• TeeAge

|| Scenár: Andrew J. Cohen, Brendan O'Brien | Hudba: Michael Andrews | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Point Grey Pictures, Good Universe | Rozpočet: 18 miliónov $ | Tržby: 266,586,800 $ || Nekonzistentná, krčovitá trapárňa. Film, ktorý je žánrovo sólovo označnený ako komédia, by mala mať viac, než jednu pasáž, kde sa fakt zasmejem. Nemala. Ps: Je veľmi pravdepodobné, že keby som bol nevidel včera jednu výbornú komédiu (nemeckú!), tak by to išlo asi o 1-2 hviezdy vyššie. Aj napriek strašnému hereckému výkonu Setha Rogena. Čo už, porovnávaniu sa človek nevyhne... 25% | Blu-Ray, THX, HU DTS |(27.8.2014)

• Spiker01

Setha Rogena vážně nemusím, ale čekal jsem, že mě film bude bavit. Nestalo se tak, vtipy mě ničím neoslnily a navíc jsem se nudil. Pár dobrých nápadů film sice nabízí, ovšem nic světoborného... PS : Nechápu, že se Rose Byrne upsala na takovou nemožnou krávu...30%(1.9.2014)

Je to cool, teen a in. Seth je skvělý stejně jako Rose a manželskou dvojku si dávají s přehledem. Bohužel to celé nějak troskotá na místy prázdném scénáři. Chvilkama jsem měl prostě divný pocit, že nikdo z herců nemá co říct. A část vtipů je spíš trapňoučkých. První polovina je ale i tak skvělá odvázaná zábava, která ke konci lehce povoluje. Nicméně, pokud chcete přisprostlou a ujetou komedii, tak právě tohle stojí za podívání. 3,5*.(1.9.2014)

Toto mala byť minimálne podľa trailerov komédia tohto roku a nakoniec dosť nevyužitý potenciál. Mal som z toho rovnaké pocity ako kedysi z Bad Teacher. Dobrý námet, ale na celovečerný film trochu málo. Ono totiž postaviť proti sebe starú generáciu s tou mladou je síce na komédiu super nápad, ale samo o sebe to nestačí, resp. len s týmto sa celý čas pracovať nedá. Susedia sú síce fajn komédiou, ale zároveň dosť nevyváženou. Priam vynikajúci vtípky (airbagy) a úderné hlášky (hlavne Byrne) sa striedajú s trápnymi výstupmi ako z lacných paródií (scéna s dojením alebo všetky scény s vibrátormi), pri ktorých som si hovoril, či daný film točil jeden a ten istý režisér a nestriedal sa náhodou s Malronom Wayansom. Zbytočne sa tam miešajú aj vedľajšie dejový línie s osobnými problémami postáv, ktoré nie sú zaujímavé, ale hlavne v takejto pomerne vulgárnej komédii aj úplne zbytočné (dilema Efronovej postavy po skončení školy, doslovne pár sekundová manželská hádka a pod.) Dôraz na improvizáciu kvitujem a Seth Rogen s Rose Byrne film hravo svojimi výstupmi utiahnu, dokonca aj Efron mi prvý krát v živote neliezol vôbec na nervy a do podobnej úlohy sa perfektne hodí. Tých 90 minút je pre podobný film priam ideálnych (a úprimne si neviem predstaviť ani o 10 viac), takže Susedia v podstate po väčšinu času veľmi slušne bavia a z chuti a nahlas som sa smial niekoľko krát, ale nemôžem sa zbaviť pocitu, že potenciál tu bol omnoho väčší. Ten nápad chcelo nechať dozrieť o niečo dlhšie a vymyslieť ešte viac prvotriednych vtípkov, ktorých kadencia by sa postupom filmu stupňovala a nie len nasilu vyplniť stopáž s poniektorými zbytočnými scénami. Pri Susedoch sa tak človek raz chytá od smiechu za brucho a bolí ho sánka a vzápätí krúti očami nad prízemnosťou niektorých scén. Našťastie však vo väčšej miere prevládajú práve tie vtipné. CELKOVO: 3* (6/10)(14.8.2014)

• Fr

,,NEMŮŽEME BÝT JEDINÍ LIDI V SOUSEDSTVÍ, KTERÝM TO VADÍ. MUSÍME DOSTAT VŠECHNY NA NAŠI STRANU. ZAPOČÍT REVOLUCI...“ /// Narvat si držku tančícíma houbičkami, postavit péro na povel, alkáč, drogy, samej penis (v hubě – jako že vo tom mluvěj…) a vagína. A penis. A vagína. A šukání (Seth si dělá asi prdel z toho, že může šukat. Hahaha, hihihihi…). A mrdka. Stupidní netradiční sousedská válka, při který bych potřeboval, aby mi někdo říkal, kdy se mám smát. (Začít. Přestat bych snad dokázal…) Rogen se chová jako čurák, ale hlavně bych mu doporučil - ,,ty vole, nesnaž se hrát! NIC!“ Teenegerská komedie. ? (jo, to je otazník, jako že se teď ptám.) Soráč, pro mě jen další Hollywoodská apokalypsa, která si samozřejmě svoji osobu v publiku najde. Fuj! Nečum na mě!... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) S taťkou přemejšlíme, jestli by nám penis dokázal zaplatit výřivku. (Že je tchán bohatej? Aha…). 2.) Sním o sexu s S.Rogenem. Jeho tělo je tak vzrušující... (a pak by jsme mohli podojit maminu!). 3.) Thx za titule ,,malia“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne(21.5.2014)

• - Během natáčení snímku byla závislost Zaca Efrona na kokainu na takové úrovni, že o ní věděl celý filmový štáb. Zac byl navíc problémový a několikrát se stalo, že na plac vůbec nedorazil. (Zdroj: super.cz) (peiton)

• - Zac Efron (Teddy) si počas zápasu s Daveom Francom (Pete) zlomil ruku. Scenáristi a producenti začali panikáriť a plánovať, ako zakomponovať zlomenú ruku do scenára a ako to zmení rozpočet. (jedenzdvoch)

• - V ukradnutom aute značky Subaru Outback z konca 90. rokov si je možné všimnúť štvoricu airbagov. Tento model ich má však len 2, pre vodiča a spolujazdca. (beso74)