Wawer

Po tvůrčí stránce je Vejška o parník lepší než Gympl. To z toho ale pořád nedělá nějaký masterpiece. Po obsahové stránce mi druhý díl přijde mnohem údernější a na rozdíl od prvního i částečně přesahový. Proto teď po shlédnutí Vejšky nemám, na rozdíl od Gymplu, pocit, že jsem u filmu promarnil hodinu a půl svýho života. ()

Mallinali

No, nevím co mě děsí víc. Jestli mládeží narvaný sál skandující "Jsme děti prázdnoty!", nebo že otec režíruje šukačku svýho syna. Jo, nebylo to zlý, ale silně to srážel scénář protkaný karikaturami postav, povrchností, trapným nadáváním na místní poměry a přehnaným množstvím náhod. Film pak stejně jako v Gymlu zdobí především hustá Mádlova postava. ()

helloween93

Fuck yeah!! O třídu lepší než Gympl, je to nemorální, Mádl je strašně cynickej parchant a Kraus je jako vlivnej podnikatel fakt přesvědčivej. Hlavní prvky filmu jsou - prachy, píchání, chlastání, hulení, fetování a sprejování. Prostě film pro dnešní mladší generace. Myslim si, že se to bude líbit všem od 13 do 30 let. Zároveň musím vyzdvihnout perfektní beaty ve filmu od M. Trafika. 4* ()

Toka

Lepší než Gympl, jeho temnou ponurou stránku to zachovalo, product placement neinvasivní, stmívačky mi nijak nevadily, hudba sedí, snad jenom děj lehce pokulhává kvůli nenávaznosti některých scén. ()

MikeeTheory

Vejška je vlastně na stejné úrovni jako Gympl. Kraus s Mádlem zase válí, ale ani Vorel mladší se nemá za co stydět. Na české poměry celkém slušná podíváná ... ()

Eluin

Zatmívačky mě zprvu iritovaly, ale pak jsem si na ně zvykl.... a podobně jsem to měl s celým filmem. Podařené dílo! ()

mala_kea

Celkově ucaprcanější než gympl. Nevím, jestli mi filmový zážitek zkazila banda puberťaček, která se po každém sprostém slově začala smíchy popadat za břicho na celý sál nebo zda je to extrémnost, do které byli vyhnáni oba Kolmani. Do své role dali jistě dost, ale celkově jejich vystoupení působí hrozně povrchně. Škoda, že Čtvrtníček nedostal více prostoru. Dějová linie je taková nekomplexní a od poloviny filmu následují jen spotové ústřižky, díky kterým je v podstatě jedno, od jaké chvíle se na film začnete koukat a i celkový příběh je děsně fádní. Na české poměry rozhodně zdařilejší snímek, jen mi do té české "klasiky" a pohodovky trochu něco chybělo. Zkusím se na to podívat sám doma, zatím za gymplem rozhodně pozadu. ()

BazzoxCZ

23.01.2014 Cinestar Ostrava...Dospělejší verze GYMPLU Jediné co mi jako gigantický žalud vpálilo do oka byly herecké výkony Tomáše Vorela ml. suché....Jinak hudba super a ostatní herci si přišli uvěřitelní Nejlépe asi Filip Vorel(vyhulenec) ()

montongery

Taky se neubráním se srovnáním s Gymplem. Vejška je určitě jiná, ale nevím jestli lepší. Více zvážněla, ale někdy mi přijde že až na moc velký úkor humoru a je dynamičtější. Vorel mladší je v roli bohužel ještě horší, i když jsem doufal v opak. Jinak v Gymplu se mi zdála hudba, která je zde důležitým aspektem, trochu víc propracovaná, i když Trafika a Vladimíra 518 mám rád, tak se mi zdá, že se tu pořád dokola točí jedna a tatáž písnička Zdrhej. Jinak jako pokračování Gymplu určitě obstojný a cením, že se postavy i děj posunul dál a nemůže se říct, že by kopíroval předchůdce. Povedená generační výpověď z více perspektiv, která se podařila vystihnout reálně skoro až naturalisticky a člověk (hlavně mileniálové) v obou dílech občas poznají scény z vlastního mládí. ()

johnywalker

O poznání méně vtipné, to nahrazuje však lepší příběh a vcelku dobré rozuzlení. Chybí mi hlášky z jedničky, ale nevadí... Zkrátka, komedie to už není. Drsná realita :p :D (někdy dost přehnaná) ()

