Země dinosaurů

• Česko Země dinosaurů 1 - Jak to všechno začalo (více)

Prostřednictvím tohoto kresleného příběhu pro celou rodinu se vydej s dinosauřími kamarády Nožičkou, Sárou, Zobkou, Bodlinkou a Pírkem na báječnou cestu do pravěku. Před dávnými a dávnými časy, v dobách čadících vulkánů a strašlivých zemětřesení, se jeden malý brachosaurus jménem Nožička ocitl úplně sám. Na své cestě do legendárního Velkého údolí se šťavnatou trávou potká čtyři malé dinosauříky, kteří se k němu připojí. A tak začne vzrušující, ale i nebezpečné dobrodružství, během něhož malí kamarádi potkají hladové dravce a jiné překážky. Díky tomu se naučí mnoha novým věcem, jako je pomoc kamarádovi a týmová práce. (oficiální text distributora)

Marek1991

Rozprávka o dinosauroch mi padla vhod, lebo ako malý som sa o ne zaujímal. Táto rozprávka ma však nezaujala, ani neviem prečo. Možno mi to prišlo až príliš infantilné už vtedy. Dej, postavy a príbeh, to všetko bolo také priemerné, ale na druhej strane pohodové. ()

corpsy

Jednoznačne najlepší animovaný počin Dona Blutha. Strhujúcemu príbehu dodáva intenzitu dokonalá animácia a hudba Jamesa Hornera. Úchvatné animované dobrodružstvo. Pre veľkých aj malých. ()

sidzej

Krásny animák pre tých úplne najmenších. Jednoduchý príbeh plný hravosti a poetiky s prekrásnou hudbou a na dobu vzniku uchádzajúcou animáciou. 90% ()

Jillen

Produkce Lucas, Spielberg, Marshall...to nemohlo dopadnout lépe...můj nejoblíbenější kreslený filmeček. 90% ()

Zelilu007

Asi jsem prostě citlivka, ale tenhle film mne vždy jako malou rozbrečel. A i teď mi slza padá při opakovaném shlédnutí, asi po osmi letech. ()

kaylin

Ale jo, jako animovaný film je to pěkné a líbila se mi animace, která je klasická a krásná, nemá to v sobě ještě žádné 3D prvky, což je prostě příjemné. Jenže ten příběh mi přišel tak nějak disneyovský, i když je zde snaha o pořádnou akci. Nějak jsem se do něj ale nemohl dostat a nestrhnul mě jako jiné, podobné filmy. ()

K.I.N.G.

Faktem je, že je to dobře naanimované a také to vykreslení charakteru postav je dobré, ale příběh není pro mě zase tak hezký a děj jakoby se hýbal strašně pomalu. Chvílemi to bylo zábávné, chvílemi jsem se nemohl dočkat konce. Ten přišel ve chvíli, kdy jsem to opravdu nečekal. ()

kajas

Doufala jsem, že kladné hodnocení zdejší většiny nebude ovlivněno jenom nostalgií z dětství, ale že se skutečně jedná o kvalitní animovanou nedisneyovskou podívanou pro celou rodinu. Bohužel jsem ale polovině postav přála sežrání ostrozubem, a to není dobrá vizitka. Nejmenší diváci budou asi nadšení a chápu tu všeobecnou oblibu - tvůrci přece jen předběhli "Jurský park" - ale u mě se tenhle filmeček dost minul účinkem. ()

MrPierc

Vyrůstal jsem na tomto animáku na německy dabované VHS. Parta malých dinosaurů ztratí rodiny a musí se dostat do země zaslíbené, kde je hodně jídla a všichni žijí pohromadě. Různorodou partu vede malý dinosaurus Littlefoot, kterému podkopává autoritu paličatý Triceraptos. Příběh plný dramatu, kamárádství, lávy a predátorů. Doteď z toho mám husí kůži. Je to divné psát to o animáku pro děti, ale on je hodně intenzivní ! ()

C0r0ner

Očividná inspirace pro Dobu ledovou a Dinosaura, přičemž kvalitativně je to srovnatelné s druhým jmenovaným. Bylo to takové infantilní, předvídatelné a i přes extra krátkou stopáž místy nudné, takže poměrně zklamání a dohromady slabý průměr. 55% ()

zette

Pohadku si ze sveho detstvi nepamatuji, tudiz jsem od nostalgie ocisten... Nevim, jak v dobe sveho vzniku, v dnesni konkurenci by uz sotva obstala a to nemyslim animaci, ale pribehem, ktery se mi zdal az moc prosty... ()

majo25

Po rokoch prekvapivé zistenie, že sa jedná o nadpriemerný animák. Ako dieťa som až tak nemusel napriek tomu, že dinosaury boli v kurze už vtedy. Síce detsky hravý a s jednoduchým posolstvom, ale aj citlivý a krásne smutný. Príbeh je zasa silne dobrodružný. Animácia pekná, dostatočne akčná a sem-tam aj vtipná. Pochválil by som aj to, že zvieratká rozličných veľkostí i tvarov si po celý čas udržujú tieto parametre, v animákoch to nie je to tak samozrejmé, ako by sa mohlo zdať. Škoda, že pokračovania boli kvalitatívne už o inom. ()

