Darkslayer

Netradične-tradičná a nereálne-reálna romantická komédia, ktorá je tak trochu aj dráma. Prvá polovica sa rozbieha pozvolna a postupne naberá pohodovú atmosféru. Hlavne v tejto polovici sa najviac prejavuje humorná a romantická stránka filmu. Po prehupnútí do druhej polovice sa prechádza do dramatickej línie, v ktorej sa riešia morálne a vzťahové aspekty prameniace z potreby niekoho ovládať a mať len pre seba. Tu už snímok stráca na pohodovej atmosfére a stava sa (aj napriek nereálnej zápletke) viac chladne reálnym. Finále,sa ale obracia na tradičnú romantickú nôtu, ktorá mi aj napriek tu spomínaným výčitkám vôbec neprekážala. Príjemné prekvapenie, ktoré mi dosť pripomenulo môj obľúbený Stranger Than Fiction. Lepšie 4*. ()

figliar

Aj keď Paul Dano patrí k jedným z mojich menej obľúbených hercov, v tomto filme hral brilantne. Krásny a silný príbeh o ľudskej sile predstavivosti, samote a prekážkach vo vzťahoch. Film je ako aj vtipný, tak aj smutný. Aj keď koniec bol celkom predvídateľný, na výslednom hodnotení to nič nemení. ()

Rockerman

Kdybych napsal, že je to o mladém spisovateli, kterému obživne jeho hrdinka románu, který zrovna píše, tak by si většina mohla pomyslet, že to bude jen jedna z dalších tuctových romantických komedií. Ale tady tomu není tak úplně. Je tu přece jen něco navíc, nějaká ta nadstavba. Kromě té snové a velké lásky, je to také o sobectví a manipulaci s lidma. Když si Calvin uvědomí, že je právě takový, je už pozdě. No a ten závěr je samozřejmě předpokládaný, podle všech pravidel filmů tohoto žánru a tak si můžeme užít happy-endu. ()

hEROic

nadhodnocena romanticka komedie, u ktere jsem se nesmal... nejlepsi na filmu byl asi Banderas, ale jeho role byla prilis malicka na to, aby dokazal neco vic... pro me osobne nemastne, neslane a nudne... 60% ()

BOURQUE

Zaujímavý film (podobný ako Stranger Than Fiction) s veľkou dávkou materiálu „na čítanie“. V rámci žánru komédie/fantasy mám rád také snímky, ktoré v sebe nesú aspoň kus morálneho ponaučenia. V tomto prípade je to o tom, že sny sú síce dobré (hlavne, keď sa splnia), ale za to, aby sme niečo (resp. lásku niekoho) získali, tak do toho musíme vložiť celé naše srdce a „zdravý rozum“. Nemôžeme sa chovať egocentricky a vždy len myslieť na seba. Vďaka nadpriemerne dobrému scenári (Z. Kazan) a takisto nadpriemerného výkonu Z. Kazan budeme chcieť vidieť tento film minimálne ešte raz. PS1: P. Dano bol taktiež dobrý – malá pikantéria, že aj „v reálnom“ živote žije spolu so Z. Kazan. PS2: Zoe Kazan vypadá neskutočne pekne! Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

GOREGASM

Zoe Kazan si napsala scénář na tělo a se vší důvěrou jej předala ke zpracování dvojce Jonathan Dayton & Valerie Faris, kteří stojí za mou stmelující srdcovkou "Little Miss Sunshine". Má první rada zní, nečekejte "druhou " Miss Sunshine. Ruby Sparks je na úplně jiné pocitové vlně. Tady rozplétáme diskutabilní téma doslovně pojmenované "jak si napsat přítelkyni". Myšlenka je to geniální a ani její zpracování za ní rozhodně nepokulhává. Filmy, které si takto hrají ať už s realitou nebo jen se zažitou formou, vždy ocením a stejně jako o pár let starší (500) Days of Summer, i Ruby Sparks vás nechá zhoupnout na pocitové sinusoidě a nabídne svou interpretaci iracionální vztahové matematiky. Hořkosladký prožitek byl od první klapky nevyhnutelný. 90% ()

nippa

Fakt nemám rád Paula Dana, po tomto filme ešte o to viac, takže to asi robí dobre, alebo ho len fakt nemám rád... Navonok sladké a pritom tak kruté. Príbeh sebeckosti a demonštrácie moci z majetníctva, ktorá sa vymkne kontrole. Ten obraz idealizácie, ktorá nevedie v skutočnosti k šťastiu je výborný. Možno keby si každý materialisticky poznačený človek tejto doby uvedomil význam toho odkazu, svet by vyzeral ináč. Radujme sa z nedokonalostí iných, nechajme sa nimi obohatiť a snažme sa ich pochopiť! To už som trochu prehnal nie? :D Príliš veľa filozofie... alebo? Nebolo to dokonalé, ale práve teraz mi to naozaj sadlo. ()

