Marsik

O chlup lepší než jednička. Mě to sprejerství jako takové moc nebaví a ve Vejšce ho právě moc nebylo. Ta se soustředila spíše na život a problémy vysokoškoláků, což bylo fajn. 70% // (14.2.2016) ČT1 HD - Na podruhé se mi to líbilo ještě o chlup víc. Zvedám. 75% ()

Tryskomyš

No, má to jistou hloubku. Film jsem viděla v pro mě dost nepříznivé době. Dá se říct, že je to takový příběh o životě. O výhrách a prohrách. Někomu holt spadne všechno bez vlastního přičinění do klína. A jinej si musí všechno vydřít. Zdá se mi že je to dost artový film. Ale ne komedie, to už spíš drama. ()

hous.enka

Sled několika sklepáckých scének s několika sklepáckými herci (a skvěle zahraným spratkem Jirkou Mádlem) se po Gymplu opakuje... Problém všeho je právě v tom, že Vejška už nepřináší nic nového, vše u bylo řečeno v Gymplu: puberťáci jsou znudění sami sebou, svým životem i celou společností. Za vycucnutí Gymplu beru Vejčce jednu hvězdu. ()

schizmo

Příjemná nenáročná podívaná, navazující zhruba tam, kde Gympl skončil. Díky Mádlovic ostřílené suverenitě a charisma se kvality filmu přelévají lehce nad průměr, naopak spousta nehereckých výkonů dalších zúčastněných, šroubované dialogy, svojská kamera a zajímavý vizuál vás nutí váhat, jestli jde spíš o záměrné neumětelství nebo Vorlův charakterický rukopis. Za zmínku stojí zajímavý koncept alespoň částečně odkrývající svět grafitti, fajnový hudební doprovod a samozřejmě k popukání Jan Kraus :). ()

baribal

Z poloviny hezká nostalgie po gymplu s vynikajícím castingem, z druhé poloviny nic nového a neinvenčního. Mrzí mě pár věcí, přehnaná postava Bydžovský, vyhulenec, absence nějaké katarze a to mega trapný AVG nakonec. Vtipný to docela je, délka ani moc neumožní se nudit a hlavně zde hraje plno divákovi blízkých herců. Příště by však měl Vorel natočit něco více originálního, protože do stejné řeky dvakrát nevstoupíš. ()

Vxxx

Mně je líto, ale mě to asi bavilo víc jak jednička. Absence některých herců mě sice mrzela (Matonoha, Holubová), ale na druhou stranu měl film pro mě přijatelnější humor. Ne primitivní a gymplátskej, ale chytřejší a "vysokoškolsky". Hlavní hrdinka teda nebyla úplně sympatická, ale za to vyspělý Mádl super. To že o sprejování ehm... o malování byli více otevření působilo upřímněji a víc věrohodně. Nástup nové generace přes Kocourka mladšího taky super nápad. ovšem konec... no. Řekněme, že jsem čekala něco ve stylu jedničky. SPOILER>>> Možná bych čekala i nějaké to vězení, či možná smrt, ale že si jeden odjede studovat do Anglie a druhý odletí do Ameriky ... trochu moc happyend na takovéhle zhýralé existence, ne? Joooo a to že velkej Kolman přebral Kocourkovi holku taky divný :D <<< SPOILER Ale opravdu mě to bavilo, několikrát jsem se upřímně zasmála, ale myslím že trojku už bych oželela. 4* ()

ivishka

"Nutné" pokračování filmu, který to měl u mě už trochu nahnuté z předchozího gymplu. Zase zde figurují stejné postavy a pointa je vlastně pořád stejná - užívat si života (někdy až moc), dostat všechno nejlépe zadarmo a hlavně při tom vypít co nejvíc panáků vodky. Eva Josefíková docela slušně ovšem zahrála mršku, které by člověk nemohl věřit ani nos mezi očima. Co na to říct - nemohu si prostě tak úplně zvyknout na filmy pana Vorla st. ()

Ellmariachi

Gympl byl fajn. Taková oddychovka, u které se dalo pobavit a kterou si Mádl mazal na chleba. Postavy měli do nabídnout a zajímalo vás jakým směrem se vydají. Tak a tohle vše Vejška už nemá. Mádl více méně nabízí zábavu druhé cenové a stejně tak i hraje. Blbý ale je, že to i tak stačí na to, aby se zbytek nechytal. Postava Kocourka mě vůbec nezajímala, ale není to chyba herce, nýbrž toho jak je jeho postava napsaná. Téma: Grafity jsou nejvíc a na celý život, se přeci jen měl dát do pozadí daleko víc. No a vše ostatní vás nebude zajímat tuplem. Takže 75 minut ničeho a sem tam Mádla sice uteče, ale absolutně nic ve vás nezanechá. 45 procent za vlastně dost prázdnou nudu. ()

MikO_NR_1909

Tínedžerský implement Gymplu mal pre vtedajších puberťákov obrovský dopad. Neukvapil sa filozofickým "tu a teraz" rozmerom o zložitosti vývinu jedinca v drsnej realite, skôr tak napínavo i tendenčne poňal celú vec cez graffity a čierny humor. Vejška je o čosi vážnejšia, s digitálnym lookom, s diferenciálnym rozpoložením Vorelovej duše, ale zabíja ju dosť skratkovitá zápletkovosť. Taká blbovina, ktorá dospelých veľmi rýchlo pretrasie. ()

qualkalim

V nekterych chvilich prehnane, v nekterych zase prekvapive pravdive... Je fajn, ze ten pomer je spis vyrovnanej nez naopak... "Trojku" ale jiz netreba... ()

