Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

MareT.

Cely namet je naprosto uzasny a pri predstave,ze by se to mohlo v nejake zemi odehravat mi naskakuje husi kuze (predevsim ke konci filmu). Ale situace a minipribeh na pozadi celeho spolecenskeho dvanactihodinoveho zakona je celkem banalni a mistama sklouzava k mnohokrat videnemu (asi pulku filmu jsem se nemohl zbavit pocitu,ze se divam na Strangers 2). Po skonceni tedy ve mne hloda ten neprijemny pocit,ale po pribehove strance jsem si to predstavoval napinavejsi. ()

Corpsegrinder

Nakonec to tak hrozný nebylo. Potenciál nevyužili ale i ten jeden barák stačil. Záporáci slušný magoři. Jelikož už se pracuje na dalším díle tak jsem zvědavej. A tradičně se nenechte odradit dementkem Livingem kterej jako očistu bere píchání ségry u War of the Worlds 2. Ty jeho komentáře to je fakt žrádlo. ()

Eraserhead

Funny Games, Strangers, Straw Dogs, You're Next, Last House on the Left.... jen s tím rozdílem, že veškeré vraždění je zde legální. Natočeno je to slušně, místy napínavě a bohužel s předvídatelným scénářem. ()

Hanys_

Řemeslně podařené, navíc casting se povedl na jedničku (až na toho malého kluka, kterému měl Hawke vpálit pořádnou facku hned několikrát), ale ten nápad fakt není nějak zvlášť nosný (a výsledný scénář je vlastně až debilní). 4/10 ()

Litvicek

Nápad a myšlenka je vážně skvělá,ovšem skvělý děj/popis nedělá dobrý film a dobrý film to opravdu mohl být. Zde bylo tolik nelogických a stupidních scén,že mi bylo až líto je sledovat. Druhý ´´horor´´ od Ethana Hawke,který nijak zvlášt nevynikal a nenutil člověka se potit strachy,což je velká škoda. Sinister a Purge si tedy zapisuji do seznamu méně kvalitních filmečků ale každý máme jiné chutě a nenechte se odradit komentářem. ()

Přemek

Nudný pseudofilosofický film. Nesmyslná je už jeho premisa: jak by mohla jedna beztrestná noc zlikvidovat celoroční kriminalitu, když většina vražd se děje v afektu, ze žárlivosti či pro okamžitý zisk? Rodina, s níž bychom jako diváci měli "jít", navíc "očistu" schvaluje a tak není jediný důvod jim fandit, držet s nimi. No bóže, ať si je ti hejskové zabijou, co už. Do toho nesmyslně jednající vedlejší postavy (SPOILER! dceřin přítel střílející po jejím otci SPOILER) a nefunkční smířlivý závěr a rádoby moralizování. Fuj, rychle od toho. ()

ChrisBa

Najprv ku kladom tohto filmu..jednu hviezdu musím dať už len kvôli originálnemu námetu. Uletený, ale v skutku originálny a zaujímavý. Snaha o trochu zvrátený film je tu neodškriepiteľná a páči sa mi..Ďalšiu hviezdu za vodcu záporáckej bandy (jeho tvár bola zábavná a zároveň psycho) a za prekvapenie v podaní susedov. To je tak asi všetko za čo môžem dať pár hviezd. Zvyšok veľmi stupídne. Naozaj nechápem, prečo asi v polovici podobne žánrových filmov chýba postavám zdravé a rozumné uvažovanie. Myslel som, že asi po 25 minútach film vypnem ako ma rozčuľoval. Ak režisér musí využiť stupiditu postáv, aby bol film zaujímavejšim, tak zrejme veľmi talentovaný nie je. To je prípad tohto filmu. Bohžiaľ..škoda premárnenej šance.. Odomňa 2* ()

ZdenoLo

Z nereálného a nelogického nápadu občas vzíde niečo dobré ale v tomto filme to veru nebolo. Tak chaotický a zle "napísaný" thriller som dlho nevidel. Asi každých 10 minút som krútil hlavou nad smiešnou situáciou a jej dopadom na záver filmu. ()

