Marie s Vítkem mají dvě dospívající dcery, Dita s Ondrou dva dospívající chlapce. Rodiny bydlí v domech vedle sebe, nemají mezi sebou ani plot a jsou to dobří přátelé, kteří se navštěvují a společně večeří. Vítek a Ondra jsou kolegové v práci a jejich děti spolu chodí. Na první pohled se zdá, že těmto lidem nic nechybí a lze jim jen závidět. Po mnohaletém soužití však trochu ochabuje jiskření mezi manželskými páry a dalo by se říci, že se spolu nudí... Jednoho dne jsou Vítek s Ondrou vysláni do Karibiku, aby tam opravili elektrické vedení poničené hurikánem. A protože Vítek zrovna vyhrál ve Sportce nějaké peníze, udělají si výlet i jejich manželky. Ondra s Vítkem se navzájem svěří, že manželský sex už není takový jako dřív a že je oba přitahuje manželka toho druhého. Napadne je, že by si postelovou nudu mohli zpestřit ve čtyřech. Dita s tím okamžitě souhlasí, trochu problém je s Marií, která je věřící a nezdá se jí to, ale nakonec si dá říci. To, co se zprvu zdálo jako čirá fantazie, se změní ve skutečnost, která se líbí všem... Dají si však dvě pravidla. Za prvé – vždycky to bude pod dohledem ostatních a za druhé – dvojice se do sebe nesmí zamilovat. Také se dohodnou, že si to rádi zopakují, ale spíše jako sváteční příležitost, než aby se to stalo pravidlem. Ondrovi rodiče v době jejich nepřítomnosti nechali postavit mezi domy ohyzdný plot, protože jim vadilo, že jsou jediní, kteří plot nemají. Nikdo o plot nestál, ale rodiče to mysleli dobře, a tak to nechají být. Po nějakém čase se čtveřice rozhodne si zážitky z Karibiku zopakovat a málem je u toho přistihnou děti. A jejich pravidla se trochu začínají vymykat kontrole... (TV Prima)

bianca19

Dobrá letní komedie pro zasmání s několika perfektními hláškami. Už samotný trailer mě pobavil a přilákal do kina. Pokud člověk od tohoto filmu neočekává nic oduševnělého, ale jen pobavení, tak odchází z kina spokojený. Jiří Langmajer byla dobrá volba, do role se vžil a určitě si ji i skvěle užil stejně jako pro mě méně známá herečka Viktorie Čermáková. Film je plný slunce, moře, erotiky a taková komedie k létu patří, ale nutno přiznat, že ačkoli je Jan Hřebejk můj nejoblíbenější český režisér, tak s podobným námětem se umí Vejdělek o něco lépe poprat – viz Ženy v pokušení či Muži v naději. ()

PedroPo

Čekal jsem větší průser. Nakonec se na to dalo dívat, i když jsem si neustále kladl otázku, co bych si z toho měl odnést. Protože po skončení filmu už vím, že nic. Na to, aby to bylo dráždivé je to velmi špatně natočené, na to, aby to neslo nějaký morální apel, je to velmi špatně napsané (to pidi dilema Langmajerovi dcerky jestli jít zpívat na Půlnoční nebo nejít se počítat nedá). Tu třetí hvězdu jsem dal za vynikající hudbu Eggnoise a taky mladou Bokovou, která má nejen svým vzhledem, ale i talentem slušně našlápnuto ke stejné kariéře jako její starší sestra Kristýna. ()

radeckator

Takže jednoduše: První hvězda dolů za Viewegha (nemám ho rád ani jeho podle mého trapnou a úlisnou tvorbu), druhá hvězda dolů Hřebejkovi za to, že něco takovýho vůbec natáčel a hlavně dost slabě (slabý scénář neomlouvá), třetí hvězda dolů za chybějící jakékoliv vyvrcholení filmu (konec trapně vyšumněl). Suma sumárum: Dvě hvězdy a bohužel nejslabší Hřebejkův film je na světe. ()

markotter

Já to zas tak tragicky nevidím. Bylo to barevné, hrála tam docela dobrá muzika, bylo to na lechtivé téma, které mě nepohoršuje a bylo to krátké. To, že se kromě sexu řešil už jenom plot, mi nevadí, protože od takového prázdninového filmu nic jinýho nečekám. ()

Oonika

Koukám, že jsem zapomněla tento klenot ohodnotit. No.. Co tak říci, je asi průkopnický film, ale nejsem si jistá, že bych chtěla vidět Langmajerův zadek někdy znovu.... Ne fakt, někdy je to vtipné, ale celé je to trochu odfláknuté prostě. ()

Lasombra

Přesně co jsem očekávala, po 5 minutách jsem tušila, že dalších 30 min. bude jen ztráta času... "ať žije český film", děkujeme odejděte. ()

Brinkley

Je povoleno hodnotit film pouze na základě traileru? Pokud jsou propagované scény tím nejvtipnějším/nejméně trapným, co Svatá čtveřice nabízí, tak potěš Pánbůh.... ToddB: slovo olmerizace zařazuji do svého slovníku. 29.6.2014.... stále nemám nárok hodnotit, 20 minut je víc než jsem dokázala snézt (zvlášť, když jako další alternativu mi TV nabízí Tenkrát na Západě nebo Velkou iluzi). ()

tančísvlky odpad!

Spojenie Jana Hřebejka s M.Vieweghom dávalo tušiť, že to bude súce do odpadového koša. A tak sa tom už aj nachádza. Hřebejk by mal skončiť s réžijou a venovať sa spomienkam na to ,keď dokázal natočiť Pelišky. Všetko po tom už je len pád do bahna priemernosti a všednosti to čo denne sa premieta na obrazovkách. Je jasné, že už nemá čo ponúknuť. Smutné a zároveň poučné ako sa môžu stratiť ilúzie o dobrej réžií a kvalitnom filme... ()

milaneg

I přes slabé hodnocení a odsuzující komentáře to pro mě nebylo na míň než 2,5*...! Takže 3*. V rámci možností kvalitní obsazení, kamera a hudba skvělé, příběh vieweghovský (co čekat od člověka, který by v příštím životě chtěl být dlaždičkou ve sprše dívčího internátu). ()

nwx

Marika Procházková je kočka! Jinak film je unylý na začátku pár fajn momentů, jinak se to táhne jako sopel. Hřebejk není Vejdělek. Hřebejk je těžce přeceňovaný. Nemá cit pro film. Ani jak ho strukturovat následně ve střižně. Jednotlivé záběry jsou efektní ale celek nefunguje. Přitom námět super. ()

netWoor

Takový obyčejný, ale nijak mě to neurazilo. Závěr jsem si představoval jinak, víc ze života, todle byl nesmyslnej cukrkandl. ()

Hannibal1913

Pětihvězdičkovej Žanek Hřebejk se postupně stával čtyřhvězdičkovým, pak se stal tříhvězdičkovým no a dneska už je dvouhvězdičkovej. A věřte mi - nebo ne, ale co nevidět jeho filmy budou hodnocený už jen jednou * ...... prostě konzum :-) ()

rublik05 odpad!

Chápu, že někomu se tohle poprcávání před kamerou může líbit, proti gustu žádný dišputát, ale reálně mě doteď nenapadá jediný smysl celého filmu nebo alespoň nějaká pointa, kterou by si divák mohl z filmu odnést. Snímek kromě neustálého čumění se na nahé předky a zadky nenabízí prakticky nic kloudného, celkové zpracování je extrémně nudné a nezáživné, po nějakém humoru ani náznak. Docela by mě zajímalo, co se Vieweghovi honilo hlavou, když psal scénář, a Hřebejkovi, když tohle veledílo režíroval. Upřímně jsem se místy fakt styděl, vůbec mi nejde do hlavy, že se pod tuhle hrůzu podepsali náš nejslavnější spisovatel a svého času jeden z nejlepších režisérů. Vypovídající hodnota prakticky nulová, za mě není co hodnotit. 0/10. ()

Dendulkaa_

Film kterej bych si sama dobrovolne nevybrala, ale kdyz maminka poprosila. 2* za těch pár vtipných momentů a celkem příjemnou hudbu, jinak blbost. ()

masekjc

Všudypřítomné reklamní spoty a ohlasy stupňovaly moje očekávání. O to větší zklamání pak zavládlo po zhlédnutí tohoto tuctového, rádoby komediálního snímku. Nutno ale podotknout že na vcelku originální téma. Pár úsměvů ale jinak bída s nouzí a to prostě nestačí ani na malou pochvalu. Poté co jsem se dočetl že duo Hynek Čermák a Viktorie Čermáková jsou ve skutečnosti sourozenci se mi udělalo ještě špatně a to na víc než na 2 hvězdičky za snahu nemůže být. Pro mne zklamání roku v kategorii český film. ()

TommyDiamond

Film byl krátký, ne moc zábavný, propletený řízenou a předem schválenou nevěrou. Možná se tam pan Hřebejk někde vidí?? Tak ono nápad to ani nebyl špatnej, ale dívat se na nadržený padesátníky....to zrovna není to co by rozjasnilo můj sobotní večer. Dobře to vyjádřila ta dcerka, která říkala- ,,No když si představím naši mámu a vašeho tátu, tak se mě chce blejt.'' A měla pravdu. Dám ze slušnosti a za natupírovanej Langmajerův knírek dvě hvězdy...... ()