ABLABLABLA

Je pravda, že Gympl už si moc nepamatuju (ten film, na školu jsem bohužel nezapomněla), což jde poznat i z toho, že jsem mu dala 2*. Prostě film, který neosloví, neurazí a zapomenete ho během chvíle. Vejška je ale daleko horší. Nejen že neosloví, ale byli byste radši, kdybyste film ani neviděli. Všechno bylo tak hrozně umělé, strojené a nalinkované. Děs. Hrozně napsané dialogy, které říkali s takovou přehrávanou intonací, až mě z toho bolely uši. Jinak ty vole hodnocení seminárky na vysoké podle toho, že je to obsáhlé a že toho napsal dost? To je praxí kde prosím? Asi chodím na špatnou výšku teda. ()

gogos

Vejška je přesně ten důvod, proč se tak rád vyhýbám tuzemským filmům. Neuvěřitelně sračkózní příběh o ničem plný extrémně nesympatických postav, šílené hudby, kamery k zblití a toporného Vorla. Mádl si odehraje to svoje a nebejt Krause s Bydžovskou, tak tato břečka nestojí ani za zlámanou grešli. Nic nezachrání ani camea typu Vávra či Čtvrtníček. Tam kde byl Gympl vtipný, selhává Vejška na celé čáře. Tam kde se dramatické prvky u Gymplu přežít daly, tam mi Vejška naprosto drásá nervy. Celkově vzato je tot veledílo špatně natočenou a trapnou sračkou, kterou už nikdy nechci vidět. Chybí humor, chybí hezký ženský, chybí nadhled, chybí příběh... prostě skoro všecko. Ta jedna hvězda je tam jen a jen za Krause a Bydžovskou... ()

kaylin

Není to už tak zábavné jako jednička, ale já na to Vorlovo sledování postav a vychytávání kritických bodů společnosti docela slyším. Tady jsou tak krásně hnusné postavy, o kterých víte, že mají desítky předobrazů, že je vám z toho skoro špatně. Navíc je krásně vidět, jak se některé postavy oprati prvnímu dílu vyvinuly a jak některé nejsou schopni z toho svého posraného světa vypadnout a cokoli změnit. ()

slunicko2

Hodně naředěný Gympl. 1) 57letý Tomáš Vorel po sedmi létech od Gymplu se rozhodl pro pokračování. Herci jsou tedy o sedm let starší...a je to znát. 28letý Tomáš Vorel ml. (Petr, chce na UMPRUM) zmužněl a působí trochu intelektuálsky, ovšem hrát se pořád nenaučil. 28letému Jiřímu Mádlovi (Michal, student VŠE) role lumpa pořád sluší. 53letá Zuzana Bydžovská (Petrova matka alkoholička) je skvělá. 26letý Tomáš Vaněk (napovídá Michalovi při zkoušce) je tu taky. 2) Nepochopil jsem, jestli si tvůrci dělají z writerů (rozuměj sprejerů) legraci anebo zdali to myslí vážně. Nakonec to ale vyjde nastejno. ()

blackrain

Přímočaré to teda bylo, žádná zbytečná klička ani odbočka. Suché a jednodcuhé, nic víc, nic míň. Mádlovi ten sebestředný a arogantní hajzlík pěkně sednul. Myslela jsem si, že se příběh někam vyvine a bude směřovat. To bych chtěla si opravdu hodně. Přešlapuje na místě a neví, čím chce valstně být. Vidět jednou mi bohatě stačilo. ()

salalala

De facto stejné jako předchozí Gympl. Opět je to spíš sled více, či méně humorných příhod, které na sebe moc nenavazují, takže je vlastně jedno, od kterého momentu se zrovna díváte. Pozitivní je, že to celé rychle uteče, má to slušné a svěží tempo a ačkoli některým vtipům chybí pointa, je úroveň humoru poměrně solidní a vyloženě trapných momentů se tu najde jen málo. Vtipná camea k tomu také tak nějak patří a navíc to celé poměrně zpříjemní. Mádl i Vorel jr. už jsou se svými rolemi slušně sžití, takže nemají problém všechno uhrát, Mádl si navíc zhýčkaného a rozmazleného frajírka užívá, takže je v podstatě radost se na něj koukat. Eva Josefíková s nimi drží krok, i když nemá moc co hrát. Jestli ale něco stojí za zmínku, je to kamera, která je opravdu výborná a kvůli ní se film vyplatí vidět na plátně. Vorel naštěstí nechá diváka si ji vychutnat a rezignuje na moderní klipovitý střih a spíš dává přednost klidnějším záběrům. Sečteno a podtrženo se dá říct, že těm, kterým se líbil Gympl, se bude Vejška líbit taky. Prostě nenáročná a poměrně příjemná oddechovka. 60% ()

dom156

V plno směrech je film podobného ražení jako byl Gympl. Nicméně si nejde nevšimnout úbýtku kvalitních herců a místo nich nasazení rychlokvašek (např. Josefíková, Kohák atd.). Hlavně u první zmiňované je dle mého nasazována hlavně kvůli tomu, že má za přítele Mádla. Zpět k filmu, je zde plno scén, u kterých jsem se dobře pobavil zas některé mi tak vtipné nepřišli. A hlavně ten konec mi přišel velmi useknutý a vzhledem ke krátké stopáži si myslím že by nebylo na škodu film o 10 minut prodloužit a mírně vše dovysvětlit. Klasický průměr, a mírný pokles kvality oproti Gymplu. ()

kajas

"Gympl" působil na české filmové scéně jako zjevení, jeho pokračování tedy nemá příliš čím překvapit. Žádná scéna nejspíše mezi mladými lidmi nezlidoví (jako například roztažnost mostu z předchozího filmu;)), Vorel mladší je pořád na facku.. ale těch 75 minut uteče velmi rychle a rodina Kolmanových opět pobaví. ()