Ethan žije v malém nudném městečku Gatlinu a nemůže se dočkat až odejde na univerzitu. Od té doby, co zemřela jeho matka, tak otec nevyšel z pokoje, a tak jim chodí pomáhat její nejlepší přítelkyně Amma. V novém školním roce přijde do třídy dívka Lena Duchannesová, která je neteří místního podivína. Její strýc Macon Ravenwood bydlí ve velkém domě, ze kterého nevychází a s nikým se nebaví. Namyšlené spolužačky Lenu slovně napadají, protože jako křesťanky s ní nechtějí být ve třídě, po celém maloměstě o ní kolují pomluvy a za vinu dostává změny počasí a vliv na ostatní. Ethana však dívka zaujme a snaží se s ní skamarádit. Ethan daruje Leně medailon, při jehož předání uvidí oba hořící dům a záběry z války, a pak se Ethan probudí doma a nechápe, co se stalo. Amma chce, aby medailon zahrabal, zapomněl na něj a dal si pozor na rodinu Ravenwoodů. Ethan jde zpátky do domu, na zahradě má halucinace a začne ho škrtit. Lena ho zachrání a poví mu, že členové její rodiny mají zvláštní schopnosti a jsou zaklínači. Ethan ji obdivuje a políbí ji. Ammy je jasnovidkou a opatrovnicí tajné knihovny zaklínačů. Macon ji požádá, aby promluvila s předky, kteří by jí pomohli zastavit Sarafin, ta je nejmocnější temnou zaklínačkou, skutečnou matkou Leny a vstoupila do těla paní Lincolnové. Lena bude mít brzy 16. narozeniny a v tento den bude vyvolena jako zaklínač světla nebo temnoty. Lena se díky své sestřenici Ridley dozvídá o Sarafin a o kletbě všech zaklínaček v rodině, které jsou vždy voleny k temnotě. Macon stále věří, že jí nemusí v den narozenin pohltit temnota, drží ji v domě a zamezí kontaktu s Ethanem. Ethan dokáže díky své lásce přerušit kouzlo a vezme Lenu do knihovny za Ammou. Lena najde knihu, kterou potřebuje a celé týdny si v ní pročítá o zaklínačích. Dočte se, že kletbu je možné prolomit, když zemře ten, koho miluje... (TV Prima)

Reesam

Dialogy nudné a nezajímavé a herci to samé, ničím zajímaví a nijak nevynikají. Místy se objevují scénky, které zaujmout, ale je škoda, že jich není dostatek na to, aby přehlušily ty nezajímavé. Krom zvučného hudebního doprovodu jsou i hezké a oku lahodící efekty. ()

j.bena

Měl by velké předpoklady stát se výborným Fantasy filmem kdyby nebyl tak zdlouhavělý, chaotický a děj se nevlekl od ničeho k ničemu. Je to ale veliká škoda. ()

applause odpad!

Ani nevím, co jsem od tohoto filmu čekala, ale byla to hrůza. Prvních 20 min to byla celkem pohoda a zajímalo mě, jak se bude film vyvíjet dál. Ale pak to začalo být totální psycho, které nemělo hlavu ani patu. Bylo tam sice pár světlých chvilek, konec byl useknutý, ale jinak to byla totální kravina. ()

Marqta

Začátek na mě působil lehce podivně, ale potom se film postupně rozjel. Problém je, že vše vrcholilo tak okolo poloviny stopáže. Potom už bylo všechno takové natažené a mdlé. To co se mi celkem líbilo, byly některé efekty a celkově prostředí. Knihu jsem nečetla a ani nevím, jestli bych si jí chtěla přečíst i když je pravda, že by mě zajímalo jako jsou jednotlivé postavy popsané, protože opravdový prostor ve filmu dostala jen hlavní dvojice. Další obrovské plus je Emma Thompson. Nemám nejmenší tušení jak se mohla dostat ke snímku tohoto typu, ale zahrála to excelentně. Za mě to jsou trochu silnější dvě hvězdy. ----Lena: "Did you ever love me mama?" Sarafine: "Ah, .. You know I don't remember.. Ahmm.. No mother does, really. Its not easy, you know. Pushing another female out of your body, a younger more perfect version of yourself, with every option and no mistakes." ---- ()

M.i.k.e

přesně ten druh filmu,který bych si vystavil na poličce vedle kompletní sbírky Stmívací ságy - tedy za předpokladu,že by mi bylo 13 a nějakou jsem měl.Nádherným bytostem hraje do karet fakt,že narozdíl od již zmíněné ságy s blbkou a mimem v hlavní roli,se tady alespoň něco děje a herci (byť nepříliš známí) jsou tu 100x živelnější než u konkurence.Tak jako tak to ale pořád není žádná sláva,ale věřím,že cílovou skupinu může potěšit...40% ()

Aljak odpad!

