Mrkvič

Jak udělat fantasy/scifi romantický film bez použití nějakých kulis nebo složitého vysvětlování. Princip kouzla zde není vůbec vysvětlován a snad to není ani potřeba. První polovina je kouzelná, zajímavá a vzbuzuje spoustu otázek. Dál film začne tahat hodně za provaz, aby se na konci zase zklidnil a završil tak romantickou linku. Bylo to fajn, ale víckrát nejspíš ne. ()

July

Slušný námět a trocha nevyužitého potenciálu. Pomalejší rozjezd, než by bylo nutné, příjemný prostředek a konečně pořádně chytlavý závěr, který jde do tvrdého. Film na hranici 3* a 4*, který rozhodně lze doporučit. ()

noriaki

Těch svěžích vánků v romantických komediích už je v poslední době tolik, že to začíná vypadat na pořádný průvan. Ruby Sparks je další z těch nových, fantastikou lehce líznutých filmů o mezilidských vztazích. Tentokrát ovšem nadpřirozenou linku nevnímá jako alfu a omegu kolem níž se všechno točí, ale používá ji jako prostředek k obnažení myšlenek zamilovaného člověka. Navzdory svojí premise je totiž příběh pravdivý a realistický. Scénář je parádní a Zoe ho zřejmě psala hercům přímo na tělo. A nejzářivější z nich je Zoe Kazan, která ještě nikdy nebyla tak sympatická jako tady, v zrzavé verzi. Zcela zasloužených pět hvězdiček a top 10 za rok 2012. ()

Pavlínka9

Téma zajímavé, i když pro mě už známé, ale i tak jsem měla tušení, že tam bude něco neobvyklého a zcela neočekávatelného. A ono vážně jo. Poslední 20 minut filmu byly tak silné, že mě donutily na jednu chvíli dokonce přestat pít a to je už co říct :D :D "Já nepíšu o tobě. Já píšu tebe." "Můžu tě přinutit k čemu chci." Tato část byla pro mě přesně "to" na co jsem čekala. Dva hlavní hrdinové, kteří mi nejsou zrovna dvakrát sympatičtí a rozhodně bych chtěla mít stejné geny jako Zoe Kazan, která ve svých letech vypadá stále na 18 a Annette Bening v roli matky, která jí sluší ještě mnohem více, než všechny ty upnuté a uhlazené paničky, které také často hraje. Závěr, kdy Ruby má výraz ve tváři, že Calvina opravdu nikdy nepotkala a jejich nevinné setkání - dokazuje, že stát se může opravdu cokoliv. ()

LittleJohnny

Bravisimo, po dlouhé době jsem viděl opravdu famózní film. Velmi inteligentní, barevné, krásné, záhadné? To všechno v jednom společně s vynikajícími hereckými výkony a vtipností okamžiku vykouzlí úsměv na tváři nejednomu filmovému nadšenci. Nemůžu nic jen doporučit. Zaslouženě plná palba! ()

geklon

Jasný, romantická komedie, pěkný námět, pěkný herci, chytré a zábavné dialogy. Na první pohled leda tak. To, jak se z milé romantické jednohubky postupně a čím dál víc stává Nietzcheovská osudová honba za dokonalou partnerkou, je opravdu nevídané. Zoe Kazan v poměrně mladém věku napsala a sehrála, něco, čemu se dá jen těžko smát...... Nutí přemýšlet, hloubat a litovat své hlouposti, malosti, lhostejnosti, sobectví a netolerance a to nejen v partnerském vztahu. To jak posledních 40 minut příběh graduje, je mrazivé a fatální, ale právě tak to v soužití mezi dvěma lidmi chodí. Finální tečka je nezaměnitelným a předem očekávaným hepyendem, sice zbytečná, ale od Zoe jsem ani jiné defilé ani nečekal. 500 dní se Summer a Něco jako komedie, našli v mém srdci dalšího spolubydlícího. ()

