Hodně příjemná vícechuťová podívaná. Je mi až k údivu, jak se Ondrovi povedlo zaobalit tolik vtípků do takového vážného nevtipného krimidramatického příběhu. Kromě toho se Ondrovi povedlo spoustu dalších věcí, jako je třeba herecký výkon, kde podle mě spolu s Martinem docela váleli :-) No a absolutním vítezstvím tohoto filmu je podle mě závěr, který jsem si zcela kompletně užíval a vychutnával. 80%. Viděno v kině na 40. LFŠ.(30.7.2014)

• Marigold

Klasický místní patvar, který pošilhává po "drsnějších vzorech" (označil bych to za český pokus o černé komediální drama Ukrutně šťastni), ale rozpouští se v nesourodých šablonách. Najdeme tu typické postupy z chcípácké komedie (Sokolův hrdina, jeho sebeshazovačný a sebelítostivý humor), jakési náznaky reflexe rodinné krize a odcizení (Fingerovy chladné deklamace), extravagantní thriller (mechanické patlání různých křiklavých příznaků na známé herecké tváře - gay, pohřebák a nájemný vrah Roden), zaumné úsilí o absurdní osudové zřetězení událostí (pes v autě)... místo hutné, cynické a vzrušující podívané ale Krásno připomíná spíš ambiciózně rámované scény ze stužkové, které trvají nesmyslně dlouho, jsou křečovité a bez dobré pointy. Typický guláš z místní filmové nádražky, řídký, plný dochucovadel a vyvařených ambic. Navíc maskující svou dramaturgickou bezmoc za "žánrovou otevřenost", jejíž impotence se nejlíp projeví v nerozhodném soundtracku Jana P. Muchowa, který unyle žehlí případné emocionální varhánky do indiferentní placky (hudba se nedá označit ani za návodnou, protože nikam nevede). Člověk si pak povšimne celé řady nedomyšleností, které prozrazují, jak úporně jsou jednotlivé situace slátané, aby je scénáristé dovedli k nějaké pointě. Ta nicméně zavání typickou porevoluční exploatací, která spíš než z promyšlenosti / nadhledu pramení z čisté neobratnosti. [40%](22.1.2014)

• Pepinec

Další žánrový patvar, ve kterém se toho za dvě hodiny odehraje zhruba tolik, jako v zápasech naší fotbalové ligy. Snaha o fintičky a pár přihrávek vzduchem, které ovšem končí v autu. Ondra má určitě smysl pro humor a z divadla vím, že dokáže i zahrát, tady ale v jezeře krom maminky Michala nechal utopit i vtipy a herecká úroveň všech mně přišla na úrovni Geni hrajícího Párty. Krásno tak zůstává až příliš lichotivým názvem.(29.8.2016)

Na Česko dost dobrý. Komický, dramatický, nakonec i tragický. Není moc co by tomu ještě chybělo. Oceňuji absenci tak dnes oblíbené a všudepřítomné reklamy na cokoliv. Přesto pár výhrad bych našel. Film není špatný, ale nemyslím si, že pro někoho bude něčím nepostradatelným. Neumím si představit, že by ho diváci chtěli vidět znovu a znovu. Rozhodně nečekejte šťastný konec a také, že se něco dozvíte. Všichni umírají tak rychle, že se vlastně nestihneme dozvědět nic. A konečně, Karel Roden by si určitě zasloužil lepší roli. 65%(13.5.2014)

Co dělat v Šumperku, když člověk nežije.. Černohumorné peripetie v „shithole“ jak od McDonagha, hotelové recepce Tajuplných vlaků a Bartonů Finků, absurdní drama s nádechem Coenů, Krásno obklopené hnusem i krásnem. Odvážný, řemeslně sebevědomý kino debut režiséra s chůzí laciného prostituta svou jinakostí spoustu lidí potěší a co je hezké, ještě více nasere. Škoda jen několika nadbytečných minut a přepáleně bizarního konce, po němž bylo na nádraží stejně mrtvých jak v Tenkrát na západě. A mimochodem, nějaké porovnání s humorem Partičky je docela mimo mušli, ale to už je zkrátka úděl tvůrců řazených do škatulek..(18.11.2014)

• - Až po natočení filmu tvůrci zjistili, že ředitel pohřebního ústavu v Šumperku má stejnou sexuální orientaci jako smyšlená Rodenova postava. (GE3)

• - Ondřej Sokol v zájmu zajištění prostředků na film rozběhl kampaň, při které prodával suvenýry jako trička a hrníčky. (vyfuk)

• - Monika (Zuzana Stavná) v jedné konfliktní scéně dostane od své matky Blanky (Jana Krausová) čtrnáct facek. (vyfuk)