Historické dobrodružně-romantické TV seriály o mořeplavcích, pirátech a korzárech byli v 80. letech minulého století hojně vyhledávány. Ale pak se po nich najednou slehla zem a ani nové se nějak nenatáčeli. A tak bylo příjemným překvapením, když se náhle objevil tento seriál. Od prvního dílu upoutal velkolepou výpravou a dobře napsaným scénářem. Až mě zamrzelo, že to nemá více dílů. Ale lepší něco, než-li nic. Seriál určený pro každou generaci sedne opravdu každému, komu se tento typ příběhů zamlouvá. A já tiše zavzpomínal na tehdejší klasiky.(11.4.2014)

• DETTO1976

Slabota slabá.(30.12.2011)

• KarKulA

Miluji historicko- dobrodružné filmy a seriály, miluji staré lodě a příběhy o pirátech, no a vzhledem k tomu že se věcí z tohodle žánru točí v poslední době jak šafránu, jsem ochotna ledasco odpustit - někdy to ale nejde, a zkrátka co je moc, to je moc. Scénář se plácá odezdi ke zdi, dialogy tragický, herecké výkony povětšinou opravdu slabé, bojové scény a kamera spíše podprůměrné, a to vše doprovázeno nevkusným hudebním doprovodem. Suma sumárum vražedný koktejl, který sem měla problém dokoukat až do konce - hlavní dějová linie by přitom nebyla až tak špatná. Za docela ucházející kostýmy a pár, ale opravdu jen pár, světlých míst dávám alespoň 1* a ptám se - opravdu to Francouzi, dříve to mistři tohoto filmového žánru, dotáhli až sem???(26.7.2018)