• Kamca_

Asi jsem od toho čekala moc. Dějově nuda a mohli si odpustit ty trapný a nechutný scény. Tohle přesně ve filmu nesnášim. Zaca Efrona mám ráda, ale v téhle roli se mi nelíbil ani trochu. Hrozná kravina to byla a chvílema jsem myslela, že to snad ani nedokoukám, ale nakonec jsem se přemohla. Dávám 40% a to si myslim, že jsem ještě mírná.(4.6.2014)

Průměrná teenagererovská rádoby komedie s párty tématikou. Kromě poslední čtvrtiny jsem se u filmu příliš nepobavil, většinou šlo o nějaké chabší vtípky, které se začátkem téměř vůbec nedařily. Na druhou stranu poměrně oddychový film, který pojednává o (ne)obyčejné rodině, které vadí párty pořádané vedle u sousedů. Takže námět jako takový špatný rozhodně nebyl, a i herecké obsazení nebylo špatné. Efronovi to s Davem Francem poměrně sedlo, možná protože Franco je už tak trošku na párty zvyklý, a umí se v podobném prostřední pohybovat - 21 Jump Street. Zkrátka film jsem si užil tak na míru, nic moc extra, ale ani nic moc hrozného. 55%(27.8.2014)

Upřímně? Jelikož jsou pro mě americké komedie s rozjetými puberťáky v poslední době utrpením srovnatelným s chůzí po skle, šla jsem i na "Sousedy" s tím, že to bude s největší pravděpodobností vulgární, přepísklé a trapné. Netvrdím, že to není jeden z důvodů, proč mi to ve finále zas až tak strašné nepřišlo, nicméně hlavním důvodem je určitě sympatické herecké obsazení s několika přesně načasovanými gagy. Ať si hateři Setha Rogena (a že jich není málo) říkají, co chtějí, pro mě tenhle člověk filmy spíše zvedá než pokládá, což se ovšem nedá říct o hvězdě "High School Musical". I když... Světe div se (nebo žasni?) "Neighbors" tomuto (s)ex-symbolu náctiletých sedli jako ulití, díky čemuž Zac zase sednul mně, ba co víc, poprvé v životě jsem měla pocit, že hraje (+ si dělal legraci sám ze sebe, což oceňuji). Asi bych uvítala více prostoru pro Ch. M.-P., ale proti zvoleným interpretům nemám zhola nic (pařby šlapou) a Dave Franco vůůůbec není podobný svému staršímu, slavnějšímu bratříčkovi.:-)) Příběh neurazí, místy pobaví (fight Rogen vs. Efron je totální pecka), délka ideální. Trošku mě zklamal až zbytečně pohádkový konec, ale co, to k tomuhle žánru asi patří. Takže pokud z podobných filmů vyloženě nezvracíte, chcete vypnout a nevíte, co s penězi, které jste při úklidu našli za skříní, tak klidně vyrazte... Mimochodem! Nemohla jsem si nevšimnout, že ve filmu chybí několik vulgárnějších trailerových scén. Ne, že bych je postrádala, chraň bůh, ale od kdy chodí do Evropy cenzurované verze?!?(27.5.2014)

• Jara.Cimrman.jr

Pokud se do mého okolí nastěhují hlučně pařící vysokoškoláci, tak budu týden soustředěně trpět, ale pak se to stane. Comicsovsky se rozčílím, což znamená, že vyrostu a zezelenám, několika vystřelenými pavoučími vlákny se přenesu k sousedům, kde jim obřím kladivem zatluču kryptonit do hlav tak hluboko, že nerozeznají Delta Psí Beta od Gama Fí Zeta a to bude jejich konec. Mac s Kelly zvolili pro svůj boj mnohem tradičnější zbraně a nutno uznat, že to, kromě bitky současného a bývalého nadsamce, nestálo za nic. Ale trapných exhibic tam bylo tolik, že hodně vlídné oko by v tom mohlo spatřit i tu proklamovanou komedii, ale já na ni čekal marně.(26.9.2014)

"Let's make a baby." "That'll solve all our problems!" Má očekávání nebyla moc vysoká, ale kupodivu mě film docela pobavil. Jako celek to byl sice spíš průměr, ale mělo to pár povedených momentů a taky docela dobrý hudební výběr. Na zvednutí nálady a jednorázové pobavení skvělá volba. ~(3,7)~(1.4.2016)

• - Během natáčení snímku byla závislost Zaca Efrona na kokainu na takové úrovni, že o ní věděl celý filmový štáb. Zac byl navíc problémový a několikrát se stalo, že na plac vůbec nedorazil. (Zdroj: super.cz) (peiton)

• - Scéna, v ktorej dieťa sleduje Maca (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) počas sexu, nebola plánovaná. Pôvodne mala scéna skončiť po tom, ako ho Mac otočí, no keď režisér spozoroval, že sa na nich dieťa neprestáva pozerať, dal pokyn jednému z kameramanov, aby ho natáčali. Ak sa dobre započúvate, môžete počuť, ako sa na tom Rogen a Byrne smejú. (jedenzdvoch)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii, a to od dubna do května 2013. (rafix)