Na hraně zítřka

• USA Edge of Tomorrow (více)

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí. Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí. Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Alphu. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít... a tak stále dokola. Přímý fyzický kontakt s mimozemšťanem způsobil, že se dostal do časové smyčky a je tak odsouzen prožívat nelítostnou bitvu znovu a znovu. S každým dalším pokusem se však zvyšuje jeho odolnost a pohotovost a své rostoucí schopnosti dokáže v boji s Mimiky lépe využívat. Po jeho boku bojuje členka speciálních jednotek Rita Vrataski (Emily Blunt), která zlikvidovala víc Mimiků než kterýkoliv jiný bojovník na Zemi. Každá další bitva je pro Cagea a Ritu příležitostí najít způsob, jak mimozemské vetřelce porazit a Zemi zachránit. (Warner Bros. CZ)

sobol1

výc jak 60% se nedá dát. tak jak někdo napsal že ho to neurazilo tak to má pravdu mě taky ne protože tento žánr mam rád!! v podstatě když se nad tím zamyslím tak jsem čekal až ten film rychle skončí. lidi zde hodnotí hodně vysoko ale to je každého věc ja to tak nevidím ()

jinglesska

Tom Cruise, další z mých oblíbených herců, co film, to naprostá pecka a ani Na hraně zítřka není vyjímkou. Ten film je tak strašně zvláštní, že bych ho mohla sledovat pořád a pořád dokola a vždycky tam najdu něco, čeho jsem si před tím nevšimla a co mě překvapí :-) Od války světů s Tomem, je tohle další jeho film, který mě uplně odzbrojil, takže pět hvězdiček zaslouženě !!! ()

LeaFF

na to že nemám ráda Cruise, tak tenhle snímek je vážně pecka. nejvíc jsem se asi bavila, když Blunt střílela Cruise opakovaně do hlavy :-D ale vážně, tahle emzeťácká scifárna je jedna z nejlepších ()

Bonbon

Představitel hlavního hrdiny zrovna nepatří k mým oblíbeným hercům, ale díky tomuto snímku si mě na ty dvě hodiny naprosto získal. Akční sci-fi využívající příběh s emzáky tak trochu jinak, než jsme zvyklí a osud lidstva v rukou jednoho dlouhodobě neponaučitelnýho chlápka. Bavilo. ()

SaintMichael

Cruise opět ve své roli akčního hrdiny vysoko-rozpočtového počinu. Tentokrát nadprůměrně vydařeného. Dokonce tu nechybí ani solidní humor. A Emily Blunt to tady zase sluší. ()

Nag0

Presne takýto pocit čakám od filmu ktorému dávam 5 hviezd po jeho skončení. Úžasná akcia, z najprv nesympatického Cruisa sa behom perfektne stavanej stopáže vykľula postava ktorej sa dá fakt fandiť. Celé mi to príde ako zobrať opakovanie dňa z the groundhog day, akciu z transfomerov (nepamätám si ani jednu časť, ale mám dojem že to bolo na podobnej vlnovej dĺžke), a vzťah hrdinov (iba jeho jemnosťou) nie čo na štýl posledného samuraja (light kiss). Herecky aj režijne na tej najvyššej úrovni + ako človek pracujúci v centre Londýna, niektoré scény boli točené pár stoviek metrov od miest kde sa vyskytujem denno denne...súhrn, nemôžem ísť nižšie než na 5 hviezd. PS: Emily Blunt <3 ()

niki7123

Wau, toto je filmový zážitok. Tom Cruise a Emily Blunt sú výborný. Aj keď je to sci-fi spravil na mňa tento snímok dojem ()

MichalCZ30

Je mi líto, ale já se při sledování opravdu nudil. Levné - již okoukané efekty, ani obsazení Toma Cruise do hlavní role nedalo filmu nic, co by mě zaujalo. Akce průměrné a samotná myšlenka opravdu obehraná. Možná, že je jen nepovedeně udělaný scénář, protože knižní předlohu jsem neměl možnost zhodnotit. Člověk dokola umírá a znovu se probouzí - mohl bych jmenovat více filmů, kde tato smyčka byla použita, ale asi nejvýstižnější je přirovnání k filmu Na Hromnice o den více. Tam se ale scénárista nezaplétá až tak hluboce do dané časové smyčky a každá z nich má svůj spád a vtip. Tento snímek má v sobě samozřejmě víc než dost amerického Sci-Fi. Dokážu si představit tento film ve zpracování, kde se na obrazovce na objeví nápis: "Nyní přetočte o 15 minut zpět a tak udělejte celkem 50x!". Možná by se tímto zcela jednoduchým způsobem náklady na film rapidně snížily. Pro mě je tento snímek podprůměrný a po jeho shlédnutí jsem uvažoval o udělení komentáře "Odpad". Jedná se však o můj subjektivní názor a vidím, že si film najde i mnoho svých příznivců. ()

lineker

Všichni kdo zažili staré dobré DOSovké hry tohle dobře znají, každý level se dal na podesáte zmáknout díky tomu, že vše se opakovalo a člověk již věděl, kde kdo na něj vystartuje či vystřelí. No a podplukovník Cage to měl po částečné infuzi od jedné hnusné mimikovské bestie podobně. Díky tomu a díky Emily Blunt, se z vojenského poseroutky, který má na starosti válečné pííáár stane plně bojeschopný a neohrožený hrdina, který zachrání svět před jakýmisi mutanty ne nepodobnými štěnicícm z matrixu. Dobrá idea, zpracování méně než tuctové. Čistý průměr. ()

