Marie s Vítkem mají dvě dospívající dcery, Dita s Ondrou dva dospívající chlapce. Rodiny bydlí v domech vedle sebe, nemají mezi sebou ani plot a jsou to dobří přátelé, kteří se navštěvují a společně večeří. Vítek a Ondra jsou kolegové v práci a jejich děti spolu chodí. Na první pohled se zdá, že těmto lidem nic nechybí a lze jim jen závidět. Po mnohaletém soužití však trochu ochabuje jiskření mezi manželskými páry a dalo by se říci, že se spolu nudí... Jednoho dne jsou Vítek s Ondrou vysláni do Karibiku, aby tam opravili elektrické vedení poničené hurikánem. A protože Vítek zrovna vyhrál ve Sportce nějaké peníze, udělají si výlet i jejich manželky. Ondra s Vítkem se navzájem svěří, že manželský sex už není takový jako dřív a že je oba přitahuje manželka toho druhého. Napadne je, že by si postelovou nudu mohli zpestřit ve čtyřech. Dita s tím okamžitě souhlasí, trochu problém je s Marií, která je věřící a nezdá se jí to, ale nakonec si dá říci. To, co se zprvu zdálo jako čirá fantazie, se změní ve skutečnost, která se líbí všem... Dají si však dvě pravidla. Za prvé – vždycky to bude pod dohledem ostatních a za druhé – dvojice se do sebe nesmí zamilovat. Také se dohodnou, že si to rádi zopakují, ale spíše jako sváteční příležitost, než aby se to stalo pravidlem. Ondrovi rodiče v době jejich nepřítomnosti nechali postavit mezi domy ohyzdný plot, protože jim vadilo, že jsou jediní, kteří plot nemají. Nikdo o plot nestál, ale rodiče to mysleli dobře, a tak to nechají být. Po nějakém čase se čtveřice rozhodne si zážitky z Karibiku zopakovat a málem je u toho přistihnou děti. A jejich pravidla se trochu začínají vymykat kontrole... (TV Prima)

zette

Nevim, jak moc jsou Vieweghovy knihy ctive, ale do filmu jsou jeho scenare temer nepouzitelne. O Hrebejkovi by se mohlo na skolach prednaset, jako o profesni dekadenci. Ze ma problem vybrat kvalitni scenar, to uz vi kdejaky vrabec na strese, v tomto filmu uz ale ztratil i jakekoliv reziserske schopnosti a mam za to, ze tento film tocil predevsim z duvodu, odjet do Karibiku. Alespon, ze ta ctverice je celkem sympaticka, jinak uplne o nicem! ()

Juto

Film má jednoduchý dej, letmo načrtnuté postavy a optimistický koniec.Škoda, že film zostal na povrchu a nešiel do hĺbky. Téma uzavretej sexuálnej štvorky by mohla byť napínavá a objavná. 5/10 ()

c.tucker

Nevím kam to mělo směřovat, ale rozhodně se to nikam nepohlo. Je sice pěkné, že se to natáčelo v zahraničí, ale když se to nikam nepohne, tak mi to promiňte, ale kde to jsme? Některé momenty nuceně úsměvné a některé velice trapné, ale ne vtipně trapné, ale trapně trapné, což je velice špatná kombinace. Je tu sice pár docela slušných momentů, ale v celkovém vyznění, je to jak střílet slepými náboji. Pro mě byla jasným plusem hudba od Eggnoise, ale jinak zatím jednoznačně nejslabší Hřebejkův film. ()

dr.fish

Řekl bych to asi takhle- tenhle film je prostě úplně v pohodě. Když se to někomu nelíbí, nevadí. Do letního kina, pivko, smotnout brčko a v klidu se nést na vlně. Hřebejk má u mě malé bezvýznamné plus. Začal točit filmy jen tak pro srandu králíkům a to já oceňuju. 70% ()

angel74

Přestože Jana Hřebejka uznávám jako režiséra, tak tohle mu fakt nevyšlo. Asi jeho nejslabší film a ještě plný dobrých herců, to mi hlava nebere. Výsledný dojem - trapnost obřích rozměrů. Ovšem je třeba si uvědomit, že tomu všemu marnému snažení předcházel Vieweghův nepovedený scénář. ()

Prometheus69

Asi jsem čekal víc sexu... nevim. Tenhle film mi prakticky nic neřekl. Snad jen ta poslední závěrečná scéna byla vcelku úsměvná "kde jsme udělali chybu? :D Takže to je ta druhá hvězda. Měl bych jisté teorie proč tak nesouvysející název. ale raději komentovat nebudu. ()

sir-dave odpad!

Jejich sexuálních život už možná nudný nebyl, ale sledovat nesympatickou čtyřku, která se dopracovává ke čtyřce a pak si ji opakují bylo nudné, jak islámská telenovela. Ještě tam chyběl Vašut s Hrubeškou aby si mohli dát šestku a bylo by vymalováno. Svlíkně mě, pohladí mě po zádech a pak mi tam strčí prst.. Ještě, že aspoň ty prsty střídá... ()

Radiq

Jako nebyla to špatná komedie - v některých situacích se člověk musel fakt smát. Libilo se mi, že se tvůrci nebáli nahoty a nesnažili se za každou cenu zakrýt každej kus šulina nebo kozy. Zajimavy taky byly incestní scény párku Čermák-Čermáková, což jsou sourozenci a né manželé, jak jsem si nejdřív myslel. Každopádně výběr herců se povedl a v podstatě jsou mi všichni sympatičtí a námět byl taky docela originální - na tohle téma se moc filmů nevidí. Ale hlavně mi šlo o to, že jsem se dobře bavil a smál, což u Hřebejka začíná být docela zázrak. ()

