Marie s Vítkem mají dvě dospívající dcery, Dita s Ondrou dva dospívající chlapce. Rodiny bydlí v domech vedle sebe, nemají mezi sebou ani plot a jsou to dobří přátelé, kteří se navštěvují a společně večeří. Vítek a Ondra jsou kolegové v práci a jejich děti spolu chodí. Na první pohled se zdá, že těmto lidem nic nechybí a lze jim jen závidět. Po mnohaletém soužití však trochu ochabuje jiskření mezi manželskými páry a dalo by se říci, že se spolu nudí... Jednoho dne jsou Vítek s Ondrou vysláni do Karibiku, aby tam opravili elektrické vedení poničené hurikánem. A protože Vítek zrovna vyhrál ve Sportce nějaké peníze, udělají si výlet i jejich manželky. Ondra s Vítkem se navzájem svěří, že manželský sex už není takový jako dřív a že je oba přitahuje manželka toho druhého. Napadne je, že by si postelovou nudu mohli zpestřit ve čtyřech. Dita s tím okamžitě souhlasí, trochu problém je s Marií, která je věřící a nezdá se jí to, ale nakonec si dá říci. To, co se zprvu zdálo jako čirá fantazie, se změní ve skutečnost, která se líbí všem... Dají si však dvě pravidla. Za prvé – vždycky to bude pod dohledem ostatních a za druhé – dvojice se do sebe nesmí zamilovat. Také se dohodnou, že si to rádi zopakují, ale spíše jako sváteční příležitost, než aby se to stalo pravidlem. Ondrovi rodiče v době jejich nepřítomnosti nechali postavit mezi domy ohyzdný plot, protože jim vadilo, že jsou jediní, kteří plot nemají. Nikdo o plot nestál, ale rodiče to mysleli dobře, a tak to nechají být. Po nějakém čase se čtveřice rozhodne si zážitky z Karibiku zopakovat a málem je u toho přistihnou děti. A jejich pravidla se trochu začínají vymykat kontrole... (TV Prima)

Tominni

Film o dvou propojených rodinách. Ondra a Vítek pracujou spolu jako elektrikáři, bydlí ve dvojdomku, manželky jsou přítelkyně, děti spolu randí. Jen v posteli je to trochu nuda a tak vznikne nápad, jak si prohozením manželek osvěžit manželství po dvaceti letech - se všemi důsledky s tím spojenými. Celkově jde o jeden z nejslabších filmů Jana Hřebejka. Je vidět, že ze scénáře Michala Viewegha se asi víc dostat nedalo. Ještě k tomu ten knír Langmajera ve stylu pornoherce DDR z 80-tých let.....Proč?!? ()

ostravak30

Další z příkladů, jak moc funguje reklama. Tvůrci v traileru, zcela pochopitelně, vyšvihli těch pár nejzajímavějších scén, kterých ve snímku není mnoho. Kromě trošku nesmyslného děje, aby byli povoláni pouze dva elektrikáři navíc Češi na postavení nového vedení někde v Karibiku, pak taky nechávají děti (sice už puberťáky) doma naprosto samotné, je zde dost hluchých pasáží. Asi dvě nebo tři úsměvné scény a několik vtipných vět toho mnoho nezachrání. Oceňuji výkony dvou mužských hlavních hrdinů, kteří drží film dost nad vodou. Jenže některé scény se prostě nepovedly. Měly být asi vtipné, jsou ale spíše trapné. Ani scénář není nijak zajímavý. Moc jsem se nezasmál. Jako by to byl film spíše o lidech středního věku, kteří se v posteli nudí, neví co s tím a když už na to přijde, tak jim to moc nejde a to vše se odehrává v karibské oblasti. Bohužel další z filmů, který stačí vidět jednou. ()

Detak

Komedie vcelku podprůměrná, ale za to, že Viktorie Čermáková dávala umně světu na obdiv svá krásná prsa, dám i já dvě hvězdy. ()

Renie42

Mě film pobavil, i když ze začátku nuda. Jen Langmajer s knírem budil pocit s prominutím úchyla. Ale jako nápad dobrý, když tam je taková rodinná idylka. Munzar jako otravný dědek, který chce mezi ně dát plot. ()

Pitryx odpad!

