Reklama

Reklama

Radikálny environmentalizmus na Slovensku

(amatérský film)
všechny plakáty
Celý film
Dokumentární / Krátkometrážní
Slovensko, 2012, 11 min

Režie:

Peter Kralovič

Scénář:

Peter Kralovič

Hrají:

Michal Kolesár (a.z.), Les U. Knight (a.z.), Ladislav Kuc (a.z.), Peter Kralovič (vypravěč)
(další profese)

Obsahy(1)

Krátky prehľad myšlienok, spôsobu práce a aktivít radikálnych hnutí nielen na Slovensku. (hlavsene)

Videa (1)

Celý film

Recenze (9)

Cooper_J. 

všechny recenze uživatele

Tento amatérský dokument se snaží zmapovat působení mezinárodních radikálních organizací na Slovensku. Za tímto účelem je systematicky rozděluje na ty, které se vyhýbají násilí na lidech (Earth First!, Animal Liberation Front a Earth Liberation Front), ty které ho neodmítají (Animal Rights Militia, Justice Department) a ty, které směřují k (dobrovolnému) vyhynutí lidstva (církev Eutanázie, VHEMT). Kromě zmíněných organizací si všímá i jednotlivců, jakými byl např. bombový atentátník z Košic, nebo aktivista ze Spišské Nové Vsi, blokující kácení vzrostlých stromů. Obsahově se v podstatě jedná o filmový přepis tohoto referátu, tvořený krátkými úryvky ze zpravodajství nebo jiných dokumentů, doplněný o záběry na internetové stránky, případně tiskové materiály. Protože zde hodnotím především informační hodnotu, musím vyzdvihnout autorův vcelku neutrální a hlavně systematický přístup k věci. V celém dokumentu se (vyjma obrazového materiálu) nachází pouze jedna citově zabarvená pasáž, ve zbytku se jde o strohý tok faktických informací. Z technického hledska je zpracování slabší, zaráží především nízká kvalita zvuku a někdy rychlé střídání jednotlivých částí prezentace. Mimochodem zajímalo by mě, zda-li přesah aktivit organizace Fuck For Forest na Slovensku, ušel autorově pozornosti, nebo nezapadal do výše nastíněné klasifikace. ()

schizmo 

všechny recenze uživatele

Strohý přehled radikálních environmentální činností, podstatě v d.i.y. formě. Při konzumaci podobných aktivistických snímků má člověk stále větši pocit, že jediným možným východiskem je aktivní odboj, který je v tom lepším případě brán jako počínání podivínů nebo rovnou jako tretný čin v případě horším. Čímž se ale vracíme opět na začátek, že dokud bude bezpráví na zvířatech posvěceno zákonem, budou vznikat všechny tyhle odbojové skupiny, které berou spravedlnost do vlastních rukou... ()

Reklama

filmharmony 

všechny recenze uživatele

...pět hvězd, protože je to nutné... ...protože všechny "mírového dialogu selhávají... ...pět hvězd za statečnost... a nelegálnost činnosti? násilí proti majetku a osvobozování zvířat, protestní akce, tiskoviny upozorňující na bezpráví druhů i Země... co je na tom nelegálního? ...přestoupení zákona ano... protože nepamatují na oblasti, které jsou zcela základní pro přežití všech... přestoupení zákona lidského srdce? ne... protože láska a soucit nepřekračují zákony garantující základní listinu práv a svobod, ve kterých toto není deklarováno pro všechny živé bytosti a přírodu... ()

kaposlav 

všechny recenze uživatele

Spracovanie je evidentne amatérske, ale išlo najmä o komentár. Myslím si, že klip mal len akýsi sprievodny charakter a trošku miestami zlepeny. Najviac ma upútala myšlienka bezdetnosti s ktorou nesúhlasim. Počet by mal byť limitovaný do počtu max. dve deti na ženu a tým, že poniektorí nemôžu mať deti, alebo maju iné dôvody a tak by sa počet zmenšoval, ale to sa lahko napíše a iná je prax. Potomstvo je akosi bezvedomo zakódované v samej živej existencii takmer všetkého živého na tejto planéte a dáva aj zmysel života. V európe počet ludi zväčšuju pristahovalci a nie samotní európanie. Veď klasicki európania vymieraju. Problém je v iných rasách a kultúrach (moslimovia, arabi, šikmáči). 3* ()

Segrestor 

všechny recenze uživatele

Film by si rozhodně zasloužil lepší dramatickou polohu, ať už v samotném střihu nebo dejme tomu dokreslující hudbě. Též projev "naratora" není tak úplně něco, co bych třeba na filmu vypíchl. Nejsilnější stránkou tohoto krátkého filmu je tedy informace, sdělení. Tam lze jednoznačně zvolat: "výborně!" Celkově tedy za tři, protože tady trochu ta forma zabíjí obsah. ()

Reklama

Reklama