Doba ledová: Mamutí Vánoce

• Česko Mamutí Vánoce (více)
Ukázka z filmu 1

VOD (1)

Už jste to slyšeli? Vaši oblíbení prehistoričtí hrdinové se vrací ve zbrusu novém vánočním dobrodružství pro celou rodinu! Když Sid nechtěně zničí Mannyho památeční vánoční ozdobu a ocitá se na Santově „seznamu zlobilů”, vydává se na zábavné putování na severní pól, aby dal vše do pořádku. Místo toho ale způsobí ještě větší pohromu. Teď je na Mannym a jeho bandě přátel, aby zachránili Vánoce pro celý svět! (oficiální text distributora)

Ukázka z filmu 1

Lilloos

Nechat staré osvědčené věci tak, jak jsou, se občas vyplácí. Vánoční šutr a prťaví barevní lenochodi jsou vrcholem nevkusu této ubohé nesmyslné splácaniny, která ani nemá vánoční atmosféru. Celé to vystihuje odpověď Diega na Sidovu trapnost. "Proč jenom jsem na seznamu hříšníků?" "Asi proto, že není seznam pitomů." ()

Matematicka

Pro mě osobně kouzlo Vánoc netvoří Santa Claus a jeho družina - už kvůli tomu tento kraťas není moc zajímavý pro mě ani pro moje děti. V tomto směru je asi spíše určen americkým dětem, a ty by ho spíše mohly hodnotit... Pár vtipných situací, ale na druhou stranu myšlenky typu "musíme si pomáhat" mi přišly dost didakticky podané. Nejzajímavější asi byl "Santův seznam hříšníků" - no, ale že by Ti, kdo na něm jsou nemohli slavit Vánoce??? Zajímavé komentáře: Beastmaster4, otík, Tuax, predators. ()

Terva

Víš o tom, že zpíváš balvanu ? Je to tradice. CITÁT - Vánoční strom ? Slyšíš, jak to zní směšně ?........... Edííííí, kde jsííí !!!!! Co blbnu to jsem já. Žlutý sníh, ten miluju !!! No a nakonec si zaspíváme o kouzlu vánoc. A Scrat ? Také přinese své kouzlo. A jaké že to bylo ? U pavouka jsem se strašně lekl. Chcete normální hodnocení nebo vánoční hodnocení ? Bylo to krátké. ()

Heroine odpad!

Tak podle mne by filmaři klidně mohli tohle vynechat úplně. Nejsem sice člověk co "nenávidí vánoce", ale tímhle by se klidně daly vánoce kazit. Kýčovitý, trapný a nevtipný vejcuc, který slouží pouze k tomu, aby ve vhodnou dobu na vhodném místě, za pomoci jisté dětské slabosti pro vánoční filmy. vytahali z jejich rodičů ještě nějaké ty penízky. Vánoce jsou sice doba štědrosti, ale nevím jestli takhle by to mělo vypadat. ()

josieaddms

Dobu ledovou mám ráda, všechny díly. Nicméně vánoční dodatek mě spíše zklamal. Čekala jsem odvaz a ironii stejně jak tomu bylo u vánočního Madagaskaru, jenže přišla klasická americká vánoční sentimentalita. Sice bylo pár vtipů povedených a některé scény docela stály za to, ale já jsem se moc nebavila. Pro děti to asi není špatné, ale já už jsem na tohle Santovské vyšilování alergická. Chyběla mi nějaká ironie, bylo až příliš lepkavé líbivosti. ()