Jiří Langmajer s tím knírem vypadá jako idiot. Proč to na mne vyskočilo jako komedie, to mi první hodinu naprosto unikalo. Snad až při ukazování fotek jsem se poprvé pousmál. A domnívám se, že to bylo poprvé a naposledy. Podruhé to jet nemíním. Nuže, jak ohodnotit snímek, který jsem sice nepřejížděl, ale nebavil mne a jako komedie stál naprosto za ho…….nic? Je mi to líto, ale hodnotím tak za pět procent s bídou. ()

johnny01

Téma rozhodně umožňovalo natočit kvalitní film, ale nestalo se tak. Nesedí už výběr herců (především Jiří Langmajer tam prostě nepasuje), rušivé jsou i vedlejší dějové linie (děti hlavních hrdinů) a mnohé záběry nudí (projížďky po pláži). ()

Luciee113

Pěkný film ukazující vzájemnou lásku mezi kamarády, kterou opepří sexem. Velmi hezky natočené a herci odehráli krásný výkon. Klobouk dolů. ()

mirkath1

No po zdejších komentářích jsem čekala nějakou trapárnu .Nakonec jsem byla překvapená, že jsem film  docela ocenila. Když se dospělí lidé rozhodnou, že okoření svůj život, proč ne. A jestli zdejší hodnotící sami nikdy neuvažovali, co by, kdyby tak lžou nejspíš sami sobě. Pohoršení se mi zdá až příliš okaté. Za mě lepší 3* ()

hrumsrt

Spojení Hřebejk a Viewegh by mohlo dát iluzi nějaké velké události na poli českého filmu.. Vždyť Hřebejk byl na přelomu tisíciletí nejlepší český režisér široko daleko a jakou práci odvedl především u Pelíšků, kolik dával prostoru hercům, jak zacházel se Šabachovou předlohou, to vše byla obrovská tvůrčí odvaha, která se ale vyplatila a i po dvou dekádách jde o jeden z nejlepších českých filmů vůbec (možná i ten úplně top). Zatímco Michal Viewegh je označován jako předního českého moderního spisovatele, jehož filmové adaptace jsou i přes rozporuplnou, a dle mého názoru spíše podprůměrnou, kvalitu nesmírně populární.. Jan Hřebejk je podle některých pořád označován za kvalitního režiséra, i když nejlepší tvůrčí roky vypadá, že má za sebou.. Ale že by se mohl snížit k takřka experimentální komedii typu Svatá čtveřice, mě překvapilo.. Nevím, co bylo záměrem filmu, ale uznávám, že odvaha tvůrcům rozhodně nechybí.. I když vzít to pod sebe, kterákoli zahraniční produkce udělá to odvážnější a divácky daleko atraktivnější. Ale když porovnám, co za komedie tu v posledních letech vzniká, je tahle dávka odvahy zázrak.. Lidi jsou úchylní a i když vám podobná témata veřejně zapudí a prohlásí, jací jsou tvůrci voyeuři, jde o to, že tohle je film o naboření nějakých konvencí, především vztahových, ale jelikož to divákům přišlo oplzlé, tak nakonec i těch společenských.. Ve dvou se to lépe táhne, ale v takových čtyřek je to pestřejší. A tady o tom nehodlají jen fantazírovat.. Všechno herecké křoví je vyloženě trapné a pokud tvůrci předstírají, že na nich a jejich reakcích někomu záleží, je zatěžko se na film dívat. Ovšem ústřední "svatá čtveřice" je víc než dobrá. Solidně obsazená, jak v herecké tak i té atraktivní rovině, že mi není za těžko se na ně dívat.. Není to povrchní, v postavách se něco odehrává a i když nepříliš široce, tak sehrávají svůj vnitřní boj.. Bohužel to ale očividně může někoho pobouřit. Vždyť jde o pokřivení morálního vývoje mládeže! Vrať s do NDR vole! Je to snad trapnější než "Po čem muži touží 2"? Možná trapnou a pro někoho zvrácenou, ale má to vizi, kterou sice neumí v ani střízlivé stopáži úplně vhodně rozvést, ale nuda to není.. 50% ()

