Ethan žije v malém nudném městečku Gatlinu a nemůže se dočkat až odejde na univerzitu. Od té doby, co zemřela jeho matka, tak otec nevyšel z pokoje, a tak jim chodí pomáhat její nejlepší přítelkyně Amma. V novém školním roce přijde do třídy dívka Lena Duchannesová, která je neteří místního podivína. Její strýc Macon Ravenwood bydlí ve velkém domě, ze kterého nevychází a s nikým se nebaví. Namyšlené spolužačky Lenu slovně napadají, protože jako křesťanky s ní nechtějí být ve třídě, po celém maloměstě o ní kolují pomluvy a za vinu dostává změny počasí a vliv na ostatní. Ethana však dívka zaujme a snaží se s ní skamarádit. Ethan daruje Leně medailon, při jehož předání uvidí oba hořící dům a záběry z války, a pak se Ethan probudí doma a nechápe, co se stalo. Amma chce, aby medailon zahrabal, zapomněl na něj a dal si pozor na rodinu Ravenwoodů. Ethan jde zpátky do domu, na zahradě má halucinace a začne ho škrtit. Lena ho zachrání a poví mu, že členové její rodiny mají zvláštní schopnosti a jsou zaklínači. Ethan ji obdivuje a políbí ji. Ammy je jasnovidkou a opatrovnicí tajné knihovny zaklínačů. Macon ji požádá, aby promluvila s předky, kteří by jí pomohli zastavit Sarafin, ta je nejmocnější temnou zaklínačkou, skutečnou matkou Leny a vstoupila do těla paní Lincolnové. Lena bude mít brzy 16. narozeniny a v tento den bude vyvolena jako zaklínač světla nebo temnoty. Lena se díky své sestřenici Ridley dozvídá o Sarafin a o kletbě všech zaklínaček v rodině, které jsou vždy voleny k temnotě. Macon stále věří, že jí nemusí v den narozenin pohltit temnota, drží ji v domě a zamezí kontaktu s Ethanem. Ethan dokáže díky své lásce přerušit kouzlo a vezme Lenu do knihovny za Ammou. Lena najde knihu, kterou potřebuje a celé týdny si v ní pročítá o zaklínačích. Dočte se, že kletbu je možné prolomit, když zemře ten, koho miluje... (TV Prima)

Terva

CITÁT - Již několik měsíců se mi zdá ten stejný sen.......................... Má to dobrý námět, je to ponuré a zajímavé. To jsem zvědav, kam do dospěje. CITÁT - Cestou do Pekla se zastavím v New Yorku..................... 36 minuta je nádherná a mrazivá zároveň. Strašná škoda, že scéna je tak krátká. CITÁT - Sbírám básně, mám se začít bát?..................... Na pozadí romantické lásky vstupuje do města Temnota. Do Gatlinu přijíždí Ďábel, ale muž to není. CITÁT - Vše záleží na mém osudu........................ Lena a Ethan jdou v 66 minutě do kina. Vysílají film Final Destination 6, ale jedná se o běžnou chybu města, je to plakát z filmu číslo 5. Dále mě třeba zaujala věta řečená okolo 80 minuty - CITUTJI - Kniha si volí svého čtenáře..................... Následný dialog Leny a Ethana je inspirující. Zvláště ta část z bleskem a osobním deštěm - to se povedlo. CITÁT - Chceš být smrtelník?............. Čekal jsem romantiku a taky jsem ji dostal, ale film má hezký příběh, dobrou hudbu, je humorný, jak klasický tak i černý humor je rozprostřen po celé délce, no a já se bavil. CITÁT - A mohla bys na mě už přestat pršet??!!................. V příběhu je spousta věcí k citacím a velká spousta moudrostí a rčení - opravdu je to dobrý příběh. Tak snad už jen jedno - na konci se to zlomilo. CITÁT - Bůh stvořil všechny věci. To jen lidé rozhodují, které jsou špatné................. ()

JohnCZ

Jeremy Irons si na chvilku odskočil ze Svatého stolce aby si zahrál malou roli v naprosto neznámém fantasy (navíc s dost pitomým názvem zavánějícím červenou knihovnou) podle naprosto neznámé (alespoň pro mě) literární předlohy. Aniž bych věděl do čeho jdu jsem si film pustil a nakonec musím říct že jsem vcelku překvapený. Technicky, herecky a hudebně je to velice solidně odvedená práce. Ovšem ty čtyři hvězdy jsou trochu na hraně, zejména díky tomu, že fantasy rovina filmu je místy dost šílená a logika občas solidně skřípe. Jenže jakmile se na scéně objeví pěkná a přirozená baba, v tomto případě Alice Englert, jde objektivita tak trochu stranou. A hlavně něco víc v tom nehledat, tenhle film je čistý popcorn. ()

