Soused proti sousedovi, rodič proti studentovi, Rogen proti Efronovi. Sousedi ani zdaleka nenaplňují potenciál, který podobně podaná látka skýtala a docela nepříjemně často sklouzávají k obvyklým až prcičkovským rekvizitám, nicméně i přesto a fakt, že si scénář místy vybírá hodně slabé chvíle, se jedná o rozhodně zajímavou komedii, která prákrát upřímně pobaví a ve výsledku je vlastně docela fajn i přes svoje chybky. [65%](30.5.2014)

• Dale

Na rozdiel od iných trápnych US komédií, táto sa snaží pobaviť hlavne dialógmi. Postavy zo seba chrlia texty ako guľomet, no čo z toho, keď jediná vtipná hláška v nich nezaznie a každé druhé slovo je mrdat alebo péro. Pri tom sa môžu chichotať jedine pubertiaci. Začiatok bol celkom v pohode, potom to už nemalo hlavu ani pätu a dopozeral som to so sebazaprením.(15.8.2015)

Čo čakať od mien ako Stoller, Rogen, či Goldberg ? Inteligentnú zábavu rozhodne nie. Efron a mladý Franco sa nasťahovali vedľa tatka Rogena a Rose Byrneovej. Rogen spolu s Rose kedže majú decko chcú byť slušný a mať klud. Občas túžba po neslušnosti a odviazanosti zvíťazí, no nakoniec začína boj o ulicu. A to je vlastne hlavný ťahák filmu a pokiaľ vás ani Efron a Franco nechytia za gule, tak máte smolu. 70% - 3*(30.8.2014)

• Jara.Cimrman.jr

Pokud se do mého okolí nastěhují hlučně pařící vysokoškoláci, tak budu týden soustředěně trpět, ale pak se to stane. Comicsovsky se rozčílím, což znamená, že vyrostu a zezelenám, několika vystřelenými pavoučími vlákny se přenesu k sousedům, kde jim obřím kladivem zatluču kryptonit do hlav tak hluboko, že nerozeznají Delta Psí Beta od Gama Fí Zeta a to bude jejich konec. Mac s Kelly zvolili pro svůj boj mnohem tradičnější zbraně a nutno uznat, že to, kromě bitky současného a bývalého nadsamce, nestálo za nic. Ale trapných exhibic tam bylo tolik, že hodně vlídné oko by v tom mohlo spatřit i tu proklamovanou komedii, ale já na ni čekal marně.(26.9.2014)

Vtipná a zároveň originální je maximálně patálie s airbagem, jinak zjistíte, Daveu Francovi jde lépe hraní De Nira, než hraní, Zac Efron vypadá jak ko… Kotek a při pohledu na nahého Rogena v misionářské poloze dostanete chuť na klobásy a čerstvé jitrnice.. Otázkou je, co jsem vlastně čekal. Přesto o mléka prosté prsa Rose Byrne uvědomělejší, než předloňská párty Project X.(3.11.2014)

• - Prísaha, ktorú skladali členovia bratstva, je prísahou jedného skutočného bratstva menom Sigma Nu. (beso74)

• - Zac Efron (Teddy) si počas zápasu s Daveom Francom (Pete) zlomil ruku. Scenáristi a producenti začali panikáriť a plánovať, ako zakomponovať zlomenú ruku do scenára a ako to zmení rozpočet. (jedenzdvoch)

• - V Austrálii a Veľkej Británii bol film uvedený pod názvom Bad Neighbours, aby sa predišlo k zámene s austrálskym televíznym seriálom Neighbours (1985). (beso74)