Burdock

Čekal sem víc. Prostě jen další kousek ze škatulky home invasion. Zase masky, zase magoři se zbraněma, zase mírumilovná rodinka, jen to tentokrát v polovině přestalo bejt zajímavý. ()

dopita

Pár kladů by se našlo. Jednak námět je originální, o tom žádná. Taky se jedná o film, kde se podařilo s minimální rozpočtem dosáhnout solidního napětí i atmosféry. To je asi tak vše. Teď zápory. Námět je sice originální, ale nad scénářem už zdaleka tak neslintám. Dějový zvraty jsou občas dost podivný a hlavní hrdinové se chovaj jako naprostý pitomci. Ethana Hawkea nemám rád a Lena Headeyová mě s tím svým zkrouceným úsměvem sere už pěkně dlouho. Nenáročná oddechovka, která sice nepostrádá občasný napětí, ale jako celek bohužel převládá nuda. ()

Anaximandr

Pokus pana rezisera ohurit divaka sice originalnym, no za to prinajmenej rovnako dementnym napadom zjavne zlyhal. Pocas celeho filmu som nepocitoval absolutne ziadne znamky napatia, napinalo ma jedine tak z uplne nelogickeho spravania sa najma kladnych, ale aj zapornych postav . Komplimentom pre tento film by mohlo byt konstatovanie, ze sa stratil v zanrovej priemernosti desiatok natocenych snimkov poslednych rokov, no od priemeru to ma rozhodne daleko ... ()

LittleMonste

Bůh žehnej Americe, znovuzrozenému národu... nevím jak mám popsat co cítím po shlédnutí tohohle filmu. Hunger Games v trochu jiném provedení (72%) ()

Michael2807

Takový pěkný námět a zkazili co se dalo. Kdyby to bylo pojaté trochu globálněji a ne jako jedna rodinka, co je zalezlá v nóbl sídle...Škoda. S tím by se dalo dělat víc. ()

Gogo333

Docela zajímavý nápad i když částečně už to tady taky bylo. Maxe Burkholdera znám posledních pár let jako Maxe Bravermana, tak bylo docela divný ho vidět hrát úplně opačnou roli. Od filmu jsem teda čekal větší masakr, bohužel to bylo takový suchý a ten konec to docela zabil. 50% ()

Krabak

Co se týče nápadu, tak je to bezpochyby jedinečný film. Co se týče zpracování, tak je to děs. Nelogika z toho stříká proudy. Debilní synek (a herec), kterého by ste zabili jen proto, jak vypadá. Rodiče, kteří ušetří jeden lidský život, aby následně x jiných o něj připravili, manželka, která místo aby zabila vrahy manžela (joo jasný, přeci ona vrahem není...minimálně v posledních 5ti minutách), je nechá volně pobíhat po svobodě (co by asi tak bylo v Purge II)? Prostě myšlenka výborná, zpracování tak pitomé, že se z toho pomalu zvedá žaludek.--->15% ()

aquiver odpad!

Možná bych i jednu hvězdičku prvnímu dílu série dal, ale nemohu si pomoci. Neoriginální, neinvenční Očista je pouhá americká vykrádačka např. Hanekeho Funny Games za účelem vytáhnout peníze z diváka, který touží po thrillerovém napětí. Toho se nedostane, zato střílení do hlavy a bavení diváka brutálním násilím ano. 15 % ()

Sayko

Když jsem se o filmu dozvěděl, říkal jsem si, že to musí být fakt krutý. Postupem času jsem si začal uvědomovat, že je to vlastně strašná kokotina. Nevím proč, ale nemám rád takové ty horory "v domě". Tedy toto se nedá považovat ani jako horor, ale i tak, stísněné prostředí a polovina záběrů tma. Dělalo se mi špatně. Nápad to není zas tak špatný, ale chtělo by to prostě více propracovat a dát nějaká lepší pravidla a trochu víc to ve filmu "rozpitvat". Celkově na mě film působil nudně a určitě to nebude horor, ani sci-fi. ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)