Velmi mily film, kde herecky opet uraduje Novy, Pistek, Slemrova a pro me nove Grosslichtova. Na uvod filmu me prekvapil feministicky pohled na rovny udel muzu a zen. Aby se to pak na konci filmu stalo pointou, ze si zeny na sva " prava " jeste musi nekolik desitek let pockat:-)... Scenar sice neni nijak vytribeny, ale film me od zacatku do konce bavil. Sansonovy zpev v hospode z ust Noveho me nadchl a pisnicku " Na devce mi nesahej " jsem si po skonceni filmu musel nekolikrat pustit. O hvezdicku vice v mem hodnoceni muze Advokatka Vera vdecit Trude Grosslichtove. Muj prvni film, ktery jsem s touto hereckou videl a musim rict, ze jsem byl nadseny, at uz jejim hereckym projevem, tak i krasou. Ma me sympatie.(8.2.2010)

Příjemná a milá zábava, která si v neuvěřitelné, typicky dobově naivní, přesto lehce podané historce, utahuje nejen z emancipačních snah. Není to sice úplně nejvyšší liga, přesto je to zábavná pohodovka, která má své kouzlo a řadu skvělých okamžiků. Truda Grosslichtová, možná ve své životní roli, přejímá něco z komiky Anny Ondrákové a balancuje na hraně ztřeštěnosti, netradiční Oldřich Nový jako kriminálník Tygr taky nenudí a Václav Trégl sype hlášky jakoby sázel trumfy na stůl. Film si drží slušné tempo a šlape do pedálů lehkým humorem. Další z pamětníků, který se nejspíš zařadí meziy ty, po kterých občas sáhnu a dám si repete.(2.12.2012)

Slabší komedie Martina Friče, jejíž závěrečný zvrat je opravdu velmi silná káva a svojí neuvěřitelností musel a musi překvapit úplně každého. To, co mu předchází, lze ale sledovat bez větší újmy a zásluhu na to mají hlavně velesympatická Truda Grosslichtová, Oldřich Nový a jeho Na děvče mi nesahej a také stoprocentě spolehlivý Václav Trégl(15.5.2016)

Truda Grosslichtová byla pro mě téměř neznámou herečkou, i když se objevila po boku Vlasty Buriana nebo Hugo Haase. Tady však strhla veškerou mou pozornost na sebe, protože zazářila jako první večerní hvězda na potemnělém nebi. Pěkně zahrála mladou, čerstvě dostudovanou advokátku Věru, která byla umanutá a rozmazlená dcerunka z lepší rodiny. Theodor Pištěk s Růženou Šlemrovou jako její rodiče nezklamali. U pana Pištěka to ani není možné, každá jeho postava je kouzelná a svým způsobem i nezapomenutelná.(27.5.2010)

Oddychovka, ktorá nenadchne a neurazí. Truda Grosslichtová zaujala ženským pôvabom, aj napriek noseniu polopánskych oblekov. Záverečnú konšpiráciu tradičnej rodiny si ale tvorcovia mohli odpustiť. Falošnosť pôsobí horšie ako úprimný vzťah s človekom pochybnej minulosti. V dobe vzniku to zjavne bolo vnímané opačne.(31.3.2018)