SidneyP

Gympl byl fajn odreagovačka... druhej díl je sice taky, ale doprovázen mizerným příběhem, krátkými a špatnými vedlejšími zápletkami, které pro film snad ani nejsou důležité a co je snad nejhorší je i to, že pokud se chcete podívat jen na graffiti, všeho všudy ho ve filmu uvidíte tak na 10 minut. Ani fórky nefungují, proč tedy tři hvězdy? Dost mě zaujal soundtrack a taky dost dobrý výběr lokalit k natáčení. Jinač slabé, sorry guys. 50%. ()

Olík

Ačkoliv se sám solitér tuzemské humorné stylizace Tomáš Vorel přiznal, že nemá rád -a teď cituji- "všechny ty dvojka a trojky", širší veřejností rozpačitě přijatý Gympl (r.2007) má svého stejně dynamického a co se týče ztvárnění osudů hlavních představitelů reálnějšího bratříčka.....a já jsem tomu rád. Ačkoliv by někdo mohl namítnout, že samotný film je vlastně celkem o ničem (o čemž se vlastně ani nedá přít), má v sobě něco....například Jiří Mádl v jednom z rozhovorů to nazval, že je o krok dál. Vejška má drive, nezdržuje zbytečnou stopáží a po celou dobu pálí vorlovým specifickým rukopisem ostrými. Hlavním Wild Billy Hickokem této přestřelky je stoprocentně "hajzlík" Jiří Mádl (to je koncert) a jeho Calamity Jane "hajzl" Jan Kraus. Neztrácí se ani "hlavní writer" Vorel junior (na rozdíl například od Cesty do lesa), Josefíková nebo Bydžovská a další, byť třeba pouze několikavěté kurikaturní postavičky Chýlková, Kohák, Vorel režisér, Vorel třetí, Marhoul, Vávra, Uhlíř, Slovák nebo Čtvrtíček and his pelikáni. Nejda zkrátka o třemi tahy fixy načmáraný tag, ale o slušně odvedený whole train a já osobně se nebudu bránit setkání s třetím do party.......Mohly by se potkat na pohřbu ke smrti se uchlastavší Bydžovské. Úplně to vidím: Mádl velký zvíře (něco jako jeho fotr teď), Vorel jr. novodobý Pasta Oner, Kraus za katrem, Josefíková momentálně obšťastňující Koháka, Filip Vorel pracující pro Drop In......takový "básnici" současnosti :D ()

Rockerman

Nechápu jak může tak talentovaný režisér, jako je Vorel, natočit takovou blbost. Gympl měl ještě jakýsi vývoj a občas se povedl nějaký vtip. Vejška vtipná není vůbec a vše je rozděleno do krátkých scének nebo epizod beze smyslu. Nic se nenechává na představivosti diváka, všechno se vysvětluje do detailu a polopatě. Jedinou hvězdu uděluji za slečnu Kláru a Jirku Mádla, který svého rozmazelného fracka celkem zvládá. ()

JohnSorrow

Několik vtipných hlášek, ale tolik donebevolajících dementností. Pár skečů dobrých pro YT, víc bohužel nic. A ty herecké nevýkony! ()

fila.tes odpad!

Gympl i Vejška. Všechno bych to hodil do jednoho pytle. (do pytle na vyhození). Ty herecké výkony (hl. role - katastrofa), ten děj (žádný), ta hudba (hudba?), ten scénář (umím také takový :D). Prostě nejsem jeden z těch lidí, který by tento film uznávali jen proto, že se dokázali ztotožnit s hlavním hrdinou. Až jednou Vorel natočí pokračování Vejšky, Práce, nebo Zaměstnání, tak se po tom lidi utlučou. To snad trumfne i ty rekordní návštěvnosti na Babovřeskách. ()

Raziel_cz

No to mi poserte kozy. Já si teda Gympl zase tak dobře nepamatuju, ale podle těch třech hvězd, co jsem mu dal, si myslím, že to zase takovej sranec nebyl. Naproti tomu Vejška... Kristova noho. Nevím, co jsem sledoval, ale komedii určitě ne. A drama asi taky ne. Prostě další český film, v němž se dějí úplně nahodilé věci a nic vám nedá. Teda snad kromě rady: Dělejte graffiti, pojedete do New Yorku. Trapnost nad trapnost, podpořená rádoby vtípkem na téma předchozího dílu, v níž Tomáš Vorel ml. pronáší strojové repliky a skutečně v ní hrají asi tři lidé. Paradoxně ale první věc, ve které mi nevadil Jakub Kohák. ()

TETŘEF

Pozitivní feeling z Vorelovo konzervativní mravouky---New York je tak epickej konec, že otpimismus o upřímném sdělení (jakkoliv dementním), je na místě .) ()