Apostle

• Velká Británie Apostle

Rok 1905. Tulák se vydává na nebezpečnou misi zachránit svoji sestru ze spárů náboženského kultu na izolovaném ostrově. (Netflix)

Silwer

Prvni pulka fantasticka..pak se to zacina trochu tahnout..preci jen 2h je dlouha doba...ale napad skvelej..kamera fantazie ale scenar trosku pokulhaval... ()

bari68

Tak rozporuplný film, ktorý som dlho nevidel. Tu to je všetko na hrane absurdity, gýču , ale i nápaditosti s výbornou atmosférou a obrazom videnia, kde kamera a hlavne hudba vykonala skvelú prácu. Zo začiatku do konca dej filmu a všetko okolo necháva diváka premýšľať v nevidomosti ( a za seba hovorím), že chvíľu to pripomínalo ,,Vesnicu,, , potom ,,Čarodejnice,, , aby zasa po pár okamžikoch priviedla tvrdé gore scény. Všetko naviac obalené do folklóru a mytológie Keltov. Tu ma ,,iba,, tie 3* mrzia, avšak na toto musíte byť patrične naladený na rovnakú frekvenciu ako prítomný film. ()

666Carnage

Thomas Richardson (Dan Stevens) je vyslán na ostrov kde se nachází jeho unesená sestra. Už na začátku tuší, že to asi nebude snadné a že po něm půjdou. A tak si vymění totožnost s jedním pánem na lodi a nepletl se. Film má 130 minut což je dlouhé ale film se snaží o vybudování nějakých vztahů mezi postavami a on tam nějaký ten vztah nakonec je. Ze začátku je spíš atmosféra dost tajemná a taková ta kde je strach ze sekty. Sekta uctívá něco jako "ONA" a mají docela zajímavé způsoby jak uctívat. Mno a pak se to začne kazit a zjistí kdo je Thomas Richardson (Dan Stevens) a taky nějaké ty vztahy mezi lidmi z vesnice. A pak přijde docela hukot a scény s očištěním a mlýnkem mají docela grády. Tohle asi nebude snímek pro každého a bude se nudit ale mě na něm něco zaujalo a docela sem si to užil a nijak zvlášť se nenudil, prostě zajímavý horor, který si postupně buduje grandiózní finále. Jsou tu i lidi, kterým fandíte a které by jste nejradši zabili sami. 75% ()

misstake

Evans je dobrý magor. Hustá psycho hudba, stejně tak hustý film. Shyamalanova Vesnice s hudbou od Ligetiho z Kubrickova Eyes Wide Shut a atmoškou a bitkama z Raid. Už ať tu je trojka. ()

iXtr3m3

Drsný sektársky mysteriózny triler. Krvou sa nešetrí, niektoré zábery boli fakt na úrovni. Výprava zaujímavá, atmosféra pochmúrna, len tá dĺžka bola prehnaná. ()

borec999

Je to určite v rámci roka 2018 nadpriemer. Garetha Evansa sme všetci poznali ako autora jedného z najlepších moderných akčných filmov (indonézska mastenica Raid) a aj tu keď dôjde na akciu (popravy, verejná tortúra, škripec), tak je na čo pozerať a ja ako divák som sa nemal na čo sťažovať. Keby som mal podobný zážitok aj z výplne medzi týmito scénami, neváhal by som so 4. hviezdou. Možno stačilo len upraviť na horor prehnanú 2 hodinovú dĺžku. Pretože inak je dobová štylizácia (zobrazenie dedinky, kostýmy, jazyk) veľmi dobrá, budovanie mysteriózna ohľadom kultu funguje a aj temný, ponurý nádych sa Evansovi podarilo na mňa preniesť. O nakoniec "len" lepších 3* ma definitívne presvedčil záver s rastlinkou, ktorý mi prišiel po predchádzajúcom vcelku solídnom filme až nechcene úsmevný. Ale i tak celkovo nadpriemer a jeden z lepších hororov Netflixu. 65% ()

