• TheJokerCZ

Co to mělo znamenat? Jak mohl být tenhle absolutně zbytečný a nudný film v červených číslech? To jsem zase šlápl vedle s výběrem v žánru komedie. Jediné co je na tomhle filmu dobré je herecké obsazení. Bohužel. Protože tohle jsou opravdu strašně nevděčné role pro zúčástněnou hlavní čtveřici. Možná si to natáčení užili, ale já těch 104 minut trvající nudu opravdu ne. 4/10(24.1.2014)

Zdá se, že postarší hvězdy stříbrného plátna ještě stále mají co říct. Nebo si to alespoň myslí. V posledních letech mě o tom přesvědčují nejen Sly a Arnold, kteří kina zásobují průměrně jedním až dvěma filmy za rok, ale také další sedmdesátníci. Frajeři ve Vegas nabídnou hned čtyři veterány z Hollywoodu, tvořící nesourodou partičku ironizující senilitu, přehnanou péči od svých ratolestí nebo pověstnou druhou mízu. V čistě komediálních scénkách jim to funguje skvěle a například při vyskakování Freemana z okna nebo Klinových připomínkách o koulích jsem nenechal bránici v klidu. Kdyby režisér film udržel na těchto vtipných dialozích a projevech jednotlivých pardálů, mohl se postarat o milé zimní překvapení. Jenže postupem času je do děje násilně vecpáno mnoho zbytečně moralizujících a královsky otravných proslovů o životě, lásce a stáří. Tyto momenty film zbytečně natahují, zdržují a ve výsledku člověku nic neřeknou. Je to škoda, protože i přes ohraný scénář, bychom bez nich dostali čistokrevnou a svěží komedii a ne její atrapu balancující mezi srandou a procítěným poslestvím pro další generace.(3.2.2014)

Takhle to nejspíš dopadne, když se chlapi na stará kolena rozhodnou zanechat na moment stereotypního života a rozjet to ve Vegas. Jeden se zamiluje, druhý si vyhodí z kopýtka, další konečně vyleze ze své ulity a ten poslední si začne vážit své ženy. Popravdě, nebýt tam té neskutečně trapné romantické linky mezi opravdu prkenným Douglasem (obávám se, že nespočetné množství botoxu mu nedovoluje se nějak přesvědčivě tvářit) a starou rádobymladou Mary Steenburgen, tak bych se bavila. Ale "obrovskou lásku vzniklou po pár společně strávených hodinách" jakž takž toleruji jen u naivních snímků o naivních mladých. V tomhle scénáristé poněkud překročili hranici únosnosti. Morgan Freeman většinou podobné hlouposti dokáže zachránit, ale tady nastoupil do potápějící se lodi, bohužel. Takže takový průměr, kterému uděluji tři slabší hvězdičky.(14.9.2014)

• Hunt

Kurňa, tak parádní obsazení a tak mizerný scénář. Prihlouple scenky, které jen vyplňují čas, herci nemají co hrat a je to smutná podívaná. Škoda, tohle mohlo byt super, ale to by se někdo scénáři musel věnovat a ne to takhle odflaknout. Je zde pár příjemných scének, které jsou fajn - je jich ale málo :-((2.1.2015)

CITÁT - Brooklynská čtyřka, nebo jak si říkáte............ Není to dokonalé, ale je to v podstatě pravdivé a smutně veselé. Vlastně jsem se snad ani moc nenudil a to jsem si si ani nemusel vzít nějaký prášek z lékárny. CITÁT - To vždycky když zazvoní telefon, čekáte, že někdo zemřel?........ Není to na pět hvězd, ale je to milé a možná se časem ještě jednou podívám.(23.4.2015)

• - Ve filmu si střihl menší roli uvaděče párty zpěvák populární skupiny LMFAO Redfoo. (Punisher)

• - Robert De Niro (Paddy), Michael Douglas (Billy), Morgan Freeman (Archie) a Kevin Kline (Sam) mali v čase natáčania i uvedenia snímky dohromady na konte päť Oscarov, deväť nominácií na túto najprestížnejšiu cenu a ich filmy zarobili súhrne šesť miliárd amerických dolárov. (leila22)

• - Klinova role byla původně nabídnuta další herecké legendě Jacku Nicholsonovi. Ten však dal přednost hereckému důchodu a k účinkování se nenechal přemluvit. (Spiker01)