"Let's make a baby." "That'll solve all our problems!" Má očekávání nebyla moc vysoká, ale kupodivu mě film docela pobavil. Jako celek to byl sice spíš průměr, ale mělo to pár povedených momentů a taky docela dobrý hudební výběr. Na zvednutí nálady a jednorázové pobavení skvělá volba. ~(3,7)~(1.4.2016)

Z tohodle se klidně mohl stát časem kult ve stylu Superbad. Bohužel někomu jakoby po 30 minutách došly nápady a přišlo na řadu povinné moralizování. Některé scény jsou skvělé (kondom, De Niro párty), některé (hlavně dialogy mezi Macem a Kelly) dost o ničem. Určitě bych se nejedná o nějakou bitvu o ulici. Užil jsem si každou Efronovu scénu. Od určitého momentu to prostě chtělo více pařit a méně polemizovat o smyslu života. 60%(2.9.2014)

• genetique

Trailer zas nasľuboval nemožné, z filmu sa však stala nekontrolovateľná spŕška absurdného humoru, ktorá bola cielene zameraná pre americké publikum - rozumej vypatlaných teenagerov, ktorí museli nad touto zabijackou nudou krochkať blahom. Inak si neviem vysvetliť ten úspech s amerických kinách, pretože scenár bol chromý, dialógy plytké a nezáživné. Ja som síce ubral obrátky mozgu na minimum, no aj tak to nestačilo na viac ako jednu scénu, ktorá stála za to aby som vyvinul energiu na mimický pohyb znamenajúci úsmev. Naozaj si neviem predstaviť dlhšiu stopáž, chvalabohu aspoň v tomto tvorcovia nesklamali. 35%.(1.10.2014)

Od úchylárnami prolezlého Setha Rogena a čím dál lepšího Zaca Efrona bych čekal mnohem šílenější nálož pubertálního humoru. I když podobný styl vtípků je velmi specifický, tak pro mne je naprosto ideální, ale bohužel ne vždy jsou celý film na vysoké úrovni. Tudíž zde často lepší části střídají ty o poznání slabší a vše se veze jak na horské dráze. Škoda, že trailer ukázal téměř vše vtipné, ale stejně Sousedy nelze úplně potopit. /55%/(29.9.2014)

Jasně, je to přesně takový ten druh komedie, od které bych čekala, že v tom bude hrát Seth Rogen. Takže spousta sexulních narážek, sprostých slov i nějakých těch tělních tekutin, ale do úplného průměru bych ji zas neházela, nejen že to mělo své chvíle, kdy jsem se opravdu s chutí zasmála, pár bodů musím přidat za celkem životné postavy, žádné komediální karikatury, které bych tady normálně očekávala. Ta úporná (a samozřejmě neúspěšná) snaha Maca a Kelly, zůstat i přes své rodičovské starosti stále mladí a cool a stejně urputné lpění na fiktivním světě i pravidlech studentského spolku ze strany jeho presidenta Teddyho, to všechno loserovství je tak nějak polidšťovalo, takže jsem s nimi vlastně i soucítila. A zajímalo by mě, kde sehnali to děcko, roztomilejší jsem snad ve filmu ještě neviděla. Lepší tři.(14.9.2014)

• - Záverečná scéna medzi Macom (Seth Rogen) a Teddym (Zac Efron) pred obchodom Abercrombie and Fitch bola číra improvizácia. Zac Efron netušil, že si Seth Rogen vyzlečie tričko. (jedenzdvoch)

• - Prísaha, ktorú skladali členovia bratstva, je prísahou jedného skutočného bratstva menom Sigma Nu. (beso74)

• - Scéna, v ktorej dieťa sleduje Maca (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) počas sexu, nebola plánovaná. Pôvodne mala scéna skončiť po tom, ako ho Mac otočí, no keď režisér spozoroval, že sa na nich dieťa neprestáva pozerať, dal pokyn jednému z kameramanov, aby ho natáčali. Ak sa dobre započúvate, môžete počuť, ako sa na tom Rogen a Byrne smejú. (jedenzdvoch)