Corpsegrinder

Dusný dobový komorní drama/horor od režiséra The Raid. To by vám mohlo udělat představu jak to asi vypadá. Má to velmi pomalý tempo a pochmurnej tón to nastaví od začátku a ani jednou z něj nevystoupí. Jakmile se dostaneme na ostrov, což je prakticky hned, tak je z toho cítit to dusno, kdy veškerý postavy v komparzu jen chodí kolem, mlčí a hledí si svýho, jinak by dostali solidně přes párky. Ty nejnevinnější postavy jsou zde zabitý těma nejbrutálnějšíma způsobama a zejména u celkem razantní lobotomie jsem přivřel oko. Klaustrofobici si taky přijdou na své. Je to syrově natočený, veškerá špína a krev vypadá realisticky a i nasvícení scén je hezký. Zvukovej design je na tom prakticky to nejlepší, stejně jako hudba. Ty kvílející housle když kamera zabere náký hnusný gore nebo když jde scéna do tuhýho byly prostě super. Líbilo hodně, jeden z nejlepších letošních kousků. ()

SpaceOdyseus

Parada, jak nemam horory v lasce, tak tohle se mi trefilo do vkusu. Apostle je opravdu krasne spinave vypadajici s unikatni temnou atmosferou, ktera slusne utahuje srouby. A to, ze Evans umi vyuzit svoje trademarky fyzicky kineticke kamery i jinde nez v akcnaku, je paradni. ()

Hanys_

Slušný mysteriózní thriller o jednom tajemném ostrově a podivné komunitě na něm sídlící. Minimálně do půlky je to takové nevýrazné, ospalé, pak se ovšem zvýší rychlost, brutalita začne hrát prim a rázem je to hodně v poho. Každopádně se člověk nesmí moc vrtat se v logice, nebo chtít po filmu vysvětlení na některé otázky. ()

HonzysKISS

Ačkoli tahle téma moc nemusím, tak se na to koukalo moc pěkně. První polovina sice mohla být víc rozjetá, ale ta druhá hnedka všechno vynahradila. Především brutálnějšími scénky. Akorát když už to chtějí nazývat hororem, tak si s tím mohli pohrát o něco víc. ()

Zmrv

Apostle trpí typickým neduhem podobných filmů - první půlka je atmosferická a mysteriózní, ale pak přijde kupení brutalit a objevení nestvůr, které za všechen ten bordel můžou a atmosféra je v prachu. Mohl to být fajn film o podivném kultu na odlehlém ostrově (i nějaká ta nestvůra tam mohla být), ale je to jen průměrný horor s dobrými herci a nenaplněným potenciálem. 60% ()

kery-

Tak tohle se mi nehodnotí vůbec snadno.. Moc se mi líbilo prostředí a nápad; na druhý straně mi to ale přišlo zbytečně dlouhý, navíc s úplným prknem v hlavní roli. V příběhu visí spousta otazníků, ale i tak se na to kouká moc hezky. Hodně mi to připomělo můj milovaný Midsommar - taková "light" verze z jiného, atraktivního prostředí. Už jen kvůli tomu, že to muselo dát sakra dost práce, si ale myslím, že ty 4*(3,5) jsou adekvátní. ()

SHit4U

Pokud čekáte alespoň z části akční jízdu, jakou předváděl Evans do teď, okamžitě to přehodnoťte a než zmáčknete tlačítko play, uvědomte si, že tohle o akci není. Z intenzivní akce v tomto případě zůstala "jenom" ta intenzita. To je vlastně i slovo, kterým by se dal film popsat - Intenzivní. Příběh člověka, kterému kdysi hodně ale kurva hodně ublížili, když se snažil rozsévat víru v Číně a nyní se snaží dostat svoji sestru ze spárů ultramagorů z ostrova, kteří uvěznili jeho bohyni a krmí ji krví. Ano, Garethovi asi kdysi musel někdo taky ublížit, někdo kdo věřil v Boha a v rozsévání jeho séměte, protože všechny víry, všechny božstva v tomto filmu jsou vykresleny jako cesta k násilí, cesta k nadvládě nad ostatními a ukazuje nám, že my, věřící i nevěřící naivky, jsme jen prostředek k vykonávání vyšší moci. Ale konec filosofie, první hodinku se dozvídáte, jak to v tomhle světě chodí a v té druhé začne téct krev, vyvrtávat se mozky, drtit prsty, propichovat držky, prostě cokoliv co se může stát člověku na ostrově obydleném úchylama a jednou zvrhlou Bohyní. Evans se snaží od začátku do konce, to samé Dan Stevens v hlavní roli, který sic přehrává, ale mě jeho podivná úchylnost bavila. Škoda některých nedořečených nuancí a někdy až zbytečných pokusů o vykreslení ostrova jako ultra divného místa. Už toho prostě bylo moc a všem muselo být po 30 minutách jasné, že tohle není prázdninová destinace pro rodiny s dětmi. Evans se mohl víc zaměřiti na jednotlivé postavy a hlavně HLAVNĚ zvolnit. Na mě bylo té intenzivní, ale leckdy samoúčené úchylnosti až moc a i když posledních cca 40 minut stojí vážně za to, některé logické lapsy vám v hlavně zůstanou až do konce. A ten konec? Nejjednodušší varianta, která vás napadne někdy v půlce filmu. Strašně mi to připomíná roztahanou, strašidelnou povídku s takovým tím všeuzavirajícím koncem, který vše háže do nekonečného kruhu. Ale tu povídku bohužel Evans vzal a vyplnil pouze změtí podivností, uchylností a tak trochu zapomněl na postavy. A přesto, že to má přes dvě hoďky, se na to dá koukat, a to velmi dobře. Ale vsadím se, že si ten film nebudete pouštět po druhé. Intenzivní tři hvězdy a pokud vám někdy ublížil rozsévač božského semene, přidejte si jednu až dvě hvězdy podle toho, jak moc jste trpěli. ()

