Steve Butler (Mat Damon) byl společně se svou kolegyní z obchodního oddělení Sue Thomasonovou vyslán na venkov do McKinley. Město trpí vleklou ekonomickou represí a pro dva zkušené obchodníky se jeho obyvatelé zdají být snadnou kořistí – hodlají jim nabídnout peníze za odkup těžebních práv na jejich farmářských pozemcích, což díky daným podmínkám většina jistě přijme jako řešení nelehké finanční situace. Vypadalo to, že vše bude za pár dní hotové. Situace se ale komplikuje – za prvé, komunita vše zvažuje společně pod vedením váženého učitele Franka Yatese, za druhé se Steve zakouká do Alice. Když se na scéně objeví noblesní ekologický aktivista Dustin Noble, dosáhnou osobní i profesní dilemata maxima. (HBO Europe)

Juto

Je to príbeh o morálke, ktorý spája politiku, rodinné hodnoty a chamtivosť. Režisér Gus Van Sant nachádza ľudskú stránku komplikovaného problému. Žiadne polemiky. Len tvár novej Ameriky v kríze. Film je pomerne predvídateľný, ale s takou silnou réžiou a skvelým hereckým obsadením sa stále oplatí vidieť. 6,5/10 ()

alchac

Limonáda o tom, kterak si energetický gigant z Velkého Satanova hladově luxující dolary z aktuálně frčící investiční bubliny dosadí na manažerský post krutě morálního altruistu (byť latentního), který pod tíhou starostí o osud těch milých vidláků, jimž ovšem až doposud velmi úspěšně a bez nejmenších skrupulí prodával poukazy na instantní přeměnu jejich pozemků na drogistický velkosklad s bonusem v podobě možnosti nadojit si čerstvý koktejl pana Molotova, prohlédne a v obligátní hodině há z něj ke zklamání bezpracného zisku lačných domorodců vyleze, že necaht si pumpovat chemikálie do spodních vod možná není až tak úplně nejlepší nápad, je samozřejmě uvěřitelná zhruba ve stejné míře, v jaké pan Démon v hlavní roli zase jednou herecky execloval. Jelikož se ovšem prý již i v našich luzích zvažuje tunelování břidlic, je toto možná jediná forma sdělení, že ono to frakování nakonec bude docela pěkné svinstvo, které je schopen pobrat i průměrný divák TV Nova. A to v hodnocení přece jen nemohu zcela pominout. ()

Radiq

...aneb film o naivním člověku. Tak nějak hned od začátku mi bylo jasné, že velké prachaté korporace nemůžou mít čístý štít a že Matt Damon bude jenom loutka. A o tom to vlastně celé je - jak celou dobu věří, že je ten dobrej, obhajuje svého zaměstnavatele a snaží se přesvědčit ostatní (hlavně prachama), že chce jejich dobro. Jo, on možná jo, ale motto dnešního světa je "každýho ojebat". A tak jsem viděl film od Guse Van Santa, kterej mě moc neohromil. Jen ke konci mě to trochu překvapilo. Ale nic moc. ()

Triple H

Príjemny film, ľudský, celkom rozumne napísaný, v závere klasicky naivný a idealistický. Páčil sa mi. Trošku iná vec je, že na financovaní tejto anti-korporátnej, anti-frakovacej agitky sa podieľala spoločnosť so sídlom v Abú Dhabí. Možno je to len náhoda, možno nie, každopádne zaujímavý fakt. ()

Jizni Tlapa

70 % a čtvrtá byla na dosah, nebýt výčitek a procitnutí hlavního hrdiny v závěru! Damon skvělý, námět perfektní a stopáž snesitelná!! ()

terunka003

Komorní, příjemné, nenásilné, sympatické × méně šťávy. Pohodový snímek o koupi práv na pozemek a těžbě zemního plynu v městečkách, kde farmářské rodiny žijí z ruky do úst. Snímek se odehrává na jednom místě, s pár lidmi, drama je jednoduché, komorní, a víceméně konec není nijak překvapující. Herci příjemně dolaďují celou atmosféru. Kdyby měl někdo chuť téma a děj trochu rozvynout, nebylo by to na škodu, přesto jsem se bavila. Sice za týden nebudu vědět o čem to bylo.. ..a tam bych žila, měla velkou krásnou a teplou kuchyň a vařila z toho co si vypěstujeme, a večer bysme zašli do místního baru, kde se všichni znají.. ()

venison

Obyčejný příběh o tom, jak přesvědčit městečko v buranově, aby si nechali udělat vrt na zemní plyn, neoživili ani jinak skvělí herci jako jsou Matt Damon a Frances McDormand.. Nuda :-( ()

Mishqo

od Van Santa vždy čakám veľa, ale tak to už je moja chyba =D ... nebol to vyslovene zlý film, pohybuje sa okolo priemeru, dobrá hudba Dannyho Elfmana, herci tiež fajn ale scenár mi prišiel suchopárny a v podstate celý námet nie je moc nápaditý (65%) ()

Kurikmoon

Film sa odvíjal. Žiadna krkolomná akcia tu nebola. Nejaká tá sympatická herečka. Nejaké ten chápavý profesor. Ale rozhodne netreba hneď kývnuť hlavou. Je fajn sa zamyslieť. ()

Autogram

Dosť veľká nuda, ktorú ani Matt Damon vôbec nezachránil. Chýba akákoľvek dramatizácia a jedno odhalenie na konci to nevytrhlo z kategórie slabých filmov. ()

sedm.1

Země naděje je přesně tím typem filmu, u kterého věřím, že si aktivisty zneužívané děcko Greta Thunberg pohrává se svou přírodně zarostlou ekopipinkou, a myslí při tom na své zřejmě podobně smýšlející kámoše Matta Damona a Johna Krasinskiho, kteří využili svého postavení a možností využití, respektive zneužití, filmového průmyslu, ke svému postoji vůči přírodě a nekompromisnímu pošpinění korporací celého světa. Co k tomu prostě dodat? Od prvních minut se jedná o ekologistickou agitku, kde je už dopředu zcela jasné, jak se jak zápletka, tak hlavní hrdina budou vyvíjet, ovšem ono je to navíc zpracováno tak strašně nezáživně a nezajímavě, že to snad nemůže bavit právě ani ty „zelený“. Ono tu tedy ke konci dojde k jednomu nečekanému zvratu, který vážně překvapil, ale hned v následující scéně je to navráceno zpět do zajetých, tuctových kolejí, aby to samozřejmě vyústilo v megakýčovitý happyend, který byl fakt za trest. Když bych jinak ale pominul tedy tu zoufale nefunkční a otřepanou zápletku, máme tu ještě postavy, které nelze též ovšem považovat ani trochu za zajímavé, hodně se tu pak hraje i na emoce a různé vztahové propletence, jenže i v tomto ohledu to velmi nepřesvědčivě klopýtá, o nějaké atmosféře, či osobitém tvůrčím zpracování se tu také nedá ani diskutovat, čímž Země naděje zkrátka spadá mezi ty vážně nefunkční a mdlé podívané, které si dle mého mínění nemůže užít fakt nikdo, a konkrétně zde se prostě ve všech ohledech jedná o nehorázně tuctový snímek, kterých jsou stovky, či spíše tisíce a nic na tom nezmění ani jeho naivní ekologická propagace. ()

Mistickzz

Gus Van Sant, je režisér, ktorý sa svojmu remeslu rozumie, to bez pochyby. V Promised Lande dokonca obnovil spoluprácu s Matom Damonom a navodil príjemnú atmosféru. Škoda len, že film totálne padá na nezaujímavom a obohranom príbehu. ()

DavidS.

Dobrý člověk ještě žije a je jím Matt Damon...Gus angažovanost a sociální drama rozmělňuje bohužel v redneck romantiku... ()

