Marie s Vítkem mají dvě dospívající dcery, Dita s Ondrou dva dospívající chlapce. Rodiny bydlí v domech vedle sebe, nemají mezi sebou ani plot a jsou to dobří přátelé, kteří se navštěvují a společně večeří. Vítek a Ondra jsou kolegové v práci a jejich děti spolu chodí. Na první pohled se zdá, že těmto lidem nic nechybí a lze jim jen závidět. Po mnohaletém soužití však trochu ochabuje jiskření mezi manželskými páry a dalo by se říci, že se spolu nudí... Jednoho dne jsou Vítek s Ondrou vysláni do Karibiku, aby tam opravili elektrické vedení poničené hurikánem. A protože Vítek zrovna vyhrál ve Sportce nějaké peníze, udělají si výlet i jejich manželky. Ondra s Vítkem se navzájem svěří, že manželský sex už není takový jako dřív a že je oba přitahuje manželka toho druhého. Napadne je, že by si postelovou nudu mohli zpestřit ve čtyřech. Dita s tím okamžitě souhlasí, trochu problém je s Marií, která je věřící a nezdá se jí to, ale nakonec si dá říci. To, co se zprvu zdálo jako čirá fantazie, se změní ve skutečnost, která se líbí všem... Dají si však dvě pravidla. Za prvé – vždycky to bude pod dohledem ostatních a za druhé – dvojice se do sebe nesmí zamilovat. Také se dohodnou, že si to rádi zopakují, ale spíše jako sváteční příležitost, než aby se to stalo pravidlem. Ondrovi rodiče v době jejich nepřítomnosti nechali postavit mezi domy ohyzdný plot, protože jim vadilo, že jsou jediní, kteří plot nemají. Nikdo o plot nestál, ale rodiče to mysleli dobře, a tak to nechají být. Po nějakém čase se čtveřice rozhodne si zážitky z Karibiku zopakovat a málem je u toho přistihnou děti. A jejich pravidla se trochu začínají vymykat kontrole... (TV Prima)

blechy odpad!

Nuddddddddaaaaaaa, nuda, nuda... prostě jen nuda .. takový peklo v kině jsem dlouho nezažil ... ještě, že se člověk aspoň může projít na záchod :D:D ()

Gekacuk odpad!

Snad se brzy dozvíme, jestli Hřebejk úplně zdegeneroval a jeho sešup bude trvalý podobně jako u Víta Olmera. Ten se od velmi kvalitních filmů „Antonyho šance“, „Jako jed“ a „Co je vám, doktore?“ sesunul až k „Playgirls“. Hřebejk zatím klesá od svých vrcholných „Pelíšků“ a „Musíme si pomáhat“ přes primitivního, úchylného „Nestydu“ a tendenční moderně komunistobijeckou „Kawasakiho růži“ k velmi slabé bulvání a trapné „Svaté čtveřici“. To vůbec nemusel tak dlouho tajit, že natáčí takový odpad. Ale asi věděl, proč to dělá. Podle názvu by si mohl člověk myslet, že to bude něco pěkného, duchovního. A ono je to zatím jenom tohle šmírácké céčko. Myslím, že by autorům H+V slušelo, kdyby se od sebe konečně odpoutali a našli si jiné spolupracovníky. Konstrukce o elektrikářích, kteří jedou opravovat spadlé dráty do Karibiku je hodně „na hlavu“. Viewegh by konečně mohl napsat něco věrohodnějšího. Třeba o tom, jak se lidé proplétají životem v naší zkorumpované „demokracii“. Pokud bude takhle pokračovat, stane se z něho jen Páralův plagiátor. Když ovšem do svých děl vpíše alespoň nějakou myšlenku a ne jen vatu. ()

bobiša

Chvílemi jsem se i zasmála /např. promítání fotek,nečekaný příchod dětí domů/,nejlepší asi bylo pokoukání na tu pohodu u moře,ten klid,samotu,soukromí,to jsem jim tedy záviděla.Nebýt Luďka Munzara tak herecky mě tam neoslovil nikdo.Ono taky co mají dohromady hrát,když tam skoro celou dobu běhají nahatí a souloží. ()

jefff

Mě to nepřišlo zas tak zlé. Hřebejkův styl tady tedy cítit příliš není, je to na české poměry velmi ojedinělý film, jak tématem, tak zpracováním. I když režie působila, jakoby ji měl na starosti nějaký čerstvý absolvent režie na FAMU. Herci byli ale výborní a film se tak dal zkouknout v pohodě. Nenudil jsem se a příběh mě zaujal. ()

netahlo

Chtel jsem dat puvodne hvezdy dve, ale za Hynka Cermaka davam o jednu vic. Neni to uplny nesmysl, ale holt Viewegh, to je zlo. Langmajer na jeho pomery zoufaly vykon. ()

LexBarker

Přiznávám,že pro Honzu Hřebejka mám slabost a tudíž moje hodnocení jeho filmů nemůže být objektivní.Je pravda,že Čtveřice je jeho asi nejslabší film,ale pořád se na to dá koukat a celkem se i pobavit,herci hrají solidně,navíc jsou i sympatičtí,změna prostředí je také ku prospěchu,tak co řešit.No a vzhledem k tomu,že i já sám jsem byl kdysi členem podobné svaté čtveřice,dávám za tři hvězdy... ()

SG-1

"Dyť to máš napsaný na čele: Miluju Marii, jsem z ní úplně štajf. Takovejhlema velkejma písmenama jako kráva." -děda- ()

insurgentes odpad!

Já myslím, že Viewegh se měl s Hřebejkem spojit už dávno, to je jako když máte žumpu, tak se taky zaradujete, když se k vám přižení Franta, co jezdí s hovnocucem. ()

Zemi11 odpad!

Mě napověz, hloupého trkni. Pochopil jsem. České filmy prostě ne. Je třeba si dát pár let pauzu. Na tohle opravdu nemám. Nechápu to. Proč se to točí? Co to je? ()

bari68

Vieweghov rukopis ako aj tematika je jasne čitateľná a po pravde povedané, už aj trochu (viac) unylá a obohraná. Hřebejk nijako nehýril nápadmi, vtipnými skečmi a ďalšími aspektami ktoré robia komédiu. Dej síce plynie, na film sa pozerá dobre, ako aj na hlavné protagonistky v Evine rúchu. Na druhú stranu Svatá čtveřice sa bohužiaľ po celú dobu drží v nudnom podpriemeru, od ktorého ju drží nad hladinou práve spomínané plusy. ()

Lukoboss

Bože můj, to byl tak strašně zbytečnej film, že to ani není možný. Má to status komedie, ale vtipnýho na tom není vůbec nic, spíš by to mělo být někde u tragédie, protože přesně tak se dá film jako celek zhodnotit. A nepomáhá tomu ani J. Langmajer, ani H. Čermák, kteří obvykle umí zahrát velice dobře a přesvědčivě. No, ona to ani tak není jejich chyba, tady to špatně začalo už u Viewegha, tam je hlavní kámen úrazu. A Hřebejk tomu taky dal asi jen hřebíček do rakve. A jestli si chlapci mysleli, že utáhnou diváka na holý zadky a pohupující se kozy, tak se dost spletli. Něco takovýho už (nejen) českej divák viděl stokrát. ()

danielosbourne

Film jako takový je o ničem a závěr bych řekl vůbec není...ale nevím, zda to bylo lidmi s kterými jsem snímek sledoval, nebo tomu již tak bylo, ale já se celkem dost bavil. ()