Doba ledová: Mamutí Vánoce

Ice Age: A Mammoth Christmas

Doba ľadová: Mamutie Vianoce

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie

USA, 2011, 24 min

Vedle všech těch Shreků a kdo ví čeho ještě, tak i Doba ledová přinese svoje vánoční přispění. Ano Santa už byl v době ledové a stromeček vznikl i v té době. Je to jasně proamerické a tak pro evropské publikum zbývá jen veverka Scrat, která vystřihne lepší etídu na ledu než Verner. Dalo se to přežít, ale už bych to vidět zase nechtěl.(10.12.2011)

• Lilloos

Nechat staré osvědčené věci tak, jak jsou, se občas vyplácí. Vánoční šutr a prťaví barevní lenochodi jsou vrcholem nevkusu této ubohé nesmyslné splácaniny, která ani nemá vánoční atmosféru. Celé to vystihuje odpověď Diega na Sidovu trapnost. "Proč jenom jsem na seznamu hříšníků?" "Asi proto, že není seznam pitomů."(21.9.2013)

• Martin_W

Obrovské zklamání v podobě 24. minutového animáku, plného ne-dobrých postav a nevtipného humoru. Tento kraťas nepřináší nic, co by jsme neviděli v jiných a hlavně lepších filmech. Navíc je tak urychlený, jak jen se to dá.. Ani Scratova linka se nepovedla.. Tak snad u nového celovečerního dílu. 35%(15.1.2012)

• Estrellita

Z celé vánoční Doby ledové úplně dýchala nutnost a křečovitost, se kterou ji tvůrci vyráběli. Nevím, jestli měli potřebu konkurovat Shrekovi s vánočním kraťákem a nenapadlo je nich originálnějšího než poslepovat největší světová klišé a patosy k sobě, převázat je stužkou a pocukrovat, a proto můj oblíbený animák takhle zazdili... Ale byla to prostě jedna velká NUDA! 30%(4.8.2013)

Takový ten vánoční průměr. Příběh není nijak originální, ale do toho světa to zapadá, když tedy přistoupíte na to, že už tenkrát měli Santu. Díky tomu je zde ale celkem velké množství vtipů právě spojených s tím, že spoustu toho ještě neznali. Nejvtipnější je zasněžený Diego. Jinak se tohle rychle vykouří z hlavy.(23.3.2015)