Steve Butler (Mat Damon) byl společně se svou kolegyní z obchodního oddělení Sue Thomasonovou vyslán na venkov do McKinley. Město trpí vleklou ekonomickou represí a pro dva zkušené obchodníky se jeho obyvatelé zdají být snadnou kořistí – hodlají jim nabídnout peníze za odkup těžebních práv na jejich farmářských pozemcích, což díky daným podmínkám většina jistě přijme jako řešení nelehké finanční situace. Vypadalo to, že vše bude za pár dní hotové. Situace se ale komplikuje – za prvé, komunita vše zvažuje společně pod vedením váženého učitele Franka Yatese, za druhé se Steve zakouká do Alice. Když se na scéně objeví noblesní ekologický aktivista Dustin Noble, dosáhnou osobní i profesní dilemata maxima. (HBO Europe)

Chrustyn

Gus Van Sant se v mých očích stal výborným režisérem, když jsem shlédl snímek "Dobrý Will Hunting", když však znovu projedu jeho filmografii a vzpomenu na všechny filmy, které jsem od něj viděl, říkám si, že se jednalo buď o chvilkový záchvěv geniality, nebo je výsledná podoba snímků zapříčiněna talentem scénáristů a současně i hlavních hereckých hvězd. "Promised land" je totiž dalším z řady snímků, který se snaží tvářit důležitě, ale rozehrává ve své podstatě standardní, mnohokrát viděný koncept o napraveném cynikovi, který si uvědomí důležité životní hodnoty, ve chvíli, kdy je skoro pozdě. V tomto případě je oním cynikem Matt Damon, jako prodejce zemního plynu, který narazí, až ve chvíli, kdy chce uskutečnit další z velkých kšeftů v malém zapadlém městečku. ()

Hortensia

Velice duležitý dnešní film! Až k podivu, že autorem je Gus Van Sant. Za dramtem v zapadlém městečku se vyjevuje alegorie o drobných lidech v jakémkoli městečku, kteří se jednou octnou ve střetu zájmú. A je zcela jedno jak se strany jmenují, ale "Global" je sam o sobé skvělý výběr názvu. O současném politicko-mediálním balastu. Proekologické, proti, pronárod, proti, prolife, proti, proLGBT, proti, proToleranci, Proti... Hlavne se nenechte... ehm, obelhat a používejte rozum, ostatne tento malý krásný film přichází s vírou v obyčejného člověka, který se napokon zmanipulovat nenechá, protože sám bádá, sám se informuje, sám se rozhodl uhájit svoji dustojnost. Matt Deamon má krásnou postavu. ()

honajz

Na tohle téma už vzniklo tolika filmů, že tenhle vedle toho vypadá nejen jako chudý příbuzný, ale navíc kopírující kdejaké klišé z těch filmů předchozích. Tím se stává snímek nejen nereálným, ale dokonce nechtěně směšným. Není na něm nic burcujícího, co asi mělo být, a kdejaké ekologické krátké video na Youtube je údernější. K tomu unylé herectví, mizerný scénář a poměrně "utajená" kamera - nic moc. ()

Pítrs85

"Good feeling" filmeček, co si nehraje na nic víc, než co ve skutečnosti je- sociální drámo, kterak velké nadnárodní společnosti ničí plnohodnotné životy nás všech, prostých občánků malých měst, kde lišky dávaj dobrou noc a štamgasti v nálevnách do držky obchodním zástupcům právě těchto korporací. Naštěstí to ve výsledku vypadá lépe než to zní, páč když odignoruju Mattův závěrečný proslov (protože tam ta agitka je už cítit fest), tak jak Van Sant, tak Damon pracují s tímhle do klišé rádo sklouzávajícím tématem šikovně a nepodbízivě. Já sám jsem to bral spíš jako film o lidech z maloměsta, nic, co by mě mělo zákonitě přinutit zamyslet se nad současným stavem světa. To fakt ne. Ale koukalo se na to dobře, navíc Rosemarie DeWitt je sympaťačka k pohledání. A když vám k tomu hraje příjemná hudba Dannyho Elfmana, není co řešit. Nejen z hororů živ je člověk :-) ()

seale

Typicky americký produkt - flanelové košile, karaoke bar, národní vlajky, sentimentu plný pytel, ale nakonec prázdný efekt. ()

