Film Starlet rozpráva o veľmi nezvyčajnom medzigeneračnom priateľstve medzi 21-ročnou Jane (Dree Hemingway) a starou dámou Sadie (Besedka Johnson). Životy oboch žien sa stretnú v San Fernando Valley v Kalifornii. Jane miluje svojho psíka s dievčenským menom Starlet a býva s dvomi pomerne nespoločenskými spolubývajúcimi, Melissou a Mikeym. Sadie je vdova, ktorá žije sama a čas trávi starostlivosťou o svoju záhradu a hraním binga. Miluje Paríž, zbiera modely Eifelovky, no nikdy v nej nebola. Keď si od nej Jane kúpi 'za babku' termosku, v ktorej nájde ukrytých desať tisíc dolárov, rozhodne sa s ňou spriateliť a pomôcť jej. Ako sa obe spoznávajú, na povrch vyplávajú nové tajomstvá o živote starej dámy. (sochoking)

Rob Roy

Taxík má pravdu. Příznivci americké nezávislé scény (A myslím opravdu nezávislé, ne ty "indie" dramata za 10 mega) by si měli celkem smlsnout. Fajn prciny, nadkolenky, minišortky....ale dost, o tomhle to opravdu není. Jednoduchý a působivý nápad rozvedený do celovečerní stopáže. Žádná prázdná výplň ani montáže s vybrnkávanejma písničkama. ()

emma53

O Seanu Bakerovi se píše, že jeho zájem spočívá hlavně v sociálně realistickém filmu a za sebe můžu napsat, že Starlet je určitě jeden z těch emotivně bolestných příběhů, kterým není až tak těžké uvěřit a rozhodně se mu povedl. Mám ráda tenhle typ filmů, kde ta prosvětlená, teplá atmosféra působící hřejivým dojmem, skrývá i smutek, bolest, touhy a jistou beznaděj, v tomhle případě týkajících se dvou žen, kterými byly Jane a Sadie. Jak píše už hellstruck, tak bych ty až příliš explicitní scény vynechala a nebo zkrátila na nejmenší možnou míru, divák by si to při své inteligenci určitě už domyslel sám. Ale jedno je jisté, že to vedlo k pochopení tak mimořádného vztahu nejen ke Starlet, ale potažmo i k tak nepravděpodobnému přátelství dvou žen s tak velkým věkovým rozdílem šedesáti let. Konec byl překvapivě zajímavý a patří přesně mezi ty konce, které mému naturelu vyhovují. ()

EdaS

Tohle jsme viděli už mockrát a hodina a třičtvrtě bez silnějšího přiběhu je fakt příliš. Dree zdědila nějaký ten talent, ale na utáhnutí celého filmu to nestačí. ()

Sarkastic

„Je to dobrá voda!“ - „Je to…voda.“ Kontrolujte staré termosky, co když v nich něco je! Jestli si chcete film užít, musíte přistoupit na to, že Jane prostě dožene svědomí a soucit (jestli tomu odmítnete uvěřit, nemá moc smysl se na Starlet dívat). Pakliže to přijmete, čeká vás netradiční podívaná se střetem 2 naprosto odlišných světů a generací. Na jedné straně mladá, pozitivní majitelka psíka Jane, která dělá práci…no, jako každou jinou úplně ne, na druhé nedůvěřivá, nevrlá stařenka (velmi autentická Besedka Johnson), jíž dělá radost už jen bingo a zahrádka. A i přes tu věkovou a osobnostní propast (každá je úplně jiná a nemají společná témata) se z nich začnou pomalu stávat kamarádky. Jenže může tohle křehké přátelství vydržet? Převážně příjemná atmosféra (podpořená decentní hudbou a kamerou) potěší, hodně otevřený konec má zas svou emocionální sílu (doznívá ve vás ještě dlouho po zhlédnutí), přesto jsem se dokázal lépe naladit na Sadie, u Jane jsem naopak celou dobu bojoval s její haprující motivací. Celkově to vidím na slušné 4*. ()

