• salalala

Typický příklad toho, jak to vypadá, když standup komici zvyklí na improvizaci napíší scénář a natočí film. Je hezké, že Sokol má nápady a nabízí některé výborně vypointované scény (moment v krematoriu se zařizováním pohřbu je asi nejlepší), když ty se rozpadají v nepodařeném a dramaturgicky nezvládnutém scénáři. Ten by tak moc chtěl být "cool" černou komedií severského (možná lehce i britského) stylu, jenže se to prostě nedaří. Příběh je tak zmatený, že je vlastně jedno, jestli někdo někoho zabil, protože to diváka tak nějak přestane zajímat. Většina postav jsou navíc jednorozměrné rádobyvtipné karikatury, které začnou za chvíli otravovat. Dvě hodiny jsou tím pádem dost dlouhé a prostříhání by bylo potřeba, protože takhle je tu dost zbytečných scén, které prostě působí jen jako samoúčelná exhibice tvůrců. Alespoň že obsazení se podařilo. Jana Krausová je asi nejlepší a v rámci možností hraje výborně, podobně je na tom Martin Finger, i když ten mi místy připadal jak z jiného filmu. Sám Ondřej Sokol se bohužel nezbavil určitých "partičkovských" manýr a nevhodně přehrává. Špatný režisér určitě není, jen by nad sebou potřeboval někoho, kdo by ho krotil a naznačil mu, co už je moc a co se ještě hodí. Je to docela škoda, protože Krásno mohlo být minimálně zajímavé a osvěžující. Bohužel je nudné, neoriginální a předvídatelné. 40%(23.1.2014)

• korbitch22

Ondra Sokol se pokusil o jakýsi žánrový mix americké černé komedie s českou buranskou komedií a vůbec se mu to nepovedlo.Scénář je jedna velká iprovizace, některé scény jsou nesnesitelně dlouhé a křečovité a až nápadně připomínají nějaké lacinější maloměstské divadelní představení.Sokol je sice sympaťák každým coulem a při některých jeho hláškách sem padal smíchem, jenže zbytek je nekonzistentní nuda s hloupým a nedotaženým scénářem, Martin Finger je doslova příšerný herec a role Karla Rodena už je úplně mimo mísu.Sokol patří do divadla a já pevně věřím, že celovečerní film režíroval naposledy.Herec je to vynikající, režisér už bohužel né.Za scénu se Suchošem malé plus k dobru.45%.(7.7.2014)

• Pítrs85

Kdepak, tohle mi nesedlo, Sokol je arogantní pako a tímhle filmem to opět a zase potvrdil. Skoro dvouhodinová stopáž je vražedná, film má pár světlých míst (čti hlášek), ale jinak je prostě... český a to nemyslím zrovna dvakrát jako kompliment. Jedna hvězda za hudbu mouchy Muchowa, druhá za tu ránu do Sokolovi držky :-)) Hodila by se ještě třetí za skvělého Matáska a Rodena, ale fakt ne, nende to... (Zmínka o jihlavácích pobavila, konečně je ten náš zapadákov taky trochu slavnej :-P :-).(4.7.2014)

Krvácí mi z toho srdce, ale Ondra Sokol (ač se velmi snaží, to mu nikdo upřít nemůže) jako Tarantino točit neumí. Najdou se světlé chvilky, ale jinak je Krásno hrozně zvláštní film, který si diváky najde nejspíš právě jen díky oblíbenosti Ondry. Mrzí mě to už i díky tomu, že jsem musela protrpět (a zvedal se mi při tom žaludek) upoutávku na pokračování Babovřesek, které budou mít návštěvnost nesrovnatelně vyšší. Plusové bodíky sbírá duo Roden + Plesl a Muchowova hudba.(1.2.2014)

Sokol je grázlík svěrákovského typu, který si nejlepší scény, hlášky a facky nechal pro svého Adama. Bohužel je však nedokázal prodat tak, abych se při nich potrhal smíchy, i když jsem z nich cítil velký potenciál. Dějově to bylo takové nijaké, takže spíše lze vychválit skvělé nápady typu opilý badminton na náměstí, zaparkování Škodověnky do kina, pregnantního recepčního či dokonalé borce v uniformě, ale na dvě hoďky toho bylo zkrátka málo. Příště bych doporučoval střihače s odvážnějšími nůžkami, které by přede mne nepustily všechny ty zadumané pohledy a kecy o ničem.(4.7.2015)

• - Ondřej Sokol v zájmu zajištění prostředků na film rozběhl kampaň, při které prodával suvenýry jako trička a hrníčky. (vyfuk)

• - Monika (Zuzana Stavná) v jedné konfliktní scéně dostane od své matky Blanky (Jana Krausová) čtrnáct facek. (vyfuk)

• - Natáčení probíhalo v Šumperku v Kině Svět, divadle Šumperk, v místní nemocnici nebo v hotelu Sport a hotelu Grand. Dále se nátáčelo v obcích Olšany a Libina. (Terva)