Steve Butler (Mat Damon) byl společně se svou kolegyní z obchodního oddělení Sue Thomasonovou vyslán na venkov do McKinley. Město trpí vleklou ekonomickou represí a pro dva zkušené obchodníky se jeho obyvatelé zdají být snadnou kořistí – hodlají jim nabídnout peníze za odkup těžebních práv na jejich farmářských pozemcích, což díky daným podmínkám většina jistě přijme jako řešení nelehké finanční situace. Vypadalo to, že vše bude za pár dní hotové. Situace se ale komplikuje – za prvé, komunita vše zvažuje společně pod vedením váženého učitele Franka Yatese, za druhé se Steve zakouká do Alice. Když se na scéně objeví noblesní ekologický aktivista Dustin Noble, dosáhnou osobní i profesní dilemata maxima. (HBO Europe)

sona123

Velmi vydařený film. Psychologické drama...jako vždy výtečný Damon (jako by ani nehrál roli - je to on, je to reálné, věřila jsem mu každé mrknutí oka). Příjemná hudba....zajímavý příběh, v závěru bohužel nechutně americký...a to je mojí jedinou výtkou. Je jasné, že Promised land nebude trhákem roku, ale rozhodně film patří do skupiny těch nadprůměrných, byť bohužel méně nápadných děl. ()

filipvrbik

Matt Damon a John Krasinski excelují v sice lehce nudném, ale velmi zajímavém filmu. Moc se na americkém venkovu nevyznám (vím, že většina volí Trumpa a brojí proti potratům a přistěhovalcům), takže jsem se docela přiučil, každopádně to vůbec nebylo špatné, i když začátek naznačoval, že to bude o ničem, naopak konec je docela netradiční a v něčem i nečekaný...70% ()

kuboj

Pěkný, hlavně v tom, jak film lavíruje mezi schematismem toho, jak je vystavěnej a nejednoznačností toho, co chce říct. Schematismus výstavby tak slouží spíš jako ilustrace všech stran diskuze s nejasným závěrem, kterej spočívá v tom, že rurální USA se musí změnit a frakování zemního plynu může nebo nemusí být cesta, protože má svoje jasný pro i proti. Nakolik je idyla americkýho venkova pořád součástí národní identity, tne tahle úvaha nad tím, jak vypadá a jakou má budoucnost, do živýho. Jenom škoda konce, kde se musí každá korporace ukázat jako zlá a ovládající všechny detaily našich životů prostřednictvím konspirací a manipulací, za který by se nemusel stydět bondovskej zlosyn nebo zednářská lóže. /.../ Taky je teda možný číst to jako příběh napravenýho cynika, ale to pak není moc zajímavý a film to neustále podvrací. ()

barteca

Na to, o jaké drama v reálu jde , podáno trochu selankovitě, nemělo to ten apel jako Erin Brockovich. I tak profesionální, dobře vystavěné. ()

Marcin

Matt Damon patrí medzi mojích obľúbencov či už ako herec alebo aj scenárista, preto som si nenechal újsť túto drámu od ktorej som veľa nečakal. Bol som však milo prekvapení. Kombinácia skvelého scenára a dialógov urobila z tohto filmu super dielo, ktoré bolo z časti aj dokumentom. V závere som bol dosť zarazení čoho sú obrovské spoločnosti schopné. Určite odporúčam či už pre atmosféru celého filmu, ale hlavne pre ten príbeh, ktorý graduje až do konca. ()

warrenur

Pacilo sa mi to. Gus ukazal, ze stale vie. Vyborna atmosfera na mna dychala celym filmom, napriek znamemu jednoduchemu nametu. Napriek tomu, ze tema nebola extra zazivna, bola podana autenticky a bezprostredne, plna vynikajucich dialov, zaberov, popretkavana troma uzasnymi songami od "The Milk Carton Kids" a hudbou od Dannyho Elfmana. Damon tradicne skvely, Frances je stale spravne "betarska". Rosemarie je pekna a talentovana herecka a i tu potesila. Po skonceni filmu som mal velmi prijemny pocit. Proste mi to sadlo. Odporucam najst si na film cas, naladu a uvolnit sa. ()

Dr.Manhattan

Nemôžem si pomôcť no filmy ktoré sa odohrávajú na Americkom vidieku zbožňujem. Po zhliadnutí tohto a všetkých takémuto podobných filmov počúvam po zvyšok dna od Johna Denvera country roads :D . Neviem prečo a ani neviem ako som s tým začal. Prišlo to nejak samo a vždy to proste pustím a vychutnávam si zbytky atmosféry z filmu ktoré ostali „vo vzduchu“ :))) . Príjemný oddychový film. Možno by neuškodilo trocha viac tej romantiky. Myslel som že sa to poberie viac týmto smerom, keď sa Steve zobudil u Alice. Našťastie to zachránil ten „trocha naivný“ koniec, ktorý vám vyčaruje úsmev na tvári. ()

Brousitch

"Naštěstí můžu pořád natáčet malé osobní filmy, které nemusí být nutně 'user friendly' jako třeba Hledá se Nemo, protože mým cílem není ani tak prodej lístků, jako spíše neustálá snaha změnit celý průmysl. Proto mi třeba přijdou akční filmy odporné. Je to jako McDonald's, kde prodáváte lidským mozkům hnusné hamburgery. Nejde tam o nic jiného než o peníze, ani to není zábavné, pokud tedy nemáte nějak extra rádi komiksy, já teda ne." - Gus Van Sant ()

BOURQUE

Jednoduchý a nekomplikovaný príbeh so solídnymi hereckými výkonmi, kde nechýba ani malá kvapka prekvapenia. Aj tento film by nás mal upozorniť na to, že peniaze nie sú všetko, hlavne keď ide o naše „budúce životné prostredie“. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Lyžař

Hezky poklidny film o pravde, businessu, lasce, zabave..Mat Damon hraje klasicky dobre, mistni mlada statkarka je hodne prijemna, tak nejak mi to vsechno rika, ze je proste dobre chovat se uprimne.... ()

Hpatrik

Zajímavě se tvářící námět nakonec nenabídne nic převratného, a scénář by prostě zasloužil o trochu větší péči - škoda. Film ale určitě nenudí, díky hercům je na co se dívat, a navíc má takovou moc příjemnou atmosféru - povedlo se moc pěkně zachytit krásu amerického veknova. ()

Ihuj

Film má něco do sebe a pointa je solidní, navíc poměrně střízlivě prezentovaná (je to spíše Děkujeme, že kouříte než V jako vendetta). Závěrečná řeč v tělocvičně ale nefunguje a sráží jednu hvězdu dolů. ()

tranquill

"Ale Vy všechny odpovědi neznáte. Kdo je tedy zná?" To nevím, ale vím, že tohle drama je předvídatelné a pouze průměrné. ()

Black-star

Nějak mě tento film neoslovil, zaujme vás a to jen proto, že čekáte co se z toho všeho vyklube. Pak to zabijou trapným odhalením falešného ekologa a tím že Damon pronese srdceryvnou řeč před celým městečkem o natírání farmy s otcem když byl malý kdesi. Logicky dostane vyhazov a to je konec filma... Hm dobrý ale k čemu, ptám se? Rozhodně pokud pouštíte TV jen aby něco běželo, tohle může být tím něčím... žádný zájem a Damon nám nějak roste pro herecký důchod - dlouho se v ničem pořádném neukázal. ()

DD

Damon - scenárista, herec + Van Sant - režisér... Jo, člověk by čekal něco víc. Příjemná atmosféra, herci, lokace, taková feel-good jednohubka. ()