Marie s Vítkem mají dvě dospívající dcery, Dita s Ondrou dva dospívající chlapce. Rodiny bydlí v domech vedle sebe, nemají mezi sebou ani plot a jsou to dobří přátelé, kteří se navštěvují a společně večeří. Vítek a Ondra jsou kolegové v práci a jejich děti spolu chodí. Na první pohled se zdá, že těmto lidem nic nechybí a lze jim jen závidět. Po mnohaletém soužití však trochu ochabuje jiskření mezi manželskými páry a dalo by se říci, že se spolu nudí... Jednoho dne jsou Vítek s Ondrou vysláni do Karibiku, aby tam opravili elektrické vedení poničené hurikánem. A protože Vítek zrovna vyhrál ve Sportce nějaké peníze, udělají si výlet i jejich manželky. Ondra s Vítkem se navzájem svěří, že manželský sex už není takový jako dřív a že je oba přitahuje manželka toho druhého. Napadne je, že by si postelovou nudu mohli zpestřit ve čtyřech. Dita s tím okamžitě souhlasí, trochu problém je s Marií, která je věřící a nezdá se jí to, ale nakonec si dá říci. To, co se zprvu zdálo jako čirá fantazie, se změní ve skutečnost, která se líbí všem... Dají si však dvě pravidla. Za prvé – vždycky to bude pod dohledem ostatních a za druhé – dvojice se do sebe nesmí zamilovat. Také se dohodnou, že si to rádi zopakují, ale spíše jako sváteční příležitost, než aby se to stalo pravidlem. Ondrovi rodiče v době jejich nepřítomnosti nechali postavit mezi domy ohyzdný plot, protože jim vadilo, že jsou jediní, kteří plot nemají. Nikdo o plot nestál, ale rodiče to mysleli dobře, a tak to nechají být. Po nějakém čase se čtveřice rozhodne si zážitky z Karibiku zopakovat a málem je u toho přistihnou děti. A jejich pravidla se trochu začínají vymykat kontrole... (TV Prima)

Kovaja

na tohle jít do kina a vypláznout 500 za 2 lupeny tak mu pošlu složenku.Ty vado tohle byl fakt vrchol.2 hvězdy dávám za nahotu a vrchního prcíře Langmajera.:-)) ()

F.W.Colqhoun

Na úvod: Nejsem Hřebejkovský hater, i když by to nad řádky níže mohlo někoho napadnout, a proti různým sexuálním piškuntáliím nic nenamítám. Odpověď na otázku, proč měl tohle Hřebejk zapotřebí, se možná skrývá ve skutečnosti, že stejného roku uvedl do kin nenovácké Odpad, město, smrt. A potřeboval se jistit. Že se mu to nepovedlo je věc jiná. Svatá čtveřice má zřetelné parametry úlitby. Viewegův scénář je dutá, prázdná sračka na úrovni středoškolského pokusu o besídku, vyjma zjevně odposlouchaných pasáží. Naprosto banální, nepřirozené dialogy nejdou z huby ani fachmanům kalibru Langmajera, o zbytku především ženského osazenstva, vybraného na základě úplně jiných než hereckých předpokladů, nemluvě. Značná část karibského pobytu, o něhož jsem měl jako veselohrychtivý divák právo očekávat hutnou akci, zůstává dokonale nevyužit a namísto smršti fórů vzešlých z trapného nápadu podniknout něco společně se mi dostalo reklamně zvládnutých záběrů skupinového koupání, popojíždění po ostrově v různých dopravních prostředcích a procházek po pláži atd. Při pětasedmdesáti minutách stopáže filmu má tato skutečnost značnou vypovídací hodnotu. Samotné "odvážné" sexuální scény prozrazují bezradnost i na úrovni práce s herci - nápad pracovat s přirozenou rozpačitostí se nevyvedl. Morál v intencích "ty děti jsou daleko cudnější než my" snad ani nemůže být z pera někoho, kdo se považuje za spisovatele. Nad úplné dno povznáší volba exteriérů, ty dva, tři vtípky ("s kým si to píšeš? / s jedním pedofilem") a vulgární, koukavá nahota. Kozy / pinďouři = dvě hvězdičky. Mínus jedna, protože to je fakt špatný. ()

EKLEKTIK

"Vy jste fakt prasata." Lépe řečeno, dvě svaté čtveřice, ale mně se tato erotická komedie s nádechem amatérského porna, celkem líbila. Její přímočarý děj, doprovázený výtečnou muzikou hudební skupiny "Eggnoise", je velmi zábavný a i přesto, že částečně připomíná reality show "Výměna manželek", divákovi nabízí kontrast mezi deštivým podzimem a prosluněným ostrovem, přirovnání víry v boha k elektrickému kabelu, potvrzení pravidel, že ženy k uvolnění potřebují moře a mají blíž k toleranci stejného pohlaví, ponaučení o tom, jak je někdy nemožné, dodržet stanovená pravidla, ale hlavně zamyšlení nad tím, jaké důsledky mohou mít neuvážené činy. ()

Tydlidáš

Pohodově koukatelná jednohubka, která nijak nerozstřelí, ale v pár scénách solidně pobaví. Mám rád pány Langmajera, Munzara, Čermáka a kozy paní Čermákový... Krátká stopáž film nenatahuje, takže se to dá slupnout, zasmát se, moc to neřešit a jít dál. ()

Pavkan

Je to lehké jako mořská pěna v moři u karibských ostrovů, nic vážného to neřeší, vztahovým propletencem trochu připomíná sci-fi (nevěřím, že takoví lidé mohou existovat), ale jako jednohubka na pozvednutí nálady je to fajn. A v rámci jednohubek tomu dávám solidní čtyři hvězdy. ()

Harapes odpad!

