Lasombra

"Nemůžeme dělat stejné věci, jinak bychom byli jako jeden člověk". Film o tom, co by se stalo, kdyby se naše myšlenky a sny někdy zhomtnily do skutečné osoby . Moc hezky natočený, zkoukla jsem ho jedním dechem. Avšak plný počet dám až ve chvíli,kdy jej uvidím znovu, abych si byla jistá, že mě jen tak neočaroval. ()

pasty

Je to inteligentné, čo sa v tomto žánri nenosí, je to vtipné aj pre náročnejšieho diváka a hlavne je to originál. PS: Nádherný soundtrack, už sa vidím ako ho budem počúvať stále dookola a žiť pri nom svoje sny. :) ()

bono22vox

Malá Miss Sunshine byla vynikající a stejně tomu je i u tohoto díla... Super práce, tyhle dva filmy těchto režisérů fakt žeru... ()

Withree

Vesměs souhlasím s názorem, že film měl skončit tak o 10 minut před opravdovým koncem. Ten je totiž velmi lehce předvídatelný, například ve (500) Days of Summer je tohle řešeno mnohem lépe. Jinak to je velice slušně natočené, s výborným scénářem a slušnými herci (dokonce i Banderas se nechal přemluvit na takový štěk). Nic víc, nic míň. ()

VeeDee

Neobvyklá inteligentní americká romantika s úžasným nápadem, chvílemi smutná, chvílemi k neuvěření. Hlavní hrdina mi silně připomínal Woodyho Allana. Jen maličko škoda toho happyendu.. mnohem víc by se mi zamlouval konec po předčítání úryvku z knihy... protože tak to v životě chodí... ()

quip

Tohle není dobrá pohádka. Jako film film funguje (proboha co tím vlastně myslím?), příběhově je ale problematický svým nedostatečně transformativním (a katarzním) zakončením. Jelikož je i na konci stále kretén - tedy jeho dekretenizace nebyla dostatečně důsledná - nenastavuje příběh důsledně archetyp chování, který byste rádi předali svým dětem. Proto ani jako žánrový rilm (rom-com) není úplně uspokujující. ()

Polnoch

Ruby Sparks spĺňa všetky predpoklady výbornej romantickej komédie. Navyše sa mi veľmi páči originálny námet. Nevidím dôvod nedať plné hodnotenie. Svojho žánru naozaj bezchybné dielo, ktorému skoro niet čo vytknúť. Dokonca aj fantasy element pôsobí úplne nenútene. Akurát ako hovorí J*A*S*M, ešte pôsobivejšie a silnejšie by film vyznel keby skončil o 10 minút skôr, no som spokojný aj s takýmto koncom. ()

Dan

Jaké by to bylo, kdybychom mohli žít s lidmi, které bychom si sami vytvořili? Jak by nás život bavil, kdyby lidé okolo nás nebyli nevyzpytatelní a nepřekračovali meze naší představivosti? ()

ZnalecH

Kdyby existovala kategorie nejzvláštnější film, tak Ruby Sparks by byl na první příčce. Za svůj život jsem viděl stovky a stovky filmů, ale žádný nebyl jako tento. Je to úplně sehraně dílo. Režie, scénář, hudba i herci. Všechno k sobě ladí. Až do konce jsem seděl napnutý, a přestože občas má pozornost opadala, nakonec se vždycky objevila scéna, která mě zase "probudila". Rozhodně doporučuji jako zpestření filmového jídelníčku. ()

radeckator

Půvabné, podobně jako kdysi Malá Miss Sunshine a hádám i lehce inspirováno legendárním Věčným svitem neposkvrněné mysli, což v tomto provedení vůbec nebylo na škodu. ()

Mira90

Paul Dano si doslova vybájí perfektní přítelkyni, ale ani to nestačí. Protože ženy. Ehm. Ale nakonec to dopadne dobře. Nejspíš. ()

