Doba zlatokopů, Klondike, Yukon v Kanadě. Právě tady se odehrávají dobrodružství Bílého tesáka napůl psa a napůl vlka, který se spřátelil s indiánským chlapcem Mitsahou. Jednoho dne přijíždí do městečka Dawson City žurnalista Jason Scott. Dawson City ovládá krutý a chamtivý obchodník Beauty Smith se svým gangem kvete tu korupce a násilí. Všichni se Beauty Smithe a jeho kumpánů bojí a místní prospektoři mu musejí platit. Jason Scott chce městečko od těchto nešvarů vyčistit a právě s tím mu pomáhá i Bílý tesák (oficiální text distributora)

kkarx

Fulci si vybral pár slabších chvilek a příliš se zaměřoval na detail. Když to srovnám s jeho geniální prací například na Massacre Time, tak se i zdá, že svoji práci trochu odbyl. Tu navíc ještě ničí příliš temný hudební doprovod, který jak je u Rustichelliho zvykem, v druhé polovině filmu strhává veškerou pozornost na sebe. Ze začátku nalezneme i dobré hudební motivy, později už jen nehodící se melodramatické melodie. Tady se ukazuje, jak moc dokáže hudba ovlivnit naše vnímání obrazu. V příběhu o chamtivosti, moci (Smith) a zbabělosti (zlatokopové ochotni přehlížet kvůli prachům i vraždy) o to víc vynikají charaktery jako indián, Scott či jeptiška. Zajímavou postavou je kněz (Fernando Rey), otec prostitutky, který svoje prohřešky a pocit viny léčí kořalkou. Samotný Bílý tesák, kříženec psa a divokého vlka se láskou k bližnímu a svoji ochotou pro přítele riskovat život, projeví víc lidsky než většina postav. A tak tomu je bohužel i v reálném životě. ()

jprmusic

Jako dítě jsem měl oba dva díly moc rád, mnoho podobných filmů v televizi neběželo. A Beauty Smith byl navíc děsně oplzlej - nejde zapomenout :-) ()

monty.cl

Lucio Fulci po období komedií začínal s hororem a je to trochu znát i v tomto snímku, některé pasáže jsou na dobrodružný film spíše pro mladší publikum řádně drsné a syrové, ale možná právě proto je tohle mé nejoblíbenější zpracování Bílého tesáka...75% ()

Gig

Asi jsem romantik, ale tenhle tesák se mi líbil ze všech nejvíc. Co na tom, že předloha je jiná.... Hodnotím film, hodnotím to jako chlapec, co má rád dobrodružství, přírodu a hlavně dobrodružné filmy, která vznikaly v šedesátých letech. ()

senecek

I teď, po letech, hodnotím velmi vysoko. Kvalitní dobrodružný snímek ( co na tom, že není věrně podle knižní předlohy na rozdíl od výborného sovětského filmu z r. 1946). Dojem umocňuje i vzpomínka na mládí v 70-tých letech, kdy takových filmů u nás moc nechodilo ....!!! ()

Elessar.

Fulci sa pustil do svojskej verzie Bieleho Tesáka, notoricky známeho príbehu s určitými obmenami. Krasavec Smith bol záporák so vším grády. Príjemný dobrodružný filmík, ale Fulci je tam v niektorých záberoch cítiť. A to je dobre. ()

zigy

Pěkné převedení Londonovy knihy na plátno. Dobrodružství. S Postráneckým a dalšími mistry (Kostka indián). A plné zajímavých dialogů - určených pro klukovskou duši a tak naivních pro dospělého diváka. ()

miki408

klasika a spomienka keď sme do kina chodili na státie ,toľko ľudí chodilo naň u nás v dedine.Baby za pekné oči Franca Nera a chalani za pekný príbeh ()