Co dělat v Šumperku, když člověk nežije.. Černohumorné peripetie v „shithole“ jak od McDonagha, hotelové recepce Tajuplných vlaků a Bartonů Finků, absurdní drama s nádechem Coenů, Krásno obklopené hnusem i krásnem. Odvážný, řemeslně sebevědomý kino debut režiséra s chůzí laciného prostituta svou jinakostí spoustu lidí potěší a co je hezké, ještě více nasere. Škoda jen několika nadbytečných minut a přepáleně bizarního konce, po němž bylo na nádraží stejně mrtvých jak v Tenkrát na západě. A mimochodem, nějaké porovnání s humorem Partičky je docela mimo mušli, ale to už je zkrátka úděl tvůrců řazených do škatulek..(18.11.2014)

Slavnostní předpremiéra OLOMOUC: Líbilo se mi to. Hodně! Tento styl humoru je u mě přesnou trefou do černého > často nemístný až za hranou, ale přitom vůbec ne hloupý. Podle mě to má hlavu a patu a naplnilo to přesně ten záměr, a také má očekávání. Místy jsem se až kousala do ruky, abych se nesmála tak nahlas. To se nikdo nedokáže odvázat? :)) ---poznámka pod čarou: Možná jsme moc blízko Šumperka :D --- Konečně zase český film, který vybočuje a není na první pohled patrné, že je (špatně) český (jako u všech Trošků a Vejdělků a...). PŮJDU ZNOVU. A jen tak na okraj: Až začnou být chlapi tak upřímní, že dokážou říct: "Nikdy mi na Tobě nezáleželo, chtěl jsem Tě jenom dostat do postele...," případně řeknou-li něco v tomhle stylu ještě předtím, než se "to" stane, budou jim všechny "neotravné" ženy ležet u nohou. [Premiere Cinemas Olomouc, 25.1.2014 - mj. s j.hanys] (25.1.2014)

Příběh vychází ze skutečných událostí - to tam nedávej, hele.......... CITÁT - Uvidíš, jak tě Šumperk nakopne - po pár minutách - ty vole, tady se vůbec nic neděje!!!!!!!......VOŽEREME SE....... Je krásné, jak je Český jazyk krásný. Zatím, co vám název filmu "Krásno" evokuje něco líbivého, hezkého nebo možná i krásného, po pár minutách vám dojde proč se Krásno píše s velkým K. Ano Krásno je městečko kam přijíždí naši dva hlavní hrdinové aby si připomenuli časy, kdy tu žili. Jenže ono to není nic příjemného a hned po jejich příjezdu se začnou dít dramatické věci. Film se sice tváří jako komedie a pár hlášek si divák zapamatuje (Nejsme tady "taky" jsme tu "jen tak"), ale je to především drama a možná ani ne kriminální. Mohl bych napsat, že je to krásný příběh, ale to je zase ten jazyk, příběh je to smutný, velmi smutný a to je na tom to krásné. Žádná přiblblá komedie, kterých už mám plný zuby, ale férový dramatický příběh ze špetkou, dá se říci, černého humoru. Například humorná je scénka ze Škodovkou 120 a Kinem Svět - Vidíš, můžeš nahlásit, případ podivného auta v kině Svět a dodej, že nemá lístek........ Smutná a mrazivá je například scéna okolo 80 minuty (víc nenapíšu - podívejte se sami) CITÁT - To bolí!!........ Karel Roden v nezvyklé roli, ale v tomto příběhu mě to zas tak nepřekvapuje. CITÁT - Na ,mrtvoly si šahej sám........ Ten konec mě dostal, zvlášť Kosův nový plášť. Ale celkově to byl velmi povedený konec. CITÁT - A to všichni říkaj, že se tu nic neděje.........(15.7.2014)

Hodně příjemná vícechuťová podívaná. Je mi až k údivu, jak se Ondrovi povedlo zaobalit tolik vtípků do takového vážného nevtipného krimidramatického příběhu. Kromě toho se Ondrovi povedlo spoustu dalších věcí, jako je třeba herecký výkon, kde podle mě spolu s Martinem docela váleli :-) No a absolutním vítezstvím tohoto filmu je podle mě závěr, který jsem si zcela kompletně užíval a vychutnával. 80%. Viděno v kině na 40. LFŠ.(30.7.2014)

České Bruggy se nekonají a Ondra Sokol by určitě měl trávit více času za kamerou, než před ní - otisk partičky jsem v jeho hraní zaznamenal snad až příliš. Na druhou stranu - i přes některé až moc prvoplánové vtípky - přineslo Krásno přesně to, co jsem od něj očekával. Úchylnou černou komedii s fajn hláškami a absurdně přepáleným finále. Jen toho přehrávání mohlo být méně a naopak ve střižně snímek klidně mohl pobýt i maličko déle. Ale jinak proč ne - jen to nebude záležitost pro místní pseudointelektuální smetánku :)(7.7.2014)

• - Na stránke "krasno.csfd.cz" sa okrem iného dala kúpiť aj malá rola vo filme. Tieto príspevky slúžili ako finančná podpora a prispeli tak k realizácii projektu. (PATWIST)

• - Ondřej Sokol v zájmu zajištění prostředků na film rozběhl kampaň, při které prodával suvenýry jako trička a hrníčky. (vyfuk)

• - Ve scéně, kdy Adam (Ondřej Sokol) leží v posteli s Monikou (Zuzana Stavná), má trenky. Poté ale vybíhá z postele s tím, že trenky nemá, a bere si rifle. (K00F)