Vášeň

• USA Passion (více)

Mladá žena, která pracuje v byznysu, se vydá na cestu pomsty poté, co jí její šéf a mentor ukradne její nápady. (Rosaviva)

Philcze

Už jen kvůli tý hudbě ze sedmdesátkovýho porna jsem přesvědčen, že to byla De Palmova sofistikovaná parodie. Ale stejně spíš tři. 60% ()

Beagle

Neviděla jsem francouzskou předlohu, takže nevím, do jaké míry je na vině scénář a do jaké míry to zprznili De Palma a spol, ale tohle bylo prázdné, odtažité a chvílemi i hloupé. A pojmenovat to "Vášeň" je v zásadě černý humor. To i leckterý díl Columba byl napínavější (a vášnivější, nemluvě o té hrozné hudbě). ()

Lord.Jim

Mohl to být dost zajímavej thriller, ale místo toho jsem koukala na šosáckou krimi s debilním obsazením (vyjma Noomi). Bylo to prostě moc německý, málo francouzský a už vůbec ne švédský :-) Asi tak. ()

Petrasuvicka

Do poloviny bezva, chytlo mě to, pak to začalo být takový silně zvláštní a divný. Ovšem ten konec? Co to bylo? Mohl by mi někdo, kdo ten konec pochopil, vysvětlit, jak to skončilo?? ()

Aljak

Z mysteriózneho thrilleru sa vykľulo dosť veľké sklamanie. Ako náhle bol dej filmu konečne na dobrej ceste, v tej chvíli zase všetko upadlo a takto rozporuplne sa to tiahlo od začiatku až do konca. Keď už to vyzeralo, že aspoň koniec bude dávať zmysel, napokon ešte aj to poprelo akúkoľvek logiku. OK, striedanie snov a reality mám celkom rád, pokiaľ to však nespôsobí takýto obrovský zmätok. Vlastne ani napokon neviem akým spôsobom si poslednú tretinu filmu vyložiť. Ale inak námet o neutíchajúcej pomste medzi dvomi kolegyňami bol kvalitný, len škoda, že príbeh sa nakoniec ocitol v takej podivnej atmosfére. Čo je vlastne realita? ()

Marqta odpad!

Celé to působí jako parodie na krimi filmy a navíc ještě dost nevydařená. První půlka je naprosto bez děje a druhá se tváří tak nabubřele, okázale seriózně a hlubokomyslně, že jsem nevěděla, jestli to ještě bylo myšleno vážně, nebo jestli v tom celém byl nějaký háček. Nějaká pointa co mi nedošla. Rozhodně nedoporučuji, většinu doby jsem se hodně nudila, tohle se celé nějak nepovedlo. Váhám, jestli mám dát alespoň tu jednu hvězdičku, ale nevím za co by pořádně byla. ()

peiton

Aká vášeň,aká erotika,prosím vás??!Ako si mohla sladká RACHEL McADAMS pokaziť svoju povesť s takýmto skoro odpadom.S tým jej šarmantným úsmevom som jej tú úlohu mrchy a zlomyselnej kariéristky neverila ani trocha.To nebola úloha ušitá priamo na ňu.Je mi ľúto,ale nemalo to žiadny náboj či iskru a ani záverečná pointa ho nevytiahne z bahna,pretože len (pomenujme ju) skvelou pointou,geniálny film ešte nerobí.Ak zdieľate iný názor,čo potom ten zvyšok.Musím konštatovať už len smrť tejto snímke. ()

Martin741

Teda Brian De Palma /Neuplatni, Zjizvena Tvar/ konci hodne biedne, film v kinach kompletne zhorel, a takto musim napisat ze tempom a hereckeymi vykonmi je to Hatsepsovetzial len dalsi podpriemerny projekt ustreleny do vzduchoprazdna : 20 % ()

Juto

Je to hadovité, nádherne zorganizované stretnutie všetkých De Palmových domácich tém a domýšľavostí, symfónia závratného teroru, kde sa ľudia ustavične schovávajú za masky, doslovné aj obrazné. 7/10 ()

RickDeckard

Už teď vážný kandidát na WTF roku. První polovina je k uzoufání nudná a nezajímavá a když už se v té druhé začnou dít celkem zajímavé věci a je zaděláno na detektivní zápletku, postupně nám dochází, že si z nás buď De Palma dělá nehoráznou bžundu nebo u něj senilita dostoupila té fáze, kdy by měl přestat točit filmy a ničit svou filmografii. V závěrečné scéně možná někdo bude spatřovat sofistikované memento a pointu, která má diváka nutit přemýšlet a kombinovat, ale z mého pohledu je naprosto debilní, špatně natočená a vyloženě k smíchu. Navíc mi Noomi Rapace přišla v hlavní roli dost nesympatická (více než kdykoliv dříve) a v některých momentech svou postavu absolutně herecky nezvládala. Základní chybou ale spíš bylo, že se tomuhle filmu vůbec kdy upsala. Body si Vášeň připisuje víceméně jen za ukázkovou mrchu ztvárněnou Rachel McAdams. 20% (Febiofest 2013). ()

dr.fish

Takhle nějak to dopadá, když forma zvítězí nad obsahem. Rejža zatoužil vyrobit umění, tvrdě to překombinoval a výsledkem je několik variant, které mne ale úplně přestaly zajímat téměř půl hodiny před koncem. 50% ()

Radiq odpad!