HonzaBez

Fakt škoda, že se Hřebejk po dvou myšlenkově silnejch filmech vrátil do polohy "nemastných a neslaných" filmů jako Nestyda, nebo U mě dobrý. Skoro by se dalo říct, že tohle je vskutku úlet. Asi jediný moment, který z mého pohledu ten film zachánit od toho, abychom ho hodnotil jako "odpad" je jedna z posledních scén filmu s bouráním nově postaveného plotu. Je to docela hezky absurdní scéna. Škoda, že zbytek působí tak trošku jako amatérské video. ()

chelseaman22

Po pohledu na růžový džípák od ČEZu následuje o dost méně příjemný pohled na nevydařenou postelovou scénu v podání manželského páru - příště raději absolvuji lumbální punkci bez příplatku za lepší jehlu. Rodiče jebou své čtyřicetilelé děti: "Udělejte si plot - jako jediný v ulici ho nemáte." Zalejvačka kytek koulí očima po Langmajerovi, ten je zřetelně nesvůj a upouští scénu. Mezi největší pozitiva snímku patří vycestování kamsi do Francouzské Guinei. Ohledně vycestování samotného by nebylo zadobro příliš přemýšlet (řádový zaměstnanci ČEZu vycestují do Karibiku kvůli spadlým drátům na ostrově, kde žije pár tisíc lidí). Ten pohled, když se nahý Langmajer se svou dvakrát větší chotí řítí do oceánu. Obvyklá debata u táboráku: "Zažil někdo z vás čtyřku? Já ani trojku." Vážně bych chtěl vidět natáčení koupelnové scény, kdy se čtyřka vcucne do sprchového kouta a muži se navzájem kartáčují. Po dlouhých úvahách následují soulože plné prapodivných prvků typu "chlapy se navzájem hladí a čučí na své baby". Viktorie Čermáková je čtyřicet sedm let stará, avšak její tělo by se klidně hodilo na úvodní stránku Maxima. Ta přehnaná scéna, kdy mladí dobrovolně pádí do kostela na mši či případné zpívání vánočních koled. Babča při pohledu na černocha, jehož zjevně nikdy neviděla: "Ten je černej! Babi, nebuď nacistka." Výměna manželek vyvrcholí vozembouchem té korpulentnější manželky na střeše. "Kde jsou kluci? V kině. Kino je dva týdny zavřený." (jsem netušil, jak malé je v Praze kinematografické vyžití). Kluk: "Já bych asi neustál druhýho kluka v posteli. Ale druhá holka by mi nevadila." Holka: "Samozřejmě." "Tak mi se tady dva tejdny dřeme s tím plotem a oni někde v tramtárii šukaj jak králíci. Hlavně, že máme plot." 70% ()

Johnny.ARN

Príjemná, ľahká celoročná komédia s chytľavým soundtrackom. Tímovka funguje, chémia na české pomery vynikajúca. Langmajer ako postarší pán fajn, ale radšej ho mám ako nejakého sukničkára, resp. pána v najlepších rokoch. Krásne scény z ostrova mi navodili príjemnú, letnú atmosféru. Odvaha hercov priam udivujúca. Čakal som nejaké hlášky, ako to už u českých komédií býva. Scenár sa skôr orientoval na postavy a vzťahy medzi nimi. Ale samozrejme, trochu humoru sa predsa len našlo. Dalo sa však z toho námetu vyťažiť viac. Príjemný filmík, ktorý poteší ale nenadchne. Hlavne nezabudnite, 18+. 2 z 5 ()

farmnf

K tomuto filmařskému hlenu mohu sdělit pouze toto: Viewegh byl vždy trapný a pokleslý autor. Hřebejk měl snad 2 dobré filmy v začátcích a pak byl stejně trapný jako jeho kamarád Viewegh. Tento film je tak trapný a dementní, že na to už slova nejsou...kromě vy dva uslintaní čuráci už běžte do prdele. 1* dávám za půvab těch čtyřicítek, jsou to děvky, hrát neumějí ale vizuálně mě zaujaly. ()

Jizni Tlapa

Šel jsem do toho s minimálním očekáváním a vyplatilo se. Ohrané téma, po kterém dychtí miliony párů nebylo zpracováno úplně tragicky. Pohled na nahého Langoše se švihadýlkem pod nosem není nic pěkného,ale alespoň odvádí pozornost od svého,jindy klasicky utrápeného výrazu. Hynek Čermák se řadí již mezi hereckou elitu a opět dokazuje, že není nic,co by výrazně pokazil. Čtyřka je prostě scénaristicky trapně vyhlížející povídka s dokonalým soundtrackem...řadím ji mezi první Hřebejkův počin, balancující na hraně průměru--(absolutně vybočující, z jeho jindy typických dvou škatulek "odpadu" a "čtyřhvězdičkového hodnocení") ()

Ryuuhei

No jo... Spojení Hřebejka a Viewegha - katastrofa! Tedy, zde ne až taková, ale pořád mi celý film přišel divný. Pracujíce s kontroverzním tématem z možného dobrého dramatu vytěžil leda tak typický český divnofilm. Což o to, dobře jsem se zasmál u scének s prezentací z dovolené - který blbec si neohlídá obsah fotek? Ale to se, věřím, stává. Jinak? Chyběl pořádný náboj, lepší pointa... Nevím, přišlo mi to jako takový nedodělek. ()

venison

Po dlouhé době hodně vysmátej českej film, který skvěle parfrázuje zažitá klišé.. Pod povrchem se ukrývá filosofie obyčejného manželského života.. Velmi příjemně realistické a naturální :-D Hynek Čermák mě herecky baví čím dál tím víc - od "Nevinnosti" mu držím palce :-D ()