Jak vyřešit alarmující míru kriminality? Legalizací všech zločinů. Na jednu jedinou noc v roce se Amerika blízké budoucnosti proměňuje v nejnebezpečnější místo na Zemi. Když se vás někdo rozhodne zabít, nikdo vám nepomůže, protože všechny složky záchranného systému jsou během Očisty mimo provoz. Funguje to náramně, i díky tomu život v téhle zemi v ostatní dny připomíná ráj. Jen se ho nemusíte dožít. Krvavý thriller s hororovými prvky natočili tvůrci série Paranormal Activity, kteří vás budou děsit tak, jak je jim vlastní. Úspěšní a bohatí Sandinovi se na Očistu připravují v bohorovném klidu. James (Ethan Hawke) prodává bezpečnostní systémy, díky nimž svůj dům proměnil v nedobytnou tvrz. Jeho manželka (Lena Headey) a děti, teenageři Charlie a Zoey, proto mohou nerušeně pozorovat prostřednictvím bezpečnostních kamer svět tam venku a výjimečná dramata, která tahle specifická noc přinese. Všechno změní jeden cizinec, který se znenadání objeví u jejich dveří a úpěnlivě prosí o záchranu. Pustit ho dovnitř, nebo nepustit? Rozhodnutí, které učiní, obrátí jejich život naruby. Z nezúčastněných pozorovatelů se stanou hlavními postavami v mimořádně krvavém dramatu, které nemusí ani jeden z nich přežít. Tahle noc bude zatraceně dlouhá. (oficiální text distributora)

bezslipov007

Vynikajúca myšlienka a nápad, ktorý je dostatočne bláznivý, ba priam chorý. V USA to dokázali, nulová kriminalita, ale má to háčik, jeden deň v roku, kedy je dovolené všetko, vybehnú do ulíc ľudia so zbraňami a nejde o žiadny KFOR, ale hromadné vraždy a popravy. Tu niekde sa začína príbeh jednej rodiny a ich morálna dilema, ktorá možno rozdelí divákov na dva tábory.Problém len je že, ani jedno riešenie nebude nekrvavé. Fakt som čakal ako dopadne súboj Wakefield vs. Hawke a aj keď môžem konštatovať remízu, tak ma trošku mrzí nevyužitý potenciál filmu, ktorý určite mohol byť ešte vyšperkovaný trošku logickejším chovaním niektorých postáv a našli by sa určite aj ďalšie rezervy. Ako sa vraví, kto chce psa biť, palicu si nájde. Každopádne pre mňa vynikajúci film a už teraz sa teším na dvojku, ktorá by mala vyjsť tento rok. ()

Bazinga2563

Celý film si jen říkáte, jak může být něco nebo někdo tak blbý. Blbé postavy - nesympatické, mohlo umřít hned na začátku, blbý konec - fakt blbost, blbý dítě - nejhloupější a nejdivnější dítě, na pěst, blbí sousedé - moc vyhrocený, prostě jsou to kreténi a blbej barák - palác je tak velikej, že se v něm sami ztratíte a palác tak obrněněj, že ti zavře otevřený okno. Hvězda a půl za námět, půl hvězdy protože pořád je to film. Blbej, ale pořád film. ()

Met... odpad!

Nemůžu jinak... Naprostá ztráta času. Tolik kritizovaný "utopický" námět mě naopak na film nalákal, koněčně nějaká změna, říkala jsem si. Ale tak pitomé, nereálné a nesympatické chování postav jsem hodně dlouho neviděla. Pro mě hovadina roku, bohužel. ()

Daryl.Dixon

No neřekl bych, že takový nápad by snížil kriminalitu. Ta by naopak několikanásobně vzrostla, jen by se nezapočítala do statistických tabulek. Navíc slušní lidé by čichali ke kytkám jako první a grázlové by pak už neměli potřebu sledovat v kalendáři, co je zrovna za den. U Supermana se ale také nezabývám logičností a nedivím se, jak může chlápek ve slipech létat vzduchem, když nemá letadlo, tak ani tady nad tím nebudu moc uvažovat a přistoupím na daná pravidla námětu filmu. V tom případě šlo o "slušnou" a napínavou podívanou. ()

Boudyy

Čekal jsem od toho víc, takhle je z toho jen asociální jednohubka o jedné noci v USA, kdy je povoleno vše. Atmosféra a myšlenka by byly slušné, ale scénář je děravý a skýtá mnoho nelogičností. Dovedete si představit, že by se vás někdo oné noci pokusil zabít, vy jste odrazili jeho útok a pak byste se na sebe celý další rok usmívali? Já tedy ne. Druhá půlka filmu začíná někdy i docela nudit a nelogičnosti se kupí. Docela mám strach o pokračování, i když si na něj ze zvědavosti čas udělám. ()

IceWine

Opravdu zajímavý námět, nicméně trošku podivně pojat. Některý věci ve scénáři bily fakt do očí - například debilní kluk, kterej více méně všecko podělal. Cersei dost přehrávala, ale to jí ještě odpustím. Jinak tedy mírně nadprůměrný "horor" se zajímavým nápadem. ()

Emjecko

V tomto filmu zemřelo spousta lidí, ale smrt nikoho z nich mě nezasáhla tolik, jako smrt geniální myšlenky, která byla doslova rozsápaná bezduchým dějem, velmi zvláštním uvažováním s následným konáním vybraných postav (viď Charlie) a když i James, který se jako jeden z mála choval uvěřitelně a v rámci svých možností rozumně, před koncem filmu zavelel do boje, bylo jasné, že i on podlehl postupně šířící se demencí, kterou se naštěstí až na pár výjimek podařilo velmi rychle vymýtit. ()

