poster

Radikálny environmentalizmus na Slovensku (amatérský film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Slovensko, 2012, 11 min

Hrají:

Michal Kolesár (a.z.), Les U. Knight (a.z.)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marek1991
  *

  Och, takto sa film nerobí a ani amatérsky. Prakticky si mohol hovoriť, čo chcel s neoverenými výmyslami, nepodloženými. Nebyť druhej a tretej časti, tak by som ani tu hviezdičku nedal, samozrejme snažil sa na niečo poukázať, ale dosť chaoticky. Nemám rád ekobláznov, ale ani tých, čo bezhlavo ničia prírodu, radím sa skôr k milovníkom a ochrancom prírody, ale aby ľudia páchali eutanázie, to je už aj proti mojej viere, to je choré. Samozrejme ľudstvo by sa nemalo premnožovať takýmto tempom, ak si ich rodičia nemôžu dovoliť uživiť svoje deti, platí to najmä pre chudobné krajiny, ale nepodporujem násilné sterilizácie, interrupcie, skôr osvetu, taktiež následnú osvetu v ochrane prírody a zrovnoprávnenie ľudstva, aby neboli markantné rozdiely. Za snahu o akú takú objektivitu a keďže je to brané ako amatérsky film, jednu hviezdu dám.(1.12.2012)

 • filmharmony
  *****

  ...pět hvězd, protože je to nutné... ...protože všechny "mírového dialogu selhávají... ...pět hvězd za statečnost... a nelegálnost činnosti? násilí proti majetku a osvobozování zvířat, protestní akce, tiskoviny upozorňující na bezpráví druhů i Země... co je na tom nelegálního? ...přestoupení zákona ano... protože nepamatují na oblasti, které jsou zcela základní pro přežití všech... přestoupení zákona lidského srdce? ne... protože láska a soucit nepřekračují zákony garantující základní listinu práv a svobod, ve kterých toto není deklarováno pro všechny živé bytosti a přírodu...(20.8.2014)

 • kaposlav
  ***

  Spracovanie je evidentne amatérske, ale išlo najmä o komentár. Myslím si, že klip mal len akýsi sprievodny charakter a trošku miestami zlepeny. Najviac ma upútala myšlienka bezdetnosti s ktorou nesúhlasim. Počet by mal byť limitovaný do počtu max. dve deti na ženu a tým, že poniektorí nemôžu mať deti, alebo maju iné dôvody a tak by sa počet zmenšoval, ale to sa lahko napíše a iná je prax. Potomstvo je akosi bezvedomo zakódované v samej živej existencii takmer všetkého živého na tejto planéte a dáva aj zmysel života. V európe počet ludi zväčšuju pristahovalci a nie samotní európanie. Veď klasicki európania vymieraju. Problém je v iných rasách a kultúrach (moslimovia, arabi, šikmáči). 3*(29.6.2012)

 • Cooper_J.
  ****

  Tento amatérský dokument se snaží zmapovat působení mezinárodních radikálních organizací na Slovensku. Za tímto účelem je systematicky rozděluje na ty, které se vyhýbají násilí na lidech (Earth First!, Animal Liberation Front a Earth Liberation Front), ty které ho neodmítají (Animal Rights Militia, Justice Department) a ty, které směřují k (dobrovolnému) vyhynutí lidstva (církev Eutanázie, VHEMT). Kromě zmíněných organizací si všímá i jednotlivců, jakými byl např. bombový atentátník z Košic, nebo aktivista ze Spišské Nové Vsi, blokující kácení vzrostlých stromů. Obsahově se v podstatě jedná o filmový přepis tohoto referátu, tvořený krátkými úryvky ze zpravodajství nebo jiných dokumentů, doplněný o záběry na internetové stránky, případně tiskové materiály. Protože zde hodnotím především informační hodnotu, musím vyzdvihnout autorův vcelku neutrální a hlavně systematický přístup k věci. V celém dokumentu se (vyjma obrazového materiálu) nachází pouze jedna citově zabarvená pasáž, ve zbytku se jde o strohý tok faktických informací. Z technického hledska je zpracování slabší, zaráží především nízká kvalita zvuku a někdy rychlé střídání jednotlivých částí prezentace. Mimochodem zajímalo by mě, zda-li přesah aktivit organizace Fuck For Forest na Slovensku, ušel autorově pozornosti, nebo nezapadal do výše nastíněné klasifikace.(14.7.2014)

 • whack
  *****

  Počas pozretia tohto videa (11 min) je vyrúbaných 7 900 lesných stromov a 6 km² pralesov, vyhynú 2 živočíšne a rastlinné druhy, je zabitých 450 000 suchozemských zvierat pre mäso a 2000 zvierat pri pokusoch, na Zemi pribudne 1 900 ľudí. Radikálne skupiny svoje činy ospravedlňujú týmito šokujúcimi štatistikami, dokument však hovorí nezávisle, nič nepropaguje a nestavia sa na žiadnu stranu, len informuje.(10.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace