Vášeň

• USA Passion (více)

Mladá žena, která pracuje v byznysu, se vydá na cestu pomsty poté, co jí její šéf a mentor ukradne její nápady. (Rosaviva)

misterz

Film mi prišiel, ako keby si chcel režisér s divákom zahrať nejakú hru. Zo začiatku som to chcel vypnúť s vedomím, že pôjde o nejakú nudnú drámu, síce dobre natočenú a zahranú, ale sterilnú a šedivú. Veď čo už len môže byť zaujímavé na ženských intrigách, že? :). Veľmi rýchlo som však tento názor zahodil do koša, pretože to čoskoro začalo mať grády a dejovo ma to celého vtiahlo, konečne som sa začal baviť. Sledujeme rivalitu dvoch ženských a tiež hranice, kam až sú schopné zájsť. Všetko sa pekne zamotá a záverom pod rúškom mysterióznej atmosféry zaujímavo vyvrcholí. Nehovoril by som tu však o mindfucku, ak hej tak veľmi neohrabanom, prelínanie sna a reality bolo síce fajn, ale nebolo to celkom ono. Až moc jednoduché, moc priamočiare. Celý čas som to videl na hranicu medzi 3 a 4 hviezdami, koniec však celkový dojem trochu zlepšil, takže sa prikláňam k lepšiemu hodnoteniu. 70/100 ()

dr.horrible

De Palma a senilita. Pekne natočené a s peknou hudbou, najprv remake príliš doslovný, neskôr až trápny snahou o invenciu Bolestivo prekombinované, priemerne zahrané dozvuky Femme Fatale, topiace sa v režisérových (dnes) už nefunkčných trademarkoch. Smutné a vtipné zároveň ()

InJo

Mírně nadprůměrná německá kriminálka (s přehnaně dlouhou expozicí), jejíž některé (dvě, možná tři) scény natočil (kdysi) pozoruhodný a v podstatě nezaškatulkovatelný režisér. Jinými slovy - na De Palmu je to málo osobité, úchylné a odvázané (na nějakou smyslnou erotiku radši rovnou zapomeňte, je tam vidět jen kus jednoho prsa Noomi Rapace ;)). 50 % ()

IQ Tiqe

Na Rachel a Noomi jsem se moc těšill. Filmu nechybí sexuální napětí, vydírání, krimi zápletka, výstižná doprovodná hudba; od půlky mi právě hudba, kamera a střih jasně připomínaly film-noir. Ale přesto je to pro mě víceméně průměr, kde mi navíc unikla pointa. # [viděno: monitor, 5.1, no sub] ()

Kudly4

Příběh téměř o ničem, přál bych si mít jednou takové starosti. Na film mě nalákala Karoline Herfurth a vlastně celé to herecké ženské trio bylo celkem dost fájn. Čekal jsem ale více odvážnější snímek. Slabší trojka. ()

Mia...

To mysleli vážně těch posledních patnáct minut? Celý film nudný, nudný, nudný a téměř nekoukatelný. Ale ten konec? To byl výsměch nejspíš za to, že jsem se do té doby nevzdala a tu hrůzu fakticky vydržela sledovat. ()

Visáč odpad!

Totálna fraška. Viac to pripomína televíznu inscenáciu od senilného erotomana ako (ne)moderný thriller. Je to celé akési neživotné, špatne nasnímané, vyčpelé a čo je najhoršie, aj komické. ()

mcb

Brutálně překombinovaný "erotický" thriller, v němž se senilní De Palma nevzmůže na nic jiného, než se vysmívat divákům. Vášeň je jen matný odlesk režisérových subžánrových klasik jako Oblečen na zabíjení nebo Femme Fatale - jen s tím rozdílem, že tohle nemá žádný odlehčený osmdesátkový feeling, nadnesenou brakovou zápletku, hitchcockovské finty a koneckonců ani to dusnou erotickou atmosféru. Jen dvě nesympatické herečky (Noomi Rapace je zde naprosto příšerná), upachtěnou zápletku o hře kočky s myší a naprosto směšné zvraty jako z nevydařené céčkové produkce. Závěrečná část filmu není ve své špatnosti už ani zábavná. Zklamání. ()

jojinecko

Ono je to vlastne strašná sranda, aspoň chcem veriť, že De Palma to berie rovnako - hoci pri spomienke na jeho niektoré staršie "skvosty" napr. Dressed to Kill o tom pochybujem. Úvod alebo povedzme celá prvá polovica je podľa mňa výborná,najmä sympaťáčka Rachel McAdams hrá mrchu vskutku presvedčivo, De Palmovské trademarky sú úplne jasné, červená vládne, patetická hudba, rozdelený obraz... V polovici film naberá na aburdnosti, resp. sračkovosti, až do úplne prekombinovaného a trápneho záveru. Ale ako som vravel, je to vlastne jedna veľká old school sranda, tak aké sťažovanie!:) ()