Gray Wolfman

Tak konečně viděno a teda za mě horkej kandidát na horor roku i když horor jen okrajově. Spíš psychologický thriller, ale fakt pecka, přes dlouhou stopáž se člověk nestačí nudit a poslední půlhodina marast jak bejk. Brutalita solidní, ale ne bezúčelová a nijak přehnaná. Důstojný nástupce Wicker mana. Evans opět dokázal, že umí. Ať je to brutální akčňák, nebo psychologický téměř horor. Vřele doporučuji ()

Prochy38

Nemám moc slov. Pecka. Snažím se od podobných prostředí ve filmu držet trochu dál, ale ne vždy to vyjde. Na mě teda dýchla od začátku atmosféra poslední cesty před hranicí pekla a nepustila až do konce. Skvělé. Britové umí, zase a znova! Síla, brutalita, žádné servítky. Skvělé herecké výkony. Za mě super! ()

Magika82

Nadprůměrně průměrný film, kde zhmotněnou esenci Hororu pouze plácl po zadnici rovněž zhmotněný Thriller, a Mystérium je raději v klusu oba oběhlo obloukem, hovoří snad za vše. Od všeho špetku, dohromady nic. Film, jehož scénáři logika dala sbohem a rozum si raději vzal dovolenou. Tajemno nutno hledat v detailech, nutno mnohdy umělou krví probrodit se k podstatě věci, zavřít oči nad nelogickými zvraty a jednáním té či oné postavy. Nu, a nad závěrečnou scénou by patrně spadla čelist i dutohlavcům z tzv. "ISIS"... Sekty a kulty existují do dnešních dnů. Psychopaté a Sociopaté mohou být vašimi sousedy, kteří vám ochotně pomohou s těžkým nákupem, nebo pomocnou rukou přispějí na stavbě vašeho domu, aby si v pozdní noční hodinu či brzkých ranních hodinách odskočili někoho zamordovat, vyměnit kýbl s výkaly nebohé osobě jimi unesené a držené kdesi ve sklepě jejich chaty či ve vlastním domě. Únosy, vraždy, a jiné v pravdě démonické události se na světě dějí dnes a denně... Pokud měl být tento film s velkou nadsázkou tak trochu nastavením zrcadla lidské společnosti, pak prosím, jsem ochotna jej vzít v hodnocení na milost... 60%, 3 hvězdy a víc se k tomuto snímku vracet nehodlám ani slovy, ani opakovaným shlédnutím. ()

Untentrauer

Horory moc nesleduji. Tohle mě zaujalo svou upoutávkou, námětem a dobou ve které se příběh odehrává. Film má po celou dobu skvělou atmosféru. Děj krásně graduje a rozumí si s hudbou.  Opravdu dobře se na tento film kouká s napětím a očekáváním toho nejhoršího strachu….JENŽE posledních 30 minut se všechno naprosto posere! Celé to mistrovské dílo je spláchnuto naprosto šíleným a nesmyslným závěrem. ()

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix

Režisér Raidu a Tom Hardy míří na Netflix