Kapitán Phillips

• USA Captain Phillips (více)

Kapitán Philips je komplexní studií přepadení americké nákladní lodi Maersk Alabama somálskými piráty, ke kterému došlo v roce 2009. Režisér Paul Greengrass nám v něm svým unikátním pohledem nabízí kombinaci napínavého thrilleru a pohled na širokou škálu důsledků globalizace. Film se zaměřuje na vztah mezi velícím důstojníkem Alabamy, kapitánem Richardem Phillipsem (dvojnásobný držitel Oscara Tom Hanks), a kapitána somálských pirátů Museho (Barkhad Abdi), který ho unese jako rukojmí. Phillips a Muse proti sobě čelí v okamžiku, kdy Muse se svou posádkou zamíří na Phillipsovu neozbrojenou loď. V souboji vůle a odhodlání, který následuje 230 km od somálského pobřeží, jsou oba muži vydáni na milost osudu, který je zcela mimo jejich kontrolu. (Falcon)

.killer.

Nevím, asi nadhodnocuju, ale Kapitán Phillips mi prostě sednul. Možná, že až ho někdy uvidím podruhé, seberu mu hvězdičku, ale momentálně je to za plnou palbu. Příběh jsem předem neznal, takže jsem u perfektně natočeného finále ani nedýchal. Po vizuální stránce není prakticky co vytknout - jen místy mi přišla zbytečná "rozklepaná" kamera. Hanks ani tentokrát nezklamal, prostě trefa do černého. Greengrass nevybočuje ze svého precizního standardu, takže spokojenost. ()

No Remorse

Celkem rychle se to rojzede a nepustí vás to.Zajímavé téma dle skutečně uskutečněné story, opravdu velice dobře natočené a celý film jste napjati co se bude dít dál.... až do jediné chvíle, která byla opravdu trapná - byla to výměna kapitána za "kapitána" ,každý už tuší co se bude dít a samozřejmě se tak stane, ale budiž je to jak jsem již psal True story a jak všichni víme lidi moc nepřemýšlí a tím více se to umocní ve stresových situací.Takže asi to jediné mi trochu vadilo a pak samozřejmě ty vodporný přežraný niggazz ( čti negři) ... ()

departed

Po nemastné-neslané Zelené zóně se Greengrass vrátil ve vší parádě. Na to jak mě Phillips už od prvního traileru moc nezajímal (jinými slovy mi to téma nepřišlo až tak atraktivní), tak si teď sypu popel na hlavu a doporučuju ho všem, kteří byli stejně tak odtažití jako já. Už jen kvůli Greengrasovo precizní režii a vedení herců, skvělému Hanksovi, u kterého jsem až takhle dobrej výkon opravdu nečekal (závěrečné vyšetření na ošetřovně mluví za vše, naprosto jsem mu ten šok věřil), či neustálému adrenalinovému tempu, díky kterému budete od začátku únosu až do konce napjatí jak guma od trenek... všechno to jsou důvody, proč Kapitána Phillipse rozhodně nevynechat. ()

Marfab

Zapomente na to že je to americka loď, zapomente na to že to nakonec opět spasi amerikanizovani Seals a taky zapomente na to že je to vlastne cele Usacke. Tom Hanks tady podal asi životni vykon s vynikajicim prožitkem na konci. Možna kdyby zustali na lodi a bojovali tam o přežiti by to bylo lepši ale je to věc nazoru. Doporučuji ()

john.h

Jeden z nejlepších filmů roku 2013. Na Gravitaci a Wolf of Wall Street sice nemá, ale je to řemeslně skvěle odvedená a napínavá podívaná. Někdy na pomezí čtyři až pět hvězd, kdy se přikláním spíše k těm pěti. ()

Pahicz

Pro mě jednoznačně film roku 2013! Nic tomu nechybělo napětí překvapivost výborné herecké výkony. Ani děj nebyl nějak přehnaně smyšlený až na bezchybné odstřelovače. Ale to je opravdu jen malý detail, který nic nemění na celkovém hodnocení. Nemůžu tedy tento film doporučovat více! Pro mě 99%! ()

Expertt

Na vzdory perfektnímu traileru, o takovou pecku, jak se propaguje nešlo. Námět slušnej, natočený parádně, ale ten obsah už je horší, dalo by se z těch 2h udělat napohodu 1:20 dlouhej film, kterej by vystihnul vše. Zkrátka chybí tomu trochu akce..jinak Tom Hanks hrál perfektně jako vždy. ()

Uter123

Film ako taký, podľa mňa pozostáva z dvoch hlavných celkov. Tým prvým je Philips, zobrazený ako kapitán lode, hrdina, ale aj životom skúsený mládenec s ktorým máme všetci sympatizovať. Tým druhým je reklama na ukážkovú akciu Navi, SEAlU atď.., ktorá komplexnosťou a prevedením, zatieňujú celého Hanksa a predvádzajú to najlepšie čo sme z modern warfaru, mohli doteraz vidieť a to vďaka masívnej podpore režiséra, ktorý sa s ničím nepáral a tých 55 mega nám naservíroval do posledného, krvavého, amerického centu. Tu by som sa pozastavil a zamyslel sa. Problémom je, že tieto dve hlavné vrstvy koláča, sú vyplnené nudným krémom, ktorý musel z hľadiska formy utvoriť celok. Tak isto tu neplytvám ani superlatívmi nad Hanksovým výkonom. Bol dostačujúcim, aby pripravil úrodnú pôdu pre grandiózne finále. To čo potom na konci predviedol bolo zavýjaním starého senilného chlapa.. Pre mňa osobne, veľmi roztrieštení a zároveň opojný zážitok, ktorý neťaží z celku, ale z perfektných pasáží. 80% ()

