Dlouhá cesta dolů

Ben Davis

Finola Dwyer, Amanda Posey

Scénografie:

Chris Oddy

Na film jsem se příliš netěšil, o to víc jsem byl překvapen tím, jak mě bavil a velmi dlouho měl našlápnuto ke čtyřem hvězdičkám, ale v závěru přišly nezbytné monology a dialogy, které se mi snažily odporně hrát na city, takže jsem uzavřel hodnocení na třech kouscích. Téma filmu si pohrávalo s podobným nápadem jako španělský "Klub sebevrahů", obsazení Imogen Poots a Toni Collette byla výhra, tím víc mě štve nešťastně zpracovaný závěr. "Houknu na vás cestou dolů."(26.1.2018)

Dobrý film a zamyslenie sa nad tým, čo nás tu na svete ešte drží, a čo nás ťahá "dole". Avšak dosť mi prekážalo, že sa to miestami snažilo hrať na nejakú komédiu, pretože v tomto prípade v takejto téme akou sú samovraždy, mi akákoľvek sarkastická alebo ironická vložka neprišla zrovna vhodná. Navyše, ani tie ich dôvody prečo to vzdať mi neprišli až tak vážne, hoci podceňovať netreba žiadny problém vyvolávajúci depresiu alebo akýkoľvek pocit nežiadúcosti a menejcennosti. Však koniec koncov, to bol jasný odkaz - len škoda, že v dnešnom svete je to ľuďom viacmenej jedno a od ľudí prežívajúcich trápenie sa skôr odťahujú, a pritom práve oni by mohli byť tými záchrancami ich životov...(22.7.2014)

• HArna

Celou dobu jsem si v duchu říkal, co to má všechno znamenat? Nic jsem nepochopil! A nějak mi to nedává žádný smysl. Takže všichni čtyři kvůli svému tragickému osudu jsou pronásledováni i novináři , ale přitom nikoho z těch novinářů nenapadne zjistit si jakékoliv informace o té hlavní čtyřce. Jakmile by si to zjístili, možná by to trochu začalo dávat smysl. Nicméně pak by se tento film nemusel točit, protože například chlápek JJ (SPOILER )nemá rakovinu, jen chce umřít. Jako třeba sto tisíc lidí, kteří v tom roce opravdu zemřeli, protože ....ehm chtěli umřít. Navíc celá čtyřka je mi docela nesympatická. Snad jen Pierce Brosnan hraje dobře, ale hraje idiota a máte mu fandit? Ve filmech mě nevadí pošahaní lidi, jen to musí mít alespoň trochu smysl, pak budu klidně fandit vyšinutým lidem. Tady jsem ten vyšší smysl potrádal celý film, proč to vůbec vzniklo?(4.3.2018)

Až překvapivě pozitivní nádech má tenhle film o čtyřech sebevrazích. Neobvyklý a místy dost neuvěřitelný příběh sice trochu kazí na věrohodnosti hereckých výkonů, ale pohodová "feel good" chemie mezi nimi mi to celkem vynahradila. Bylo pěkné opět vidět na plátně Pierce Brosnana a Sama Neila a roztomilá hvězdička Imogen Poots jen potvrdila své místo mezi mými nejoblíbenějšími herečkami. Za mě lepší 3*(6.9.2014)

Tak nakonec čtyři hvězdy: První hvězda - britskej film, britskej humor, co dodat, prostě srdeční záležitost :o) Druhá hvězda: navazuje na první - Nick Hornby, pro mě potvrdil kvality nastolené v High Fidelity. Třetí hvězda: Imogen Poots - ta slečna je boží, tahoun filmu, čekám na její další počiny! Čtvrtá hvězda: trošku si zaspoiluju - happy end... no jo, v dnešní době už se to moc nenosí, ale tenhle film to vyloženě potřeboval :o)(10.4.2014)