Ajinka126

Když už ani ti herci nejsou hezcí, tak co mi takovýto film chce jiného nabídnout? Tady nelze napsat hodnocení, protože to byl tak plytký film, že je škoda slov. Jsou to vyšponované zajímavé 3 minuty filmu do dvou hodin. ()

liquido26

Je to sice film o teenagerech a primárně pro teenagery nesoucí se na vlně moderních fantasy pohádek s čaroději. Nicméně tady musím ocenit opravdu skvělou atmosféru malého jižanského zapadákova plného bigotních křesťanů a zpátečníků a hrdosti na jednu vyhranou bitvu v jinak prohrané válce severu proti jihu. To prostředí jsem s i užíval asi nejvíc. ()

maddy

Jedna preklínaná sága skončila – Twilight – hneď sa na nás valí pokus o ďalšiu s velebnejším názvom. Beautiful Creatures až nezdravo pripomínajú začiatok Twilight série, akurát upírov vystriedali čarodejníci. Opäť tu máme na scéne teen-párik obsadený neznámymi hercami (spomeňte si ešte na to, kde bola „popularita“ Belly a Edwarda pred rokom 2008), jednu osudovú lásku a neprajníkov z okolia rodiny. Akurát je to tento krát minimálne o jeden level znesiteľnejšie ako ktorákoľvek časť Twilightu, čo však pri jej kvalitách nie je žiadna výhra. Prvá polovica ešte bola bez problémov znesiteľná, neznáma Alice Englert sa zhostila záhadnej dievčiny so cťou, jej neopozeraná tvár bola sympatická, len svojím afektovaným vystupovaním otravoval jej dvorník Alden Ehrenreich. Zachraňovali to však slušne vypointované dialógy a príjemne odľahčená atmosféra, navyše aj pocit trápnosti sa výrazne nedostavoval. Celé to navyše podkreslovala dobre zvolená moderná pop-rocková hudba z pera Thenewno2, ktoré neopakovala len jeden a ten istý hudobný motív po celých 100 minút. Lenže, ono potom musí prísť na scénu aj nejaká tá „fantasy-zápletka“ a s ňou nastáva kameň úrazu. Nadprirodzená zápletka totiž nie je o nič zaujímavejšia ako ktorákoľvek epizóda seriálu Čarodejnice/Charmed, v závere pôsobí zbytočne prekombinovane - paradox je že je v podstate úplne hlúpučká, ale režisér sa na celý dej akoby zo začiatku vykašle a v určitých momentoch chce všetky udalosti a mená objasniť za 5 minút. Pridáva sa na „osudovej dráme“ plnej patetického prehrávania hercov (vďaka aspoň za toho Ironsa), na dej sa nabaľujú tie najtrápnejšie klišé (zmachlená černoška obvešaná tonou bižutérie je zrazu strážkyňa magickej knižnice na rohu ulice toho najväčšieho amerického zapadákova / posun deja sa uchyľuje k rádoby situáciám typu prečítaj si túto knihu, aby si zistila aký je tvoj osud / uniká zmysel: internet tu už zrejme poznajú, ale to im v meste nebráni zakázať čítať niektoré klasiky americkej literatúry a pod.). K tomu má celé dianie pomerne strohý vizuál aj na ten 60 miliónový rozpočet, ničím nevynikajúce CGI efekty a ubíja to prestrelená dvojhodinová stopáž, ktorá neskôr už len recykluje zápletku zo všetkých možných strán a nemá sa očividne kde posunúť. Síce nemôžem povedať, že samotný záver by som až tak očakával a odhadoval už od prvej minúty (opäť zdravím, hlavne záverečný diel Twilightu), takže určitú pozornosť si film dokázal udržať, ale hlavne v druhej hodine nastupovala ťažkopádnosť a častá nuda. CELKOVO: 2,5* = tá pol hviezdička len za prvú odľahčenú pol hodinku s pár správne vypointovanými dialógmi, inak ma ani nenapadne hodnotenie zaokrúhľovať smerom nahor! Aj keď popravde čakal som oveľa horší „zážitok“, Bjutifulné Kreatúry sú síce len ďalšia ničím nevynikajúca teen-fantasy-romanca, ktorá si svoj okruh diváčok určite nájde, ostatní sa u nej budú len nudiť, ale aspoň neutrpia takú lobotómiu mozgu ako pri spomínanom konkurentovi. PS: je zbytočné hľadať nástupcu Twilight ságy – v zástupe už čaká na premiéru rovnako ladený Mortal Instruments (očakávam ďalší prúser) – keď náhrada sa už našla na síce ničím nevynikajúcej, ale aspoň sto krát znesiteľnejšej a hlavne milióny zarábajúcej sérii Hunger Games (aj keď Beautiful Creatures sa ešte na jedno pozretie dali bez akýchkoľvek problémov prežiť na rozdiel od ktoréhokoľvek Twilightu, ktorý bol úmorný po 10 minútach, no vďaka, že plány na rozbehnutie „nekonečnej“ Beautiful-Creatures-série padli s nie až tak vysokými tržbami ako sa očakávalo! neviem si predstaviť „varenie z vody“ na ďalšie 2-3-4 hodiny, keďže dej sa dá považovať viac menej za uzatvorený a nepotrebuje ďalšiu nastavovanú kašu) () (méně) (více)

market.