Vášeň? A kde jako? Lesbicky polibky už sou dávno za zenitem a i kdyby ne, tak stejně tady má asi někdo led na koulích. Noomi Rapace vyloženě zklamala, protože jako Lizbeth jí to sluší mnohem víc - když se snaží vypadat žensky, vypadá spíš chlapsky (a staře). Rachel Adams byla nudná dycky, což mi tady opět potvrdila. A tak sem si nejvíc oblíbil postavu Dirka, kteryho zajíma každá dirka, akorát nechápu, proč vybrali herce, ze kteryho stříká semeno nesympatičnosti (a ta role tomu nepřidá). Prostě pro mě nuda a odpad na plné čáře, děj mě deptal a krimi zápletka mě uplně mentálně postihla. ()

snared

Je to paráda. Se vší pravděpodobností dokonce i taková malá anarchie. Ačkoli jsem si trochu četl z obrazu, páč Corneaův Crime d'amour znám (a celekm se líbil), Brian stejný příběh přepsal na plátno jinak. Kdo má De Palmu nakoukanýho a zná jeho typický znaky jako dlouhý záběry, POV stedicam, split-screen, šmírink atd. o nic nepřijde. Sympaťandám McAdams i Rapace to hraje dobře, teda až na dvě drobný výtky: scéna kde se Noomi na večírku jakože "psychicky zhroutí" (to nezvládala ani Sagnierka a i tady to působí trochu trapně) a Rachel mohla ukázat alespoň prso. Dokonce i ta fešná zrzka Herfurthová , která to chce taky, tam nebyla jen tak pro nic. Inu, záleží JAK se na ten film člověk dívá, buď WTF finále potěší anebo celou snahu tvůrců pošle do hnoje. Já osobně se hlásim k té první skupině. Bavilo o fous víc než původní film. Reklama na spolehlivé německé vozy, Apple a Panasonic se povedla. 4,5* ()

Johnny.ARN

Skoro dokonalý psychologický thriler, skvelá práca s hercami, fantastická gradácia, dokonalé pomätenie diváka a záver, ktorý Vás nenechá chladných. Obidve protagonistky zahrali dokonale. Bolo to emočné, reflektovalo to krásne vzájomný súboj dvoch dominánt. Jedna mrcha, ktorá so všetkými manipuluje, pritom je závislá na sexe a na nikom jej nezáleží. Na druhej strane jej presný opak. Dievča, čo verí v dobro, snaživá, ale po prerode zákerná a vypočítavá. Kvitujem taktiež tú slobodu, ktorú divák dostane. Môžte sa na to totiž pozrieť z viacerých uhlov a taktiež si na to spraviť vlastný názor, čo sa týka toho fantastického záveru, pri ktorom som ja osobne odpadol. Pri druhom pozretí ( lebo jedno rozhodne nestačí ) som už ale narazil na niekoľko nezrovnalostí a začali sa mi vynárať logické otázky, na ktoré ale snímok neponúka logické alebo dokonca žiadne vysvetlenie. Ale stále to ostáva film, pri ktorom som mal dokonalý WOW pocit, ktorý ešte umocnila dramatická hudba a úžasný výkon herečiek. Už len dodám, že rozhodne film, na ktorý tak skoro nezabudnem a odporúčam pozrieť. A kto tomu dá menej ako štyri, tak ho nepochopil!! Silné 4 z 5 ()

noriaki

Tak nevím. Byl to thriller, který De Palma nedopatřením natočil bez atmosféry a ze scénáře s přeházenými stránkami, nebo jde o velice rafinovanou parodii na sedmdesátkové psychárny? Chtěl bych věřit v to druhé, protože těch momentů kdy jsem nechápavě kroutil hlavou, tam bylo až přespříliš. Film paradoxně selhává v režisérově parádní disciplíně - formě. K uzoufání dlouhý záběr tam, nešťastně zvolená kamera tady, občas zbytečné tlačení na pilu, nebo příliš křečovitá snaha o uměleckou stylizaci a voila, celý dojem jde do kopru. O ději ani nemluvím. Ten možná vypadá dobře na papíře, ale tady jsem měl z těch charakterových veletočů a nepředvídatelných zvratů, pořádný guláš. Naopak musím pochválit herečky. Rachel McAdams už zase exceluje, Noomi Rapace zahrála svůj slabší průměr, za který by ovšem byl leckdo vděčný. ()

Mishqo

To čo bolo do piče. Pán De Palma si zo mňa asi vystrelil, ale toto sa fatk nedá považovať za seriózny počin. Ten scenár bol priam ohavný, a výkon herečiek radšej ani nebudem komentovať. Jednu hviezdu dávam ani neviem za čo. ()

zdenny

Kam až dokáže dojit konkurence dvou zaměstnanců aneb buď opatrný v tom, jak moc jsi ambiciózní a především - nesnaž se ukazovat, že jsi lepší a talentovanější než tvůj šéf. ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru