Mac (Seth Rogen) a Kelly (Rose Byrne) jsou hrdými rodiči malé holčičky a tak nějak smíření s tím, že pro ně už skončily divoké večírky a že jediné špeky, které mají, jsou ty na břiše. Žijí v útulném domečku v tiché ulici a pomalu se připravují na krizi středního věku. Když si sousední dům pronajmou vysokoškoláci v čele s vyrýsovaným hezounem Teddym (Zac Efron), zavětří sice nebezpečí, ale zprvu se rozhodnou pro přátelský přístup, k němuž bude patřit i slib dodržování nočního klidu a závazek nevolat hned poldy, kdyby se to náhodou někdy s pařením trochu zvrtlo. Jenže už druhá pořádná noční jízda všechny ušlechtilé závazky rozmetá a mezi oběma domy se rozzuří otevřená válka, ve které jsou všechny zbraně povolené. Na první pohled by se mohlo zdát, že unavení rodiče nemají proti rozjetým studentům sebemenší šanci, jenže i Mac a Kelly byli „kdysi" pařmeni a z té doby si pamatují na spoustu dost nepěkných triků. (Cinemart)

Trailer 3

Fr

,,NEMŮŽEME BÝT JEDINÍ LIDI V SOUSEDSTVÍ, KTERÝM TO VADÍ. MUSÍME DOSTAT VŠECHNY NA NAŠI STRANU. ZAPOČÍT REVOLUCI...“ /// Narvat si držku tančícíma houbičkami, postavit péro na povel, alkáč, drogy, samej penis (v hubě – jako že vo tom mluvěj…) a vagína. A penis. A vagína. A šukání (Seth si dělá asi prdel z toho, že může šukat. Hahaha, hihihihi…). A mrdka. Stupidní netradiční sousedská válka, při který bych potřeboval, aby mi někdo říkal, kdy se mám smát. (Začít. Přestat bych snad dokázal…) Rogen se chová jako čurák, ale hlavně bych mu doporučil - ,,ty vole, nesnaž se hrát! NIC!“ Teenegerská komedie. ? (jo, to je otazník, jako že se teď ptám.) Soráč, pro mě jen další Hollywoodská apokalypsa, která si samozřejmě svoji osobu v publiku najde. Fuj! Nečum na mě!... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) S taťkou přemejšlíme, jestli by nám penis dokázal zaplatit výřivku. (Že je tchán bohatej? Aha…). 2.) Sním o sexu s S.Rogenem. Jeho tělo je tak vzrušující... (a pak by jsme mohli podojit maminu!). 3.) Thx za titule ,,malia“. /// PŘÍBĚH ** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ ne ()

Psema

Zábavná blbost a jednoznačně nejhorší Stoller. "Poděkovat" za to může hlavně chabé zápletce, která je spíš námětem na jeden díl sitcomu než nosnou látkou na celovečerák, což dokazuje to, že se jedna situace v podstatě třikrát zopakuje (aniž by to dávalo moc smysl - finální party, kdy stačilo prostě zavolat děkance, nevěrohodnost toho, že by se sousedi takovou bandou hlučných zmrdů nechali ubratříčkovat) a aby se neřeklo, sem tam se do mixu vrznou i osobní linie, které jsou TOTÁLNĚ disfunkční, i na komedii povrchní (povinný manželský rozkol na... pět minut) a mimo (Rogenův kámoš a jeho pipka). Možná za to ale může mizerný střih, který vytváří dojem, že se extrémně moc materiálu vyhazovalo, a tak vztahy (hlavně profesní versus kalící stránka Franca a Efrona) v podstatě stojí hrozně dlouho na místě a pak se zničeho nic posunou úplně jinam. No a moc nepomáhá ani příliš okatý důraz na improvizaci, který možná zvládají Rogen s Francem a Efronem, ale na chudáka Rosie je při marné snaze dohnat raketového buřtíka podobně smutný jako sledovat ratlíka, jak dobíhá Ferrari. Geniální momenty (trampolína, dojení) to ale bez diskuze táhnou. ()

Lucasion

U amerických komedií je to většinou jako ruská ruleta. Můžete se trefit a dostat výbornou komedii s vychytralými gegy. Nebo alespoň průměrnou komedii, na kterou si občas zavzpomínáte. No a nebo film jako Sousedi. Moc nerozumím pro koho je film přesně určený. Záchodový humor, sexuální narážky a to vše zabalené do toho nejnudnějšího kabátu. Přitom herecky je to obsazené hezky. Seth, Rose, Zac i Dave jsou všichni talentovaní herci a samostatně obstojí prakticky kdykoliv. Ovšem Sousedi je střela vedla. Dlouho jsem neviděl takhle zbytečný film. Některé scény mi přišly už vyloženě přes čáru. (28 %) ()

ScarPoul

Niektoré vtipy podarené. Hlavne finálna mlátička a celá De Niro paródia. Alebo aj tie airbagy. Rogen a Byrne sú strašne v pohode. Takých susedov by som si želal. Hulili by sme trávu a kukali na americký Office. Efron znova obstojný a Dave Franco menej odpudivý ako v iných prípadoch. Celkovo je to pekná oddychovka. Postavená je na dobrom nápade, ale po určitom čase začne byť jednotvárna. Ako keby sa tvorcovia nevedeli rozhodnúť či tlačiť na pílu, alebo nie. A preto je to v konečnom dôsledku také nemastné-neslané. Pritom taká scéna dojenia je doslova epic. Stoller je bohužiaľ rutinnér. Jeho Sarah Marshallová ktovie prečo fungovala na výbornú a všetky ostatné diela začínajú byť počas sledovania pomerne nudné. A aj keď sa vyhýba tak typickému americkému pátosu na konci, musím priznať že v tomto prípade by mi sedel viacej ako kecy ľudí nad vecou, ktorý očividne nad vecou celý film neboli. Inak haluz. ()

Kamca_

Asi jsem od toho čekala moc. Dějově nuda a mohli si odpustit ty trapný a nechutný scény. Tohle přesně ve filmu nesnášim. Zaca Efrona mám ráda, ale v téhle roli se mi nelíbil ani trochu. Hrozná kravina to byla a chvílema jsem myslela, že to snad ani nedokoukám, ale nakonec jsem se přemohla. Dávám 40% a to si myslim, že jsem ještě mírná. ()

• Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii, a to od dubna do května 2013. (rafix)
  • Pôvodne mal byť film o tom, ako Mac (Seth Rogen) spolu s priateľmi bojuje proti bratstvu. Po tom, ako si scenár prečítala Rogenova manželka, navrhla, aby pozmenili scenár a dopísali do neho namiesto priateľov manželku, pretože si nevedela predstaviť, prečo by Macovi mali pomáhať práve priatelia. (jedenzdvoch)
  • V ukradnutom aute značky Subaru Outback z konca 90. rokov si je možné všimnúť štvoricu airbagov. Tento model ich má však len 2, pre vodiča a spolujazdca. (beso74)

Související novinky

Zac Efron fasuje plovák

Zac Efron fasuje plovák

12.08.2015

Téměř neuvěřitelné se stává skutkem. Nejen že dostaneme celovečerní Pobřežní hlídku, ale vážně si v ní zahrají dva populární fešáci, kteří si úspěšně budují komediální kariéry. Jeden konec pláže bude… (více)