Vášeň

• USA Passion (více)

Mladá žena, která pracuje v byznysu, se vydá na cestu pomsty poté, co jí její šéf a mentor ukradne její nápady. (Rosaviva)

deckardx

Problémem tohoto filmu je, že působí hrozně levně. Jinak si myslím, že atmosféra je hlavně první hodinu velmi dobrá, o nějakých telenovelách, jak tu někteří píší, nemůže být ani řeč. Jen mi příde, že režisér takové velikosti mohl pro svůj projekt získat trochu více peněz, scénář ani myšlenka (až na ten překombinovaný závěr) nebyly špatné, jen tomu chyběl WTF moment, který by nějakým způsobem vytáhl snímek z průměru. Takto to bude snadno zapomenutelný film. Bohužel. ()

KR4T4S

Dafuq roku. McAdams i Rapace se do rolí vůbec nehodily, těžce přehrávaly, postavy mezi sebou hrajou subhry subher her, vyprázdněné dialogy jak z Rodinných pout (hlavně ty konce firemních porad). ALE! Tentokrát to vůbec nevadilo, smál jsem se tomu a zároveň jsem byl poměrně napjatý. Konec byl tak over the top, že ani nechci řešit, co bylo jak. To si nechám, až na příště. (EROTICKÝ thriller to teda rozhodně není) 65% ()

Tejkina

Že je to remake jsem se dozvěděla až po zhlédnutí komentářů tady. Škoda, že jsem nejdřív nenarazila na originál, protože jim vždycky dávám přednost, ale někdy to určitě napravím. Ale myslím, že na remake hodně dobré a film by si podle mého názoru zasloužil vyšší hodnocení. ()

sedm.1

Já se musím přiznat, že filmy, ve kterých nevím, na čem jsem, nemám upřímně rád. A přesně právě tuto hru s divákem rozehrál Brian de Palma v Passion, snímku, který se sice slušně rozjede a zhruba až do poloviny mě držel v příjemném napětí a očekávání, až do jaké míry se bude vyvíjet vztah a rivalita mezi dvěma ústředními hrdinkami, ovšem právě po těch pětačtyřiceti minutách se poměrně slušně rozehraná žánrovka změnila v něco, co se mi ani trochu nezamlouvalo, neboť režisér začal z ničeho nic vymýšlet takové kokotiny, že jsem přesvědčen, že nejen mě přestala brát hlava, o co se tam tvůrci vlastně pokoušeli, čeho chtěli dosáhnout. No, ničeho jiného, než zmatku a spousty otazníků to každopádně nebylo. Něco se stalo, načež to bylo střihem do další scény popřeno, aby se to po chvíli zase vrátilo zpět, náhle se vynořil někdo, kdo už tam dávno neměl být, postavy se chovali chvíli tak, pak zase jinak, no bordel jako blázen a jak jsem zmínil na začátku, jakmile nevím, na čem jsem, ať to táhne celé do řiti. Závěrečná scéna pak tomu nasadila korunu úplně, a já jsem upřímně litoval stráveného času u této popleteně překombinované podívané. Jinak mi tu naprosto chyběla i atmosféra, stylově to bylo též zcela o ničem, napětí sice přítomno bylo, ale o jeho funkčnosti by se dalo diskutovat, a tak vlastně o jediném pozitivu, v souvislosti s tímto filmem, se dá hovořit o působivém obsazení dvěma velice výraznými a herecky skvělými divami, Rachel McAdams a především mou superoblíbenkyní Noomi Rapace, díky kterým se na to alespoň dobře koukalo, jinak ale skutečně hlavně díky záměrně, opakuji záměrně! zmatečné druhé polovině mě to fakt celé nebavilo a v podstatě závěrečnou pointou až nasr…, naštvalo :-). ()

DavidS.

Palma se vrací s tématem femme fatal...Bohužel způsobem, který může být přitažlivý pouze pro děvčata, která právě odložila Bravo a přešla na Cosmo a jejichž rané erotické představy jim zhmotnila německá televize... ()

jondoe

Kto trosku pozna tvorbu Briana De Palmu toho nemoze tento film nicim prekvapit. Dobra praca z kamerov, velmi dobry strih. A vyborna praca z hercami. McAdams vyborna a Rapace tiez. Filmu vask chyba nieco co by nieco co by ma prinutilo zamysliet sa. Nenudilo ma to ale druhy krat by som to uz asi nedopozeral. De Palma natocil ovela lepsie filmy. ()

Hanys_

Bez vášně. De Palma si na staré roky nadělil "erotický" thriller, který má šestákovou zápletku, špatně zvolenou hlavní hrdinku (Rapace je tady fakt bídná, narozdíl od Rachel, jejíž mrcha je asi jediný větší klad celého snímku) a závěr, který jsem moc nepobral. Brian si z nás prostě slušně vystřelil. 4/10 ()

Disease odpad!

Film sestává ze dvou částí: blbá a "snová", rádoby lynchovská. Ostatně mi celý film přišel trochu jako nepovedená parodie na Mullholland Drive. V první části herci s výrazem ochotníků na Jiráskově Hronově deklamují dialogy jako vystřižené z osmdesátkových béček až céček. Když už jsem málem odešel z kina, přehoupl se děj do "snové" části, která je alespoň jakžtakž nasnímaná. Po skončení filmu už zbývá jen lítost, že jsem se tou první částí nenechal vypudit. Vzhledem k v jednom místě použité němčině se nabízí jedno pěkné, všeshrnující slovo: SCHEISSE. ()

Piggsy

Opravdu je to ten samý Brian De Palma, který natočil Zjizvenou tvář, Carlitovu cestu, Oběti války, Carrie a další úžasné filmy? Nestačím se divit... :-( ()

Kejt.lin

dvě krásky...ale co krásky - vlastně tak neuvěřitelně sexy ženský mezi kteréma jiskřila nepokořitelná touha v kontrastu s nenávistí a závistivostí jdoucí napříč s pocitem, že každá chce něco, co mít nemůže, nebo na co nemá dost sil a nedokáže se přenést přes své soukromé těžkosti? Jo. Bylo to žhavý, mělo to spád a notnou dávku dynamiky, která je tak zvláštní, že se někomu může zdát až blbě nudná a neokořeněná, ale vyplatí se počkat do konce ;) . Bavilo mě to, hodně. ()

Mikino00

De Palma si celou dobu myslí, že je chytřejší než divák, avšak není tomu tak, v podstatě velmi strojeně nastavovaný příběh, který vždycky z ničeho nic se zamotá ještě více, což je řekněme při takové druhé umělé nadstavbě dosti otravné. Do toho hraje afektovaná hudba a herečky podávají pod režisérovým vedením spíše ochotnické výkony. ()

sona123

Krásné a dobré herečky, které se pustily do koncertu před kamerou. Bohužel, jejich možnosti brzdí slabý scénář. Přesto jako jednohubka na volný večer film zafungoval velmi dobře. Jen mi bylo trochu líto Noomi Rapace - taky umí být kočka, ale nebyl jí vedle Rachel McAdams dán příliš velký prostor. ()

aLPaC

Až do osudné události, což je plus mínus polovina filmu je to zajímavý emoční thriller o dvou sokyních, z nichž jedna je mrazivě krutá a všichni to o ní vědí, druhá je nejprve učebnicová zaměstnankyně, ale když na to přijde a je donucena jednat, je z ní možná ještě větší svině. Poté, co však Rachel (která je ve své roli opravdu dokonalá) zmizí z plátna se úplně změní žánr, jako byste se najednou dívali na něco jiného. Druhá půlka už rozhodně kvality té první nedosahuje no a závěr tomu dodá korunu. Myslím, že zdejších 54% tentokrát naprosto odpovídá i mému hodnocení. ()

Gore

Mám rád Noomi Rapace i Rachel McAdams, i některé filmy Briana De Palmy, ale zde nefungovalo zhola nic, i ty herečky podávaly jedny z nejhorších výkonů svých kariér. Nuda a ztráta času. ()

Mlle

Zajímavý film. Neortodoxní, těžko zařaditelný. Ať už k němu získáte jakýkoliv vztah, jedno je myslím jisté: nudit se nebudete. Ženy si tu navzájem předvádějí, jak dokáží i s podprůměrnou estetikou od přírody tím spíše surově zaujmout a zažehnout nebezpečné plameny. Všude. Očekáváte-li dle názvu pornografický film, budete zklamaní. Je to těžkotonážní diskotéková psychologie, víceméně update vzteklých pubertálních šarvátek při přebírání partnerů (v tomto případě partnerek) přenesený do světa (snad až moc) zralých žen v korporátním byznysu. Hlavní hrdinky, jedna nesympatičtější než druhá, mě stejně přikovaly k obrazovce a donutily "vychutnat si" jejich pohrdání pravidly i lidmi okolo až do poslední vteřiny. Jistě zaujme, jak výrazně se unylé konvenční prostředí podpořené bezduchými moderními kulisami hodí či nehodí ke spalujícím patologickým citům, které na jeho pozadí aktérky prožívají a kterými se nechávají (či nenechávají) unést až do krajností. Vzniká tak proměnlivě šťavnatý kontrast. Nejde ale o dílo, na které se dlouho vzpomíná. Snad pro jednou by to šlo. ()

Silencia90

Při "velkém odhalení" jsem uvažovala o 5*, geniální :) Člověk někomu fandí a pak zjistí, že není všechno zlato, co se třpytí. Ale nakonec ten konec? I filmaři si to umí zkazit. A je to škoda. Dalo se z toho vybruslit mnohem lépe. ()

Brousitch

"Hodně lidí mě označuje za misogynního, ale já naopak rád pracuji s ženami, rád ženy natáčím a potěšilo mě, když obě herečky přinesly do scénáře vlastní nápady. V mém věku mě vlastně všeobecně moc těší, když někdo přijde a řekne, že se mu scénář líbil a že se upsal projektu proto, aby se mnou mohl pracovat. I navzdory tomu, že to může být ve výsledku kontroverzní, zvrhlé, drsné nebo brutální. Ale takhle já už věci prostě vidím." - Brian De Palma ()

GOREGASM

DePalmův režijní styl se nemění a já ho mám stále stejně rád. Co ovšem s přibývajícími minutami čím dál hlasitěji skřípe je "sofistikovaný" scénář (autor: Brian DePalma), který postrádá především ve druhé půli jakékoliv logické vazby, zejména na půdě jednání jednotlivých postav (Noomi a její hysterická scéna v garáži) a bohužel i samotná policie jedná, jako by z nějaké banánové republiky vypadla. Tyto okolnosti jsou ve výsledku velmi degradující, přitom průběžně rozdané karty nabízely slušný potenciál, který byl rozmělněn do zmatečné a rádoby neuchopitelné koncovky. Zajímavé rovněž je, že v první půli je souhra Rachel a Noomi bezchybná, přičemž ve druhé polovině jakoby osiřelá Noomi ztratila jistotu a místy jen nevěřícně civí do kamery. I proto působí DePalmova Vášeň nedůvěryhodně. 80%+20%/2=50% ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru