George Sandová se stala nesmrtelnou díky talentu a odvaze psát o všem, co chtěla. Juliette Binocheová a Benoit Magimel v příběhu o lásce a smrti... Francouzský film Děti svého věku je příběhem o vášnivé lásce George Sandové a Alfreda de Musseta. Když se tito dva spisovatelé poznali, byli již slavní a ani jeden z nich už nedoufal, že potká velkou lásku. A přesto spolu zažili vztah, který je povznášel a ničil zároveň a který je poznamenal až do konce života. George Sandová se narodila v rodině napoleonského důstojníka, byla dána do klášterní výchovy, ze které ji vysvobodila její osvícená babička. Díky ní poznávala Aurore Dupinová, jak se původně jmenovala, literaturu, filozofii, babička v ní podporovala touhu stát se nezávislou. V manželství s nevzdělaným venkovským šlechticem vydržela Sandová devět let a pak utekla i s dětmi do Paříže. Zde se uprostřed studentů, intelektuálů a umělců setkala s Mussetem a začala svou spisovatelskou a novinářskou práci. Vzhledem ke svému původu a společnosti začala tato nezávislá a hrdá žena používat pseudonym George Sandová. Od té doby, kdykoliv hovořila svým jménem nebo o sobě psala ve svých dílech, používala mužský rod. Její nezávislost a nespoutanost popuzovala nejrůznější kruhy, rodina Musseta se ostře stavěla proti jejich vztahu. Utekli spolu do Benátek, ale tam jejich vztah skončil téměř tragicky. (Česká televize)

PTuranyi

Veľmi dobrá historická milostná dráma sústreďujúca sa na život George Sandovej a Alfreda de Musseta. Vynikajúca produkcia a skvelé herecké výkony Juliette Binoche a Benoît Magimela povyšujú možno nie príliš zaujímavý príbeh nevyrovnaného vzťahu dvoch umeleckých duší, ktorý je plný vášne, žiarlivosti, závislosti, bolesti a vďaka Mussetovje nestálosti aj množstva milostných trojuholníkov. Odhliadnuc od drobných nezrovnalostí film drží veľmi dobre pokope, produkcia pekne pracuje s atmosférou a emócii je tu vďaka hercom tiež dostatok, ale príbeh ma veľmi nezaujal. 75% ()

Sejkorka

Francouzský film Děti svého věku je příběhem o vášnivé lásce George Sandové a Alfreda de Musseta. Je to jak na horské dráze , miluju, nemiluju, nenávidím, vášnivě miluju ... Napadá mně písnička od Mňágy a Ždórpu Miluju tě, nenávidím tě, nechápu tě, chci tě. Pro mne příklad, jak ovlivní moje hodnocení prvotní přečtení některých komentářů. Takže 3* . i když se mi film docela líbil. A rozhodně bych nehodnotil výkon hlavních protagonistů Juliette Binoche, Benoît Magimel jako průměrný. ()