Země dinosaurů

• Česko Země dinosaurů 1 - Jak to všechno začalo (více)

Prostřednictvím tohoto kresleného příběhu pro celou rodinu se vydej s dinosauřími kamarády Nožičkou, Sárou, Zobkou, Bodlinkou a Pírkem na báječnou cestu do pravěku. Před dávnými a dávnými časy, v dobách čadících vulkánů a strašlivých zemětřesení, se jeden malý brachosaurus jménem Nožička ocitl úplně sám. Na své cestě do legendárního Velkého údolí se šťavnatou trávou potká čtyři malé dinosauříky, kteří se k němu připojí. A tak začne vzrušující, ale i nebezpečné dobrodružství, během něhož malí kamarádi potkají hladové dravce a jiné překážky. Díky tomu se naučí mnoha novým věcem, jako je pomoc kamarádovi a týmová práce. (oficiální text distributora)

Ravi

Krásný animák s chytlavým příběhem (navzdory tomu, že jde o dinosaury) a pěknou hudbou. Jednoznačně doporučuji všem. 85% = 4/5 ()

PollyJean

docela pěkná pohádka z dob předakčních. Mohla být i za čtyři, ale koho proboha napadlo, že by dinosauři měli zpívat? možná je to v originále snesitelné, ale v českém dabingu je to neposlouchatelné. ()

see_sawandrew

Titulní píseň Diany Ross se stala hitem a film tehdy ovlivnil mnoho dětí, včetně mě. I bez nostalgie je však Země dinosaurů skvost, který dosud nemá v animované kinematografii obdoby. Díky mnoha citlivým tématům je naprosto přirozeně dojemná, pomocí geniální metafory i obecně poučná. A nejlepší skladatelský počin Jamese Hornera vnese slzy do každého oka, a jestli mi nevěříte, tak uvěříte, až se ocitnete s Tlapkou na vysoké skále a spatříte cíl její cesty. 100% ()

Zagros

Sympatická pohádka, která vsadila na dinosaury ještě před úspěchem Jurského parku a rozhodně tím neprohrála. Na rozdíl od většiny jsem ji ale neviděl jako dítě a nemám k ní žádné citové vazby. Možná i proto mi nepřijde až tak výjimečná. Navíc působí poměrně temně, je místy smutná a pro nejmenší děti není úplně vhodná. Přesto si ji rád někdy v budoucnu (s případnými staršími dětmi) rád zopakuji. ()

Paity

Dinosauři v Zemi dinosaurů jsou celkem roztomilí, jen co je pravda. Hádám, že ve skutečnosti až takoví mazlíkové nebyli. :) ()

peetriss

Síla přátelství a pomoci bližnímu v roztomilém, kvalitně animovaném, dobrodružství. Animák, který dokáže těšit, bavit i dojímat napříč generacemi a celými rodinami, proto se může nálepkou "rodinný film" honosit zcela oprávněně! ()

Rozjimatel

V čase vzniku mi toto dielo ušlo, takže nie som nijako zaťažený nostalgiou. Z môjho súčasného pohľadu nie je tento animák, ťažiaci z veľkej popularity dinosaurov, takmer ničím výnimočný. Animácia používa veľmi jednoduchú kresbu, občas mi pripadá až nepekná (hlavne v tých scénach, ktoré vyzerajú rozmazane, zrejme v snahe dosiahnuť priestorovosť). Príbeh je priamočiary, málo nápaditý, taký až tuctový: jedno roztomilé zvieratko stretne druhé roztomilé zvieratko, spolu stretnú tretie, až nakoniec spolu putuje skupinka roztomilých zvieratiek. Vzhľadom na to, že to bolo mierené na deti a tým sa to zrejme páčilo (myslím vtedajšie deti, s tými súčasnými si už nie som istý), som pri hodnotení blahosklonný. ()

Matros

Když jsem byl ještě malej špunt, tak VHSka s tímhle filmem hrála snad nonstop. Dinosaury jsem tehdá žral neskutečnym způsobem (a kdo ne?). ()

bobstock

Srdcová záležitost. Vůbec dinosauři byli v mém dětství v jakékoliv formě top. Zvlášť tahle srdceryvná partička s výbornými charaktery. ()

Marius_ss

Jedna z rozprávok, ktoré definovali moje ("dinosaurie") detstvo, učarovali mi od prvého momentu, a neprestali baviť ani po rokoch. A vydarené boli aj pokračovania, čo sa často nevidí. ()

RajAthen

Ošumtělá VHS s tímto kouzelně podmanivým příběhem v dabingu jednoho nepříliš do děje pohrouženého Slováka je z dob mého mládí řádně ohraná. a byl pro to důvod... ()