poster

Radikálny environmentalizmus na Slovensku (amatérský film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Slovensko, 2012, 11 min

Režie:

Peter Kralovič

Scénář:

Peter Kralovič

Hrají:

Michal Kolesár (a.z.), Les U. Knight (a.z.), Ladislav Kuc (a.z.), Peter Kralovič (vyp.)

Producenti:

Peter Kralovič

Střih:

Peter Kralovič
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • schizmo
  ***

  Strohý přehled radikálních environmentální činností, podstatě v d.i.y. formě. Při konzumaci podobných aktivistických snímků má člověk stále větši pocit, že jediným možným východiskem je aktivní odboj, který je v tom lepším případě brán jako počínání podivínů nebo rovnou jako tretný čin v případě horším. Čímž se ale vracíme opět na začátek, že dokud bude bezpráví na zvířatech posvěceno zákonem, budou vznikat všechny tyhle odbojové skupiny, které berou spravedlnost do vlastních rukou...(25.10.2016)

 • filmharmony
  *****

  ...pět hvězd, protože je to nutné... ...protože všechny "mírového dialogu selhávají... ...pět hvězd za statečnost... a nelegálnost činnosti? násilí proti majetku a osvobozování zvířat, protestní akce, tiskoviny upozorňující na bezpráví druhů i Země... co je na tom nelegálního? ...přestoupení zákona ano... protože nepamatují na oblasti, které jsou zcela základní pro přežití všech... přestoupení zákona lidského srdce? ne... protože láska a soucit nepřekračují zákony garantující základní listinu práv a svobod, ve kterých toto není deklarováno pro všechny živé bytosti a přírodu...(20.8.2014)

 • Segrestor
  ***

  Film by si rozhodně zasloužil lepší dramatickou polohu, ať už v samotném střihu nebo dejme tomu dokreslující hudbě. Též projev "naratora" není tak úplně něco, co bych třeba na filmu vypíchl. Nejsilnější stránkou tohoto krátkého filmu je tedy informace, sdělení. Tam lze jednoznačně zvolat: "výborně!" Celkově tedy za tři, protože tady trochu ta forma zabíjí obsah.(9.7.2012)

 • Cooper_J.
  ****

  Tento amatérský dokument se snaží zmapovat působení mezinárodních radikálních organizací na Slovensku. Za tímto účelem je systematicky rozděluje na ty, které se vyhýbají násilí na lidech (Earth First!, Animal Liberation Front a Earth Liberation Front), ty které ho neodmítají (Animal Rights Militia, Justice Department) a ty, které směřují k (dobrovolnému) vyhynutí lidstva (církev Eutanázie, VHEMT). Kromě zmíněných organizací si všímá i jednotlivců, jakými byl např. bombový atentátník z Košic, nebo aktivista ze Spišské Nové Vsi, blokující kácení vzrostlých stromů. Obsahově se v podstatě jedná o filmový přepis tohoto referátu, tvořený krátkými úryvky ze zpravodajství nebo jiných dokumentů, doplněný o záběry na internetové stránky, případně tiskové materiály. Protože zde hodnotím především informační hodnotu, musím vyzdvihnout autorův vcelku neutrální a hlavně systematický přístup k věci. V celém dokumentu se (vyjma obrazového materiálu) nachází pouze jedna citově zabarvená pasáž, ve zbytku se jde o strohý tok faktických informací. Z technického hledska je zpracování slabší, zaráží především nízká kvalita zvuku a někdy rychlé střídání jednotlivých částí prezentace. Mimochodem zajímalo by mě, zda-li přesah aktivit organizace Fuck For Forest na Slovensku, ušel autorově pozornosti, nebo nezapadal do výše nastíněné klasifikace.(14.7.2014)

 • Marek1991
  *

  Och, takto sa film nerobí a ani amatérsky. Prakticky si mohol hovoriť, čo chcel s neoverenými výmyslami, nepodloženými. Nebyť druhej a tretej časti, tak by som ani tu hviezdičku nedal, samozrejme snažil sa na niečo poukázať, ale dosť chaoticky. Nemám rád ekobláznov, ale ani tých, čo bezhlavo ničia prírodu, radím sa skôr k milovníkom a ochrancom prírody, ale aby ľudia páchali eutanázie, to je už aj proti mojej viere, to je choré. Samozrejme ľudstvo by sa nemalo premnožovať takýmto tempom, ak si ich rodičia nemôžu dovoliť uživiť svoje deti, platí to najmä pre chudobné krajiny, ale nepodporujem násilné sterilizácie, interrupcie, skôr osvetu, taktiež následnú osvetu v ochrane prírody a zrovnoprávnenie ľudstva, aby neboli markantné rozdiely. Za snahu o akú takú objektivitu a keďže je to brané ako amatérsky film, jednu hviezdu dám.(1.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace