Filmová adaptace komiksu "Návrat Temného rytíře", komiksu, který udělal z Franka Millera hvězdu.
Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtly první část z možnosti 'živého nebo mrtvého'. Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války. Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému. Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát... (oficiální text distributora)

zelda82

Batman je mozna stary a rozlamany, to ovsem neznamena, ze by nezvladl zkopat na hromadu gang agresivni mladeze. A druha cast bude teprve neco, kdyz se do toho vlozi Joker! ()

boul

The Dark Knight Returns a Batman v komixovém provedení a zase jinak udělaný, ale pořád to byl Batman a stálo to za to.. Provedení Bruce Wayna jako staříka jsem ještě neviděl, ale návrat k honbě kriminalistů a pořádku na ulici a boji s nepříteli tu už bylo a v animovaném prostředí jsem se neztratil a chvílemi to nepůsobilo jak hrané, ale určitě si pokračování nenechám ujít.. 4* 80% ()

Luk Skywalker

Předlohu jsem nečetl, Batman jako staroch a v "důchodu", to tu ještě nebylo, trochu mi vadil jiný hlas Batmana, protože souběžně sleduji animovaný seriál, ale zvykl jsem si, navíc Gordon zná Batmanovu identitu, což bylo v Nolanově filmu. Divné bylo i postava stále žijícího starého (toho mladého nikdo neviděl) věrného sluhy Batmana. Mutant zaporák je tu nic moc, Harvey Dent tu je jen chvíli a Robin je slečna, ale jinak je to dobrá podívaná a jsem zvědav na dvojku. ()

Hapretor

Nudné až otravné - ty filozofické kecy Batmana mě doslova uspávaly. Debilní hlavní záporák a otřesné souboje, hlavně ten závěrečný, kdy Batman komentuje, co mu zrovna udělal ... fakt úlet, nic pro mě. Nedalo se to. ()

Rannveig

Asi se neřadím mezi fňukálky, co od animovaného Batmana čekají především nekonečné akrobacie a honění dvou až tří chlápků, co s bejzbolkou okradli paní s nákupem. Naopak tento Batmanův animák považuji za dosud nejzdařilejší práci. Kromě nápadité předlohy o pohledu (o kterém jsem přemýšlel už od děcka) na stárnoucí svět našich oblíbených hrdinů, se tu ač v animované podobě dostáváme velice blízko kvalitě hraných filmů (ne, nemyslím Schumacherova Blablahmana) ale v záadě něco né příliš vzdáleného Noirovým art filmům. Nostalgie z některých setkání přímo teče a Arkham naplněný žbleptajcími Jokery a Denty je perfektní známkou Batmanových dávných časů slávy i odporu. Po shlédnutí animáků jako Záhada Batwoman a Mr. Freeze mám pocit že tohle je skutečně Batman. A dávám velké plus za absenci otravného Robina frajírka, nahrazeného něčím opravdu novým. Jinak Christopher Drake opravdu čaruje! ()

fablefavorit

Dlouho jsem se Návratu Temného rytíře vyhýbal kvůli jeho art stylu. Prostě mi nesedí ty jejich hranaté ksichty oplývající dvoumetrovými bradami. Po shlédnutí jsem ale příjemně překvapen a mohu s potěšením konstatovat, že první část Dárk 'Najta se v mém žebříčku řadí do sekce VELMI DOBRÉ. Z Robin/a jsem měl trochu strach, nakonec její přítomnost nebyla ani zdaleka tak rušivá, jak jsem čekal. Závěrečná bitka dost dobrá a finální moment navnadí na druhý díl. Těším se na něj! ()