Seti

Jo, všichni jsme pochopili, jaké poselství nám chtějí tvůrci prostřednictvím Promised Land sdělit - nadnárodní multimiliardové korporace se při své honbě za ziskem neštítí ničeho a předpokládají, že vše má svou cenu a každý se dá koupit, přičemž když se něco posere, tak lze vždy najmout bandu právníků, kteří průser ladně zametou pod koberec. Gus Van Sant se nám však snaží svým filmem navíc ještě dokázat, že morální hodnoty stojí nad penězi a skrze lidskost se dá ekonomickým tlakům čelit. Zda má pravdu, už musí posoudit každý divák sám. Podobná témata již byla ve filmu uchopena mnohokrát, takže si z něj zřejmě nikdo na prdel nesedne, mě však zaujala spíše faleš korporátních lidí, jež reprezentuje ústřední dvojice. Přijedou do nějakého zapadákova, který nesnáší, zčekují místní venkovany, jimiž pohrdají, nakoupí místní hadry, aby dobře zapadli, nahodí umělé úsměvy a začnou chodit od domu k domu, hučet do lidí, mazat jim med kolem huby a tvářit se, jako by byli jejich nejlepší přátelé. Samozřejmě pouze do doby, než je uzavřou, pak se rychlostí blesku zpakují a pokračují k dalšímu domu s nově nahozeným úsměvem, a plnou hubou nových sladkých keců a tak dále. Večer dorazí do hotelu a modlí se, aby už byli z tý díry pryč, případně nahodí úsměv číslo tři a jdou si získávat balíky do místního lokálu. Z podobnejch lidí je mi na blití. Největší slabinu samotného filmu pak vidím ve značně unylém a po chvíli nudném scénář. Struktura i vyvrcholení podobných filmů jsou většinou jasně nalajnované, proto velmi záleží na scénáři, kterýmžto musejí tvůrci tuto základní kostru dostatečně ozvláštnit, což se u Propmised Land prostě nepovedlo. ()

klukluka

Tenhle film je mimořádně odvážný a záslužný, upozornil na rizika frakování břidličného plynu, Američané s tím měli velké plány i v ČR. Místo toho je tahle metoda na ústupu i ve Státech. Možná právě i díky Promised Land. Film jako takový mě ale moc nebavil. Přesto bych uvažoval o vyšším hodnocení, nebýt závěrečné scény. Ta byla tak americká, že už američtější snad ani být nemohla. Kdyby takhle skončil animák od Disneyho, to bych pochopil. Ale vážně míněnej film s Mattem Damonem..? Navíc film, k němuž si tahle hvězda první velikosti napsala sama i scénář? Sakra, chlape! Ten patos byl zbytečnej. Proč jsi z chlápka neudělal zaslepenýho zlatokopa? Proč se měl projevit jako naivní imbecil? Copak to nevěděl dřív, že prodává zmar? To pak ale neměl balit učitelku ze střední, protože tohle ho usvědčuje z toho, že měl v hlavě totálně nasráno. Slabost pro něj měla i ta číšnice, měl jít raději do ní. Ta učitelka ho z té své farmy brzy vypakuje. Udělejte dvojku, ve které bude spát pod mostem a za 5 centů v té díře umývat křupanům na benzínce čelní skla. Hroznej konec… děs a bída. ()

Hanys_

Vypadalo to jako rutinní prácička v dalším zapadákově, ale tentokrát to prostě podomnímu prodejci Damonovi tak lehce nepůjde. Gus pořád umí, ale ten zázrak, který se jim s Mattem kdysi podařil, tentokrát nezopakovali. 6.5/10 ()

F.W.Colqhoun

Im not a bad guy. Kdysi filmařsky nesmlouvavý drsňák americké nezávislé scény připravil další ze svých divácky přívětivých, aktivistických snímků. Matt Damon a Frances McDormand cestují pro Global Crosspower Solutions napříč emerickým venkovem a protahují si obchoďácké svaly tím, že od nezadržitelně chudnoucích vidláků získávají půdu za účelem ekologicky problematického způsobu těžby frakováním. Santovo zpracování Damona a Krasinskiho scénáře si zasluhuje zhlédnutí už jen proto, že srozumitelně a zábavně zhušťuje taktiky, triky a fígle [z Eggersovy předlohy], jimiž korporát cynicky prosazuje své cíle na úkor jednotlivců i komunit. Vnucuje se samozřejmě otázka, jak cynický je samotný film, který sugeruje poněkud jednostranně opojnou a nekomplikovanou idylu vidlákova (umí to vtáhnout, vím) a navíc naznačuje, že to s prostotou lidu z farem není tak horké (lze doufat). Přistoupíte-li na tezi, že účel světí prostředky, má šanci vás příjemná, informativní a nadějná Santová Země snad i nadchnout. Global, go home. ()

valasek.m

Bohužel pro mne zklamání, Podaní tohoto příběhu bylo strašně nudné, bohužel jsem se přistihnul, že mačkám pauzu a jdu se podívat na facebook abych se trochu zabavil. ()