hansel97

S Passion je to jako na kolotoči, ze začátku slušné kariéristické drama plné podlých triků mezi McAdams, Rapace a Herfurth, které mimochodem opravdu herecky excelují, ale pak to v půlce filmu nějak stagnuje, dokud nedojde k většímu zvratu a to je největší chyba, protože v tom momentě jsem se neskutečně nudil. Konec je pak zase hodně dobrý, ale na můj vkus příliš překombinovaný a zmatený, asi i neuvěřitelný. Není to vyloženě špatné, ale čekal jsem více. ()

claudel

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Rachel McAdams. Rachel má tvář jako andílek, umí být roztomilá a k nakousnutí, ale současně se chovat jako ta nejsprostější a nejnestydatější coura. Druhá kategorie je u ní méně častá, o to je více sexy a tento film je sexy a možná i více než jeho francouzská předloha. Bohužel si už po tolika letech nepamatuji děj francouzského originálu, ale co si pamatuji přesně, že věkový rozdíl mezi hlavními dvěma představitelkami byl dvacet let a nikoli jeden rok. Proto je tahle verze více sexy. Na druhou stranu si vybavuji, že původní scénář byl jasný a přímočarý, v tomto případě jsem se ke konci trochu ztratil a úplně nevím, co si mám myslet. Celkový dojem tak mám poněkud rozpačitý. Kdybych měl ale hodnotit pouze Rachel, tak ta dostane pět hvězdiček... ()

Morholt

Tak ono to možná mohlo fungovat, pokud by se De Palma nesnažil o nějaký umělecký přesah. Sice by to pak byl jen další z mnoha thrillerů, na které se snadno zapomene, ale pořád by to bylo lepší, než tohle. Jestli něco udeří do očí, tak je to příšerné přehrávání v podání obou hlavních hereček. Ale zatímco Noomi Rapace se alespoň občas chová normálně, tak Rachel McAdams je mizerná v každém záběru a její postava splňuje snad všechny rysy charakteristické pro karikaturu mrchy. Víceméně sama film pohřbila. 30% ()

jhrasko

čítajúc si komentáre, nedá mi nenapísať: dopozerateľné len vďaka Noomi Rapace. Či je Rachel McAdams krásna, je otázkou vkusu, jej postava je ale nudná, plochá & škodlivo čiernobiela. Naopak ak niekto príbehu dáva farebnosť, je to NR´s Isabelle. Čo ale platí do posledných cca 10 minút. Každopádne je škoda, že sa autori namiesto reklamy na priestory berlínskej DZ Bank a nekonečne dlhých záberov na Stív J. APPLE/s/ nesústredili na inteligenciu a očakávania aspoň priemerného diváka. ()

Tommassi3

"Chápete, že to vypadá, jako bychom tu labilní holku k přiznání donutili ?! Potřebujeme důkazy !!" - "Prověřujeme teď toho jejího přítele !!" - "Přítele, jo ?! A co zahradník ??" - "Jo !! Cooo ??" ;) ()

RasputincZ

De Palma si bud dělá ze všech nehoráznou prdel nebo jsem viděl pravděpodobně nejhorší film letošního roku (prozatím). ()

zlabus

Doopravdy doufám, že je tohle poslední Brianův film, protože mám strach, že příště už bych se nemusel dočkat ani toho lehkého povzbuzení ve formě dvacetiminutovky v opeře a dál. Nebýt toho záblesku (i když je to vlastně spíše autokanibalismus), šel bych ještě níž. 45% a R.I.P. Brian De Palma. ()

MartinezZ

Překombinovaná televizní epizoda nudnější části Krajních mezí. Nic víc, ale o to ještě míň. Film s koprodukcí USA-Evropa nemohl bohužel skončit jinak. Rachel si zahrála prvotřídní svini, za to ta jedna hvězdička. ()

Tayen

Nepovedený remake s prkennou Noomi Rapace, ale přesvědčivou Rachel McAdams. Oproti původnímu Zločinu z lásky je Passion jednohubka bez chuti. ()

ABLABLABLA

Zpětně teď přemýšlím, co mě vlastně vedlo ke sledování snímku..... Už vím, byl to zajímavý trailer, Rachel a Noomi. Ale vyklubalo se z toho divné nic. Fakt nevím, co si o tomto myslet. Otevřeně přiznávám, že De Palma neznám, neznám ani ten Crime d´ amour, o kterém tu teď v komentářích někteří píšou a stejně z toho mám pocit promarněného času. Dokážu pochopit, že se to někomu líbilo, je fakt, že jsem ty zvraty nečekala, ale já nečekala ani že tam budou nějaké takové obrovské zvraty. Prostě mi to celé nesedlo. ()

De Palma se vrací za kameru

De Palma se vrací za kameru