Preboha, na čo som sa to ja dal? Aj keď som od toho nečakal žiadne zázraky, takže skôr som si pripúšťal milé prekvapenie, ale čo sa z tohto vykľulo, to bola nehorázna blbosť! A pritom prvá polhodina ma úplne zaujala, a potom prišiel "osudový dotyk" alebo ako to nazvať a razom celé nadšenie upadalo, upadalo, až pod úroveň akéhokoľvek záujmu. Mal som chuť to vypnúť, ale stále som veril, že možno sa to ešte nejako vráti do normálu - no nevrátilo sa. Hrôza! Jediné na čo sa tu dalo pozerať bola Alice Englert, ktorá stvárnila Lenu. Fantasy nepatrí medzi moje obľúbené žánre, ale čo je veľa, to je moc... Horrible Creatures ! ()

Havaj8

Může se to zdát dost podobný Twilightu, ale až takovejch kvalit to nedosahuje. Podle mě.Tohle čarodějnický fantásko mi přišlo mírně dětský, když neberem v potaz krev a nějaký ty slova přehnaný. Místama to i vázlo a neodsejpalo to, jak by mělo. Ale za ten slušně pořešenej konec (přestože už to tu kolikrát bylo) a hlavní hrdinku (taková spíš no name, ale sympatická) to nebyl úplně propadák. ()

bourec

Rozhodně ne tak sračkovitý jako Tvajlajt,navíc tam neni tolik blbejch láskovitejch keců,i příběh je celkem v pohodě.Nebudu na ten film tak zlej,navíc po sračce Jen bůh odpouští prostě tomuhle objektivně odpad dát nemůžu.A řeknu vám,že to bylo jak pohlazení po duši,když sem viděl ty pohyblivý obrázky,mluvící lidi,prostě v tomhle směru úplně normální film.50%. ()

Streeper

Kniha je bez pochyb daleko lepší než film. Ve filmu je toho hodně změněného, což se mi na tom nelíbí, protože změna vedle ve filmu k horšímu než k lepšímu. Musím ale uznat, že Jeremy Irons byl prostě neodolatelný a Emma Thompson byla dokonalá. Jen mohli vybrat hezčí představitelku Leny a trochu víc se věnovat medailonku, jako je tomu v knize. ()

snob

Prý bude další díl. Když na sebe první dost vydělá, ovšem. Tady si nikdo neváží příběhu, ale pouze peněz. Pokud jste si Ethana a Leničku oblíbili, tak naražte pípu, ožerte příbuzenstvo a na trakařích je v počtu větším než malém nakulte do sedaček nejbližšího kina. Třeba Ethan díky tomu v druhém dílu zasune, co my víme. ()

C0r0ner

Twilight do kinematografie nepočítám. Hunger Games tedy byly prvním teen rádoby sci-fi/fantasy filmem, který odstartoval hrůzný boom šílených sraček. Nádherné bytosti jsou prvním snímkem z téhle kategorie. Nebylo to sice tak hrozné jako další nástupci, ale už i tady byla vidět strašlivá neinvence a prostoduchost. Bestseller, na který se do pěti zapomene. 50% ()

asinus

Sympaticky hipsterské ústřední duo v ne až tak pitomé teenagerské pohádce, která je bohužel zasazena do nepropracovaného či nedostatečně vykresleného fantasy světa, v němž postupně přestane cokoliv dávat smysl. Režijní vedení ucházející (s pouze jednou bolestně trapnou scénou), nadhled potěšil, v porovnání třeba s Mortal Instruments je to skvost, ale pořád ne dobrý film. ()

Martrix

Překvapivě zdaleka ne tak debilní film, jak by se podle místních komentářů dalo usuzovat. Na druhou stranu je ale pravda, že režijní uchopení, atmosféra a celkový look filmu stojí za houby. Místy to bylo vtipné, pár momentů bylo zajímavých, ústřední dvojice byla napsaná dobře...ale pojetí filmu zůstalo někde napůl cesty mezi kravinou o čarodějnicích a romantickým filmem pro teenky. Cílovka jsou tím pádem teenci, kteří jsou o chlup chytřejší než fanoušci Twilight. A to je škoda, protože ta romantická pasáž nevadila ani mě, těžkému postteenovi a zaklínačské univerzum jistý potenciál má. Mnohem lepší scénárista, větší budget a jiný typ režiséra, by z toho mohl vykřesat o dost zajímavější filmy, než byla zmiňovaná Twilight sága. Přesto mě to neotrávilo, byť konec mohl být ...zajímavější. I když nehodnotím vysoko, tak se ztotožňuji s pětihvězdičkovým komentářem Morien. Rozdíl je pouze v tom, že ty nedostatky, které ona zmíní jen letmo, u mě převažují nad nadšením z toho, co se mi líbilo. ()