Čejkyn

Závěrečná scéna Hankse na ošetřovně je jedna z nejlepších, co jsem kdy viděl. Greengrass potvrzuje, že v současnosti není lepšího režiséra na podobnou látku a výběr hlavního padoucha se mu skutečně povedl,je to fakt ošklivý chlapec-80% ()

Weyden

Zatím asi to nejlepší z roku 2013, co jsem viděl (a že jsem toho asi neviděl úplně málo). Pátá hvězda uniká úplně těsně kvůli možná trochu natahované závěrečné třetině filmu s Navy SEALs. Tom Hanks tu podává zřejmě nejlepší herecký výkon roku (z těch filmů, které jsem už viděl), Max Martini by byl skvělej Sam Fisher. ()

ANTYCHRYST

Parádní film o reálný situaci o vypatlanejch pirátech, kterým není nic svaté a život pro ně nic neznamená. Samozřejmě Hanks to celé táhne a jeto pan herec. Ze začátku jsem si říkal, jak se můžou s tak malou lodičkou ty piráti dostat na tak obrovskou loď, ale jak jsem viděl těžko se bránit beze zbraní a stačila jedna chybička a rázem bylo všechno jinak. Na konci jsem čekal, jak z toho kapitána dostanou a závěr byl fakt napínavej jak kšandy... Somálci.. neskutečný hnusáci..slizouni.. vyhublý...!!. Trošku, teda trošku dost mě hudba ke konci filmu připomínala Inception, ale to nevadí :) chápu, že je těžký dát tony co by něco nepřipomínaly. 95 % Skvělej lidskej film, plnej emocí a napětí pohupující se na vlnách oceánu. ()

sosi

Skvelý filmový zážitok, u ktorého som sa po celú dobu filmu nenudil, kde bola navodená výborná atmosféra, ktorú doplňoval pocit "podľa skutočnej udalosti". Hrané vo skvelom tempo, ohromnom napätí pri ktorom som dokázal vydýchnuť až po skončení záverečných titulkov. Greengrass opäť potvrdil ako vie napínať divákov, pri niektorých scénach až dvíha zo sedadiel a myslím že to bude jeden z najlepších filmov roku. Tom Hanks za tento úžasný herecký výkon na hrad! ()

mr.hack

Náš již značně prošedivělý akcionář firmy na ovoce kapitán Forrest má na lodě evidentně slabost. Jistě si všichni vzpomínáte na časy kdy svým parťákem Wilsnem na voru bojoval proti sílám oceánu, či když se svojí flotilou kreveto-lovičských Jenny obeplouval svět (Pokud ne, je něco špatně :) ). Nyní se nám představí s novou, malinko větší Jenny, která je vybavena nejmodernějšími protipirátskými opatřeními proti kterým by údajně ani Jack Sparrow neměl mít šanci….Jak to dopadne, uvidíte sami. Co se týče Forrestovo onemanshow, tak na konci je bez debat hodna uznání. Novodobí Sparrowovci zde Forrestovi sice obstojně asistují (někdy jsem měl dokonce dojem, že se pirátštinou opravdu živí), ale abych byl upřímný, tak si myslím, že o nich již neuslyšíme… a Seals? V tomto snímku je shrnu následovně: Jejich revírem je moře, jejich tempo je vražedné, jejich protivníky jsou překupníci kradených lodí, vrahové a vyděrači. Muži ze Seals pracují ve dne v noci, aby chránili Americkou bezpečnost…. Zkrátka a dobře obsahovat tento film trochu méně národní hrdosti, dalo by se uvažovat o 5ti hvězdách… PS: všimli jste si, že se hlavnímu Sparrowovi vlastně splnil životní sen? Jenom si pár let bude muset dávat pozor na mýdlo…. ()

vZeč

Je trochu nefér takhle tuhle laskominu shrnout a posadit vedle ostatních, ale ona je to pravda. Ten pacholek to zase dokázal. ()

vozralec

Dobře budované napětí. Ani jsem nečekal, že se děj přesune mimo hlavní loď. Požadavek, aby kapitán seděl na svém místě, nakonec také překvapil. Hanks tradičně na úrovni. Piráti rovněž. ()

Zombiepod

Greengrassovsky nezameniteľné a dokonalé remeslo, ktoré diváka nešetrí ani na chvíľu. Captain Phillips je dynamickou a zdrvujúcou drámou, ktorá ide od začiatku až do konca plnou parou. Výnimočná kamera a predovšetkým vždy skvelý Hanks, ktorý sa vo svojej role po dlhšom čase prekonal sú nosníkmi filmu, bez akého by to také grády určite nemalo. Jediným rušivým momentom bola tentoraz pre režiséra netypická (aj keď snaživo obchádzaná a skrývaná) oslava americkej armády, ktorá však spĺňala účel skôr ako nutný článok filmu. Každopádne výborný film s nervydrásajúcim záverom, aký tu už dlho nebol. ()

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

Co nového chystá režisér Paul Greengrass?

30.11.2023

Hanks a Greengrass znovu spojí síly

Hanks a Greengrass znovu spojí síly

08.02.2019

Herec Tom Hanks (Most špiónů) a režisér Paul Greengrass (Bourneovo ultimátum) oznámili další spolupráci. Na svůj předchozí společný snímek Kapitán Phillips naváží dramatem News of the World, který… (více)

Tom Hanks znovu kapitánem

Tom Hanks znovu kapitánem

11.09.2016

Novodobý James Stewart byl dlouho kapitánem Millerem ze Zachraňte vojína Ryana. Tři roky zpátky si ale střihnul kapitána Phillipse a teď je v kinech jako Kapitán Sully, což naznačuje, že ho… (více)

S Greengrassem pod Berlínskou zdí

S Greengrassem pod Berlínskou zdí