Aluska88

Osobitý americký příspěvek do Indie žánru. Příjemný, nenáročný, s výborným scénářem. Dree Hemingway je štíhlá jako laňka a ta její postavička je úžasná, jako by vystoupila z Photoshopu:) Líbilo se mi, že měla svůj styl oblékání, takový obyčejný, domácký. Nechodila nijak vyšnořená, nepotrpěla si na módní kousky, nelíčila se. Taková normální, hezká holka, která nepotřebovala vynikat a lákat pohledy ostatních. Jaký protiklad oproti jejímu povolání. Možná právě proto. Skoro jsem si až říkala, že mezi těmi vyumělkovanými pornohvězdami s plastickýma kozama a zmalovaným ksichtem, působila jako křehká květinka. Hodně mi tu připomínala Evan Rachel Wood. Ve vedlejších rolích se objeví i známá jména porno průmyslu, jako třeba Asa Akira. To její jméno se dobře pamatuje:) Krásný závěr snímku nechává diváka přemýšlet, stejně jako Jane. ()

hellstruck

Hořkosladké drama o přátelství mladé naivní pornoherečky se starou osamělou paní a o tom, jak to mezi lidmi chodí. Je to film, který zřejmě ocení ..no ano, ti, kterým se líbí hloupoučké štíhlé krásky s dlouhýma nožkama (žeby většina mužů?:D), ale především milovníci nezávisláků. Já osobně miluji takové filmy, ve kterých nejde hlavně o přepychovou výpravu a spoustu slavných jmen na posteru, bohužel ne všechna jsou dělaná srdcem. Starlet je ale rozhodně zajímavý a za shlédnutí stojící drama, prosluněná atmosféra mi rozjasnila den a přátelství hlavních postav bylo, jakkoli neotřelé, tak bez pochyb úsměvné. I přes všechny okolnosti. A kdo by si po shlédnutí nepřál přátelit se s nějakou postarší dámou, sbírat Eiffelovky nebo projet garážové výprodeje? :) Jedinou výtku mám k těm erotickým scénám, k celkovému ladění filmu se to prostě nehodilo a působilo to lacině. Nechápu, proč se v posledních letech s nahotou takhle roztrhl pytel - nejsem žádný puritán, ale někam to pasuje a jinde je to na obtíž. ()

castor

Taková ta americká sousedská kratochvíle... Lidé začnou na přední zahradu vynášet nábytek, oblečení, nádobí, knížky, nářadí a spoustu dalších krámů, ostatní se v tom přehrabují a za pár babek si něco odnášejí domů. Takhle přišla mladá Jane, která žije ze dne na den, od nedůvěřivé seniorky k obyčejné termosce. Chtěla si zvelebit svůj pokoj bez nábytku, jenže v ní našla stočené balíčky peněz. „Náhodou“ se ještě potkají. Pak zase. A znovu… Neodbytná dívka a osamělá dáma. Vzniká nepravděpodobné přátelství, kdy každá do té druhé nějak „investuje“. A ještě možná s lecčíms zamává, že Jane vystupuje ve filmech pro dospělé. Režisér Sean Baker (oceňovaný The Florida Project) svým hrdinům rozumí, stejně jako nepříjemné realitě. Výsledek nabízí autentické herecké výkony, místy fajn atmosféru a několik momentů k zamyšlení. Není to moc, ale ani úplně málo. ()

Rogue

Zasnene jak Stealing beauty... Dree Hemingway je paradni. Hudba tez. Mile lidske a male, uz bylo na case. Ve vsi te zaplave artovych manyr, samoucelnych pozlatek a moralizujicich sracek se Starlet jevi jeste lip, nez zasluhuje. Pecko roku. ()

