Jako za starejch časů

• USA Stand Up Guys (více)

Ve filmu Jako za starejch časů se pod vedením režiséra Fishera Stevense sešly herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val (Al Pacino) opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc (Christopher Walken) pro něj nachystal oslavu znovu nabyté svobody, během které prožijí to, co někteří obyčejní smrtelníci nestihnou za celý život. K dvojici se v průběhu noci připojí třetí parťák Hirsh (Alan Arkin) a v jejich komediálním, až donkichotském dobrodružství ožívají stará gangsterská pravidla loajality a kodex cti. Úžasnou noční jízdu si užijí naplno, i když - nebo možná právě protože vědí, co přinese ráno. (oficiální text distributora)

SB

Ústřední zápletka skvělá, výborný Walken a ještě lepší Pacino, ale jednotlivé epizodky jak z naivní pohádky. 2 hvězdy za 2 hlavní hvězdy. ()

veverysiak

Spočiatku pokľudná geriatrická remembrovka sa zrazu zmení na plnokrvnú gangsterku, príbeh o niekdajších ostrých chlapcoch, ktorí najprv s trpkosťou bilancujú, potom ich niečo dostatočne naserie, aby sa nabudili a začali vystrájať ako za mlada, nie je žiadna originalita, ale aj na tento sa pozerá veľmi dobre a nie je to len v kvalite posádky, neuveriteľný je spád a gradácia filmu, od zaspatého úvodu po parádny záver, takže 75%. ()

aannemer

Moc se mi to líbilo - Al Pacino i Valken válí opravdu jako za starých časů. A kdyby to mělo ještě nějaký lepší konec (happy end), dal bych bez rozmýšlení 5. ()

wick

V poslední době se roztrhl pytel se staříky vzpomínající na mladá léta. Na rozdíl od Slye či Willise ale Al a spol ztrácí dech již po půl hodině a zbytek je jen nuda a ani konec to nezachrání. ()

Kada80

Vzpomínka na starý dobrý časy tak jak má být.Jediný co nepochopím,že ve čtyřicetitisícovém městě jsme na tenhle snímek dorazili pouze ve dvou.Tak se vzpamatujte burani.No ale na druhou stranu mít celý sál jen pro sebe taky dobrý. K výkonu Al Pacina a Walkena je zbytečné něco psát,protože to bych se jen rozplýval.Pro ty dva celých 100% ()

Kráskadne

milé. líbí se mi ta chuť stáří, která z toho všeho prosakuje, se vším, co k tomu patří. Ale do pecky to má daleko a scénárista mohl zrovna těmto dvěma hercům dopřát větší show. Bavil mě A. Arkin. ()

mandella

Podle traileru jde o něco, na co bych se dobrovolně nedívala. Ale když v televizi je prd a tohle máte po ruce, tak proč ne. A bylo to lepší, než jsem čekala. V(al) má i v důchodu sexappeal a vtip a Doc Walken mu dobře sekunduje. Pohodová, občas vtipná důchodcovská jízda. Dobrý konec, optimisti můžou doufat ;-) ()

Vajnlich

Tak s jistotou mohu říct, že je to jeden z nejpovedenějších filmů za poslední dobu. Tedy co sem měl možnost shlédnout. Akce od začátku až do konce. Pořád se něco děje a dokonce i několik super hlášek: Jak jste se dostala do toho kufru? Sem tu na dovolený! Opravdu jííízda. A super herci. Co víc si může člověk přát. ()

paradoxman

Chápu, že borci se na stará kolena chtějí rozloučit s gangsterskými rolemi, ale šlo to udělat i líp. Minimálně jsem se nemusel 4x dívat, kdy už bude konec a po 20ti minutách se ujišťovat, že to opravdu trvá jen hodinu a půl. ()

jopal

Tak toto ma uplne dostalo! Genialne herecke vykony - vsetkych, super hlasky, nostalgicka staroba, vyborne dialogy, perfektna rezia, no proste tento film mi sadol, ako rit na serbel. Urcite si to este musim pozriet!!!Scena s vnuckou genialna. ()

Hookins86

Ani nevím co k tomu pořádně napsat. Snad jen, že jsem si to pustil z úcty k pánům hercům jako jsou Al Pacino a Christopher Walken a ejhle, čekal jsem víc od těchhle kalibrů. Beru, že každej stárneme, ale tenhle film má tak slabej scénář, že ty dva důchodci si ho asi ani pořádně nepřečetli, když sepisovali smlouvu. No nic, dost keců a dávám max. 2* - víc si tenhle zevl fakt nezaslouží. A navíc Pacino vypadal hrozně - pupek, hrb, chůze a vlasy... ()

zodiak217

Seriously! Dať do kopy Al Pacina, Christophera Walkena a Alana Arkina sa môže na prvý pohľad javiť ako dobrá kombinácia hereckých legiend, no v konečnom dôsledku to vypáli ako ťažká nuda, veľká rozvláčnosť a film prakticky bez nápadu, bez iskry, bez vtipu a bez záujmu z mojej strany. Mám veľkú úctu k hereckým legendám, no treba ich vedieť nakombinovať aj s mladšou generáciou, pridať tam šarm, iskru, humor a sexepíl ako napríklad pri filme Red. Viem, že sa to nedá porovnávať, no toto mi prišlo ako filmy pre amerických pamätníkov, nech sa nikto neurazí. Ako jeden dôchodca chce zabiť toho druhého, lebo mu to prikázal ďalší dôchodca a medzitým zomrie tretí dôchodca, ktorý vie obstojne jazdiť a na konci sa dvaja dôchodcovia pustia do ďalšieho dôchodcu a je z toho stráááááášna nuda! Chýbala tomu iskra, boli tam síce svetlé momenty keď Al a Chris prepadli mafiánov, alebo keď Alan riadil zbesilo auto, no chýbal tomu humor, sexy herečky, zaujímavejšie exteriéry, napätie a výraznejšie zobrazená pointa, cieľ filmu. Bol som nespokojný a nudil som sa, lebo ten film upadol do ťažkého priemeru a čakal som už len na jeho koniec. Pozitívne však hodnotím hudbu na ktorej mi pri každom filme veľmi záleží a tiež, že produkcia mala aspoň snahu natočiť niečo old school v novom šate i keď sa to nevydarilo. ()

Tomasson93

Ale joo dalo se to! Oddechová jízda tří dědků, kteří si vyrazí na flám. Al Pacino vypadá i na svůj věk stále velmi dobře a je to on, kdo táhne tento film, ve kterém se najde pár opravdu zábavných scének. Přesně jeden z těch filmů na jedno zhlédnutí, slušné 3* ()

kolodej1

spíše podprůměrná záležitost o sentimentálních gangsterech na penzi, Pacino i Walken sice dělají, co mohou, ale to stačit nemůže. Jejich akční záchvěvy vypadají značně nevěrohodně až směšně, sexuální vstupy pak spíš pro změnu nechutně. Málo platné, ale podobné role by neměly hrát sedmdesátníci. ()

bonovox

Dobre sa nato pozerá, ale celkovo film plynie až príliž pomaly a nemá natoľko silné finále, aby Vás pohltil. Herci sú fajn, aj keď u Al Pacina s vidno príliš veľkú hereckú rutinu. ()

Zlatý glóbus 2013 - výsledky

Zlatý glóbus 2013 - výsledky