Raziel_cz

Hodnotím obě části jako celek: BvS může brečet. To nejlepší, co v něm uvidíte, vykradl odsud a ještě to použil ve špatném kontextu. Sofistikovaná dospělá komiksárna, která se nebojí nechat hrdiny sklouznout na temnou stranu síly, řídit se heslem: "Účel světí prostředky," a bodat padouchy batarangy do očí. Spousta parádní akce, výborně podaný psychologický rozbor vigilantů, melancholické rozvzpomínání superhrdiny včerejška a fungující politická satira v jednom. A jako třešnička samozřejmě epická přesdržka se Supermanem, následovaná Batmanovým epickým monologem. Výborně napsané, výborně vygradované a s výbornými zvraty. Komiks je legenda a tohle k ní nemá daleko. Držet se to klasického stylu The Animated Series a dabovat to Kevin Conroy a Mark Hamill, šel bych do plného hodnocení. Úžasná věc. ()

ptsd

Batman se po 10 letech v Batmanovském důchodu vrací do akce. Rozlámaný, neobratný stařík, ale stále dokáže padouchům nakopat zadnice. ()

tomik99

Batman celý život bojoval se zločinem a vrhal jednoho padoucha za druhým do vězení, ale nyní se padouši dostávají na svobodu a štvanice proti zestárlému Temnému rytíři začíná. Skoro nemám co vytknout, film má skvělou atmosféru a dobře vyobrazuje starého Batmana, který musí čelit kostlivcům ze své minulosti a pykat za svá rozhodnutí. Jediné, co mi trošku vadilo, byli samotní mutanti ve filmu. ()

Plechpetr

Animované podání Batmana mě moc neuchvátilo. Stařec Wayne a před důchodový Gordon mě spíš nudili. Zaporáci taky celkem slabota. Uvidíme jestli to dokáže dotáhnout druhá část. ()

RoneXxXD

Nevím no....knihu mám rád,ale animovaná podoba se mi nezamlouvá a vůbec z nějakého důvodu nelíbí. Jsou tam dobré momenty hlavě akční scény,ale celkově mi to nějak nesedí. Hudba je zlá,dabing nevýrazný (možná kdyby se na to vrhli Hamill a Conroy bylo by to asi lepší) no prostě nejsem zastáncem animované podoby této knihy. V tomto případě je lepší kniha. ()

Hpatrik

Příběh příliš banální a zkratkovitý a záporák taky ničím neohromí. Animace je ale výborná a atmosféře filmu skvěle sedí. ()

Yellyman

Komiks jsem nečetl, takže nevím, do jaké míry se od něj jeho animovaná adaptace liší či ne. Nijak mi to ale nevadí. Možná je lepší, že Millerovu novelu neznám, protože se můžu vyhnout porovnávání a film si vychutnat v plné míře. Skvělá animace, pozvolné tempo v lehce noir stylu mi více než imponovalo a hudba mě nepřestávala fascinovat. Co víc dodat? Těším se na druhý díl! ()

Sweat55

Nezáleží na tom jak moc jste fyzicky zdatní, jak zvládnete uvažovat nebo kolik jste toho dokázali. Stáří vás jednoho dne stejně definitivně dožene, pohltí vás a nechá vás umřít na smrtelné lóži. Však Bruce by mohl vyprávět. Ty časy kdy se hnal za všelijakou Gothamskou lůzou jsou nenávratně pryč. Nebo ne? Batman se bude muset naposledy zvednout z pohodlného křesla a vydat se bojovat proti staro-novým padouchům, kteří toho po těch letech nemají dost. Temný rytíř se vrátil a čeká ho velmi krušná doba. ()

vikino1

O trošku slabší jak druhý díl, původně mě hrozně odrazovalo to, že Batman tam značně zestárl. O to větší bylo překvapení, když jsem po shlédnutí druhého dílu zjistil, že je to nejchytřejší tah scénáře, protože tento časový skok nám nakonec logicky zodpoví otázku, kdo je větší drsňák jestli Kal El nebo Bruce Wayne. Defakto jediná pořádná akce byla ta poslední s vůdcem mutantů. A celkově se tam daleko víc střílí než jak jsem u animáků zvyklej... ()

Ještě více Batmana na cestě

Ještě více Batmana na cestě

27.08.2020

DC Fandom je za námi a ty největší novinky už jsme si probrali – tedy alespoň ty na poli hraných filmů. Komiksová stáj DC ale rovněž vyrábí poměrně dost a poměrně kvalitních animáků, mezi nimiž byste… (více)