Borrtex

Výborné festivalové drama s nevídaně dobrým hereckým obsazením. Právě ony herecké výkony jsou důvodem proč nyní uděluji tak vysoké hodnocení. Matt Damon zvládl dokonale zahrát roli prodejce, který je pevně přesvědčen v kvalitě oboru, kde pracuje, ovšem finále filmu, které ledacos vysvětlilo nakonec změnilo jeho názor. Dále musím zmínit roli Lucase Blacka, jehož role byla sice víceméně nepodstatná, ale uvládl ji taktéž na výbornou. Dalším hlavním plusem tohoto filmu je naprosto dokonale vystižená taková ta klasická americká vesnická atmosféra, kdy přesně platí to pravidlo, že vesnice je vlastně jedna velká rodina, kde všichni drží pospolu. No zkrátka dokonalý snímek s výborným hereckým obsazením, s výborným dějem, který změnil směr a s výbornou country atmosférou. Za mě 90% ()

DEXTER099

Ano na první pohled to muže působit jen jako takový správný film o tom jak velké energetické firmy ubližují zemi a každý to přejde,ale myslím si ,že je dobře že se něco takového točí,protože nemam opravdu dvakrát valné mínění o tom co tyhle firmy dělají a jak jako je v tom snímku znázorňováno co všeho jsou schopní za lži ,aby přesvědčili o svém správném jednání a úmyslech a ,že se neštítí pro své nadité kapsy ničeho.Matt Damon hraje více méně skoro pořád podobně,takže kdo ho má rád tak bude spokojen.A bude tu jedno dějové překvapení,které jsme já osobně nečekal-co se týče ekologa.Za mě 75% a čtyři hvězdy. ()

JimWayne

Neotrepaný námet, kvalitne natočený s príjemnými hercami, dobrou hudbou, pekným americkým vidiekom avšak len s priemerným scenárom. Celé to plynie k záveru kde viete ako to skončí, no v skutočnosti tieto korporácie vyhrávajú nad obyčajnými ľuďmi a nie ľudia nad nimi. Priemerný film z ktorého by dokázal vyťažiť šikovnejší scenárista určite viac napr. Aaron Sorkin. 70% ()

baribal

Když se podívám na filmografii Van Santa, tak jediný film co opravdu za něco stojí je GWH, jinak to jsou při nejlepším divácky přívětivé filmy typu Milk. Proč tomu tak je? Nejspíš mu všude jinde chybí scénář made in Damon + Affleck. Země naděje je prostě aktivistický film o tom, co dnešní svět pálí - ekologie. Já samozřejmě taky nechci, aby mi zahradu rozvrtali jak krtci a ve skutečnosti mě přivedli na buben, ale proč je to proboha servírované tak bez nápadu, neoriginálně a prvoplánově bez překvapení. O konci filmu už škoda mluvit, je to jen zkažená třešnička na plesnivém dortu. Van Sant u mě tímto skončil jako jeden z těch lepších režisérů. ()

MartinezZ

Scenárista i dramaturg musejí být trotlové. Příjemná pomalá tichá klidná atmosféra, navozovaná takovou dobu, následně zabitá tupě klišovitým koncem tak blbým, až to bolelo. Ten usmrkaný konec to naprosto celé totálně zabil a pohřbil hluboko pod hlínu, děděnou po generace... ()

