Šéf společnosti Gary Oldman vydíráním přinutí Liama Hemswortha stát se špiónem v konkurenční firmě. Adam Cassidy je vynikající vývojář moderních technologií, který pracuje pro společnost Nicholase Wyatta. Poté, co bez povolení použije firemní kreditku a na večírku s přáteli utratí čtyřicet tisíc dolarů, začne Wyatt Adama vydírat, aby začal pro jeho korporaci pracovat jako špion, jinak ho okamžitě udá za krádež peněz. Nutí Adama, aby pronikl do firmy Jocka Goddarda, což je jeho hlavní konkurent, který ho v minulosti podvedl. Chce, aby Adam ukradl prototyp vynikajícího smartphonu, jenž by mu mohl přinést zisk miliardy dolarů. Adam tak rozehrává hru, která se mu brzy vymkne z rukou. (TV Nova)

Kurikmoon

Priemer, čo sa deju týka. Nič prekvapivé. Hlavný hrdina pekne odráža súčastnosť, keď spolu s ďalšími mladými vždy keď môže hľadí na display. Amber Heard mi sadla aj preto, že sa jej príťažlivosti sa podielala i inteligencia. Rozhodne zahrala. Oldman jednička. ()

Hollohlaway

Zlákal Harrison Ford, přiznávám. Ale tuctová, vysloveně nudná zápletka s předvídatelným dějem zklame, prostě to vůbec není zajímavé! Kdo na koho líčí past mi bylo úplně jedno, protože všechny byly nudné. Polovina filmu se skládá z naleštěného pozlátka ukázky života těch " úspěšných". ()

netahlo

Kniha je pecka jako svine, o tom zadna. Patri k mym oblibenym. Film sice zdaleka takovou peckou neni, ale diky obsazeni a svizne rezii me bavil. Neni treba se v tom nejak zbytecne babrat - proste kdyz film bez nejmesich problemu dokoukam do konce a to hned napoprve, je to pro me dobry film. Protoze picoviny do konce rozhodne nedokoukavam. Gary Oldman tady byl herecky nejlepsi. Amber malinko pribrala nebo se mi to zda? Kazdopadne porad je vyrazne sexy a ne, ze ne. Ze ji picha Johnny? To je zmrd! ()

Lukoboss

Bylo to jak na houpačce. Chtěl jsem tomu dát 4 hvězdy, pak 3 a takhle furt dokola, protože chvilku je to dobrý špionážní krimi a pak je to najednou hloupá romantika, která tam vlastně vůbec nesedí. Casting se povedl, výběr herců je v podstatě na jedničku - G. Oldman, H. Ford, J. Holloway (Sawyera z Lost jsem už dlouho nikde neviděl) nebo J. McMahon. O hlavním hrdinovi se teď nebavím, protože tyhle typy teď v Americe prostě letí a jsou v každým 2. filmu, ať už se herec jmenuje jakkoliv. Pointa a myšlenka filmu je dobrá, aktuální - opravdu od těhle technologií nejsme daleko a dneska už víc žijeme v telefonech, tabletech, PC atd. než kdekoliv jinde (rozuměj v realitě). Je jenom otázka času, kdy to dojde dál. Konektivita dneska není sociální (i když internetový sítě získávají přívlastek "sociální"), ale virtuální... a to dneska frčí. Největší cenu mají informace. P.S.: Pro milovníky her doporučuju Watch Dogs, která vyjde někdy v lednu a přesně na tomhle principu je postavená. ()

ferero

Musel jsem se hodně přemáhat abych dal 4*, možná si to časem ještě rozmyslím a hodnocení snížím. Film má zajímavý příběh, je nabitý skvělýma hercema, ale nepůsobí přiliš věrohodně. Jakože bavilo mě to, na Amber je vždycky radost pohledět, ale určitě z toho šlo vydolovat víc. 70% ()

herr_carter

Ano, je to průhledné, je to stokrát omleté, ale co na tom, když to má spád a je to napínavé? Já jsem tedy nenudil ani minutu, je to standardní pojetí situace "když se dva perou, třetí se směje" a jedinou větší výtku, kterou mám, je Hemsworth v hlavní roli - tenhle maník pro mě postrádá jakékoliv prvky herectví, prostě další z modelů, co se díky tváři dostal do herecké exraklasy....................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

Záživný, ve svižném tempu odsýpající thriller, kde se dlouho na nic nečeká, zápletka hned od začátku působí dynamicky, bez nějakých zbytečných vysvětlivek a odboček se jde rychle na věc a vlastně ono nastavené tempo nepolevuje až do úplného konce, který je navíc i poměrně slušně vygradován, takže v tomto ohledu skvělá zábava. Se samotnou zápletkou už je to ale horší. Nechci tu tedy tvrdit, že by byla nudná, či hloupá, tvůrci naopak využili aktuálních témat a zájmů mladých, pro které je mimochodem tento snímek určený především, a to o moderní, závratnou rychlostí se rozvíjející technologii mobilních telefonů, problém spíš vidím v nedostatečné originalitě, více autorských nápadů, nějakých netuctových postupů, možná i navození výraznější atmosféry a osobitějšího stylu, ale zde se vše prostě vyvíjí tak, jak se dá předpokládat, když tedy pominu závěrečnou pointu, ve které k zásadnímu zvratu sice dojde, bohužel na rozdíl od předchozího dění mi ale přišel skutečně až trapně přepálený, nereálný, no prostě to, jak hlavní týpek se všemi najednou vyjebe, mi přišlo zcela mimo mísu, a navíc to příliš ani nekorespondovalo s předchozím, poměrně uvěřitelným průběhem. Naopak ocenit ale jistě mohu opravdu funkčně budované napětí v jednotlivých scénách a velkým přínosem filmu je i docela hvězdné obsazení, kdy Liam tedy zatím rozhodně neoplývá takovým charismem a talentem jako jeho starší brácha Chris, ale sympaťákem, který takovýto druh filmu utáhne, je s přehledem, veteráni Oldman s Fordem a Dreyfussem jsou pak ostřílení borci na jistou, ti vědí vždy co a jak zahrát a ozdoba snímku Amber Heard je k neokoukání, super koťátko. Já jsem tedy v zásadě v celku spokojen, moderní, nadupaná podívaná, s krapet skřípajícím dějem, ale s mírným přimouřením obou očiček jde i tak o slušnou zábavu. ()

