Doba ledová: Mamutí Vánoce

Ice Age: A Mammoth Christmas

Doba ľadová: Mamutie Vianoce

Krátkometrážní / Animovaný / Komedie

USA, 2011, 24 min

Takový ten vánoční průměr. Příběh není nijak originální, ale do toho světa to zapadá, když tedy přistoupíte na to, že už tenkrát měli Santu. Díky tomu je zde ale celkem velké množství vtipů právě spojených s tím, že spoustu toho ještě neznali. Nejvtipnější je zasněžený Diego. Jinak se tohle rychle vykouří z hlavy.(23.3.2015)

• Matematicka

Pro mě osobně kouzlo Vánoc netvoří Santa Claus a jeho družina - už kvůli tomu tento kraťas není moc zajímavý pro mě ani pro moje děti. V tomto směru je asi spíše určen americkým dětem, a ty by ho spíše mohly hodnotit... Pár vtipných situací, ale na druhou stranu myšlenky typu "musíme si pomáhat" mi přišly dost didakticky podané. Nejzajímavější asi byl "Santův seznam hříšníků" - no, ale že by Ti, kdo na něm jsou nemohli slavit Vánoce??? Zajímavé komentáře: Beastmaster4, otík, Tuax, predators.(31.12.2012)

Všechny Doby ledové (krátkometrážní i dlouhometrážní) patří do jednoho pytle, přičemž ani jeden z dílů není vyloženě špatný. Ani tento vánoční speciál není nic extra, ale žádný propadák to též není. Tu krátkou dobu se to dá vydržet, přičemž stále musíme mít na mysli, že Doby ledové jsou určeny přednostně dětem, ne dospělým. Hudba: John Paesano(26.12.2012)

• metal.storm

Nechutná vianočná vykrádačka, navyše mi ten malý mamutí ksicht lezie neskutočne na nervy. Tvorcovia proste niečo potrebovali a napadlo ich urobiť dobu ľadovú vianočnú, teoreticky typický postup pri každej animovanej rozprávke, ktorá je viacdielna. Jediné, čo stojí za zmienku je dokonalá postavička, Scrat, alebo ako sa tá veverica volá. Ani Sid nebol v tejto nechutnosti vtipný.(13.11.2015)

Veverka a její hon za žaludem opět potěšil a pobavil, Vánoce v podání hlavních hrdinů Doby ledové také ušly, takže celkově to byla fajn vánoční jednohubka. Navíc neuškodilo dozvědět se zase další z mnoha legend o tom, jak Santa Claus vlastně přišel k létajícím sobům, jak vznikl seznam hodných a zlobivých, jak to bylo s elfy, a tak dále. Zkrátka taková chuťovka, které jsem se nepřejedl a která potěšila. Nicméně jsem přesvědčen o tom, že vánoční speciál Madagaskaru byl přece jen o něco lepší, takže i když Mamutím Vánocům udělím stejně jako vánočnímu Madagaskaru tři hvězdy, tak zde jsou to o něco slabší tři hvězdy. Vím, na hodnocení to sice nebude mít vliv, ale využívám toho, že to mohu napsat alespoň do svého komentáře.(6.1.2012)