Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

HellFireFery

Rozhodně zajímavý nápad, obsazení (především hlavní padouch!), ale něco málo tomu chybělo. Dalo se z toho vytěžit mnohem více. Ale neurazilo to. ()

CrazymanM

Originální námět,celkem husté napětí,trošku horor,mě se to teda hodně líbilo.Sice to musel být barák o rozměrech asi jedné čtvrti menšího města,některé postavy se chovaly podivně,ale co,hlavní je napětí a to tam určitě bylo!!! ()

hondza87

Tento film by se dal zařadit do subžánru ,,home invasion“ hororů. Ale kvalitami nedokáže navázat na své předchůdce. Bohužel z filmu si lze zapamatovat opravdu jen originální námět, bohužel to ostatní, především tedy postavy vás budou štvát od samotného začátku a ani Ethan Hawke to nezachrání. Film bez vrcholu, bez atmosféry, bez napětí s nezajímavým vizuálem a s ještě míň zajímavou akcí. ()

David_Beer

V tomhle filmu jsou samý kreténi. Tata je kretén, že prodává něco, co očividně nefunguje. Dcera je kráva, že chodí s nějakým vymaštěncem, který si chce promluvit s tatou po svém (a za celý film se vlastně nedozvím proč ho chtěl odbouchnout), syn je totální magor, co si hraje s panenkou na dálkové ovládání a pouští do domu bezdomovce. Sousedé jsou vylízanci a největší BITCH je u mě manželka, která bere všechno v klidu a ty sousedy má vlastně ráda, když je pustí na svobodu. No aspon je střelím do nohy, když to jsou takový zmrdi a násilí je legální. Jinak myšlenka filmu dobrá, párkrát bych potřeboval očistit své tělo!!! ()

DonBraso

Uff,to byla očista pro diváky solidní:)No nejspíš napíšu co naprostá většina,protože tohle jestli někdo neviděl,tak má šedý zákal.Příšerně nevyužitý potenciál náměťu,který nemusel dopadnout takhle ultrabéčkově.Si řikám chudák Ethan kam to vlezl,nejspíš nečetl ten scenář a nechal se unést jak diváci na zajímavý thriller.DeMonaco dokoukal závod F1 tak,že koukal jak krouží SafetyCar,protože to tempo vystřelil jak při startu a nedokázal vůbec ukočírovat tolik bouraček,který nám předvedli postavičky jak z říše Jozefiny Mutzenbacher.To snad i ejakulát je větší odvaz, než ty kriplové na smetaně co tam předváděli.Best off roku byl synáček,který byl tak debilní,který hnedka mě udivil,jak má tu rodinu hrozně rád.:)Já být rodič,tak ho pošlu kopat do dolu až zhebne.No nic,prostě kope jinou ligu s niggou co to dokope až do domu a začíná horor jak kdybych koukal na seriál Big Ben :D Táta co má zabezpečování fakt v merku,do toho kamerový systém jak Kellner,si udělá Berghof ze svý vilky,ale ejhle,on tam někdo je,aha, přítel mé dcery,já ho prostě neviděl.Než nastane den blbec paní Hallenbeckový,tak začne střelnice a parta kuřbuřtů v maskách jak z hry Payday začnou vyhrožovat.Pak nastane dalších dvacet debilních rozuzlení,kdy se člověk musí dusit až v očích.Jednu hvězdu prostě dávám za námět a doufám,že někdo natočí tohle lépe a ne tyhle rádoby barikády v domě,když to ani horor nebylo a sci-fi k tomu,to už nejspíš si prdel dělalo i studio s IMDb. ()

Karlos8

Na to, že to je horor, tak tam není moc děsivých scén, alespoň na mě tak nepůsobí. Je pravda, že většina filmu se odehrává ve tmě, ale také většina hororů se odehrává ve tmě. Role taťky, který vynalezl ochranné zařízení celého domu Ethan Hawke mi do tohoto filmu celkem sedí, neumím si představit nikoho jiného. Dosti vtipný je jeho syn, který mi přijde jako z pohádky, myslí si, že se mu nemůže nic stát. A když způsobí už dost problémů, nedá mu to spát a ještě pomáhá celé rodině aby byla ještě ve větším ohrožení. Námět to má více než dobrý, ale určitě by se to dalo natočit mnohem lépe. ()

maniacxl

Snaha o slušný a po dlouhatánské době originální thriller se povedla jen z poloviny.Amerika se v roce 2022 zblázní a tak vždy jednou v roce od 19.00 do 7.00 hod.si každej může s každým vyřídit nashromážděné účty a to i za cenu ztráty života.Jedno klišé vedle druhýho,už ta rodinka,kde nesmí chybět debilněgeniální synáček,dceruška-panna a barák za 10 milionů dolarů.No a co mně totálně rozsekalo,tak dilema s negrem,zda ho vydat,či ne.Jasně že ne,protože by nemohla pak být "velmi ale velmi"originální scéna,kdy se najednou vynoří a "naší"rodince zachrání život.Přes tyto totální scénáristický sračky se na to podívat jednou dá,už kvůli těm řezbám,který jsou natočeny fakt svižně a dobře.No jo,jenže to nestačí.Takovej materiál,a tak ho nevyužít.Nakopat prdel vám patří.50%. ()

