Ačkoliv bych se obešel asi bez půl hodiny zbytečných scén a dialogů a ty zbývající bych uvítal více vypointované a šťavňatější, dávám nakonec čtyři hvězdičky hlavně za hlavní roli mého milovaného města a celkem povedené vtipy, i když Partičku nesleduji. PS: Jen totální maloměšťák si může myslet, že tohle nějakým významným způsobem dehonestuje Šumperk a jeho obyvatele. Naopak.(3.2.2014)

• Sarkastic

„Ten dopisní papír budete platit hned nebo až při odjezdu?“ S Krásnem mám 1 základní problém. Po drtivou většinu filmu jsem se nedokázal naladit na jeho černý humor (často trapný, drhnoucí, těžkopádný, předvídatelný, rozpačitý). Tušil jsem, kde a čemu se mám asi smát, ovšem smích prostě nepřicházel. Podařilo se mi zaznamenat snad 3 vtipné hlášky (2 z toho z úst Matáskova kamenného ksichtu, suverénně nejvtipnější postavy filmu…no v podstatě skoro jediné vtipné), sem tam náznak zábavnější situace (banální kuřácká konverzace, policejní výslech, přehrávání skladeb na pohřeb). Krom recepčního byli ještě na hraně zábavnosti funebráci a Suchánkův policajt, zbytek byl více či méně trapný/nevtipný (nejvíc mě zklamal Ondřej Malý, od kterého jsem si hodně sliboval; nevyužití Kačer s Divíškovou zas bohužel jen zaplnili kolonky v hereckém obsazení veteránů). Krásno má i vážně scény, ještě ty nefungují, poněvadž je podrývají právě ty, které se snaží diváka rozesmát (a jak už jsem naznačil, většinou to u té snahy také jenom zůstává). A co se týče té krimi složky, pořádně se dostane ke slovu až ke konci a…působí natolik groteskně a rozpačitě, že člověk neví, jestli se má uchechnout nad tou bizarností nebo se pod tíhou trapnosti raději dívat do stropu. Podtrženo a sečteno, za těch pár zábavnějších postav a sem tam něco vtipnějšího dávám 2*. „Nezaseknul se vám kolega třeba?“ – „Jo tak to nevím, to nevím. Ale co vím určitě (plesk!)…že tady nejseš v Praze, víš? Tak se chovej slušně.“(19.8.2014)

Scénář slabší, ale ne úplně nesmyslnej. Začíná-li film scénou úplně zprdele o kejvajícím psovi v autě, je jasně danej jeho přehnanej tón, kterého se dále drží. Herci jsou skvělí, a to i přesto, v jakejch neuvěřitelnejch situacích se ocitaj, díky nim to vypadá, že je uplně normální sedět ve vypnutym kině, mlátit se se svojí mámou, řezat hlavy mrtvolám do rakve..hromada absurdního humoru a vtipnejch gagů, jediný, co je na tom blbý je, že jsou to zkrátka vtipný scénky seřazený za sebe bez očividnější dějový linie, navíc to trvá posraný dvě hodiny, což je na klasickou českou retardní komedii fakt moc. Jo, samozřejmě filmu nechybí chtěnej hlubší podtón, téma smrti a viny, a bohužel to vždycky působí nemístně, když se film na chvíli zatváří vážně. Naštěstí jsou takové scény rychle potlačeny další hromadou nonsensu...supr jsou i epizodní postavy, recepční se šedesátdevítkou, Irena na plese, bába ve výtahu, pitomci v radiu...a Šumperk. V Šumperku je sice hovno, ale díky Syslově kameře (chudák, ten vypadá, že je šikovnej, ale vždycky se vrtne k něčemu fakt průměrnýmu) aspoň vypadá pěkně - obrazy z mola jsou fakt překrásno. A hudbu k tomu dělal Muchow, a to je vlastně na celym filmu asi nejlepší.(31.1.2014)

Myslim, ze tento novy cesky film stoji za pozornost. Presto, ze je v zanru uvedena kriminalni komedie, osobne bych vytknul uz prehnane sceny z plesu ci popijeni s policisty. Jinak to ma dobry dej, coz v nasich koncinach bohuzel neni samozrejmosti... Relativne sympatickou ustredni dvojici, vybornou Krausovou a dve zajimave vedlejsi postavy (Mataskuv recepcni a Rodenuv hrobar). Morbidnejsi zaver jako ze severskych filmu. Par povedenych a par trapnejsich dialogu. No, jak uz zde bylo uvedeno, kdo chce psa bit, hul si vzdy najde a tento film by se dal lehce shodit ze stolu. Me ale bavil a to je dulezite. Zvlastni uznani davam za "fackovaci" scenu matky a dcery, dokonale.(12.9.2014)

Upřímně, Sokol na to neměl peněz tři prdele, takže uživatelům typu Marigold, co od Krásna čekali tuzemskýho Avatara ve stylu Ritchieho, musím říct, že to jsou zakrnělý čůráci a těším se, že jim třeba někdy náhodou rozbiju hubu (zvláště Marigoldovi, kterej v každým svým komentáři prozrazuje, proč jsou tvůrci hloupí, na rozdíl od něho...). Jasně, krásno není zahraniční raketa, co vyletěla daleko do hvězd, ale spíš takovej českej balónek. Má svý mezery a chyby, někdy je dost divadelní, jindy nudnej, jindy zase výbornej... Ale KURVA, každopádně je to solidní a odvážnej filmovej debut!(11.9.2014)

• - Monika (Zuzana Stavná) v jedné konfliktní scéně dostane od své matky Blanky (Jana Krausová) čtrnáct facek. (vyfuk)

• - Ve scéně, kdy Adam (Ondřej Sokol) leží v posteli s Monikou (Zuzana Stavná), má trenky. Poté ale vybíhá z postele s tím, že trenky nemá, a bere si rifle. (K00F)

• - Natáčení probíhalo v Šumperku v Kině Svět, divadle Šumperk, v místní nemocnici nebo v hotelu Sport a hotelu Grand. Dále se nátáčelo v obcích Olšany a Libina. (Terva)