Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

Arigato

Společně s Vřískotem je Očista mou nejoblíbenější hororovou franšízou vůbec a je mi vcelku líto takto podhodnoceného ratingu. Přitom se jedná o velice zdařile natočený sadistický thriller se zajímavou a originální premisou reflektující palčivé problémy v otázce násilí, privilegovaného právního systému či samotného kapitalismu. Film i přes svůj menší rozpočet nabízí hodně, přes povedenou atmosféru včetně několika skvělých momentů až po senzační ústřední dvojici Ethan Hawke a Lena Headey. „May God be with you all.“ ()

Tominni

Rozporuplný film. Dobrý náměť, přestože logiku, jak by mohla očista ve skutečnosti fungovat, to nemá, přesto dává na začátku velmi dobrý základ. Ostatně první část filmu je výborná, blížící se očista dává tušit napětí a funguje dobře, bohužel druhá část tak nějak postrádá originalitu, některé akce se poměrně opakují, přestože zde by mělo napětí gradovat. I tak to je lepší průměr a docela by mě zajímalo, jak to fungovalo po samotné očistě. ()

Cechyno4

Budu se opakovat, ale skvělý námět, který nebyl dostatečně využit. Ovšem přišla mi až neuvěřitelně ztvárněná sirovost všech ve filmu, kteří prostě brali noc, kdy se koná Očista naprosto normálně. I když je pravda, že malý závan emocí u nejmenšího člena rodiny, nakonec přinesl fatální důsledky. Takže shrnutí. Námět výborný, provedení již trochu pokulhává. Atmosféra ucházející, ovšem konec mě hodně zklamal. Já osobně bych si raději vybral tragické zakončení, nebo drsný happy end. Ale zakončení filmu větou typu: "Dnešní noc dokončíme v míru !" se do takového hororu nehodí ! *** ()

a0001

Veľmi obstojný snímok. Nešetril USA ideou, zvratmi a tiež určite živočíšnym zlom aké sa ukrýva vo veľa ľuďoch, krotí ho však iba zákon. ()

benny159

Nápad zaujímavý, ale nejako ma prenasleduje pocit, že sa z toho dalo vyťažiť oveľa viac. Už len samotná predstava, že by to takto fungovalo naozaj v praxi, je desivá. Škoda že postavy nedostali viac priestoru a že sme sa o nich nedozvedeli trochu viac. Ale inak spokojnosť. ()

Kuker_Benny odpad!

Pane jo! Konečně zase opravdový film o tom, jak jsou opravdu amíci kompletně vypatlaný národ. Ale k dobru jim, že si to dovedou takto otevřeně přiznat natočením něčeho TAK stupidního, jak Očista. Vždy jsem věděl, že co Američan, to otylý, stupidní, nevzdělaný, sebestředný běloch, černoch, hispánec a bůh ví co tam všechno ještě běhá. Sice princip zabij si svého dementa by byl prospěšný i v této republice, ale volte každý rok novou garnituru budoucích terčů... Lovu zdar! ()

mArtinko5MB

Po prvej hodine sledovania som si povedal, že ak to pôjde takto ďalej, dám filmu aj 4 hviezdy. No potom to šlo už len dolu vodou. Nezmyselné chovanie skoro všetkých postáv, slabé herecké výkony a žiadne napätie. Ku koncu som mal pocit, že sledujem mega klišé film, ktorý sa tvári ako horor. To už bolo veľa aj na mňa a nedopomohla tomu ani Lena. 35% ()

chrchel

Možná že hlavní námět je naprosto nerealistická blbost, ale kde jinde se dá nerealismus odpustit, než ve filmech? Mně se naopak nápad s jednou jedinou nocí, kdy můžete dělat cokoliv se vám zachce, dost líbí. Trailery jsem (jako ostatně skoro nikdy) nesledoval, takže jsem čekal trochu víc akce i mimo dům, ale i tak mě film zabavit dokázal. Hlavně jisté morální dilema, kvůli kterému dávám čtvrtou hvězdičku. Dalo se z toho ale vytáhnout o něco víc... ()

Crybaby

Požehnaná buď Amerika... Vcelku originálny námet v spojení s kvalitným hereckým obsadením pre mňa predstavoval vidinu dobrého filmu. Osobne si myslím že to mohlo byť aj na štyri hviezdy, keby to aj cez pomerne krátku stopáž príliš nezamotávali. Stačilo zjednodušiť dej, pridať viac ľakačiek, temnoty a bol by z toho film aj na plný počet. Takto je z toho len jednohubka, a film na jedno prezretie. ()

