Adam a Michal, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do Šumperka, do města, odkud „utekli", ale kde stále žije jejich minulost. Michalova matka je mrtvá několik let, Michalův otec umírá v den jejich příjezdu. Přesto chtějí přijít na kloub tomu, zda byl otec opravdu zapleten do smrti matky, kterou našli utopenou v jezeru Krásno, a jakou roli v tom hrála jeho nová žena. Dvojice se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a tím roztočí spirálu nezadržitelných katastrof... A to vše s nádechem jakési černé komedie, neboť film je plný absurdních situací (jak například najít na malém městě nájemného vraha?), osobních tragédií (situace podobná té, kterou ve filmu ztvárňuje devítiletý syn Ondřeje Sokola Adam, se skutečně stala) či vtipných momentů ze života (ano, ve filmu opravdu uvidíte polonahého Ondřeje Sokola). (Bontonfilm)

fafejt001

Výborná hudba , divná zápletka , divný konec , divný film . Matásek asi neměl do čeho píchnout a Krausová také . No jěště dva pokusy , Ondro . Držíme palec . ()

rigby

Na tento film jsem se docela těšil, ale nakonec mohu s čistým svědomím konstatovat, že nejhezčí je na něm ten plakát. Jinak se po technické stránce jedná o velmi povedené dílo, bohužel po obsahové stránce je to poněkud prázdné a dvě hodiny jsou opravdu utrpením. Dobrých okamžiků bych napočítal na prstech jedné ruky, z čehož vyplývá, že ani hlubší střih by tomu příliš nepomohl. Možná mě ale jenom poselství zcela míjelo a někoho jiného to může oslovit. ()

MorraEddie

Tak nakonec si pro nás Ondra přichystal příjemné překvápko. Film bych rozdělil na dvě části. Ta první část filmu trvající asi hodinu mi vůbec nesedla a nějak jsem nevěděl co si o tom mám myslet. Dost jsem se nudil a i ten vtip mi moc nesedl. Ve druhé půli už se film trošku rozjel a začal mě konečně víc zajímat. Příběh dostal nějaké tempo s gradujícím dějem až do samotného závěru,který nejspíš každému nesedne. Musím se přiznat,že mě konkrétně ten konec moc nešmakoval. Ondrova prvotina,ale rozhodně stojí za shlédnutí a já mu přeji do dalších projektu hodně úspěchu. ()

tucnakova

prázdno (když film nedokoukáš a přijdeš na to náhodou až asi za měsíc, dokážeš si vydolovat jen pár povedenejch jednotlivejch záběrů, tak ty dvě dáš pak spíš ze soucitu) ()

gu-staff

Bohužel, místo Krásna přišlo Prázdno. Na absurditu málo absurdní, na komedii málo vtipný, na drama málo napínavý, prostě pejsek s kočičkou a sokolem vařili, až uvařili todlecto....jedna hvězda za scénu v kině, druhá za sdělení, čeho by chtěl Sokol dosáhnout..... ()

mucho3

Na film jsem se těšil,už kvůli Ondry Sokola,jehož humor se mi líbí.Navíc jezírko Krásno a okolí dobře znám,ale film mně "trochu" zklamal.Víc než celovečerák je to spíš televizní film na 20hodinu večerní. ()

petr.al

Rozhodně se nesluší vpálit ,,Krásnu" jednu hvězdu a už vůbec ne zasypat snímek odpadem. ,,Krásno" sice není dokonale krásné, ale má řadu důvodů, proč mu dát šanci. Předně scénář není nijak tragický, je hravý, baví, lokalita ,,zapadákova" Šumperku je, Šumperáci prominou, bezvadně buranská, herecký tým, paradoxně až na pana Sokola, žádné přehrávané fauly nepředvádí. Tvůrci naordinovali svému uměleckému dílu dosti momentů, při kterých jsem rozhodně bolestí očí netrpěl a v určitých momentech jsem si to náramně užíval. Paní Krasouvá, pánové Finger, Matásek, Plesl a v neposlední řadě ústní virtuóz Roden na hrotu, za mě tedy ANO! (Nikoli to Babišovo). Odsoudit předvedenou hru pískotem některých recenzentů je nesportovní. P.S. Ta ,,Partička" byla občas cítit :-/ ()

Kozlowski8

Michal se po letech vrací do rodného města a spolu se svým nejlepším kamarádem z dětství se snaží zjistit pravdu o smrti své matky... Od filmového režijního debutu Ondřeje Sokola jsem čekal něco jiného, ale hlavně jsem čekal mnohem víc. Sokol chtěl vytvořit film vtipný i dojemný a poněkud bizardním "tarantinovským" závěrem to vše korunovat. Jenže - vtipné okamžiky až na vyjímky nebyly (vyjímkou je např. David Matásek a jeho postava), o dojetí nemůže být řeč a ten zmíněný konec byl tak nějak chaotický a nepochopitelný. K tomu všichni herci, jakoby hráli v divadle nebo v Partičce - příliš tlačili na pilu a přehrávali. Myslím, že Ondřej Sokol, kterého mám jinak velmi rád, by měl zůstat u divadelní režie, kde mu tato profese sedí lépe. 20%. ()

Maki.K

Jednoduše film pro empatické bytosti. Něčím je rozhodně jedinečný a odlišný. Pro mě super snímek na vypnutí... ()

Ironhead

Bohužel nejslabším článkem jinak vcelku podařeného filmu je "herectví" O. Sokola. Nemůžu se zbavit pocitu, že kdyby zůstal jen u scénáře a na režisérském křesílku, výsledek by byl znatelně lepší. Protože v téhle verzi filmu ho všichni kolem o třídu přehrávají. Jinak opět povedený hudební doprovod J.P. Muchova a poměrně vydařený černohumorný závěr filmu ;) ()

v.indruchova

Film se mi líbil a říkala jsem si včem je háček, podle mě v úplném konci. Ten mi nesedl. Aspoň se to nedalo předvídat XD Sladko hořká chuť, Obsazení, zvuk i obraz mi sedl. ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST