Očekával jsem nějakou tuctovou volovinu, kterých už naše kina byla plná. Byl jsem rád překvapen. Film mi totálně sedl. Bláznivá černá krimi komedie. Velmi se mi líbily jednotlivé charaktery, protože to byl v Šumperku vážně psychopat vedle psychopata. Kdybyste tam hodili kamenem, tak nemůžete psychopata minout. Psychopaty dokonale zahráli úplně všichni. K nikomu nemám výhrady. Příběh považuji za naprosto famózní. Tento humor mi je velmi blízký a smál jsem se snad všemu. Ať už dvěma radio trotlům, tak i úžasné dvojici Finger a Sokol, nebo ještě lepší Roden s tím teplým kamarádem (hádám Plesl podle fota). Dále smekám před nečekaně krásnou hudbou, která celý snímek provází. Na to v českých filmech nejsem vůbec zvyklý. Ondru Sokola považuji za neuvěřitelně talentovaného herce a teď i režiséra a moc rád bych od něj viděl někdy ještě něco podobného. Film je dobrý od prvních minut do posledních. Nemohu souhlasit, že by působivé finále tak moc vyčnívalo. Je jisté, že tento snímek nesedne zdaleka každému. Já osobně ale nemám moc co vytknout. 4 *.(22.5.2014)

Příběh vychází ze skutečných událostí - to tam nedávej, hele.......... CITÁT - Uvidíš, jak tě Šumperk nakopne - po pár minutách - ty vole, tady se vůbec nic neděje!!!!!!!......VOŽEREME SE....... Je krásné, jak je Český jazyk krásný. Zatím, co vám název filmu "Krásno" evokuje něco líbivého, hezkého nebo možná i krásného, po pár minutách vám dojde proč se Krásno píše s velkým K. Ano Krásno je městečko kam přijíždí naši dva hlavní hrdinové aby si připomenuli časy, kdy tu žili. Jenže ono to není nic příjemného a hned po jejich příjezdu se začnou dít dramatické věci. Film se sice tváří jako komedie a pár hlášek si divák zapamatuje (Nejsme tady "taky" jsme tu "jen tak"), ale je to především drama a možná ani ne kriminální. Mohl bych napsat, že je to krásný příběh, ale to je zase ten jazyk, příběh je to smutný, velmi smutný a to je na tom to krásné. Žádná přiblblá komedie, kterých už mám plný zuby, ale férový dramatický příběh ze špetkou, dá se říci, černého humoru. Například humorná je scénka ze Škodovkou 120 a Kinem Svět - Vidíš, můžeš nahlásit, případ podivného auta v kině Svět a dodej, že nemá lístek........ Smutná a mrazivá je například scéna okolo 80 minuty (víc nenapíšu - podívejte se sami) CITÁT - To bolí!!........ Karel Roden v nezvyklé roli, ale v tomto příběhu mě to zas tak nepřekvapuje. CITÁT - Na ,mrtvoly si šahej sám........ Ten konec mě dostal, zvlášť Kosův nový plášť. Ale celkově to byl velmi povedený konec. CITÁT - A to všichni říkaj, že se tu nic neděje.........(15.7.2014)

Zvláštní film pro zvláštní publikum. Neodpustím si ovšem podotknout, že ve filmu hrála velká spousta divadelních herců, kteří měli velkou tendenci přehánět své emoce (jak je to na divadelních prknech zvykem). Nemohu ovšem o tomto filmu smýšlet negativně, jelikož herec a režisér Ondřej Sokol byl v nejlepší formě. Nesourodě sestavená dějová linie působí na diváka ovšem vcelku destruktivním dojmem. Ale musím poděkovat za zajímavý pohled na homosexuálního Karla Rodena - takové věci se nezapomínají :-D.(19.9.2014)

• kaylin

Je to takový pokus o drsnou, ale komediální kriminální zápletku, ale ne tak úplně to vychází. Je to hodně rozvláčné, herecké výkony nejsou nic skvělého, a hlavně to není až tak vtipné, jak by si člověk myslel. Některé postavy jsou jasně dané některé scény na úkor příběhu jen proto, aby pobavili. Asi ale stejně nelituji, že jsem na kampaň přispěl. On si stejně toho mého jména v titulcích nikdo nevšimne.(12.2.2015)

Scénář slabší, ale ne úplně nesmyslnej. Začíná-li film scénou úplně zprdele o kejvajícím psovi v autě, je jasně danej jeho přehnanej tón, kterého se dále drží. Herci jsou skvělí, a to i přesto, v jakejch neuvěřitelnejch situacích se ocitaj, díky nim to vypadá, že je uplně normální sedět ve vypnutym kině, mlátit se se svojí mámou, řezat hlavy mrtvolám do rakve..hromada absurdního humoru a vtipnejch gagů, jediný, co je na tom blbý je, že jsou to zkrátka vtipný scénky seřazený za sebe bez očividnější dějový linie, navíc to trvá posraný dvě hodiny, což je na klasickou českou retardní komedii fakt moc. Jo, samozřejmě filmu nechybí chtěnej hlubší podtón, téma smrti a viny, a bohužel to vždycky působí nemístně, když se film na chvíli zatváří vážně. Naštěstí jsou takové scény rychle potlačeny další hromadou nonsensu...supr jsou i epizodní postavy, recepční se šedesátdevítkou, Irena na plese, bába ve výtahu, pitomci v radiu...a Šumperk. V Šumperku je sice hovno, ale díky Syslově kameře (chudák, ten vypadá, že je šikovnej, ale vždycky se vrtne k něčemu fakt průměrnýmu) aspoň vypadá pěkně - obrazy z mola jsou fakt překrásno. A hudbu k tomu dělal Muchow, a to je vlastně na celym filmu asi nejlepší.(31.1.2014)

• - Až po natočení filmu tvůrci zjistili, že ředitel pohřebního ústavu v Šumperku má stejnou sexuální orientaci jako smyšlená Rodenova postava. (GE3)

• - Monika (Zuzana Stavná) v jedné konfliktní scéně dostane od své matky Blanky (Jana Krausová) čtrnáct facek. (vyfuk)

• - Ve scéně, kdy Adam (Ondřej Sokol) leží v posteli s Monikou (Zuzana Stavná), má trenky. Poté ale vybíhá z postele s tím, že trenky nemá, a bere si rifle. (K00F)