Faila

Bylo to dost zajímavé a možná i chvílemi poučné pokoukáníčko, jen mě občas trošku mrzelo, že Calvin není větší úchyl a nevyužívá svou schopnost ovládat Ruby o něco víc... ()

Folky

Velice příjemný a originální romantický film. Narozdíl od většiny se mi líbila i ta poslední půlhodina, která příběh dovedla přesně tam, kam měl jít a nenechal tak prázdno. ()

Ben Nevis

Dala bych víc hvězdiček, protože námět se mi líbil. ale konec to zazdil, protože co udělal Calvin, aby si zasloužil druhou šanci? Pokud má povahu takovou, že ideální přítelkyně je na odchodu, nepomůže nic. Vady na charakteru se nedají přeučit, maximálně tolerovat. V tom udělal pan spisovatel chybu, protože sám sebe vidí rovněž jako bezchybného a hledá k sobě dokonalý protipól. Nicméně Zoe Kazan měla co hrát a oba protagonisté se rolí zhostili solidně. ()

Rathalos

Velmi zaujimava myslienka,namet,ktory by ma asi ani nenapadol,zvlastny film,ale urcite nelutujem,ze som si ho pozrel,prave naopak,urobilo to na mna dojem a zamyslal som sa pri sledovani nad roznymi vecami,co znamena,ze to malo cele zmysel,dakujem tvorcom i hercom...:-) ()

studo

Neskutočný filmový zážitok. Úplný vrchol a pád jednej lásky, kde moment, keď im vzťah začal škriepiť a on začal riešiť, či niečo dopíše alebo nie a následky toho... Najlepší romantický film práve od 500 Days of Summer ()

Charlie84

Právě jsem dal pětku mladému spisovateli randícímu s holkou, kterou si vymyslel. Do slova. A zásadní zvrat spočívá v tom, že to tak prostě máme brát! Prej že láska je kouzlo (no nezní to hrozně???)...vzpomněl jsem si na Půlnoc v Paříži, Ruby Sparks jde ale dál. Originální zápletka je o to originálnější, že není jen trůrcem zdařilých veselých situací (hlavně díky hercům), ale i dramatického oblouku, který dovoluje film vnímat hodně "nefantazijně". Bál jsem se, že to zabije závěr, ale závěrečné setkání v parku mi nedovoluje jinak. Sdělení je jasné, cesta k němu zábavná a Paul Dano je natolik neokoukaný, že....prostě proč ne:) ()

Kingjiri

Nemám rád sterilní hollywoodský komedie, ale Ruby Sparks byl jinej až moc. Přílišná komornost se ke komediálnímu žánru nehodí a rádoby intelektuální scénář s pomalym tempem vyprávění mi taky příliš neseděl. Nejvíc však zamrzí nevyužití potenciálu, kterej nabízel originální nápad (možnost ovlivňovat chování Ruby za pomoci psaní). Z toho se opravdu dalo vyždímat mnohem víc, než pár průměrně vtipnejch scének. Menší plus dávám za sympatický herecký obsazení, dvě silnější hvězdy. ()

pepa3rd

Zvláštní romantická komedie, která staví na nesympatičnosti hlavního představitele, který je vším možným, jen ne hrdinou, se kterým se chcete ztotožnit. Své neurózy a osamělost promítne do nového románu, který se stává skutečností a on najednou žije svůj vysněný život. V okamžiku, kdy se v jeho pohádkovém světě objeví první mráčky, rozhodne se zasáhnout a vrátit vše do vyjetých kolejí. Je to přeci tak snadné, stačí sednout ke psacímu stroji. Mohla by to být bláznivá komedie jako Click, ale tvůrci se naštěstí vydali jinou cestou. Na můj vkus ovšem až příliš vzdálenou romantické komedii s hrdinou, který si nedokáže získat sympatie diváka a divnou poslední půlhodinou, která díky předešlému nedokže vzbudit emoce, což je k romantické komedii asi největší výtka. Přesto, především za zajímavý námět, slušných 70 %. ()

Torgal

Ruby v mojich očiach ďaleko zaostala za očakávaniami, ktoré som do tohto filmu vkladal na základe zápletky a tvorivého tímu zodpovedného za krásnu Little Miss Sunshine. Nezlyháva úplne, ale nefunguje to poriadne ani v komediálnej, dramatickej ani romantickej línii. Deje sa toho primálo a ja som sa neubránil nude, čo som vážne nečakal. Zopár veľmi zaujímavých momentov sa tu nájde (hlavne takmer záver s písacím strojom), no je toho primálo. 6-/10 ()

dakarin

Když ve skutečném životě někdo uletí příliš do světa snů z jakýchkoli důvodů, nepřináší to štěstí ani jemu, natožpak lidem kolem něho. Čest výjimkám... ()