Představte si takový mírnější Projekt X a podívejte se na něj z pohledu sousedů. Sousedů, kteří ještě nejsou tak úplně staří na pořádnou pařbu, ale zároveň už mají i nějaké ty závazky. Když do toho přidáte velmi dobře fungující civilní dvojicí Rogen - Byrne dostanete příjemně ujetou komedii. Let's make a baby! That will solve all our problems. (8.12.2014)

"Let's make a baby." "That'll solve all our problems!" Má očekávání nebyla moc vysoká, ale kupodivu mě film docela pobavil. Jako celek to byl sice spíš průměr, ale mělo to pár povedených momentů a taky docela dobrý hudební výběr. Na zvednutí nálady a jednorázové pobavení skvělá volba. ~(3,7)~(1.4.2016)

• BoPo

Projekt X rozťahaný na viacero dní. Ničím sa neodlišujúca, nevyčnievajúca komédia na téma vysokoškoláci, chlast a sex. Pekne však funguje chémia medzi Macom a Kelly, a vďaka tomu ma bavilo sledovať ich bojové ťaženie. Po dopozeraní filmu sa dostavil jeden želaný a jeden neželaný efekt. Pohodovo som zabil čas a dostal som chuť na mlieko. Kedže som už spomínanému Projektu X dal 3*, tak Sousedi dostávajú v rámci zachovania férovosti len **.(27.8.2014)

(UCI Kinowelt, Potsdam, Deutschland, 8.5.2014) Sousedi je pěkná ostrá, místy lehce brutální, ale i tak stále vcelku vtipná americká komedie, která má sympatické herecké obsazení. Co se příběhu týká, tak je to místy klišé, nicméně i tak si tento snímek drží laťku celkem vysoko. Bitka Efron vs. Rogen neměla vážně chybu. I když nejsem zrovna otcovský typ, který by se rozplýval nad malými dětmi, tak musím uznat, že Stella byla vážně roztomilé bambíno. Zkrátka film, který člověka neurazí, ale ani nepřekvapí, prostě pro mě čistý průměr.(8.5.2014)

Upřímně? Jelikož jsou pro mě americké komedie s rozjetými puberťáky v poslední době utrpením srovnatelným s chůzí po skle, šla jsem i na "Sousedy" s tím, že to bude s největší pravděpodobností vulgární, přepísklé a trapné. Netvrdím, že to není jeden z důvodů, proč mi to ve finále zas až tak strašné nepřišlo, nicméně hlavním důvodem je určitě sympatické herecké obsazení s několika přesně načasovanými gagy. Ať si hateři Setha Rogena (a že jich není málo) říkají, co chtějí, pro mě tenhle člověk filmy spíše zvedá než pokládá, což se ovšem nedá říct o hvězdě "High School Musical". I když... Světe div se (nebo žasni?) "Neighbors" tomuto (s)ex-symbolu náctiletých sedli jako ulití, díky čemuž Zac zase sednul mně, ba co víc, poprvé v životě jsem měla pocit, že hraje (+ si dělal legraci sám ze sebe, což oceňuji). Asi bych uvítala více prostoru pro Ch. M.-P., ale proti zvoleným interpretům nemám zhola nic (pařby šlapou) a Dave Franco vůůůbec není podobný svému staršímu, slavnějšímu bratříčkovi.:-)) Příběh neurazí, místy pobaví (fight Rogen vs. Efron je totální pecka), délka ideální. Trošku mě zklamal až zbytečně pohádkový konec, ale co, to k tomuhle žánru asi patří. Takže pokud z podobných filmů vyloženě nezvracíte, chcete vypnout a nevíte, co s penězi, které jste při úklidu našli za skříní, tak klidně vyrazte... Mimochodem! Nemohla jsem si nevšimnout, že ve filmu chybí několik vulgárnějších trailerových scén. Ne, že bych je postrádala, chraň bůh, ale od kdy chodí do Evropy cenzurované verze?!?(27.5.2014)

• - Záverečná scéna medzi Macom (Seth Rogen) a Teddym (Zac Efron) pred obchodom Abercrombie and Fitch bola číra improvizácia. Zac Efron netušil, že si Seth Rogen vyzlečie tričko. (jedenzdvoch)

• - Během natáčení snímku byla závislost Zaca Efrona na kokainu na takové úrovni, že o ní věděl celý filmový štáb. Zac byl navíc problémový a několikrát se stalo, že na plac vůbec nedorazil. (Zdroj: super.cz) (peiton)

• - Prísaha, ktorú skladali členovia bratstva, je prísahou jedného skutočného bratstva menom Sigma Nu. (beso74)