Kortexo

Potenciál filmů boužel není využit.Cestu, kterou film zvolil je boužel ta z jednodušších, zavírá děj do domů, místo, aby právě ukázal divákovi ulice.Nesmyslně působí fakt, že kvůli jedné neznámé oběti, banda psychopatů, kteří mají rádi zabíjení, stratí všechen čas jedinečného dne, kdy zabíjet mohou,dobíváním se do obrněného domu s vyzbrojenou rodinou, místo toho, aby šli jinam a hledali jiné snadné oběti na ulicích... Největším pozitivem filmů je konec, který nekončí happy endem a je nečekaně logický a originální... Podle mého by byla správna cesta, postavit děj na nějakém konfliktu ( zaměstnanec - zaměstnavatel, pomsta za smrt člena rodiny ap... ) hrdina by se poprve vydal na očistu, musel přejít přes město plné vrahů, aby se ke svému cíli dostal. Hlavně děj přesunout do ulic, kde i s průměrným dějem bude mít film atmosféru... I přesto je tohle nad většinou v kinech... ()

henrycruel

Strašně jsem se těšil na to, až si tenhle film pustím... Po jeho zhlédnutí můžu napsat jen jediné: Co to sakra bylo?!! ()

Pitryx

Tak nyní nevím, jak to napsat bez spoileru. I když, koukám, že většina tu spoileruje o sto šest. No, prostě, asi tak. Když se nemohu ztotožnit s hlavním hrdinou, snižuji hodnocení. Za další. Svým rozhodnutím si sami pozvali násilníky dovnitř, tak nechápu, čemu se pak divili. A bylo hezké, že oni zabili spousty lidí, kdežto kdyby ho vydali, byl by mrtev jen jeden člověk. Tak a dost, nyní k filmu. Mám nevýhodu obráceného hodnocení, neb jsem viděl nejprve druhý film, který byl o hodně lepší. Toto bylo spíše komorní drama“, které mi silně připomínalo Strašáky. Mimoto tu bylo chvílemi hlucho, lození a hledání ve tmě mne nějak moc nebralo. Ale technicky byl film v pořádku, za nápad je třeba také něco přičíst, závěr, no, závěr, ten byl takový obojaký. Jak jsem psal výše, hlavní hrdina mi byl tvrdě na háku a tak jsem byl v 65. minutě spokojen. Možná v budoucnu mrknu podruhé na oba filmy a uvidím. Ale názor, že bych toho smrada, vlastní syn, nevlastní syn, asi přizabil, měnit nebudu. ()

Brano

Ak by niekto zarezal toho fagana (Maxa Burkholdera) dal by som tomu filmu hádam aj plný počet. Strašne nesympatická postava, ktorá mi od začiatku liezla na nervy. Ale aby toho nebolo málo, autori obsadia herecké poleno. Neviem z akého smetiska niekedy týchto detských hercov berú. No nič k veci. Myšlienka, že existuje jeden deň v roku, kedy je dovolené vraždiť, aby sa tak spoločnosť mohla zbaviť nepotrebných občanov sa mi páčila. Malo to napätie a pomerne pozerateľnú atmosféru. Bohužiaľ bolo to až príliš statické na môj vkus, všetko sa odohráva v jednom dome v tme. Tiež hlúpy scenár a nezmyselné a nelogické chovanie hlavných postáv mi len kazilo dojem z filmu. Záver filmu mi tiež prišiel trochu čudný. /55%/ ()

KubiSchroder

Míň sympatickýho tvora, než v tom malým sráčovi jsem neviděl ani nepamatuju. Jestli vůbec. Námět? Dobrý. Zpracování? Taky. Ale uvažování maloměšťáckých a zbohatlických hlavních hrdinů majících plnou prdel morálky...tomu by nevěřila snad ani Matka Tereza... ()

johnsnow

Dobrý nápad na film s relatívne slušným prevedením. Síce to mohlo byť zasadené na ulicu a nie do uzavretého domu ale nevadí, napätie to má, akcie je tu dosť, je slušne krvavá, má pár zvratov ktoré mňa osobne neprekvapili, ľakačky na mňa nezabrali, no a Headey mala divný účes. Herecky to bolo slušné Hawke i celá jeho família super, černoch tiež dobrý, záporáci kus slabší, ale tak boli tu hlavne na to aby ich vykilovali. Jo a ich dcéra bola kosť. Za silné 4* a dúfam, že pokračovania už budú niekde vo vonkajšom prostredí. ()

borohub

Možná je dobře, že jsem prvně viděl druhý díl, protože první díl mi připadal daleko nudnější a nejspíše bych nešel do kina na dvojku. Ve filmu se téměř celou dobu nic moc neděje a až konec začíná mít grády, v porovnání s ostatními očistami to ale bylo prostě slabé. 45% ()

peeteno78

Tento snímek byl pro mě velkým pozitivním překvapením. Zajímavý a dobře vymyšlený příběh, alespoň z mého pohledu. ()

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno

22.07.2017

Očista míří do televize

Očista míří do televize

04.10.2016

Kolik znáte hororových sérií, které jsou čím dál tím lepší a výdělečnější? Ano, Očista je spíš thriller než horor, rozhodně ale vydělává „hororové" peníze. Není tedy divu, že mají její tvůrci velké… (více)