MikyAff

Kéž by všechny romantické filmy byly takové. Příjemné, něžné a absolutně netlačící na pilu. Sympatická hlavní dvojice vás nechá unášet se celým filmem jako ve snu a na konci vás nečeká nic, co by vám zlomilo srdce, nebo kvůli čemu byste museli ronit tuny slz. Ať už smutku, nebo radosti. Jediné, co to zanechá, je příjemný pocit a možná nějaké to zamyšlení. She's complicated. That's what I like best about her. ()

venison

Film "Ruby Sparks" jsem dlouho obcházela, až mne nakonec dohnal.. Nevěděla jsem, do čeho jdu, takže jsem byla netradiční zápletkou příjemně zaskočena.. Navíc hlavní hrdina je spisovatel, který žije v krásném domě.. Volba obsadit divňouse Paula Dana se mi zdála správná.. Roztomilá holka od vedle Zoe Kazan taky.. Hlavní kouzlo filmu stojí především na perfektně zvoleném obsazení.. Bohužel je "Ruby Sparks" scénáristicky nevyzrálá.. Na začátku filmu na diváka rozbalí svou originalitu a zajímavost, která se postupně propadá do průměrné nudy, je uměle natahována, přikrášlena dramatickými romantickými scénami, aby se propadla až na dno polopatického vysvětlování.. Potenciál by byl, jen to chtělo asi ještě trošku dozrát.. Vidět a zapomenout.. ()

MarekLucin

Povznášející a inspirující střípek ze života, obrázek, pohlednice jedné podoby lásky.Pro všechny nadšené pisálky, pro všechny, kteří rádi sní a kteří mají neuvěřitelně bohatou představivost. ()

hroubek

Americká indie komedie s francouzskou příchutí lehce říznutá psychologickým dramatem v druhé části.Nejhezčí věc na indie filmech je to, že Vás pokaždé můžou nějak překvapit.Je to hlavně tím, že si tyto filmy točí tvůrci pro sebe a taky tím, že mají originální nápad, který prostě není pro všechny.Spousta lidí prostě nepřekousne film, kde nejakčnější scéna filmu je skok do bazénu.Ale to jsem odbočil.Už od ukázky jsem, si říkal že bych se rád na tu Ruby Sparks koukl z blízka.Bylo to hlavně originálním námětem a příjemnou Zoe Kazan.To jsou, taky největší přednosti filmu alespoň co se týče mně.Nevím proč, ale od druhé půle jakoby film ztratil svoje kouzlo a jeho přirozená hravost byla tatam.Nejspíše to způsobilo pro mě až na pár okamžiků nevýrazný výkon Paula Dana, který mi ve spoustě okamžicích připadal nesympatický.Přesto, jeho závěrečné vyjádření lásky je správně romantické.Ale, hlavně těch pár ujetých scén.I tak se dá říci, že Ruby Sparks je příjemná komedie, která je správným příběh o lásce. ()

majkl44

Dobrý nápad, pěkná podívaná.. Jen bych řekl, že to tvůrci příběhu trochu zmršili stejně jako hlavní hrdina. Asi do toho prostě museli dát trochu dramatu.. ()

Terzeus

Po menšom ochladnutí musím skonštatovať, že Ruby Sparks je výborným filmom. Tvorcovia vložili veľa viery hlavne do skvelého námetu a scenára. Dá sa povedať, že sa im to plným spôsobom vyplatilo nakoľko to prináša silnú dramatizáciu a dáva pointe samotnej ďaleko realistickejší nádych aký by sa očakával. Zahráva sa´totiž v podstate len s jedným aspektom romantických vzťahov a to kontrolou. Darí sa to ale tak dobre až výsledkom je skutočne nenudiaca schéma. A to je jadro problému. Kde je nejaká odbočka od známych vôd? Kde je nejaký vybočujúci faktor spracovania, ktorý by ukázal, že film skrátka je lepší než tie ostatné? Asi už viete odpoveď - nikde nie je. Ale v podstate je to v poriadku. Schémy fungujú a používať sa používajú a aj sa používať budú. Ale práve inovácie môžu určité osvedčené techniky vylepšiť a povzniesť ich na dôležitejšiu audio vizuálnu aj umeleckú úroveň. A to chýba práve Ruby Sparks. Pointa nie je všetko. Divák potrebuje od filmu aby ho niečím prekvapil, niečím povzniesol. Jedna dramatická scéna, výborné napätie a scenár to nespravia. 85% ()