LarisaDavid

Super filmík, prekvapivé zvraty, dobré herecké výkony a zároveň sa mi páčilo, že tie zbrane neboli počítačovo vyrobené. Jednoducho som sa nenudila a stále som čakala čo bude. Zároveň som sa dobre bavila, v určitých momentoch to bola až komédia. Mimochodom, všimla som si, že Cruis má očividne rád Happy Endy :D ()

Miriablo

Jeden by netipnul že druhým nejoblíbenějším filmem roku (po interstellaru) bude poslední dobou zkomírající sci-fi, navíc s Tomem a ještě po nepříliš vábným traileru "běhání po pláži". Co se dělo ale při sledování (původně z nutnosti) se popsat nedalo a názor se jal otáčet o stoosmdesát. Kdo by čekal že koukat na něco pořád dokola může být tak supr, zábavný a neskutečný. Tom s Emily se našli a excelovali. Emily kroucením v treningové místnosti, Tom s každým dalším dnem. Samotná zápletka a finále není nic co by člověka donutilo tleskat ve stoje, ale ona cesta a její zpracování si zaslouží pět hvězd jak z praku. Dlouho jsem nebyl tak mile překvapenej a po již zmíněným interstellaru je to jeden z mála filmu který je třikrát vidět málo. A nejlepší scéna? Rozhodně Emiliny rychloresety a voják v přijímači ;) ()

StarFsh

Tento film je splneným snom každého hráča UFO - Enemy Unknown a jeho klonov, či pokračovateľov. Akčná jednohubka na spríjemnenie jedného večera, ktorá vo vás nezanechá hlbší dojem, pokiaľ vám nie je ...násť. ()

Kuzco

Pěkný sci-fi, téma časové smyčky už jsem párkrát viděla, ale myslím, že tohle bylo originálně zpracované, takže to nenudilo. Příběh pěkně navazoval, efekty v pořádku a herecké výkony taky. Pár nesmyslů se tam našlo a ta lovestory nemusela být tak prožívaná-takže 4 hvězdy. Rozhodně ale můžu doporučit-dlouho jsem to vidět nechtěla, Emily od Prady fakt nemusím, tímhle si u mě ale oba napravili reputaci. ()

ikar

tento film opravdu povzbuzuje lidi v myšlení že je možné cokoli... zde se spojila kreativnost několika lidí. I ikdyž Tomův výkon by si mel vysloužit malinu, tak z celkoveho filmu je hezký dojem. Nápaditost, zkracování nudnejch scén a vtip jsou v dobrém souladu všem fanouškům scifi doporucuji se podívat ()

Rorschach_SK

" Počkaj, počkaj, daj tomu chvíľu, dáme si kávu. - Ok, 10 minút a potom Ťa zabijem. - Dobre." Na rovinu, kto z nás nedostal chuť zabiť Toma Cruisa, aspoň jediný krát? Emily Blunt si tento splnený sen dopraje dokonca niekoľko krát, samozrejme pre dobro planéty, žarty bokom. Armádna kancelárska krysa Cruis sa zhodou okolností ocitne vo víre boja a proti svojej vôli sa musí zúčastniť vylodenia, kde aj Spielbergova vízia Normadie vyzerá ako nedeľný piknik, dopraje si mimozemskú transfúziu - a nekonečný kolotoč pokus - omyl - smrť, môže začať. Emily, mu viac než dobre sekunduje, medzi oboma funguje na výbornú chémia, ale nečakajte žiadnu romantiku v podobe červených ruží, guľka do hlavy postačí. Cruisov podmienený reflex, vždy keď Emily siaha po zbrani je fakt podarený. Veľká pochvala, ako scenáru (teda až na ten záver), ale predovšetkým réžii a strihu, že všetky zo všetkých tých opakujúcich sa akčných scén vznikla prehľadná akcia, dávajúca zmysel. Samotné triky či zvuk sú zvládnuté na jedničku, ako sa na poriadny blockbuster patrí. ()

Origono

Slušný tempo i styl, po dlouhý době vyvážená sci-fi podívaná. "Illuminát Tomáš" v akčních scénách jistej, a na tu pani nebo slečnu s tou velkou kudlou si vždycky vzpomenu když to má někde bouchnout - Come find me when you wake up.... Kubrick to holt neni, ale jako alternativa na krátký večery před dalším pracovním dnem určitě. A rano tasky do ruky a opakovat si....Im not a soldier-Of course you´re not, You´re weapon...Sakra Riggsi vem ji tu kudlu :) ()

Lucinda458

Příběh nás zavádí do nedaleké budoucnost, kdy se naše planeta Země ocitá pod neustálým útokem mimozemšťanů... Řekněte, kolikrát už takhle nějaký film začínal? Pár bych jich napočítala. Když se ale na plakátě objevil Tom Cruise alias podplukovník Bill Cage, začala jsem mít tušení, že nepůjde o žádný nudný film. Přiznávám, že jsem si film představovala trochu jinak, takže jsem jeho zpracováním byla nadšená. Pobavily mě scény neustále se opakujícího jednoho dne, kdy se dokola a dokola seznamoval se členkou speciálních jednotek Ritou Vrataski (Emily Blunt) a učil se bojovat proti zmíněným mimozemšťanům – mimikům. Následně mi ho začalo být i líto, když už se skoro dostali k cíli svého snažení, ale znovu z nějakého důvodu selhali, tudíž si museli zopakovat celý den. Film je plný napětí, které odlehčují vtipné scény, proto hodnotím pěti hvězdami a doufám, že bude podobných snímků přibývat. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

27.06.2021

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

Na hraně zítřka 2 má nového scenáristu

01.03.2019

Po nedávném oznámení plánu natočit hned dva nové díly do série Mission: Impossible současně to zdánlivě vypadalo, že veškeré ostatní rozdělané projekty Toma Cruise půjdou k ledu. Server Heat Vision… (více)