Dlouhá cesta dolů

Finola Dwyer, Amanda Posey

Scénografie:

Chris Oddy
  • Lacike

Ukazkovy priklad zaujimaveho nametu, ale mizerneho spracovania. Je to taky divny mix dramy a komedie ale ani jedna linia nefunguje poriadne. Chvilu som uvazoval o dvoch hviezdickach, ale nakoniec davam iba jednu, lebo aj postavy mi pripadali neznesitelne a tie ich problemy vdaka ktorym chceli spachat samovrazdu mi boli ukradnute. Vysledkom je film, ktory nevyuzil potencial jak v namete, tak skveleho hereckeho obsadenia.(2.5.2015)

Tak jak je Dlouhá cesta dolů asi nejslabším Hornbyho románem, je i jeho filmová podoba nejslabším filmem natočeným podle Nickových knížek (vedou Všechny moje lásky těsně následovány Jak na věc). V obou případech se však pořád jedná o skvělá dílka, kvalitní, které, budete-li chtít, vás strhnou od začátku do konce. Mínusem tohoto snímku je pro mě absence humoru, resp, v porovnání s knížkou tu docela fest citelně chybí a jelikož je film o čtyřech sebevrazích a dalších neradostných věcech, je to věc poněkud zásadní (a překvapivá, když na scénáři spolupracoval i sám Maestro), naopak knížka dokázala tyto situace trefně odlehčit. Naopak kvituju trefný soundtrack (jako vždy u filmů britské produkce) a skvělou Toni Collette, která nechává zbytek osazenstva daleko za sebou. Jako další bych si prosil zfilmovat román Jak být dobrý, eventuálně Julie, demoverze, vďaka :-)(24.7.2014)

Neobvyklé téma sebevraždy převtělené do hořkosladké britské komedie. Rozdělení příběhu na "čtyři retrospektivní části" bylo fajn, zvláště se mi líbila chemie mezi sebevražedným kvartetem;-) Snad z Aarona a Imogen neudělají trademarkovou filmovou dvojici, když už spolu hráli ve dvou filmech - ale spolu jim to klape dobře, takže si nestěžuji;-)(11.8.2014)

• Morholt

Čtveřice potenciálních sebevrahů se potká na střeše, společně od svého úmyslu opustí, uzavřou jakousi dohodu a rozhodnou se z toho vytřískat příběh. A to se jim povede. No a pak taky hledají nějakej ten smysl života, či co. Na tohle se nedal přistoupit ani se zavřenýma očima. Kdyby to bylo alespoň trochu vtipné, ale humor se také nedostavil, stejně jako se nedá říct, že by tu pomohli herci. Pierce Brosnan tady byl doslova na ránu a zbytek také za mnoho nestál, pokud nepočítám Toni Colette, která jako jediná předvedla výkon, který by snesl trochu větší kritiku. 10%(25.9.2014)

• Zeck

Prvotní myšlenka by půdu pro zajímavou černou komedii možná i nabízela, ale nějakým záhadným způsobem ten potenciál není využit. Největší problém této komedie spočívá v tom, že není absolutně v ničem vtipná a zápletky, které musí extrémně nesympatické a místy až trapně přehrávající (paradoxně ve vážné poloze, ne v komediální) postavy řešit, jsou jednoduše debilní a nerealistické. Bohužel mezi hlavními postavami nefunguje ani žádná pomyslná chemie a jejich narychlo uplácanému přátelství se díky tomu nedá věřit. Místo aby se to soustředilo na zkrachovalce, kteří díky poznání jiných zkrachovalců zažívají netradiční vtipné momenty, pohled na svět a renesanci v podobě nové chuti do života, věnuje se to spíše vážnému zachycení důvodů jejich chuti se zabít. Nudil jsem se natolik, že jsem u toho usnul a neviděl úplný závěr. Bohužel mě většina viděného filmu ani nedonutila, abych si to druhý den pustil a dokoukal. 20%(3.9.2014)

• - Spoiler: Když Jess (Imogen Poots) a JJ (Aaron Paul) přijdou na místo, kde byla naposled viděna Jennifer, sestra Jesse, je to místo zvané Bílý Králík. Ten je postavou z knížky "Alenka v říši divů", kde dívka spadne za králíkem do nory. Tam zmizela i Jennifer. (Terva)

• - Do úlohy J.J.-a bol obsadený Emile Hirsch, no kvôli nabitému programu ho nakoniec musel nahradiť Aaron Paul. (m.a.t.o.)

• - Natáčelo se v Londýně, New Yorku a na Malorce. (Terva)