z toho ta správná ponaučující citovka. ()

uterox

Skvělý film. Hodně zahřeje u srdce, když okolní svět není OK.Pak tohle vám vždy zaručeně zvedne náladu. Povinný film pro příznivce scénáristy: Kaufmana. ()

Martin741

Zacina sa to zaujimavo, je to hrave, film sa chce s divakom hrat. Horsie ale, ked pristupim na jeho hru, tak nastupi od druhej polky priserna nuda, nic sa nedeje, len dialogy skoro vyfucia do prazdna, Dano so Zoe Kazan dost prehravaju, napisal bych : 40 % ()

bourec

Paul Dano tady hraje přestě toho,jak sám vypadá.Neurotickej,sebestřednej suchar,kterej se neumí bavit.Holka je do něj blázen,a von to zazdí.Zajímavá pohádka s dost vyhrocenou scénou na konci.Docela zajímavej počin s neokoukanym hereckym týmem.Film vám uteče jak voda.Dobrý.60%. ()

Lanark

Není to slečno Zoe trochu moc? Psát o sobě, jak o mě někdo píše, že mě ovládá? Malou Miss Sunshine jsem neviděl, ale zato jsem viděl Horší už to nebude. Proto mi nepřijde námět tak originální, avšak nutno říct, že o to bylo sledování Ruby zábavnější. Dokonce si myslím, že by si Calvin zasloužil více pedagoga literatury než psychiatra. :) A možná by si ho zasloužila ještě více slečna Zoe, která by pak pochopila, že nemusí opakovat typická schémata žánru, aby dosáhla svého cíle. A že pro jednou bez happy endu by to teprve byla romantika! Ach, kdyby Ruby zůstala svobodná...ach..ale to jsou už jen mé kdyby. :) ()

campix

Pokud bych měl doporučit nějakou romantickou komedii z poslední doby, tak mám jednoznačného kandidáta. Ruby Sparks je prostě výtečná. Roztomilá, hravá, chytrá a sympatická. Takových je pouze několik do roka. Ruby Sparks tak u mě kandiduje na titul nejsympatičtějšího filmu tohoto roku. Sice je od tvůrců mnou nenáviděné Little Miss Sunshine. Ti se pochlapili a napravili si u mě reputaci. Skvělý námět, skvělý herci, skvělý konec. Překvapení, které mi vyrazilo dech. ()

Wormboy

Bolo to veru davno, kedy ma romanticka jednohubka takto potesila svojou originalitou, lahkostou, prirodzenostou a absolutnou nenutenostou. Velmi pekne a velmi pravdive :) ()

Juto

Na začiatku je to roztomilé a vtipné, ale potom to rýchlo začne byť veľmi vážne a trochu temné. Calvin je veľmi sympatická postava. 7/10 ()

dr.fish

Téma je to sice zajímavé, ale hlavní hrdina k uzoufání nesympatický "lúzr", jemuž se každý obloukem vyhne. Takže mne jeho příběh naprosto nezajímal, jeho problémy mi byly ukradené a jeho holka se mi nelíbila. To pak člověk kouká na film, kroutí hlavou a říká si, proč to vůbec ti lidi natočili. Prostě si nějakej scénárista našetřil a natočil si svůj vlastní mindrák...50% A pozor, navíc vám film vysaje i tu poslední energii, co jste si na hezký filmový večer naspořili!!! ()

Gonzi

Nebavilo - přijde mi, že je celá myšlenka značně nevyužitá a mezi postavami byla nulová chemie. Upřímně nevidím, co by se na tom někomu mohlo líbit. ()

Johnny.ARN

Vykrádačka Inkoustového srdce a Klubu bitkárov. Nesympatický herci, príbeh síce výnimočný, ale neupútal. Prevedenie mohlo byť ešte trochu lepšie. Tešil som sa na Banderasa, ktorý si tam ani poriadne nezahral. 2 z 5 ()

LiborGondek

Geniální spisovatel Calvin si napsal svou vlastní přítelkyni. Hodně lidí říká, že by na ženský chtěli nějaký univerzální dálkový ovládač, aby si ji mohli ovládat podle svých potřeb. Ve filmu Ruby Sparks je ale přesně vystihnuto k čemu by to vedlo. Každá úprava totiž nese riziko dalších vad, potom dalších, dalších a dalších. Není to vlastně ani riziko, je to jistota. Každá akce vyvolá i reakci a k čemu by nám nakonec takový ovládač byl? Každý by zjistil, že na hovno. Jednoduše bychom postupně už nestíhali vylepšovat a pořád bychom byli stejně a stále nespokojení. A pozor, funguje to i naopak, takže dámy, buďte spojené s tím, co se vám doma válí na gauči, může být i hůř... ()