Upřímně, když jsem viděla první polovinu chtěla jsem dát filmu 1-2*, ale druhá polovina byla skvělá. Četla jsem i knížku a i když tu byly věci pozměněné, líbilo se mi to možná i víc. Ale stejně mi vadilo, že někdy hráli hlavní postavy dost prkeně, ale konec to vynahradili. Také to mělo nádherné efekty a krásné zakončení. ()

keddy79

Ani na druhý pokus jsem se na to nemohla dodívat. Důvody v bodech: hloupý, dlouhý, kýčovitý, přeromantizovaný, nesympatické postavy. ()

MartinezZ

Twilight trochu jinak ~ Poněkud unylé fantasy s pro mě nesympatickými hlavními představiteli a pár nelogičnostmi, které si divák vysvětlí prostě jako "magie". Má to sem tam ucházející efekty, několik dějově zbytečných postav a scén a poněkud deformovanou hlavu I patu. Prostě další z teen romanci ála Twilight nebo nedávný The Host. Uvidíte, lehce se znudíte a zapomenete. ()

phoebess

Tak tohle byl dobrej výplach mozku... Jediné, co snad stojí za zmínku, je opravdu skvělý výkon Emmy Thompson. Kvůli ostatním jsem si připadala, že sedím na nějaké nudné přednášce. ()

Tayen

Nádherné bytosti mají být náhradou za Stmívání a znovu nechat opuštěné fanynky, aby se na něco těšily. Koncept zůstává stejný: jsou tady dva mladí hezcí lidé, kteří jsou k sobě osudově přitahování, musí čelit nepřejícnosti svých rodin, zlu a nadpřirozené moci jednoho z nich, tentokrát je to dívka Zaklínačka. Lesy Twighlightu jsou vyměněny za mokřiny Jižní Karolíny, a tak díky tamnímu kraji vzniká hezká atmosféra. Nádherné bytosti jsou zábavnější než Stmívání. Hlavní dvojice je sympatická a poslouchat je je díky jejich vtipkování docela zábavné. Pak tady máme Emmu Thompson a Jeremyho Ironse, jako master Zaklínače, jejichž rozhovor v kostele je lahůdkou, škoda, že takových okamžiků ve filmu nebylo více. Ale ať Nádherné bytosti vybočují těmito střípky z průměru, pořád musí plnit svůj hlavní účel: dát fanynkám pravou lásku se vší svou přeslazeností a řečmi, melodramatičnost a pocit obdivu, který je zobrazen hlavně ve scéně kdy zlá Zaklínačka Ridley jako sexy vamp vystoupí ze svého bouráku, tak aby ji mohlo obdivovat celé chlapecké hřiště. Mladá dívka také potřebuje pocit výjimečnosti, o který smutná hlavní hrdinka v krásných historických šatech, v jejichž rukou je snad opět osud celého lidstva, sice nestojí, ale divačky se do ní můžou promítnout a tak si splnit v zastoupení svůj sen. Nádherné bytosti se bojí být něčím víc, protože se snaží dát fanynkám to, o čem si myslí, že chtějí, další o něco lepší Twiglight. Ale bohužel, náhražka je jen náhražka a Twiglight neměl takový úspěch protože si ho fanynky žádaly, ale protože tvůrci vycítili, co potřebují a co na trhu chybí. Nádherné bytosti se tak bohužel stanou jen dalším filmem, který je možná lepší než jeho upíří předchůdce, ale v podstatě omílá pořád totéž a nic podstatně nového nepřináší. ()

kaylin

Richard LaGravenese rozhodně není úplně průměrný nebo dokonce podprůměrný autor, jeho "P.S. Miluji tě" se mi velmi zamlouvalo. Navíc i přítomnost Jeremy Ironse a Emmy Thompson a vlastně i Violy Davis slibovala, že by výsledek nemusel být úplně odpudivý, i když plakáty spolu s trailerem vytvářely dojem, že půjde o něco jako "Twilight" zkřížený s "Temnými stíny". V konečném důsledku to vlastně něco takového je, i když on i "Twilight" byl stylizovaný do pastelových barev. Místy to má ale něco, co modernímu upírskému opusu chybělo - humor. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/nadherne-bytosti-2013-50.html ()