Nudíte se v posteli? Inspiraci můžete načerpat u režiséra Jana Hřebejka a scenáristy Michala Viewegha......radši ne,to je otřes,pod jaké dílo se může podepsat Viewegh a Hřebejk...Český film se zbláznil... ()

David661

My nemůžeme točit normálně komedie o tom, jak čtyři lidé jeli na dovolenou, my tam musíme cpát sexuální tématiku, abychom byli kdovíjak světoví...přitom Viewegh ani Hřebejk to vůbec neumí... P.S.: Zcela nevyužitý Luděk Munzar, jediná postava, s kterou by se dalo ztotožnit. ()

peetriss

Film pitvající se v tajemných zákoutích lidské sexuality stejně bezobsažně a neumně jako odvětví pornografického průmyslu, s tím rozdílem, že v případě Svaté čtveřice si neužijete žádných peprných a mlaskajících detailů. Michal Vievegh stvořil slabý scénář postrádající jakýkoli náboj a Jan Hřebejk podle něj natočil zřejmě svůj nejslabší film, jehož hlavní devizou je celkem kvalitní práce kameramana a Viktorie Čermáková se svým hot charismatem. Komedie bez humoru, romantika bez romantiky a neuvěřitelně studená erotika - to je Svatá čtveřice. ()

vander19

Naprostá hovadská zlátanina, ktorá nemá ani štipku logiky. Všetko je také akési zmetočné a niektoré scény a situácie mi prišli extrémne zbytočné. české komédie mám veľmi rád a som ochotný dať aj vyššie hodnotenie, aj keď to nie je až tak super, ale toto je kravina...Čakal som po prvú situáciu so sexuálnym podtónom, lebo český tvorcovia to vedia natočiť tak ako keby akčnejšie, ale tu???? HOVADINA ()

Piškotka

Svatou čtveřici starší bych ještě pochopila, ale co měla znamenat svatá čtveřice mladší? Obě rodiny žily jak podle kopíráku a už nevěděly, co roupama. Pravda, svůj sexuální život ozvláštnily a okořenily. Uvěřitelný byl jen konec, kdy si chlapi dávají pivo. Komedie na léto dobrá, herecky průměrné. ()

dormouse

Film není úplně špatně zahraný. Jeho slabostí je skutečnost, že se nic neděje. A ty erotické touhy čtyřem představitelům nějak člověk nedokáže uvěřit. ()

mosnak odpad!

Jeden podrží druhému, druhý udělá třetí, čtvrtá na to čumí poté vykouří prvnímu a všechno je to strašná legrace. Klasicky český brak za 0% ()

mira007

Hodně z jiné planety, ale nehodnotím ho negativně , dokonce jsem se i zasmál víc než obvykle. Nějak jsem si všiml, že hřebejk se ve svých posledních filmech furt hnípe ve vztazích, manželství, nevěrách a to v takové míře až by se někdo měl mrknout jestli mu doma něco nechybí nebo nepřebývá. ()

EllienPM

Nečekal jsem, že se mi to bude tolik líbit. Nechtělo se mi do toho (Langoše nemusím), ale zvědavost vyhrála. Myslel jsem, že půjde o rozpačité klišé a nahota zde bude trapnější. Není. I v českém filmu se dočkáváme frontální mužské nahoty, navíc v podání dost známých jmen (nevídáno). Na Hřebejka dost osvěžující. Zajímavá konfrontace generací, náboženství, lidské sexuality, nevyřčených přání a zažitých stereotypů. Mě to prostě bavilo a mladá čtyřka výborně hraje, což se u dnešní mládeže tak málo vidí, takže za ně k trojce přidám hvězdu čtvrtou, navíc stylovou :)). Jenovéfa mě baví. Taková edukativně kurativní ne-násilná letní záležitost po emericku (tj. - nejsi trapnej, když jsi sám sebou). Škoda většiny anglických textů u jinak skvělé hudby. ()

aLPaC

Že něco takového natočí Hřebejk po "Kawasakiho růži a Nevinnosti", to jsem teda opravdu nečekal. Navíc že jeden z manželských párů ztvární v reálu sourozenecká dvojice, to už je na hraně, dle námětu spíš za hranou. Nechápu tu Vieweghovu popularitu. ()

LuccinyFilmy

Pokud jste viděli trailer, viděli jste dost - ve filmu nic jiného není. Není to teda úplná katastrofa, koukat se na to dá, ale stejně tak se dá koukat i do kamen a obohatí vás to asi tak stejně. Mockrát se nezasmějete, nic vás nedojme ani nezaujme a mozek můžete nechat s klidem vypnutý. Odešla jsem s napůl zmateným a napůl znuděným pocitem, že to vedlo odnikud nikam. ()