Efreeti

Trestuhodně nevyužitý námět! Jedna noc, kdy je dovoleno téměř vše...společnost se zbaví frustrací i slabších jedinců...to je přece hodně zajímavé a originální téma (i když si nejsem jistý, že by to v reálu mohlo fungovat. Nedokážu si představit každodenní soužití se sousedem nebo spolupracovníkem, který se mě o poslením Dni Očisty snažili rozsekat mačetou). Každopádně možnosti jak by se mohl příběh rozvíjet jsou téměř nekonečné....proto hodně zamrzí realizace. Jak zde již bylo mnohokrát zmíněno, film nabízí nekonečnou přehlídku klišé a naprosté debility v chování postav i dialogů postav. ()

ejay

Neuvěřitelně tupej, nudnej, předvídatelnej a nezábavnej film. Jedna hvězdička za kameru, jinak fakt nic. ()

Psychotic17

Tolik zabitého potenciálu jsem viděl naposledy... vlastně nikdy. Tenhle nápad mohl znamenat tolik zajímavých zápletek a situací a my se dočkáme jen stupidní vyvražďovačky. Jako by ten film škemral o inteligentnější a promyšlenější (nebo aspoň vtipnější) dvojku. 40% ()

rasto87

Nápad originálny ale prevedenie chabé a úbohé. Film nemal absolútne žiadnu šťavu, ktorá by ma držala v kresle. ()

Facerr

God bless America. Tohle byl ÚLET. Člověka napadne, že to je sci fi až v poslední fázi. I když se to celou dobu jeví "jen", jako slušnej thriller, bo horor, nakonec je to to nejstrašidelnější a doufám, že "nejscifatější" sci fi, jaký by někoho mohlo napadnout. Každopádně nebudu rozvádět děj, ani docela záživný postřehy, abych někoho nepřipravil o docela hezkou podívanou. Jestli tohle někdo čte a tenhle film ještě neviděl, už se o něm nepokoušejte nic zjistit a rovnou si ho pusťte, rozhodně vás překvapí. ()

Lula.cz

Hlavní myšlenka Očisty mi přišla hodně zajímavá, i když má mouchy. Ale jako většina zdejších "kritiků" bych to tolik neřešila. Vždyť jde o sci-fi thriller, takže tady si přece není nutné hrát na realitu. Jeden den legální kriminality všeho druhu? No to je ale nápad! Musím říct, že za to, co provedl ten jejich synáček, bych ho celkem s chutí předhodila před barák spolu s nezvaným hostem a ať se o sebe postarají jak chtějí a ať se nechají očistit. Tenhle námět má celkem velký potenciál, vyždímat se z příběhu dalo mnohem víc, i tak ale dávám vyšší hodnocení. ()

davistercz

Extrémně brutální, děsivé a navíc až přehnaně adrenalinové. Nechápu, proč tak malé hodnocení. Mě se film líbil, dobrý výběr postav a jednoduchý děj, což je prostě základ u každého filmu. To bylo snad poprvé u filmu, kde jsem měl opravdu velký strach a normálně jsem soucítil s těmi postavami. Takže klobouk dolů. ()

chrustie

Naposledy jsem podobnou sračku viděl, když se nedaleko v nálevně čepovaly Krušovice. Tohle nemůže jít přes hubu nikomu normálnímu. Tak debilní postavy, kryplovský scénář, to nikdo nemůže myslet vážně. Tenhle jedovatý koment jsem vyblil hlavně proto, abych případné zájemce o tenhle brak, pokud možno odradil! ()

Lukynekk

Dávám 3+ protože sem se celkem zadíval. Je jasné, že film je skoro amatérský. Když odmyslíme pár věcí film baví. Už ten námět a napětí, jen škoda že se to líp nevyužilo. ()

jardoom

Mělo to nápad, dravost i suprové provedení. Herecké výkony hodnotím velmi kladně. Rozhodně bych z popisu filmu vypustil slovo "horor". Drama zde sedí více. Jinak super. Opravdu to bylo originální a dobře zpracováné dílo. Nic převratného to není, ale moje očekávaní to splnilo na výbornou. Co je na tom ale nejvíc šíleného je fakt, že takovou věc mužou legalizovat opravdu jen v Americe. Aby se jednou v našich televizích nesledovalo, jak se mezi sebou ty "svobodné" hovada zabíjí. ()

srolyma

Militantní Amíci zděšení představou, že když si jdou úplně normálně zastřílet na sousedy nebo do nějaké školy, tak je za to můžou i zavřít, vymyslí někdy v nedaleké budoucnosti vychytávku, že jeden den v roce, a obamavíproč zrovna na první jarní den, si může každý občan zastřelit, znásilnit, rozkuchat, okrást koho chce a to zcela beztrestně. Jupí! A ten, kdo se této celonárodní úchylárny nemá zájem zúčastnit, se zabarikáduje v domě, doufá, že si zrovna jeho dům někdo nevybere k masakrování a čeká, až se to přežene. Problém nastává, pokud má doma útlocitného synka, milovníka zkrvavených Afroameričanů, který vypne alarm a otevře dveře dokořán... No byla to blbost. Už ten stupidní námět, ale i samotné zpracování, hraní, prostě všechno slabé slaboučké. ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)