DavidS.

Špionážně mentorský thiller pro facebookovou generaci, který je natolik drzý i sexy, že mu odpustíte i dějové skoky a zjednodušení...Stará herecká garda válí... ()

Loki_Six

"Now there's two ways we can play this. Are you a horse or a dog? A horse is motivated by fear. He's running from the whip. The whip here being felony fraud. A dog is motivated by hunger. He's chasing the rabbit, his next meal." ()

iXtr3m3

Veľmi slušný špionážny triler z prostredia technologických megakorporácii s veľmi sympatickým kastingom. Skončilo to síce trochu viac rozprávkovo, ako by tomu bolo asi v skutočnosti, ale dobre sa na to pozeralo. ()

MaaaR@

Vážně jsem se ze začátku snažil nesrovnávat s předlohou. Problém je, že kniha má precizně budovanou atmosféru stojící na důmyslné zápletce, kterou ovšem tvůrci filmu naprosto nepochopitelně zploštili tak, že veškeré důležité body vynechali, vymysleli si nejkratší cestu z bodu A do bodu B, na konec přidali happy end a vydávají to za adaptaci Finderova románu. Je mi líto, ale když knižní zápletka je z těch, které by se klidně daly zfilmovat slovo od slova a pak se koukám na něco, co je samo o sobě dost nezáživné...to mi prostě celý zážitek totálně zkazí. ()

Lucindajet

Najednou když se ve filmu na každé schůzce vytahujou baterky z telefonů tak nikdo nemá iphone. Musím uznat, že Hemsworth nejmladší je bohužel docela jalovej, nejvíc mu jdou scény kde má bejt ten flájboj frajer s pohledem, z kterýho máme všechny omdlívat, by si moh před zrcadlem už začít zkoušet i něco jinýho, tohle má zmáklý. Ono když ste v trezoru mega korporace na lupu novýho prototypu a máte na to jen dvě minuty a stejně je čas si pro něj vykračovat jak po přehlídkovým molu a nakrůcat se, mě třeba fakt bolí. Na druhou stranu zajímavý koukat když ta pěkná holka hlavního hrdiny projednou umí hrát líp a post pěkná tvářička so prohodí. ()

Corpsegrinder

Samozřejmě jde v tomhle filmu hlavně o Oldmana a Forda a zbytek herců včetně Hemeroidswortha je tam většinou nudnej a nezajímavej. Zápletka zajímavá ale čekal jsem od toho trochu víc. ()

dopita

Koukatelná oddechovka s přihlouplým a úsměv vyvolávajícím příběhem s neschopákem první kategorie v hlavní roli. Ostatní herci taky za moc nestojej, snad jen s výjimkou Richarda Dreyfusse. Nicméně koukat se na to dá. ()

Hanys_

Thorův brácha jako ajták, kterého jedna firma přemluví, at jde špehovat ke konkurenci. Je to takové dějově i herecky hodně vlažné a fakt nepomůže ani to luxusní obsazení. Luketic je prostě standartní rutinér a takhle zajímavé náměty by už měl obcházet obloukem. Pro dobro všech. ()

peetriss

Paranoia je typický zástupce thrilleru, který u mne neměl žádné velké ambice a mohl jen překvapit. Bohužel nestalo se. Na vině je zejména Robert Luketic, který měl nadějně našlápnuto stylisticky (svižný střih, padnoucí elektrosoundtrack, povedený vizuál), ale to není jediná důležitá součást, která dělá thriller dobrým. Luketic se ukázal jako ten nejnudnější rutinér, co se vyprávění týče - vůbec nedokáže prodat zajímavý námět s vysokým potenciálem, a to je stěžejní důvod, na kterém Paranoia troskotá. Nepohli mu k tomu ani dva snaživí páni herci - Harrison Ford a Gary Oldman, kteří film dokázali obdařit trochou půvabu. Ale ani jejich potenciál nedokázal Luketic plně využít. Amber Heard je výborným estetickým zpestřením a záměrně si nechávám na konec hlavního hrdinu Liama Hemswortha, který je opravdu herecké dřevo a je po režisérovi druhým největším problémem tohoto filmu. Přesto Paranoia není úplnou katastrofou, nýbrž tou nejprůměrnější podívanou. ()

lucijelucije

Rozhodně musím uznat, že Paranoia za poslední roky nemá konkurenci. Je to velice zajímavá tématika, a ten závěr je famózní..Není to jen hra "jen počkej zajíci", protože těch kdo chytá a zároveň utíká je víc, než se zdá. Scénář je propracovaný a předlohu by stálo za to si přečíst. ()