Uragan

Velice zajímavý a celkem i dobře zpracovaný námět... vypustit bestie na jeden večer do ulic, aby udělali pořádek... noo zajímavé... a ten zvrat na konci, kdy se sousedé chtěli rovněž pomstit tak to sem fakt nečekal... slušných 60% ()

mata77

Chcela som vidieť nejaký film s Lenou Headey "the evil queen" z TGoT. Takže náhodička, že som o toto vôbec zavadila. O filme som dopredu nič nevedela, preto som bola dosť prekvapená a popravde znechutená samotným námetom. Ale potom som si uvedomila, že sa na to nemôžem pozerať ako na niečo, čo by v skutočnosti malo fungovať. Vo filme je niekoľko zaujímavých momentov, ktoré ma celkom slušne bavili, ale ako celok to nie je nič výnimočné, pretože spracovanie je dosť povrchné. ()

88macco88

Zbytočne zabitých 85 minút..... dávam tomu tak pol hviezdičky a to len preto, že najlepší výkon tam mal "šialený výraz" Rhys Wakefield...... ()

kokofek

Celou dobu jsm se nenudila a to je pro mě u thrilleru to hlavní.Pár nových nápadů a překvapení ,nějaká ta předvídatelná situace.Vcelku povedený závěr . ()

j@hn

Nebylo to špatný, ale nemůžu se ubránit pocitu, že se z toho originálního a zajímavýho námětu dalo vytřískat ještě mnohem víc. A navíc to na mě bylo až moc předvídatelný. Mimochodem já bych asi spíš čistil, než byl zabarikádovanej doma .. ()

J.Mayen

No spíš bych to viděl tak, že bych se dřív setkal s Klingony než, že by US přijalo zákon o očistě, tím chci říct, že tohle mi přišlo víc sci-fi než Star Trek,ale proč ne? Nápady docházej,tak se musí vymyslet kdejaká kravina,kde se divák chytne na špek. Po celkem dlouhém rozjezdu, kde se seznamujeme s členy rodiny, jejich problémy (ano zase, např, rozhádaný otec s dcerou, kde jsem tohle jenom viděl?, jo už vim, asi v posledních 10 ti filmech,ke kterým jsem psal komentář). Taky jsem moc nepochopil proč ten kluk toho mouřenína pouštěl do domu, jak se mohli v tom domě všichni najednou ztratit? Když se střílelo muselo to být přeci slyšet po celém domě ne? Takový dům si nedokážu moc představit,je tu snad víc nelogičností než kde jinde, po šílený reklamní kampani musím říct jak jsem rád, že jsem na film nešel do kina. ()

IZFNP

Prvé kolo Insidious vs Sinister vyhral Sinister. Preto je škoda, že druhé kolo vyhral o niekoľko tried lepší konkurent Conjuring - u Purge som očakávala zopakovanie výbornej dusivej atmosféry u mňa zatiaľ neprekonaného Sinistra, k tomu však nedošlo, i keď námet k tomu vyslovene mieril... Téma originálna, dospelácke obsadenie príjemné a atmosféra v prvej polovici podivne stiesnená. To je výčet kladov Očisty, ten sa však zastavil len na týchto troch položkách. Pretože film je uchopený dosti nemotorne. Triezvy divák musel mať v priebehu filmu množstvo logických, organizačných a systémových otázok, na tie však odpoveď nedostal, ba priam bolo jasné, že odpovede neriešili ani samotní tvorcovia. To by sa však dalo prehliadnuť vďaka naozaj dobrému námetu, lenže stupidita niektorých scén, chovania postáv a detských charakterov ma po chvíli už nedokázala ani vytočiť, bola len na smiech. I atmosféra, ktorá prvých 40 minút gradovala, sa akoby mávnutím prútika úplne stratila. Škoda, téma Očisty ma totiž nadchla už pri prvej zmienke o filme. Filozofické, morálne a ideologické úvahy spojené s námetom tak ostávajú tým najlepším na filme, žiaľ, ten ich nedokázal predať. 40% ()

elanista1

Film originalny a zaroven plny klise, drsny a zaroven inteligentny, psychicky zatazujuci, filozoficky, napinavy, strhujuci, skvostny! Ten psycho Joker s dlhymi vlasmi bol neskutocny, jeho siroky usmev vyvolaval zimomriavky. Prijemne kratke, avsak dostatocne sokujuce, bez vacsich logickych dier a slusnou reziou. Len reziser si uz mohol odpustit tie akoze prekvapive momenty ktore odhadne divak s pohodlnym naskokom pred postavami /vrah stoji nad obetou a 10 sekund sa rozhoduje ci ju uz zabije a potom "necakane" dostane gulku do hlavy/. Uvodne minuty to vyzeralo na plny zasah, ale pribudajucimi zbranami a poletujucimi gulkami to trocha ochladlo. ()

waltosin

Očista mě jako docela dostala, ale ne jenom skvělým originálním nápadem ale také provedením, které jsem žral od začátku do konce! Režisér nám chtěl podle mě zdělit abychom se nad tímto pořádně zamysleli a aspon u mě se mu to podařilo a docela mě i vyděsil! Výborná masárna ke konci to jenom potvrzuje! Nadšen!!! 80% ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)