Mishqo

Čarovné, magické, nádherné. Naozaj krásny príbeh s dobre napísanými postavami s ešte úžasnejšou hudbou. ()

sskrblik

Chcete-li se podívat na duchaplný, "romantický" film s nápadem, Ruby Sparks je ta pravá volba. Romantika není naštěstí toliko přeslazená, aby zaplesalo pouze srdce dámy, ba naopak je doplněna mužskou dominancí. Film má zajímavý spád a ústřední dvojice je ve svých rolí znamenitá. Mohu doporučit všem, kdož hledají ideály. ()

VasaX

Ruby Sparks mě moc neoslovila. Ze začátku mi rozhodně nesedl ten přechod "z reality do fantasie" a podkopával mou potřebu racionality. A zbytek filmu jsem s tímhle agresivním vsazením silně fiktivního prvku do jinak přímé "reality" měl prostě problém. Dál mi hlavní hrdina nesedl - jak rolí, tak charakterem, takže mi bylo většinu filmu ukradené, co se s ním stane. A také i přes celkem zajímavý námět, který byl jen velmi úzce rozpracovaný na to, že film má 104 minuty, ze scénář poměrně stereotypický, přímočarý a nezadá si s rom-comy, které mají co dělat, aby byly alespoň průměrem. Jediná část, kdy mě začal snímek bavit byla cca poslední třetina, kdy se rozjelo dějové vyvrcholení a začalo to mít alespoň trochu dynamiku, která by udržela mou pozornost. Já romantické komedie rád, ale Ruby Sparks jde dost mimo mě. Kdybych hodnotil jen ze svých pocitů, tak dám shovívavě dvě hvězdičky. Takhle ale přidám trošku nadhledu a Ruby Sparks u mě má hvězdičky tři, i když nejsou nijak nadšené. ()

Eleanor05

Docela dobrý nápad, docela slušně zahozený. První hodina filmu je nudná, další půl hodinu se konečně začíná něco dít, aby to skončilo prvoplánově. Jo a postava Ruby je strašně otravná... ()

Brain-D

Co kdyby si někdo začal vymýšlet postavu ve svém příběhu a ona se začala stávat skutečností....Jakákoliv vada by se dala hned upravit a přepsat k touze svoji. Prostě skvělé a kreativní jako např. "Lásky čas", kde byla pro změnu místo psacího stroje temné místo, kde mohl hlavní aktér skákat zpět do minulosti a pozměňovat budoucnost. Moje gusto. 5* ()

KlonyIlony

Tenhle film je tak trochu onanie nad tématem, žádný Obraz Doriana Graye od toho nečekejte. Pár sugestivních scén se tu najde (pár myslím doslovně), jinak je to prachsprostá exploatace bez jekékoliv myšlenky a přesahu, tedy možná až na jakýsi pocit katarze, když Calvin Ruby "osvobodí", čímž zároveň vnitřně osvobodí i sám sebe. Skončí to cheesy happyendem, během něhož ale autoři ukáží, že mají odstup a samotný příběh Rubyními (nebo jak se to jmeno skloňuje) ústy označí za domýšlivý či strojený (pretentious). Všechno je to zahaleno v líbivém hávu a předneseno profláklými herci. Největším selháním filmu podle mě spočívá v tom, že se mu nedaří vykreslit Calvina jako maniaka posedlého touhou kontrolovat své partnerky. Tato myšlenka vyplývá jenom ze šroubovitých vsuvek, ne z chování samotné postavy. Calvin se chová tak, jak by se v dané situaci zachoval asi každý - využije své moci a když zjistí, že věci nefungují, nechá to být. Názor, že Calvin nastavuje zrcadlo dnešním mužům, a že příběh je alegorií na jejich infantilitu, nevyspělost, se mi moc nezdá... PS. námět vůbec originální není. Vždyť už v antice měli příběh o sochořovi jehož dílo oživne. ()