Doba ledová: Mamutí Vánoce

Doba ľadová: Mamutie Vianoce

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie

USA, 2011, 24 min

• Heroine

Tak podle mne by filmaři klidně mohli tohle vynechat úplně. Nejsem sice člověk co "nenávidí vánoce", ale tímhle by se klidně daly vánoce kazit. Kýčovitý, trapný a nevtipný vejcuc, který slouží pouze k tomu, aby ve vhodnou dobu na vhodném místě, za pomoci jisté dětské slabosti pro vánoční filmy. vytahali z jejich rodičů ještě nějaké ty penízky. Vánoce jsou sice doba štědrosti, ale nevím jestli takhle by to mělo vypadat.(2.1.2012)

• josieaddms

Dobu ledovou mám ráda, všechny díly. Nicméně vánoční dodatek mě spíše zklamal. Čekala jsem odvaz a ironii stejně jak tomu bylo u vánočního Madagaskaru, jenže přišla klasická americká vánoční sentimentalita. Sice bylo pár vtipů povedených a některé scény docela stály za to, ale já jsem se moc nebavila. Pro děti to asi není špatné, ale já už jsem na tohle Santovské vyšilování alergická. Chyběla mi nějaká ironie, bylo až příliš lepkavé líbivosti.(1.1.2012)

Ufff,těžce patetický kraťas,o tom jak parta kolem lenochoda Sida vlastně vymslela vánoce,dočkáme se plně amerických keců,otravných vánočních melodií a neskonalého patosu.Na druhou stránku některé dialogy jsou dokonalé a věřte nebo ne,ale Scrat tady není hlavním tahákem,pro mě je to skvěle hláškující šavlozubák Diego,který je pro mě prostě nej.Animace je mizerná,je vidět,že se hodně šetřilo,jako vánoční kraťas to neurazí,ale ze všech dob ledových,celovečerních i krátkých je tohle nejhorší,asi proto jak je to patetické. 1* za Sida,1* za Diega a 1* za Český dabing,bez kterého by to bylo nesledovatelné.55%(24.1.2012)

• Torgal

Ďalšia recyklácia osvedčenej formulky zobrať Santu so sobmi a narvať ich do animovanej frančízy. Samozrejme aj tentokrát príde na zničenie Vianoc dementnou postavičkou (Sidom), aby ich mohli všetci spoločne pri speve zachrániť. Toto skátka ničím neprekvapí, ale na rozdiel od iných podobných "produktov" to bolo prežiteľné aj pre diváka nad osem rokov. 4+/10(31.12.2018)

Ze všech vánočních speciálů mých oblíbených animaků, které jsem viděl, je tento nejslabší. Prvních deset minut docela v pohodě, ale pak šla kvalita dolů. Příběh je to jinak pěkný, a pokud nevíte, kde Santa sehnal všechny své soby, tak se na to určitě podívejte. Samozřejmě nesmí chybět Scrat, nejlepší postava série, která to tentokrát rozjela opravdu pěkně. A ten pavouk byl docela v pohodě, ne že ne...(24.12.2011)