Typická americká vulgárna komédia, natočená scenáristom a režisérom obdobných snímkov Nicholasom Stollerom, sa vyznačuje siláckymi a oplzlými dialógmi a humornými nechutnými situáciami. Celkom dobrá komédia, ktorá svojim námetom a zápletkou vyzerala veľmi nádejne. Našlo sa tu dostatok trefných hlášok a podarených situácií ako trebárs dojčiaca scéna. Občas sa mi však zdalo, že keď sa dej trošku rozbiehal, tak znenazdajky bol preložený nejakou zbytočnou, nudnou scénou, ktorá príbeh vôbec nikam neposúvala. Avšak musím tvorcov pochváliť za veľmi vtipne stvárnenú a nápaditú bitku medzi hlavnými hrdinami v druhej polovici filmu. Ak prihliadneme k takmer ukážkovej scenáristickej štruktúre a spravodlivému záveru, potom je treba povedať, že Susedia sú, celkovo vzaté, skutočne zábavnou komédiou. Skutočne zábavnou, to áno.(5.11.2019)

• Frajer42

Bohužel bude třeba být opět malinko zlý. Snímek se sice snaží být brutálně vtipný kompletní stopáž, ale jeho snaha je těžce kontraproduktivní. Celé to působí jako Rogenova one man show. Když se sem tam objeví vedle Efrona, tak krásně vynikne, jak ubohý herec Zac Efron je. Ukázalo se, že 6 odpadů z 6 filmů, ve kterých se zjevil, rozhodně není náhodných. Dalšímu už se pokusím v budoucnu vyhnout. Z filmu je cítit, že se v době jeho vytváření všichni zúčastnění herci i pěkná řádka komparzistů rozhodně velmi solidně bavili. Bohužel se ani kapičku nálady nepodařilo přenést na diváctvo. Současných 55 % je zcela výmluvných. Jestli se mi během sledování dvakrát pohnuly koutky, tak přeháním. Celý příběh je neskutečně skutečná nudírna, která nemá konce. Odpadem tomuto nesmyslu lichotím.(23.5.2016)

Od úchylárnami prolezlého Setha Rogena a čím dál lepšího Zaca Efrona bych čekal mnohem šílenější nálož pubertálního humoru. I když podobný styl vtípků je velmi specifický, tak pro mne je naprosto ideální, ale bohužel ne vždy jsou celý film na vysoké úrovni. Tudíž zde často lepší části střídají ty o poznání slabší a vše se veze jak na horské dráze. Škoda, že trailer ukázal téměř vše vtipné, ale stejně Sousedy nelze úplně potopit. /55%/(29.9.2014)

Sousedi svými šarvátkami a humorem, který mi nebyl schopen vymlátit do obličeje úsměv až na pár vcelku vydařených scén, mě nijak výrazně stroboskopem neoslnil a já zůstal v nepochopení obklopen sebedestruktivní tmou plnou prázdných slov praskajících jak bublifukové horkovzdušné balóny vznášející se nad mým mozkomíšním mokem. Jako oddechovka to splnilo svůj účel neb jsem totálně vypnul a nebylo zapotřebí vůbec žádných impulzů v hmotě, která je nutna k přemýšlení. Cerebrum nechť odpočívá v klidu a pokud možno v uzamčeném pokoji.(28.5.2014)

Hluchoty víc, než jsem čekal... Stoller by ty komedie měl spíš sám psát, ne si je nechávat psát - to je stoprocentně ta nejhorší z variant. Nicméně když už nic jinýho, Rose je pořád puma jako blázen a dokonce i unikátně poučný hlášky se tu najdou, hehe... --- "There's no president of United Nations."(27.5.2014)

• - Peta (Dave Franco) ve filmu studuje psychologii, stejně jako jeho představitel, který psychologii studoval na univerzitě. (AlfaNumerO)

• - Prísaha, ktorú skladali členovia bratstva, je prísahou jedného skutočného bratstva menom Sigma Nu. (beso74)

• - Pôvodne mal byť film o tom, ako Mac (Seth Rogen) spolu s priateľmi bojuje proti bratstvu. Po tom, ako si scenár prečítala Rogenova manželka, navrhla, aby pozmenili scenár a dopísali do neho namiesto priateľov manželku, pretože si nevedela predstaviť, prečo by Macovi mali pomáhať práve priatelia. (jedenzdvoch)