Riddick77

Ouu, ouu! Van Sant se mi prostě trefil do vkusu, leč finální proslov Matta Damona bude bezpochyby odsouzen. Pěkně zpracovaná tématika sociální změny (industrializace & modernizace, kapitalistický realismus, manipulace a morální dilema v prostředí vyhroceného tržního mechanismu). 8/10! ()

kaylin

Gus Van Sant není zrovna režisér, jehož bych nějak zásadně vyhledával, ani příliš adoroval, ale musím říct, že jeho filmy "Milk" nebo "Neklid" se mi velmi zamlouvali. A to mluvím jen o filmech z poslední doby. Je však pravdou, že mám v jeho tvorbě ještě mezery, takže na hodnocení v souvislosti s dalšími filmy si ještě budu muset počkat. Co mě na první pohled potěšilo, byla opětovná spolupráce s Mattem Damonem, a to jak na postu herce v hlavní roli, tak i na postu scénáristy. Jednou už tahle spolupráce vyšla - "Dobrý Will Hunting" -, a tak se dalo očekávat, že když tohle nebude oscarový snímek, bude to alespoň snímek zajímavý, při nejhorším přijatelný. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/promised-land-2012-40.html ()

stration

Jedna hvězda za Damona, protože je to sympaťák. Jinak další zkurvená ekologistická agitka bez špetky studu a rozumu, aneb "My víme, co je pro vás dobré". ()

Foma

Hodnotim tak vysoko, protože je nutný podpořit tyhle "naivní" filmy o vítězství ideálů a dobra :-). Vedle toho je to fakt dobrej film. ()

Aljak

Svojou povahou mi tento film veľmi pripomínal Thank You for Smoking, a tak mi ten charakter filmu neprišiel až tak originálny ako by sa dalo od toho čakať. Napriek tomu, nebolo to vôbec zlé a opäť skvelo vyjadrená lobby veľkej korporácie, ktorá sa snaží manipulovať na každom svojom kroku. Skvelé bolo na tomto filme najmä to, že sa do všetkého zamiešal ochranársky aktivista Doug, a poriadne zamiešal karty - od začiatku až po úplný koniec. Čo sa tyká záveru, trochu som to aj očakával, že sa to takto vyvinie - takže aspoň u mňa sa prekvapenie nekonalo. ()

Martin741

Matta Damona /Bourne trilogia, Good Will Hunting/ hodne mam rad a uznavam a Frances McDormand /lepsi pozde nezli pozdeji/ vie hrat, ale tematicky je film hrozny. Pribeh nema dohromady co ponuknut, strhujucejsieho momentu prakticky niet, dialogy miestami az nepocuvatelne ...... prepadaku sa necudujem, a pre mna hruza : 5 % ()

MA.KI

Konverzační precizně vystavěné drama, s precizně vystavěnými dialogy. Inteligentní. Podnětné. ~ Do venkovského maloměsta přijedou v době ekonomické krize prodejci zemního plynu Steve a Sue a začíná sofistikovaná, leč záměrně odlehčeně podaná, hra o velké peníze, pravdu, tradice, odpovědnost i přírodu při snaze těchto manažerů přesvědčit místní, aby jim odprodali práva k užívání jejich pozemků pro vybudování vrtů na zemní plyn. Skvěle napsané postavy i herecké výkony (miluju Hala Holbrooka!, Matt Damon hraje též velmi dobře). Oceňuji, že tento aktuální společenský problém není vyložen černobíle, ale poměrně komplexně. ~ Promised Land je snímek o relativitě pravdy, o síle a moci peněz, o manipulaci… O praktikách velkých korporací. O industrializaci, o rozpínavosti kapitalismu… ~ ~ Peníze mohou vést velmi často ke špatným rozhodnutím. ()

bourec

Nuda to ani nebyla.Sice nejsem přehnaně úzkostlivej co se týče přírody,ale tohle vysávání prachů z naší planetky mě trochu vadí.A bylo dost pitomý jak Damon přehrával,když šlo vo jeho práci,jak naskutečně věřil v ideály toho,co lidem nabízel.A film nakonec skončil,jak sem čekal.Podobný konce už byly v mnoha filmech.60%. ()