Konečně doma

• USA Home (více)

Na naši krásnou modrou planetu dorazili Buvové, což jsou mimozemští vetřelci s mnoha chapadýlky místo nožiček, kteří dosud putovali mezigalaktickým prostorem a hledali pro sebe novou planetu, na které by mohli v klidu a snad i míru žít. Tu jejich původní zničili nepřátelští Gorgové, kteří se na ně z nějakého důvodu naštvali a pronásledují je napříč celým vesmírem. Takto ale nezačíná film o válce světů, ale kouzelná a vtipná animovaná komedie Konečně doma. Mimozemská invaze Buvů na Zemi je celkem vlídná a laskavá – Buvové svůj nový domov začnou předělávat k obrazu svému a začnou tím, že lidi prostě přestěhují do Austrálie, kde jim dopřávají díky své vyspělé buvanské technice velice pohodlný život. Při tomto stěhování jim ale proklouzne mezi prsty holka jménem Tipy, která od té chvíle hledá svou mámu. Tipy má hodně dobrodružnou povahu a kočku, která se jmenuje Čuník. Proč ne, že? Svůj malý domov na Zemi našel i Buvan jménem O, který je tak trochu fialový, strašně upovídaný především hodně přátelský. A proto hned začne připravovat večírek, na který pozve všechny a omylem pošle intergalaktickou pozvánku i Gorgům. Což je opravdu velký průšvih, díky němuž jsou na něj ostatní Buvové hodně naštvaní a někteří by mu chtěli říct i pár slov pěkně od plic. O bere všechna svá chapadýlka na ramena a potřebuje se někam na chvíli schovat, než jejich hlavy trochu vychladnou. Na útěku O narazí na ztracenou Tipy a postupně mezi nimi vzniká intergalaktické přátelství. O se snaží svým roztomilým způsobem napravit vše, co Buvané svým příchodem na Zemi způsobili, díky čemuž zmatek narůstá rychlostí světla. Tipy na oplátku seznámí Oa s humorem, uměním, hudbou a tancem, rodinou i přátelstvím. Ale především se Oh a Tipy snaží porozumět jeden druhému a najít Tipyninu mámu. (Cinemart)

filipvrbik

Rihanna a Jim Parsons super volba! příběh není příliš propracovaný ,ale neurazí spíš potěší, fajn konec 80% (a hezký písničky pochopitelně) ()

Phorbo

Jedinou hvězdu za skvělého Jima Parsona a na některý vychytávky, které umí jenom Boovove. A možná za nevtipného Bustu Limese... ()

bobstock

Hezký animovaný Den nezávislosti vše v klidu a v míru, je to přece pro děti. V první půlce celkem jízda i v rámci jakéhosi muzikálu ve stylu Rihanny, of course. V druhé půlce to už byla zase přehnaná vydíračka na city. Příště radši více smíchu. 65% ()

majec4

Slabeee. Potesil asi len Jim Parsons v hlavnej ulohe. Lepsieho herca nemohli vybrat. Pozerate sa na priseru a pocujete Sheldona. Inak to bola len velka reklama na Rihannu. Zarobit, to vsak zarobi, takze v Dreamworks su urcite spokojni. No a my sa mozeme buduci rok tesit na pribeh, kde nam priblizia detstvo Justina Biebera. Som zvedavy aku priserku pripravia pre neho. Prosim si jednoocko v tvare trojuholnika. Jeeee. ()

Eterninox

Je celkem normální, že dětské animáky vyžadují trochu "suspension of disbelief", ale když je celý děj filmu podmíněný tím, že je na diváka chrlen jeden nesmysl za druhým, je to na mě už trochu moc. I bez velkého přemýšlení totiž jakýkoliv moment expozice vyvolává těžké WTF. Jak se mohli všichni lidé vejít na jedno místo a udržitelně tam existovat? Proč na mimozemských mobilech stačí zmáčknout špatné tlačítko k přivolání vesmírných ničitelů? Jak může natolik technologicky vyspělá civilizace být tak stupidní a neschopná? Je toho opravdu hodně... Když se k tomu navíc přidá poměrně tuctově rodinná zápletka, tak to těch několik vydařených vtípků a slovních hříček, silný konec, ani slušné hlasové obsazení příliš nezachrání. Menší děti určitě Home ocení víc, ale pro dospělého diváka je to celkem utrpení. 50% ()

Hepy13

Nakolik jsou Bůvové s tím svým bláznivým pobíháním a mluvením otravní pro dospělého diváka. Tak přesně stejnou dávku sympatie získají od dětského obecenstva, které určitě ocení tu barevnost a střeštěnost celého filmu. ()

petikacka

Dámy a pánové máme tu další človíčkův film ( co já bych bez něj dělala?).  Mám jedinou výtku a to vzhled fialáků jinak to bylo k sežrání. Rihanna tu odvedla kus práce, bez ní a jejich písniček by to bylo poloviční. Měla jsem z nich husinu a i slza se drala ven, ale ti blbouni to vždy dokázali zabít takže v poho. A komentáře k filmu mého človíčka to mám jako bonus navíc. Pak se podívá kolik dávám * a vidí 4* a podotkne: " Tak to se ti to muselo líbit, že?" Líbilo človíčku...Za mě 85% ()

WinstonS

"Tati, prosím tě, dej tomu pět hvězdiček, protože je to ÚPLNĚ boží!" A dětem (8 a 5), těm se v takových věcech neodporuje. ()

Illuminare

Dobrá oddychovka, která dokáže dobře pobavit. Najdou se i scény kde hrozí výbuchy smíchu např. Inhalátor-fén. Jen by to chtělo méně Rihanny. ()

Matli

Výborná animace, pár vtípků i dojemná scéna, vysoká hodnocení si to určitě zaslouží. Animáků je ale moc, zlatej Shrek 1 :-) 82% ()

janculeeh

Jim Parsons v roli dabéra válí. Rozhodně doporučuji zhlédnout v originálním znění, protože to byl důvod, proč jsem se rozhodla na film vůbec podívat a rozhodně jsem nelitovala. ()

Hapretor

Krásně ozvučené, skvěle nadabované, ale vtipu pomálu. Dějově taky zrovna ne tak chytlavé. Ale vyzvedá to ústřední dvojice - "O" je šitý J. Parsonsovi na míru - byl mu podobný i naživo - tak mi to přišlo. U postaviček je bravurně provedená mimika a gestikulace - působí vše "velmi živě". Tak, že by i sebelepší herec/čka záviděl a měl co dělat, aby to také dokázal. Provedením tedy excelentní, dějově už chudší. ()

Heroine odpad!

Hm, tak za mně ne. Nudné, protivné, neoriginální, nevtipné, postavy jsou otravné, a hudba je OHAVNÝ HNUS! Tedy, pro upřesnění, soundtrack. ()

BOURQUE

Od DreamWorks je to teraz oveľa primernejší animák. Niektoré scény by mohli byť vypracovanejší. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Rathalos

Videne v kine a velka spokojnost,mile postavicky,zaujimavy pribeh,krasna hudba a samozrejme pekna animacia,plny pocet mojimi ocami...:-) ()