Lilien

veľmi pekná a inteligentná komédia o vzťahoch ktorá je tak fantasy nereálna. až je reálna. Tá Zoey bude šikovná baba. ()

snek888

Moc příjemný filmový zážitek. Vlastně si ani moc nepamatuji konkrétní děj, ale nezapomenu na dobrou náladu a úsměv na tváři, který mi zůstal po celou dobu běžících titulků.. Pamatovat si budu i romantickou větu z úst Calvina: "Když jsi tu byla, přehlížel jsem tě. Teď, když jsi pryč, vidím tě všude." Představitelka Ruby je hezká a sympatická herečka. Film je natočený v zajímavých lokacích se vkusnou kompozicí objektů v záběru - aspoň to tak cítím. Líbila se mi i hudba, která podtrhla "ujetost" filmu. ()

Zl0

Výborný námet, priemerný a nudný film. Nesympatický hlavný hrdina a predvídateľný koniec. V postavách a ich správaní však veľa ľudí nájde obraz seba alebo svojich blízkych. ()

DogtownCZ

Není nad to se občas na takový typ filmu podívat a myslím, že Ruby Sparks je tou správnou volbou. Nechybí v něm emoce i vtip a vy upřímně hlavnímu hrdinovi tu jeho "napsanou" holku přejete. I když ke konci filmu už vám musí docházet, že Calvin je přesně takový, jaký je i podle své bývalé a že takhle to asi dál nepůjde. Scéna se strojem ukázala několik věcí. Jeho absolutní moc nad její osobností, ale i fakt, že právě tohle nechce a že tohle nestačí. Tak co to zkusit znovu? Konec už byl předvídatelný, ale vykouzlil mi úsměv na tváři. Moc pěkný film a určitě si ho někdy pustím znovu. ()

GudMen

Nahlížím-li druhé celovečerní dítko manželů Jonathana a Valerie z vlastní perspektivy, spatřuji bídu. Chápejte, vždyť on skončí s výplodem své churavé mysli! Vlastně je nám tím řečeno, že občas není žádné zbytí. Neumím a nechci se s tím smířit. Ne, ne a ne! ()

Snathoras

Bože jak mě naštval ten konec...kdyby to skončilo v okamžiku, kdy dal knihu svému psychiatrovi tak by to bylo za 4*...nu co se dá dělat, asi si mysleli, že lidi raději "happy endingy". ()

Judy24

Brilantně vyšperkovaná kombinace komedie (opakovaně jsem se nahlas smála), dramatu (na konci se mi úplně svíral žaludek), romantiky a fantasy. Na začátku mi chvíli trvalo, než jsem se zorientovala, ale pak už jsem si Ruby Sparks prostě užívala. Je to hlavně proto, že u Ruby se nenudíte. Pomalejší rozjezd je následován šokem, když se představí hlavní zápletka a od té chvíle už se film řítí skrz zatáčky, otočky, skoky a nečekaná zákoutí jako když jedete na tobogánu a je zakončen nejprve vyhroceným a posléze zklidněným koncem. Po shlédnutí Ruby Sparks jsem měla skvělou náladu, usmívala jsem se, ale vlastně jsem si nebyla tak docela jistá, na co jsem se to právě dodívala. Jeden z nejlepších filmů, které si můžete pustit s kýmkoliv a kdykoliv. ()

TommyDiamond

Zajímavé, originální i nápadité. Ruby Sparks je snímkem, který o lásce umí mluvit vnímavě a otevřeně. Láska není tvořena pouze radostmi a slastmi. Je to i zklamání, obětování i nenávist. Spisovatel Calvin to dobře ví a proto si vytvoří nevysvětlitelnými pohnutkami mysli partnerku, která mu slouží nejen jako múza a láska, ale i jako někdo koho může v případě potřeby ovládat. I když mě snímek zaujal a oba hlavní herci zahráli víc než přesvědčivě, chybělo mi víc emočního vypětí a něco co by dodalo filmu velikost a větší vážnosti. Dám tři hvězdy ()