Adam a Michal, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do Šumperka, do města, odkud „utekli", ale kde stále žije jejich minulost. Michalova matka je mrtvá několik let, Michalův otec umírá v den jejich příjezdu. Přesto chtějí přijít na kloub tomu, zda byl otec opravdu zapleten do smrti matky, kterou našli utopenou v jezeru Krásno, a jakou roli v tom hrála jeho nová žena. Dvojice se rozhodne vzít spravedlnost do vlastních rukou a tím roztočí spirálu nezadržitelných katastrof... A to vše s nádechem jakési černé komedie, neboť film je plný absurdních situací (jak například najít na malém městě nájemného vraha?), osobních tragédií (situace podobná té, kterou ve filmu ztvárňuje devítiletý syn Ondřeje Sokola Adam, se skutečně stala) či vtipných momentů ze života (ano, ve filmu opravdu uvidíte polonahého Ondřeje Sokola). (Bontonfilm)

v.indruchova

Film se mi líbil a říkala jsem si včem je háček, podle mě v úplném konci. Ten mi nesedl. Aspoň se to nedalo předvídat XD Sladko hořká chuť, Obsazení, zvuk i obraz mi sedl. ()

ondysovec

Dle mého názoru je tento film hodně černou komedií s psychologickým podtónem. Začátek filmu je docela spletitý taktéž jeho konec. Děj v titulkách tam by podle mě uz byt neměl měli to ukončit tim jak se bavi na konci u auta, to by možná i vyznělo líp. Ve filmu bylo pár dobrých hlášek, jako například s kytkou nebo Matáskem a jeho umýváním, či "plný hotel". Roden tam sice hrál svou typickou roli, ale byl takový hodně suchý. Kamera byla propracovaná dobře a část si hrála pěkně i se světlem :-) .... Hudba pěkně podbarvovala danou situaci. Za tohle dávám velký palec nahoru [59%] P.S: Předpremiéra v CinemaCity Ostrava.... hlášky Ondry byly famózní ()

tomjohnyjohn

Jako celek působí film dosti nevyrovnaně. Přesto je v něm několik skvělých scén(ek) či hlášek. Srovnání s Křídly Vánoc (xxmartinxx) alespoň u mě neplatí. Z filmu od Babinské jsem vycházel z kina zhnusen, přestože měl (snad?) končit optimisticky. Když jsem vylezl Krásna, měl jsem naproti tomu docela dobrý pocit. ()

baterka.27

3 /4 hvězdičky. 4 hvězdičky za humor. Vtipné hlášky, komické až absurdní situace ("partičkovský" humor). Tohle zkrátka Ondřejovi jde. Málokdy se stane, aby se řezal smíchy celý sál, protože na plátně zrovna někdo umřel. 4 hvězdičky za umělecké ztvárnění. Obzvlášť mě nadchla kamera, líbila se mi taky celková barva filmu, dobře se na to dívalo. 3 hvězdičky za děj. Ty nejlepší filmy obsahují nějaký skrytý smysl, něco, co vám nedá spát a nutí vás to přemýšlet. U Krásna mi takový hlubší podtext chybí. Neříkám, že film nemá myšlenku, ale musí být v poslední scéně vyslovena, aby náhodou někoho nenapadlo, že tam třeba není. 3 hvězdičky za propracovanost jednotlivých postav. Ondřej si napsal svojí roli na tělo, proto mu dobře sedne. Michal v podání Fingera je jediný, kdo dodává filmu na vážnosti, ačkoliv Finger občas působí trochu křečovitě, obzvlášť když má zahrát vztek nebo agresi. Oceňuji herecký výkon Krausové, naopak Rodenova postava je podivnou karikaturou pohřebáka, jehož motivy jednání jsou naprosto nepochopitelné. Celkový dojem z filmu je spíše pozitivní. Přeci jen film je označen jako černá komedie, a to je zároveň jeho nejdůležitější a nejvýstižnější charakteristika. ()

Reyak

Velice nevyrovnané. Skvělé nápady, akorát, že film samotný působí dokonale pouze v určitých scénách (zvláště pak funebráci, kterým bylo ovšem věnováno velice málo prostoru) a závěrečná přestřelka mohla být nápaditější a delší. Závěr pak všechno snažení celého filmu o příběh a o opětovné znovu spuštění snímku jinak, než po jednotlivých scénách, zaslal, nápaditým, avšak nevypointovaným koncem, velice rychle do kytek. ()

delif

Od filmu jsem nic neočekával a byl mile překvapen. Černá komedie která nemusí sednout každému, myslím ale, že měla vše co má mít. Správnou atmosféru divnyho města, hloupy policajty, pošuky...v čele s Rodenem... a docela nečekanej konec s nějakou tou mrtvolou :) ()

Kinderr

Velice zajímavý film, skvěle natočené. Začátek nic moc, že člověk ještě neví o co jde tak se rochu ztrácí, ale pak ve filmu nechybí napětí, humor a i pár překvapivých scén. Režisér Ondřej Sokol odvedl skvělou práci. ()

anonyym

Film byl překvapivě mnohem lepší, než jsem si myslela. Trochu mi vadilo docela viditelné rozdělení "na dvě půlky" - tu srandovnější a tu kriminálnější. Bezvadně se povedly hlavně scény v hotelu s Davidem Matáskem a taky ty se starým autem... Jasně, že to nebylo dotažené, některé postavy nebyly úplně dobře napsané, něco bylo příliš přehnané - třeba scény a i postavy dvou pohřebáků. I to ale pobavilo. I přes to, že Krásno je v podstatě krimi, v závěru dost drsné, mi to celý přišlo vlastně strašně vtipný. Snad Ondřej Sokol natočí ještě něco :) ()