ABLABLABLA

Panenko skákavá, to už se jako nesmí točit žádné filmy, kde se do sebe "zamilují" smrtelník a nějaká nadpřirozená bytost, aby to všichni nepřirovnávali k Twilight? Už dost jako... nikoho to nezajímá, že jste byli schopni vidět jeden díl Twilight a teď to vytahujete u všech filmů a nejen filmů. No tohle byl snímek poněkud slabší. Především mi byl naprosto nesympatický hlavní hrdina, hlavně jeho neskutečně nepříjemný upištěný hlas. Hlavní hrdinka taky žádná sláva, ale s tou bych se smířila. Zbytek osazenstva byl skvělý (paradox?). Místy tam bylo i pár vtipných hlášek. No stopáž dvou hodin byla až moc dlouhá na takovýto typ filmu. Ta hoďka a půl, co většinou bývá, by bohatě stačila. Jinak nevím, lehce podprůměrný film o čarodějnicích - pardon zaklínačích. A o tom, že láska překoná zase všechno - aka (Spoiler) na konci díky ohořené ceduli se Ethanovi vrátí všechny vzpomínky a můžeme si podle jeho neskutečně nepříjemně uřvaného: "Lena!" domyslet, že se k sobě vrátili. (konec Spoileru) Jinak Emma Thompson tu byla parádní, stejně jako Jeremy Irons, nebo pro mě doteď neznámá Emma Rossum, v poslední době často viděný Thomas Mann - který se doufám bude objevovat častěji a že tato a tyto dvě role nebyly jeho poslední. No a nějak nám v popisku chybí Kyle Gallner, kterého mám hrozně ráda a tady si teda střihl malou roličku. "God, our creator, will condemn you to hellfire along with terrorists, atheists, homosexuals, democrats, liberals, socialists, Greenpeace and all other unnatural abominations." ()

Tony.cs

Vím, že konec mi přišel odfláknutý. Vím, že hlavní mužská postava není bůhvíjaký herec. Vím, že to nebylo nijak skvěle natočené, takový solidní průměr. A přece....mě to hrozně chytlo. Možná hlavně díky Alice Englert, ta holka mě uhranula. ()

slunicko2

Film začal nadějně, ale postupně díky usilovné snaze tvůrců se zhoršoval a zhoršoval. Ona: Moje rodina je jiná. On: Jak jiná? Ona: Děláme určité věci. On: A co jako? Jste z Evropy? ()

salalala

Šílená nuda, kterou nespasí takřka nic. LaGravenese sice nabízí solidní vizuál a efektovou stránku, ale to mu absolutně není nic platné. Moc se mu nedaří vytvořit ta správná tajemná atmosféra a nedokáže ani zajímavě a uspokojivě vysvětlit celou mytologii a fungování Zaklínačů. Po celé dvě hodiny opravdu ničím nezaujme a není se čeho chytit. Všechno působí zmateně a divně. Obsazení se moc nepovedlo - Alice Englert je roztomilá, ale chemie mezi ní a Ehrenreichem nefunguje, protože on je zoufale nevýrazný a křečovitý. Irons a Thompson jsou výteční, co ale dělají v tomhle filmu, nechápu. Jednohubka pro teenagery, která opravdu není ničím víc, ač se o to hodně snaží. Bohužel zklamání. 30% ()

runner85

Chvalabohu tam tých špeciálnych efektov nebolo až tak nehorázne veľa, aby sa mi to muselo hnusiť, práve naopak, bolo to pekne doplnené milým príbehom. Jeden z ďalších dôvodov prečo film pozerať, kto by nechcel stretnúť vysnené dievča zo sna, ktoré je k tomu dobrá čarodejnica / teda zaklínačka / a vyčaruje vám sneh ... ()

dom156

Takové filmy posílat do kin, hamba hamba. Zpočátku to šlo a vypadalo to nadějně a pak přišla totální dehonestace. Objevovali se tam lidi bez vysvětlení, stávali se věci bez jakékoliv příčiny či pomoci pochopit děj. Vše na sebe tak nepochopitelně a až neuvěřitelně nezapadalo až s podivem. Konec si někdo vymyslet asi když byl na hajzlíku a měl průjem a mezi záběry sepisoval toto příšerné rozuzlení. Jestli chcete mít špatnou náladu tak koukněte na tento film. Jinak se tomuto dílu zkázy vyhněte obloukem. ()

hygienik

Zvláštny žánrový hybrid, pri ktorom som si netrúfal odhadovať, k čomu sa to každých 5 minút bude prikláňať (Burton, seriózna teen love story, paródia, historizujúca dráma). Očakával som priemer a dostal som ho, a tak ma mali možnosť potešiť maličkosti, ktorých bolo dosť (hlavná dvojica, príbeh, parodické vykreslenie malomestského kresťanstva, dialógy a Irons). ()

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)