Dlouhá cesta dolů

Ben Davis

Finola Dwyer, Amanda Posey

Scénografie:

Chris Oddy

Říká se, že výjimka potvrzuje pravidlo, takže ne vždy musí být kniha lepší než film. A právě tak je to v tomhle případě. Předloha byla totiž strašná a nudná, neměla tah a opravdu mě těžce nebavila. Film mě oproti tomu velmi mile překvapil, i když jako komedie moc nefunguje, je to spíš takové odlehčené drama. Jak obvykle peskuju, když věci ve filmu nejsou třeba úplně tip ťop podle knihy, tak tady to naopak výrazně pomohlo. Kniha měla totiž otevřený konec, kdežto zdejší, byť naivní happyend byl mnohem lepší. Celkově se film zbavil zbytečností a zůstalo to vcelku milé jádro, které konec konců dokáže dojmout a sem tam i vyloudit úsměv - to kniha taky slibovala, ale nedodržela. Long Way Down je coby film velmi příjemná oddechovka.(15.2.2015)

• sochoking

''Čtyři neznámí lidé se o silvestrovské noci potkají na střeše věžáku...'' aby si to hodili, a miesto toho , behom pár minút, sa z nich stanú najlepší, humorom, aký vo svete nemá páru ovpývajúcim, priatelia! Moja pamäť nepamätá, že by som niekedy opustil kino po pol hodine. Vždy som nejako pretrpel, ostal, i ked' udelil odpad, ale dopozeral do konca. Avšak toto sa nedalo! Nebudem teda hodnotiť. Mal som poslúchnuť svoj vnútorný hlas, ktorý mi hovoril : ''Nechod' na to, hrá tam Pierce Brosnan! ''...(25.3.2014)

• Lacike

Ukazkovy priklad zaujimaveho nametu, ale mizerneho spracovania. Je to taky divny mix dramy a komedie ale ani jedna linia nefunguje poriadne. Chvilu som uvazoval o dvoch hviezdickach, ale nakoniec davam iba jednu, lebo aj postavy mi pripadali neznesitelne a tie ich problemy vdaka ktorym chceli spachat samovrazdu mi boli ukradnute. Vysledkom je film, ktory nevyuzil potencial jak v namete, tak skveleho hereckeho obsadenia.(2.5.2015)

Dramedy o čtyřech sebevrazích, kteří se sejdou ne střeše věžáku, navzájem se poznají a díky sobě naleznou chuť do života. Zajímavý námět zabíjí nijak zvlášť zajímavý scénář a místy mi tam chybělo více nadhledu. Pár černohumorných momentů jsem se sice dočkal, ale výslednou atmosféru bych si dokázal představit mnohem pozitivnější. Obsazení je v pohodě, i když mi britský akcent nejspíše nikdy nebude tak sympatický, jako ten americký.(14.12.2014)

Určitě se najdou mnozí, kteří tomuto filmu dají podprůměr. Toto hodnocení zcela chápu. Ve filmu se toho příliš neudálo, mnoze jinak zaměřeným divákům se to mohlo zdát nudné a zbytečné. Ovšem já tomuto filmu uděluji 5* protože snímek splnil přesně to co splnit měl. U filmu jsem se náramně pobavil. Lehká komedie s nádechem dramatu zcela excelentně zaobalená do jednoho pohodového snímku, nad kterým se člověk pousměje, udělá se mu dobrá nálada, a jde dál. :-) Skvělý námět k tomu navíc doprovázelo po celý film velmi příjemné herecké obsazení v hlavních rolí již druhé spolupráce Aarona Paula a úžasné, mé oblíbené Imogen Poots. K filmu nemám co dodat. Na hledání chyb jsou zde jiní uživatelé. Já osobně po zhlédnutí tohoto filmu nemám ani při nejmenším chuť hledat této příjemné oddychovce jakékoliv výtky. 100%(14.8.2014)

• - Film vychádza z rovnomennej knihy britského autora Nicka Hornbyho. Herec a producent Johnny Depp kúpil práva na jej sfilmovanie ešte skôr ako bola vydaná. (m.a.t.o.)

• - Do úlohy J.J.-a bol obsadený Emile Hirsch, no kvôli nabitému programu ho nakoniec musel nahradiť Aaron Paul. (m.a.t.o.)

• - Aaron Paul a Imogen Poots si ve stejný rok (2014) zahráli spolu také ve filmu Need for Speed (2014). (Politik)