Jevablo

Jedním slovem vynikající. Místní intoši mají samozřejmě problém s tím, že to vypadá jako Ukrutně šťastni a přitom to není z Dánska. To přece nejde, říkají a hledají chyby. Ale bez emocí nahlíženo - řemeslně je snímek udělaný skvěle, originalita je zaručena a nudit se do samého konce nebudete, jako ve správné černé komedii nechybí bizarní postavy a dobré vtípky (přednes Smetany od dvojice hrobníků, Sokolovy hlášky apod.) Velmi dobře zahráno, Krausová je naprosto skvělá, klidně bych jí dal Českého lva (ale ona to určitě zase dostane Geislerka za to, že zahraje Geislerku). Plus jsme se něco dozvěděli o Šumperku! Jasně, celý je to bizarní, ale ne pitomý. Jediné, co jsem nepochopil, proč si Malý na konci vzal místo kamery brokovnici a co s ní chtěl vlastně dělat. Ale to je drobnost, zatím nejlepší letošní český film (no to zase není v únoru takový výkon, ale třeba to vydrží:-) A naperu tam pět hvězdiček, škarohlídi. ()

Welsiot

Kvalitní látanice situačních fórků a lehce uhozeného drama. Na druhou stranu Sokol zde sype z rukávů kvalitní hlášku každých 10 minut, takže ve výsledku 75%. ()

montel

Adam (Ondřej Sokol) a Michal (Martin Finger) se vracejí do svého rodného města Šumperku, aby zde Michal navštívil umírajícího otce, se kterým ale nemá vůbec dobré vztahy. Obviňuje jej totiž ze smrtisvé maminky a když Michalův otec zemře, přesunou se obvinění k jeho nevlastní matce...Nuda a šeď, kterou jsem od Ondry Sokola nečekal. Děkoval jsem si, že jsem na to nevyrazil do kina. Příběh je celkově o ničem a divák čeká celou hodinu, než se to všechno někam pohne. Dvouhodinová stopáž filmu také dost uškodila a tak je obrovské zklamání na světě. 20% ()

trx2010

Na místní poměry poměrně svěží film s nadhledem nad sebou samým, ale hlavně jiný než je u nás běžné. To jak Sokol vylíčil Šumperk, bylo přímo geniální, atmosféra nudy podobných měst na plátno přímo dýchala. Souvislost s partičkou nevidím, nechť ten kdo to tu píše, vysvětlí v čem tu souvislost spatřuje, docela by mě to zajímalo. Domnívám se, že pokud by to netočil Sokol (Čech) tak se z filmu v kladném smyslu poserete. Když pročtu recenze, film řeší málokdo, ale spíš se řeší kdo ho natočil. Velký plus má ode mě p. Sokol za absenci idiotského product placementu, který se v české době stal bohužel standardem. Teploušký incestní havrani v podobě Rodena a Plesla jsou výborný! ()

gael83 odpad!

Cože? Pane Sokole je rok 2014 a za další, ještě by to šlo kdybych alespoň občas slyšel dialogy, zabte zvukaře! Karel Roden bod za úchylného homosexuálního hrobníka! ()

Mates Hradecky

Tak na tento český film jsem byl dlouho nažhavený. Ondřej Sokol je jedním z nejnadanějších lidí, kterého půda praotce Čecha nosí. Tak se mi těžko hodnotí...Asi jsem očekával příliš, ale na druhou stranu prohlašuji na svou čest, že jsem se dobře bavil. Sokol asi v dobré víře příliš tlačil na pilku a tak film drží pohromadě asi jako třípatrový dort bez lednice. Však stejně volám: "Král je mrtev, ať žije král!" a těším se na další počin. ()

sha.piro

Na to, že šlo o filmovou prvotinu Ondřeje Sokola z pozice režiséra, tak dobrý. Film měl dostatek vtipných situací i hlášek, ale často jsem měl pocit, jako by film přešlapoval na místě a nevěděl kam, případně kudy, se přesně vydat. Každopádně konec se vyvedl. Žádný trapný "HappyEnd" se nekonal a to mě potěšilo ()

Cardas

Moje očekávání nebylo moc vysoké, ale výsledek mne vcelku mile potěšil. Zvláštní nezvyklá komika mi kupodivu nijak nerušila ten příběh, který je vlastně tragický. A dokonce i dýchání celkového rámce je založeno na určité sebeironii, takže se nestalo, že bych měl pocit roztříštěnosti. Musím říct, že z původního rázu lehké legrace maloměstské reality konfrontované sarkastickými navrátilci z města se postupně filmu dařilo zahušťovat napětí a film vlastně měl určitou překvapivou gradaci. A i při této gradaci je stále přítomna ta komika, což je zvláštní a mně se to líbí. Komicky tragický závěr vlastně potvrzuje tyhle použité principy a na mně fungovaly. Je to nezvyklá forma, určitě na naše poměry. Za mně dobrý. ()

Chlo0opek

Fajn humor, Ondřej Sokol se mi ve snímku také herecky dost líbil. Občas teda ve filmu použity groteskové scény, které mi zde neseděly. Jinak ještě na české poměry hodně dobrá práce s kamerou. A pak však přišel konec, který mi celkový dojem z filmu zkazil. Škoda, do té doby, vypadal film slibnějc. Takhle z toho jsou takové neutrální 3*. ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST