Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Adam a Michal, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do Šumperka, do města, odkud „utekli", ale kde stále žije jejich minulost. Michalova matka je mrtvá několik let, Michalův otec umírá v den jejich příjezdu. Přesto chtějí přijít na kloub tomu, zda byl otec opravdu zapleten do smrti matky, kterou našli utopenou v jezeru Krásno, a jakou roli v tom hrála jeho nová žena. Dvojice se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a tím roztočí spirálu nezadržitelných katastrof... A to vše s nádechem jakési černé komedie, neboť film je plný absurdních situací (jak například najít na malém městě nájemného vraha?), osobních tragédií (situace podobná té, kterou ve filmu ztvárňuje devítiletý syn Ondřeje Sokola Adam, se skutečně stala) či vtipných momentů ze života (ano, ve filmu opravdu uvidíte polonahého Ondřeje Sokola). (Bontonfilm)

(více)

Videa (8)

Trailer 2

Recenze (372)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Krásno mi hodně připomínalo dánskou kriminální komedii Starouši na plný plyn. Škoda jen, že Finger a Sokol tady jsou místy víc teatrální, než upřímní. Chvílemi tak totiž z filmu dělají frašku, která tou fraškou ale v žádném případě není. Atmosféra je výborná, příběh úderný, Šumperk patřičně ponurý a dialogy místy až výborné. Je vidět, že Sokol se do tohoto filmu zapsal měrou vrchovatou, jen bych si pro příští jeho projekt přál, aby byl jako herec víc upřímný a nedbal na dramatičnost, která v jeho postavě často ani být nemusela. Až často jsem v něm viděl jeho samotného v Patičce a to filmu jako takovému dost uškodilo. Jinak herci jako Malý, Plesl, Roden nebo Stavná dokazují, že tenhle film zase tak špatný není a shlédnutí si od diváka rozhodně zaslouží. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Klasický místní patvar, který pošilhává po "drsnějších vzorech" (označil bych to za český pokus o černé komediální drama Ukrutně šťastni), ale rozpouští se v nesourodých šablonách. Najdeme tu typické postupy z chcípácké komedie (Sokolův hrdina, jeho sebeshazovačný a sebelítostivý humor), jakési náznaky reflexe rodinné krize a odcizení (Fingerovy chladné deklamace), extravagantní thriller (mechanické patlání různých křiklavých příznaků na známé herecké tváře - gay, pohřebák a nájemný vrah Roden), zaumné úsilí o absurdní osudové zřetězení událostí (pes v autě)... místo hutné, cynické a vzrušující podívané ale Krásno připomíná spíš ambiciózně rámované scény ze stužkové, které trvají nesmyslně dlouho, jsou křečovité a bez dobré pointy. Typický guláš z místní filmové nádražky, řídký, plný dochucovadel a vyvařených ambic. Navíc maskující svou dramaturgickou bezmoc za "žánrovou otevřenost", jejíž impotence se nejlíp projeví v nerozhodném soundtracku Jana P. Muchowa, který unyle žehlí případné emocionální varhánky do indiferentní placky (hudba se nedá označit ani za návodnou, protože nikam nevede). Člověk si pak povšimne celé řady nedomyšleností, které prozrazují, jak úporně jsou jednotlivé situace slátané, aby je scénáristé dovedli k nějaké pointě. Ta nicméně zavání typickou porevoluční exploatací, která spíš než z promyšlenosti / nadhledu pramení z čisté neobratnosti. [40%] ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

Největší slabinou tohoto snímku je, že se úplně nevymanila ze stínu televizní Partičky, většina humorných situací by potřebovala zkrátit, aby vynikla jejich účinnost, takhle to totiž vypadá jako improvizace a kdo ví, jestli částečně nebyla. Kdyby celý film byl tak našlapaný, jako závěrečná "zabijácká" čtvrthodinka, neměl bych s vyšším hodnocením problém. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,PŘIŠEL JSEM VÁM ŘÍCT, ŽE BUDETE PYKAT....“ /// Začalo to jako statečná ptákovina, dlouho to tak i vypadalo a nakonec to upadlo do šedi, ve který kolísavý tempo ještě nebyl ten největší problém. Tím je příběh, kterej je naprostá hovadina. Sokol zřejmě dlouho nosil v hlavě plán, jak si zašukat na záchodcích a v hotelu. Nakonec si zaexperimentoval akorát na tom hajzlu a stejně tam patří většina týhle zmatečný filmový události, který jsem si neměl, ale opravdu neměl všimnout. Život sice má bejt veselej, ale hlavně by měl Ondřeji dávat smysl! Abych jen neblil – ocenil bych ten mně blízkej smysl pro humor. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju Šumperk. 2.) Jsem ze Šumperku. 3.) Mám vztah k Šumperku. A Ondrovi Sokolovi. /// PŘÍBĚH * HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Sokol je grázlík svěrákovského typu, který si nejlepší scény, hlášky a facky nechal pro svého Adama. Bohužel je však nedokázal prodat tak, abych se při nich potrhal smíchy, i když jsem z nich cítil velký potenciál. Dějově to bylo takové nijaké, takže spíše lze vychválit skvělé nápady typu opilý badminton na náměstí, zaparkování Škodověnky do kina, pregnantního recepčního či dokonalé borce v uniformě, ale na dvě hoďky toho bylo zkrátka málo. Příště bych doporučoval střihače s odvážnějšími nůžkami, které by přede mne nepustily všechny ty zadumané pohledy a kecy o ničem. ()

Galerie (54)

Zajímavosti (8)

  • Ve scéně, kdy Adam (Ondřej Sokol) leží v posteli s Monikou (Zuzana Stavná), má trenky. Poté ale vybíhá z postele s tím, že trenky nemá, a bere si rifle. (K00F)
  • Matka Martina Fingera (Michal) trpěla maniodepresivitou a v polovině devadesátých let spáchala sebevraždu, když ji našli utopenou ve vodní nádrži Krásné u Šumperka. „Po přečtení první verze (scénáře) jsem si uvědomil, že to jsou věci, které jsem v sobě dlouho neřešil, v mysli jsem je nevyhledával. Ale řekl jsem si, že to má být první impulz, jak se s tím vyrovnat,“ řekl v době vzniku filmu Krásno Martin Finger. (klukluka)
  • Ondřej Sokol v zájmu zajištění prostředků na film rozběhl kampaň, při které prodával suvenýry jako trička a hrníčky. (vyfuk)

Související novinky

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

10.07.2014

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 10. do 16. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první…

Reklama

Reklama