Dlouhá cesta dolů

• Velká Británie A Long Way Down (více)

Čtyři neznámí lidé se o silvestrovské noci potkají na střeše věžáku, oblíbeném místě sebevrahů, všichni se stejným plánem. Místo toho aby skočili ale uzavřou dohodu, že zůstanou spolu a naživu minimálně do svatého Valentýna. A toho dne, kdy měl jejích život skončit, začně pro všechny nečekané dobrodružství, které všem znovu vrátí chuť žít. (oficiální text distributora)

Zeck

Prvotní myšlenka by půdu pro zajímavou černou komedii možná i nabízela, ale nějakým záhadným způsobem ten potenciál není využit. Největší problém této komedie spočívá v tom, že není absolutně v ničem vtipná a zápletky, které musí extrémně nesympatické a místy až trapně přehrávající (paradoxně ve vážné poloze, ne v komediální) postavy řešit, jsou jednoduše debilní a nerealistické. Bohužel mezi hlavními postavami nefunguje ani žádná pomyslná chemie a jejich narychlo uplácanému přátelství se díky tomu nedá věřit. Místo aby se to soustředilo na zkrachovalce, kteří díky poznání jiných zkrachovalců zažívají netradiční vtipné momenty, pohled na svět a renesanci v podobě nové chuti do života, věnuje se to spíše vážnému zachycení důvodů jejich chuti se zabít. Nudil jsem se natolik, že jsem u toho usnul a neviděl úplný závěr. Bohužel mě většina viděného filmu ani nedonutila, abych si to druhý den pustil a dokoukal. 20% ()

sochoking

''Čtyři neznámí lidé se o silvestrovské noci potkají na střeše věžáku...'' aby si to hodili, a miesto toho , behom pár minút, sa z nich stanú najlepší, humorom, aký vo svete nemá páru ovpývajúcim, priatelia! Moja pamäť nepamätá, že by som niekedy opustil kino po pol hodine. Vždy som nejako pretrpel, ostal, i ked' udelil odpad, ale dopozeral do konca. Avšak toto sa nedalo! Nebudem teda hodnotiť. Mal som poslúchnuť svoj vnútorný hlas, ktorý mi hovoril : ''Nechod' na to, hrá tam Pierce Brosnan! ''... ()

Malarkey

Jak to mám udělat, abych pocity, které mám, vysvětlil druhé osobě? To by si měl položit tvůrce tohoto filmu. Má totiž na svědomí film, který z podstaty není vůbec zlý. Aaron Paul, Imogen Poots, Pierce Brosnan, Rosamunde Pike nebo Toni Collette hrají postavy, že byste jim z fleku dali pusu, jenže kde je problém? Asi hlavně v tom, že vlastně ani u jedné pořádně nevysvětlí, kde je zakopané jádro pudla. Prostě nás hodí na střechu mrakodrapu, ze kterého všichni chtějí skočit. Pak najednou střih a vznikne geniální nápad. Proč ale? To je výsledek, ke kterému se hodně těžce dostáváme a to je asi nejzásadnější problém tohoto filmu. ()

playboxguest

Ptákovina o ničem, kterou ani roztomilost Imogen Poots, kvůli níž jsem film sledovala, nezachránila. Celou stopáž mi hlavou jela známá písnička od Čokovoko. A refrénem 'Já si to asi hodím, odnikud nikam chodím' by se postavy tohohle majstrštyku měly hned na začátku řídit. Protože tady se devadesát minut doslova chodí odnikud nikam. 40% ()

kleopatra

Předlohu Nicka Hornbyho považuju za jeho nejslabší kousek, dokonce se mi víc líbila i Fotbalová horečka a to mě fotbal nebere. Těžko říct, proč jsem pak šla na filmové zpracování. Možná jsem doufala, že tady příjdu klubu sebevrahů, co se skamarádí, na chuť ... a určitě kvůli Toni Collette. Prd! Toni hrála nadarmo za dva a já při sebevražedných pokusech hledala v londýnském pozadí Střep a Vokurku .... ()

• Natáčelo se v Londýně, New Yorku a na Malorce. (Terva)
  • Film vychádza z rovnomennej knihy britského autora Nicka Hornbyho. Herec a producent Johnny Depp kúpil práva na jej sfilmovanie ešte skôr ako bola vydaná. (m.a.t.o.)