taft

Jediný co u toho filmu stálo za něco, tak byla Bára Poláková se svou hláškou, ale ta se tam mihla jen na začátku, takže to byl vlastně konec. Co to sakra bylo za film? Vdyť to byla strašná nuda a hlavně o ničem! Jestli si teda tvůrci mysleli, že to zachrání tím, že se tam budou hromadně producírovat tak jak je Bůh stvořil, tak to se teda spletli. Za to, že jsem celou dobu musela koukat na hnusnýho, slizkýho a nahatýho Langmajera, by mi měli ještě zaplatit!!! sakra. ()

Mr.Keli

Letní filmová komedie o sexu je názorným příkladem diskutovaného propadu české tvorby. Ono nic o to, Hřebejk je vážně na "české" poměry schopný režisér, v berličkách neexistujícího příběhu, lze cítit ten správný cit pro detail a obrazotvornost. Jestli film chtěl šokovat, tak už dávno mu ujel vlak. Jestli chtěl pobavit, tak to se taky nepovedlo. Jestli se chtěl odlišit, tak tím jenom víc zabředl do páchnoucí louže českého filmu. Ve výsledku se jedná o zcela zbytečný film, neříkajíc zcela nic nového a neukazujíc zcela nic neviděného. Hvězdička za poslední písničku a pár podařených záběrů. ()

hadouken

Na film jsem se těšil a vůbec jsem nebyl zklamaný, Čermák a Langmajer ukázali kromě penisů i velmi kvalitní výkon. Mám rád Hřebejka i Viewegha a výsledek jejich spolupráce ve formě tohoto filmu je alespoň za mě velmi povedený a rozhodně to včera nebylo naposledy, co jsem tento kousek viděl. ()

LordMack

No v kině jsem to přežil (proto taky ty dvě hvězdy), ale dávat peníze za lístek na komedii o sexu, kde největší fór se týká plotu mezi barákama, je trochu trapný (stejně jako spousta některých scén). Přidejte si k tomu, že film nemá začátek a konec a je z toho slušná matlanina. ()

wocicko odpad!

vydržela jsem šest minut... Pan H. i pan W. už by toho vážně měli nechat, než si všimnou i ti méně chápaví diváci. ()

route60

Jan Hřebejk tvůrce takového skvostného filmu jako je Musíme si pomáhat natoči takovou slátaninu jako je Svatá čtveřice? úpadek českého filmu je asi vědší než jsem čekal, Hřebejk zapoměl své řemeslo a námět pana Michala Wiewegha jsem nepobral ale naštěstí to zachraňují alespoň herci jako Luděk Munzar, Jiří Langmajer nebo Marika Procházková. ()

maniacxl

Filmy Jana Hřebejka mám rád,tudíš i na tento jsem se těšil,i když dle obsahu a scénaristy jsem trochu obavy měl.A ty se po zhlédnutí 80 minut nudy naplnily.Připadalo mně,že za každou cenu chtěl Hřebejk udělat tak trochu jiný film,a to se mu fakt nepovedlo.Hlavní chyba beze sporu Viewegh!Tohle spojení zkrátka nefunguje a fungovat ani nebude.Za zmíňku snad jen stojí výběr hudby,ta se povedla.Jinak hodně slabý,nezajimavý,herci nevýrazní.Jen proto,že mám Hřebejka rád dám 40%. ()