Mr.Ripley

Stačí, abych někde zaslechl několik první tónů jednoho z nejlepších Hornerovo soundtracků a mám husí kůži po celém těle a slzy v očích. Dětská láska, která přetrvá navěky. ()

Magneto

Cim to je,ze urcite filmy,ktore sme videli ako deti nikdy nezabudneme a o desiatky rokov nam spomienka na nich zvlhci oci a v dusi pocitime zavan sentimentu?Mozno je to tym,ze ako deti sme emocionalny odkaz z tychto snimkov mohli vnimat v krystacky cistej podobe bez predsudkov,ktore nas suzuju v dospelosti...Ja osobne sa snazim v sebe tento moj "detsky" pristup udrzat co najdlhsie,pze inac by som prisiel o to kuzlo,ktore mnohych z nas opusti potom,co zacneme dospievat...Tento konkretny poctivo animovany skvost,produkovany Stevenom Spielbergom je asi najdojemnejsim a nakrajsim filmom,ktory som kedy videl...Je to asi zhoda nahod,ze sa v tomto diele vsetky casti produkcie tak nadherne doplnaju,ze zazitok,ktory si so sebou po zhliadnuti so sebou zoberiete,je intenzivnejsi ako zivot sam...Len ked si zoberiete hudbu.Anjelske zbory a krasne tahave melodie umocnuju uz aj tak intenzivny zazitok o sto percent.Citliva rezia ani raz nezavaha a dej plynie neuveritelne rychlo.Animacia je mila,detailna a velkolepa.Scenar je klasicky,ale to je skor vyhoda...Reziser ma aspon viac moznosti na ovplyvnenie divakovych emocii...Dokonalost sama,ktora nema konkurenciu a ostane v mojom srdci navzdy.Pre moje deti,ak ich budem mat,to bude povinny film ;-) ()

Lachtaan

Nejuhlazenější, nejdojemnější, nejmilejší kreslená pohádka mého dětství, kterou nevyplodila česká produkce. Nožičkova strastiplná snaha vypořádat se se životem sám v okamžiku, kdy přichází o svého posledního blízkého mi vhání slzy do očí i nyní, při pouhé vzpomínce na dávné zhlédnutí. V mém poněkud již širokém filmovém rejstříku lze najít spousty a spousty dobrých snímků, avšak málo z nich, jako například v případě The Land Before Time, se dá označit jako filmový klenot. ()

Kubaso

Předesílám, že tenhle úžasný animák nemůžu objektivně hodnotit. Jak byste asi taky chtěli objektivně hodnotit úplně první film, který si pamatujete z dětství? Jeho prvním zjevným kladem je jeho naprostá žánrová čistota. Nekoná se tu žádné pošilhávání tvůrců po dospělém divákovi, takže žádná počítačová animace, žádné pop-kulturní narážky ani lehce přidrzlý humor. Ohromuje smyslem pro estetiku hraných velkofilmů a díky tomu obsahuje řadu nádherných záběrů a scén, jejichž účinek ještě násobí nadpozemsky krásná hudba Jamese Hornera. Všechny tyhle složky dávají dohromady skoro vražednou kombinaci, opravdu si nevzpomínám, že bych kdy viděl dojemnější film. Třeba scéna, v níž Nožička (v původním jednohlasém dabingu jako Malá tlapa) běží vstříc vlastnímu stínu v domnění, že je to jeho mrtvá matka, je snad tím nejsmutnějším, co jsem kdy ve filmu viděl. Kuriózní na tom je, že Don Bluth byl údajně donucen akceptovat vystřižení nebo zkrácení devatenácti (!!!) scén, jelikož se producenti obávali příliš intenzivního dopadu na dětskou psychiku. Dost dobrý... Snímek obsahuje i poselství o dinosauří (potažmo samozřejmě lidské) toleranci, jež ale není servírováno divákovi přímo pod nos, jak tomu často bývá. Celé dílko je natočeno neuvěřitelně citlivě, s fantazíí a s elegancí, tedy se vším, co chybí jeho pokračováním. Nemám už, co bych dodal. Snad jenom to, že lepší film s dinosaury nikdo nenatočil a nikdy nenatočí. Nezapomenutelný skvost (nejen) mezi kreslenými filmy. ()