pakobylka

Bohužel musím konstatovat, že z námětu šlo vytěžit DALEKO víc ..... po stránce vypravěčské - i vizuální. Zpracování je možné označit jen za vcelku přijatelné ... v řídkých okamžicích dokonce za mírně osvěžující - ale nic víc. VŮBEC nic víc. O některých z těch bytostí s neobyčejnými schopnostmi lze bezesporu tvrdit, že jsou "nádherné" (o jiných už se to jaksi při nejlepší vůli říct nedá), ale mytologie kolem jejich existence je přespříliš zjednodušená - CELÉ je to přespříliš zjednodušené ... na můj vkus. Kromě toho: První polovina stopáže je jednoznačně odlehčenější, poutavější, hravější, bezprostřednější, originálnější, duchaplnější, poetičtější i UVĚŘITELNĚJŠÍ - zkrátka je nejméně o jednu třídu lepší nežli ta druhá, což představuje docela zásadní problém. P.S.: ----- "Bůh stvořil VŠECHNY bytosti. To lidé rozhodli, které z nich jsou špatné." ----- Pokud by to byla pravda, měl by Bůh poněkud svérázný smysl pro humor. ()

c.tucker

Knihu jsem nečetl, stejně jako u Twilightu, a ani tak nejspíš neučiním. Filmově se mi to líbilo v ramci mezí žánru, ale mohli daleko více přitlačit s originalitou, ale to by pak nebyla továrnovka na prachy. Stylem městečka mi to připadalo jako zapadlé městečko v původním Footloose, ale mobily mi tam neštimovali. Herecky jsem hlavniho herce ocenil, ale neskutečně mě iritoval jižanský přízvuk. Jeremy Irons rules. ()

forsythia

Krásný návrat do puberty. Takové filmy se měly točit, když mně bylo šestnáct. Asi bych byla o něco šťastnější. ()

SeanLSD

Tak, a máme tu dnes najväčší americký zapadákov po 2-krát ! Človek má až pocit, že v celej tej rozľahlej krajine nie je nič iného, než gigantické, kypiace, bublajúce Ankh-Morporky, obrie vredy na tvári Zeme - a na druhej strane idylické, malebné mestečká v prírode, kam okrem domácich nikdy nikto nezablúdi ( a keď náhodou hej, nepochybne je to námet na film ) a kde sa zastavil čas... - tak niekedy v dobe veľkých prieskumníkov a pionierov. Napríklad takýto Gatlin County - internet sem zrejme už prenikol, ale stále tu majú zakázané skoro všetky knihy tvoriace kánon americkej literatúry a niektorí obyvatelia budia dojem, že by nemali problém upáliť vás na hranici. Ale o čo viac je ten film neoriginálny, o to menej je urážlivý, hlúpy, poburujúci či odpudzujúci ako iné, jemu podobné, nemenované a slávnejšie diela. Takto má vyzerať romantické fantasy pre dievčatá... - a prečo nie, aj pre chlapcov ! Osobne mi veľmi učarovala prirodzenosť hlavného predstaviteľa, nadprirodzenosť jeho partnerky, výkon Jeremyho Ironsa a jeho protivníčky. Svoju úlohu zohralo obľúbené južanské prostredie, jeho vlhká a archaická atmosféra, budiaca dojem, že za každým rozbujneným živým plotom sa skrýva večité tajomstvo, úžasný interiér rodinného sídla Duchannesovcov a originálna dunivá hudba. A keď v takejto romanci zaznie meno Bukowski, hneď viackrát a v tak zásadných veciach a navyše tam hrá kniha, ktorú mám vo svojej vlastnej polici ako dar od frajerky s tým najkrajším venovaním, keď som sám z totálnej diery, v ktorej sa ale na rozdiel od každej podobnej americkej neskrýva brána pekelná, keď som za posledný rok nevidel 15 filmov s podobnou témou, ale iba jediný a keď ma napriek pokročilému veku neopúšťa túžba po veľkých a čistých citoch, nostalgickej mladej nevinnosti a aspoň štipke nadprirodzena v tak strašne konkrétnej nepoetickej realite, tak prečo sa NÁDHERNÝM BYTOSTIAM s radosťou neoddať ? ()

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)