Dominol

Bezchybná předválečná klasika. Přes sedmdesát let starý film, přesto i dnes pořád velmi vtipný a zábavný. Dívat se na rošťácké studenty a na jejich roztomilé profesory mně vykouzlilo úsměv na tváři. Prostě dokonalý klenot naší kinematografie, kterého si nelze jinak než plně vážit. ()

jane1106

Scenáristicky o něco promakanější než "Škola", pro mě ale komediálně slabší. Chybělo mi víc Kreuzmanna, jehož postavu typově převzal Miloš Nedbal. Rudolf Hrušínský je zde mladší, než bych si ho kdy dokázala představit a naprosto mě odzbrojil neskutečným šarmem a přirozeným herectvím. Asi i díky té mladické kráse mi jeho scény s profesorem Voříškem přišly dost gay.xD Když si člověk uvědomí, že tenhle chlapec pak ztvárnil třeba pana Kopfrkingla... neuvěřitelné. Jinak bezesporu jeden z vrcholů našeho předválečného filmu. ()

Chundys

Co to dnes máte? Co je to s Vámi? Peterko! Vždyť vy ani dnes nečtete! Proč nečtete ? Peterko! Kde máte třetí díl Žlutého ďábla?.... Proště dokonalé, k tomu nemusím nic říkat. Film se spoustou hlášek a od začátku do konce jsem se náramně bavil :-) ()

MovieFive

Filmy ze školních lavic patří tématikou k mým oblíbeným. Děj Cesty do hlubin študákovy duše je sice trochu patetický, ale milý. Z hereckého obsazení mě nejvíce potěšil Jindřich Plachta a Ladislav Pešek. Nemůžu nevyužít srovnání s podobným projektem a to Škola základ života!, film byl sice slabší dějově, ale přišel mi přece jenom o něco zábavnější. ()

Bozvav

Kinematografický skvost. Není co dodat, snad jen, škoda, že dnešní studenti srdce nechávají doma, tedy většinou. ()

zdeny99

Bravurní scénář a excelentní výkony hlavních herců dělají z tohoto starého snímku filmový klenot i po více jak 80 letech. Zábavu a lepší hodnocení kazí právě stáří filmu. To šumění a černobílé provedení filmu je bohužel na škodu. Protože prudérní profesor Marvan s tím francouzštinářem dělají společně se studenty Peškem, Hrušínským, Filipovským a málosebevědomým suplentem Plachtou jeden velký humorný koncert. [37083. hodnocení, 451. komentář, 89%, 40. nejlepší film, 819. nejoblíbenější film] ()

Kochanski

Všimněte si roku výroby. Je to ta nejtěžší doba a ten nejlepší film. Ta chuť bavit lidi v těžké době z filmu přímo tryská... ()

HH

Dnes už klasika s neodolatelnými hláškami a postavičkami. "Ještě nemám vše prostudováno" , "Ha, toto jsou vodonoši, tamo vidím pružníky!" používám dodnes:-) ()

Krchy

V porovnání se Škola, základ života mi tohle přijde o třídu slabší. Nějak mi nepadl do oka ten Matulka. ()

char_t

Docela by mě zajímalo, jak by dopadlo setkání ctihodných profesorů z Cesty se současnou studentskou cháskou. Hlavně kdo by koho zbil jako první. ()

BeranSon

Opravdu nádherný předválečný film, který je zvláštní především svojí hloubkou. Skutečně, jeden z nejlepších československých filmů všech dob, né li nejlepší. Martin Frič opět ukázal nevídanou různorodost. Pobral film o študákách úplně z jiné strany a doslova geniálně. Má úcta... - 9/10 - ()

Shredo

Mladá hviezdička Rudolf Hrušinský vo veďlajšej úlohe potešil. Jedná sa o taktisto veľkolepý film ako Škola základ života!, s tým, že ja by som to moc neporovnával, ktorý z týchto dvoch snímkov je lepší. Oba treba pozrieť a oba sú par excelans. ()

Denny

Proti Škole,základ života, mi připadá "hlubší", nezapomenutelný Jindřich Plachta v roli stále si nevěřícího profesora, kterému jeho studenti pomohou získat titul. ()

Miki68

Jako adolescent jsem zhltnul všechny knížky Jaroslava Žáka a tyhle filmy pak byly jen krásným bonusem... Stejně jako některým jiným, i mě se tenhle film líbil více než "Škola základ..." Možná to bylo krásně zahranou postavou prof. Matulky. Ale jinak - studentský humor byl a je nepřekonatelně hravý a nápaditý (a doufám, že takový i zůstane). Toto je jeho esence... ()

Joeey

Nádherná podívaná, i když film Marečku, podejte mi pero mě zaujal více (líbí se mi, že oba filmy šly a našly tu svou dokonalost a jeden nevytlačuje druhý). U tohoto filmu mám nejradši scénu při písemce z matematiky, jak profesor chodí po třídě s řešením na zádech :))) "Kluci, nahrajte ho taky sem. Nebuďte krkouni." :-D ()

Fulham

Ladislav Pešek je tady opravdu nepřekonatelný.... fantastická komedie, fakt bomba. Prostě našim komediím ty americké nemůžou konkurovat. ()

JimiH

Nádhera. Ten film zestárl jen velice málo. Spolu s Bílou nemocí působí nadčasově a mezi ostatními filmy pro pamětníky ohromně svěže. Herci, hlášky, postavy, ale i vypilovaný scénář a režie. Mám rád Marečka i jiné filmy ze školního prostředí, ale tento snímek je pořád etalonem tohoto žánru. ()