JANARYBA

Jako v mnohých dalších filmech autorům buď došly peníze nebo inspirace,(zde nejspíš obojí) a film nám prostě usekli. Ještě nám na konci prozradí jedno "velké tajemství" a pošlou nás do hajan. Škoda toho docela slušně rozehraného příběhu. Obdivuji tu téměř devadesátiletou dámu, patrně neherečku, zahrála to skvěle, neuměla přehrávat. ()

nunka

Jednoduchý príbeh o zvláštnom priateľstve, s nostalgickým rozmerom. Pre niekoho možno málo, pre iného klenot. Takýchto filmov v poslednom čase nie je veľa a je osviežením v americkej koprodukcii. Po všetkých stránkach správne vyvážené, milé a vo svojej podstate jednoduché. Za hudobný podmaz hviezda navyše. ()

misterz

Zmes ozývajúceho sa svedomia, súcitu, chamtivosti ale aj porozumenia a nezištného, krásneho, medzigeneračného priateľstva v úchvatnom realistickom a civilnom stvárnení. Obe hlavné postavy si ma okamžite získali a nechali ma voľne sa vznášať na vlne ich "podivného" priateľstva. Miestami skoro až s hypnotickým účinkom. Silný nadpriemer. 85/100 ()

sochoking

Pre mňa nie najlepší, ale rozhodne taký iný americký indie, aký som ešte nevidel! Jedno prekvápko za druhým, až mi občas sánka padala. Ako napríklad hned' na začiatku, ked' si bobulka myslela, že termoska je urna, alebo ešte aj váza. Skoro ma jeblo.. Amerika rules! :-) ()

PetrPan

Banální historka, která by v mainstreamu nabyla obludných rozměrů. V nezávislém pojetí je však živočišně přitažlivá a přirozeně akceptovatelná jako součást našeho bytí. A tak to má být. Superlativy díky Dree Hemingway chápu a sdílím. Chtěl bych být víc než jen její kolega v práci, i když i s tím bych se (u)spokojil. Čtyři hvězdy a poznámku na závěr pro hellstruck - Porno je laciné a naivní pornoherečka je krásný oxymóron, díky za něj! ()

Pedestrian

Jak říká Roy, není to o super buchtách (o tom jsou Spring Breakers, letošní best indie za 5 mega!). Ale stejně: znát dopředu souvislosti, které tenhle film provází, s projekcí bych dlouho neotálel. :) ()

eLeR

Čas strávený s Jane a so Sadie vôbec nebol marný, bolo to naozaj príjemné. Príbeh zaujímavý, hudba skvelá, malo to nesmierne čaro a dve strašne sympatické hrdinky. Každá mala svoje tajomstvá. Videné v rámci Tour po Amerike 2016 ()

Chrustyn

Americký nezávislák o zvláštním přátelství mladé dívky a staré dámy. Po všech stránkách nezajímavé a jediné co mě vytrhlo z letargie až udivilo, byla překvapivě explicitní erotická scéna, točení porna, která sice nemá pro film žádný význam, ale z nějakého záhadného důvodu zde prostě je. ()

mat.ilda

Jednoznačně zajímavé - tématem, plynutím, přirozeností (včetně "pracovních" vsuvek) a hlavně příjemnou postavou Jane, jen ten nedořečený konec... ()

kajda.l

Nejkrásnější film o respektu a mezigeneračním přátelství. A to vše zabalené do nejčistší lidské přirozenosti, včetně herecké. TOP10 Možná bych měl napsat více, ale není to třeba. Snad jen..., ten konec! ()

jhrasko

ako by povedal sochoking, chujovina na n-tú, ale ja som sa proste celých 103minút usmieval...teda až na ten záver, kde som nechápal...slušné vyvrcholenie, parafrázujúc videné. A Besedka Johnson, iný debut i farewell v jednom. ()

TaxiDriver

Nejlepší americký indíčko, co jsem viděl za hodně dlouhou dobu, ale hlavně to má geniální konec. V neposlední řadě se tu objeví Asa Akira, Manuel Ferrara a Ziggy z Wiru. ()

Sinister se vrací

Sinister se vrací