Sedemročný Arťom žijúci s matkou v Moskve ťažko znášal rozvod svojich rodičov Xénie a Zaura, Osetínca, ktorý slúži ako dôstojník v mierovej misii v Južnom Osetsku. Príchod nového muža, bankového úradníka Jegora, do matkinho života sa stretol s nepriateľskou reakciou jej syna. Chlapec žije vo svete vlastných fantázií a ilúzií, reálny svet okolo seba vníma len ako jeden z imaginárnych svetov počítačovej hry alebo sci-fi trháku. Keď Xénia vidí nepriateľský vzťah medzi Jegorom a Arťomom, rozhodne sa prijať Zaurovu ponuku a poslať chlapca k rodičom jej bývalého manžela do dediny blízko juhoosetsko-gruzínskych hraníc, aby sa nadýchal horského vzduchu. Čoskoro Xénia na internete zistí, že v oblasti vypukli boje, a žiada, aby sa Arťom vrátil domov. Zaur to však odmieta. Xenia sa preto rozhodne vycestovať za synom sama. Je pripravená prejsť najhorším vojnovým peklom, aby zachránila toho, koho miluje celým svojím srdcom. Zúfalá matka nemá iné východisko ani iný cieľ. (TV JOJ)

MURALI.SHOOK

Béčkový film navlečený v drahém áčkovém kabátku. Některé scény jsou udělané opravdu působivě, zvlášť bouračky přestřelky a celkem slušně zpracovaná je i animace Sci-Fi prvků ......... tenhle film musel stát hodně a vydělat málo, protože navzdory krásnému kabátku je to prostě jen béčko. ()

Solverino

Na jednu stranu až špičkový střih a bojové scény (ale není jich moc), na druhé straně přihlouplé a naivní scény na úrovni studia kamarád pro malé děti. Zvláštní. Je vidět, že rozpočet byl poměrně štědrý. Zhruba na úrovní Noční hlídky. Není to špatné, ale ani nijak oslňující. Jinak na rusáky celkem gut. Až na tu rachitickou zlatokopku v hlavní roli :( ()

MiniRecenze

Krásně barevné efektivní sci-fi fantasy---to jsem si říkal po prvních 25 minutách.Potom film přeroste do válečného žánru a vše co Vás "očarovalo" zmizí a naskytne se "zbývajících" 95 minut ve stereotypní válečné střílečce.Situace se změní o 180 stupňu a s filmem do jde dolů,poněvadž Vás začne nudit.Je to škoda,protože měl film dobře "našlápnuto" sice by nemohl konkurovat transformerům,ale díky krásně barevných efektů mohl konkurovat mnoho dalším ve sci-fi žánru.Jedná se tedy spíš o válečné drama,které později přeroste u Vás v obýváku v "zívačku". ()

RoyBatty444

Krásna príroda. Chaotický dej zapríčiňujú aj chlapcové fantázie. Nutnosť poznať pozadie konfliktu lebo sa stratíte. Herecké výkony - ruské, dobré. Nakoľko je sponzorom hollywood tak aj holiwoodsky presvietené (hlavná hrdinka prežíva zázrakom). Ruská vojnová technika pre fajšmekrov. ()

otoman92

Když to budu brát čistě s filmového hlediska. Tak se tento válečný film velice povedl, sice nabíral tempo pomalu, ale stojí si nato počkat. A ta scifi část se mě zdála zbytečná.70% ()

Recoba

PREKVAPENIE !!! Začiatok filmu - v štíle holiÚD ...nic moc a keď už človek očakával ruskú verziu transformerov, zrazu kde sa vzal tu sa vzal svieži film o mamičke, ktorá nás počas hľadania sinčeka, ktorí si na prázdnini v Južnom Osetdku nevibral práve najvhodnejší čas, prevedie rusko-gruzínskim konfliktom ... a Film je to naozaj veľmi, veľmi VEĽMI VEĽMI VIDARENÍ filmu bi možno neuškodili 4**** ale dáme 5 ***** i keď šiestu bi si zaslúžile za Svetlanu Ivanovu Dobrá práca páni bratia ()

Baerdeller

V ruské základně "mírových sil" svítí sluníčko, vojáci hrají volejbal, tancují s místními civilisty a hladí telátka. Prostě idylka. To ovšem změní zákeřní a všeobecně oškliví Gruzínci. Nejenže vraždí staré lidi, děti, strategicky útočí na civilní autobusy a navádí rakety podle mobilů, ale oni střílí i nebohá zvířátka! Bastardi!! Samozřejmě se prezident Ruska nemůže bránit s využitím všech ruských sil, protože by si zbytek světa pak myslel, že si Rusové začali... Proto se bojů může účastnit jen několik ruských vojáků, kteří jsou tak nepřítelem hrozivě přečísleni. Z každého okna, tak vykukuje prohnilý Gruzínec s M16tkou a situace je mnohdy horší, než v jaké byli Američani v Mogadishu (film ve své střední části dost vykrádá právě Black Hawk Down a musím říct, že tahle akční část vypadá opravdu zdařile). Naštěstí správnej ruskej Ivan sejme nejmíň 30 Gruzínců a platí na něj minimálně RPG, takže ta početní nevýhoda zas tak nevadí... Trochu jsem zapomněl zmínit transformery, kteří se tu a tam (ne)objevují na gruzínské straně, ale ti za řeč ani nestojí, protože prim tu hraje ruská máma (nádherná Svetlana Ivanova), která aby zachránila svého syna, tak se musí proplížit skrz celou gruzínskou armádu tam i zpátky... Jo, je to naprostá pitomina plná proruské propagandy, ale perfektně řemeslně provedená - slabé 2*, které si film vysloužil čistě za akční pasáže. ()

Mach Tom

Rusáci stále dokazují, že umí natočit válečný film i z nedávné minulosti. Pokud by to natočili amíci tak by tu byly reakce na téma vlastenectví, patriotismus a že USA je nejlepší. V tomto konfliktu byl zásadní fakt, že Gruzie byla agresor. Pokud Rusáci chtějí dokázat, že zde jsou za hodní oni tak proč ne. Amíci to dělají furt. Takže rezumé. Pokud nemáte rádi Ruské filmy tak se nedívejte, pokud nemáte rádi válečný filmy, tak se nedívejte. Koukněte se jenom když ten film budete chtít opravdu vidět. Mě se líbil a to my stačí. No a opravdu to o robotech NENÍ. ()

Oswaald

Kvalitní válečný film se špetkou deceptikonů a s kvalitní (roz. krásnou) hlavní hrdinkou. Po filmové stránce se mi to tedy moc líbilo. Přesto nelze nevytknout, že ruští gerojové vydrží víc, než je zdrávo. Ani skutečnost, že skutečnost v Osetii v roce 2008 byla tak trochu jiná, než je nám ve filmu předkládáno. Především Gruzínci nekladli takový houževnatý odpor a hlavně byli ruskému medvědu nerovným soupeřem. Pomineme-li tedy překroucení faktů, je to kvalitně natočený snímek. A protože mám ruské geroje rád a tak trochu jim straním, musím dát o hvězdu navíc. ()